Onkoloji - Kanser ve Türevleri Lenfoma hastalığını yenenler lütfen bakarmısınız ?....

benimde babamın geçen sene boynunda bir şişlik olduğunu farkettik daha sonra biyopsi yapıldı ve temiz çıktı.Ancak doktoru aldırmamızı tavsiye etti.O parça alındı ve patolojiye gitti,sonra çok kötü bir sürprizle karşılaştık.Tükürük bezi kanseri dediler.Çok nadir rastlanan bir türmüş.Daha sonra lenflerini aldılar boynundaki ,kemoterapi,radyoterapi gördü.Çok şükür Allah'ıma 1 senedir kontrollerinde herşey temiz çıkıyor.

Sakın korkmayın,erken teşhisse özellikle atlatması mümkün..

lenfoma hastası olupta yenenler lütfen bakarmısınız....
Bu hastalığı yeneler varsa bunu nasıl başardıklarını ve neler yaşadıklarını bekliyorum. Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Benim oglum 11 yasinda bu hastaligi yendi daha yeni viktik bu savastan 6 ay kemoterapi gorduk su an hastalik btti kemoterapi almior sadece hapnalio geceleri bu dineme idame deniyor buda 1 yil surecek sakin hastaliginizi baska hastalarin basina gelenlerle degerlendrmeyin herkesin bunyesi ayri cok moraliniz bozulabilir herkese bahsetmeyin insanlar kanser dendimi gozleri buyuyp kiyamet kopacakmis gb bi ifadeyle bakarlar size asla oyle deil yenen sagligina kavusann okadar cokki hekimkerimz bu konuda cok basarili ozellikle izmir 9 eylul univ hast nesi gecicek sabirli olun sevgyle kalin

arkadaslar bnde lenfomyla mucadele edıyorm hodgkın lenfoma noduler sklerozan tıp bnm thsısım boynumda cıgerımde kasıgımda buyumuz lenf bezlerı ve noduller var 2 kur kemoterapı aldım 3uncu kure baslıyorm salı gunu 15 gunde bır 15 mlg bleomısın adlı ılac verılıyor tbı ynında baska ılaclrda var allha sukur ıyı gdıyor tedavım adı kanser ama bn ıyıyım ve umutluyum hastanelerdekı hastaları grdukce sukredıyorm kndı hlıme lemfoma en koly ıyılesen kanser turu tek bı kotu yanı var tkrar edebılıyor bgısıklık sıstemını guclu tutmak onemlı allhın ıznıyle gcıp gdıcek

arkadaslar bnde lenfomyla mucadele edıyorm hodgkın lenfoma noduler sklerozan tıp bnm thsısım boynumda cıgerımde kasıgımda buyumuz lenf bezlerı ve noduller var 2 kur kemoterapı aldım 3uncu kure baslıyorm salı gunu 15 gunde bır 15 mlg bleomısın adlı ılac verılıyor tbı ynında baska ılaclrda var allha sukur ıyı gdıyor tedavım adı kanser ama bn ıyıyım ve umutluyum hastanelerdekı hastaları grdukce sukredıyorm kndı hlıme lemfoma en koly ıyılesen kanser turu tek bı kotu yanı var tkrar edebılıyor bgısıklık sıstemını guclu tutmak onemlı allhın ıznıyle gcıp gdıcek

merhaba ,öncelikle geçmiş olsun.bende yaklaşık 2 yıldır.4 cm eyakın kasık boyun ve koltuk altında lenf bezleri büyümesi var.hematolog non hodcking lenfoma teşhisi koydu fakat biyopsi temiz çıkınca beklemeye aldılar.ne önerirsin.bunun teşhisini hızlandırmanın bir yolu varmı?

canım merhaba,
benim eşim geçirdi. kanser türleri arasında en kolay iyileşeni.sakın merak etme. iyileşeli 3 yıl oldu. 6 ayda bir genel kontrolden geçiyoruz.5 yıl bu böyle olacak. doktorumuz bize kanser türleri arasında kötünün en iyisi olarak söylemişti. 4 aylık kemoterapi sonunda (21 günde bir doz seklinde) tamamen gecti.ve hemen işine geri döndü. allaha bin şükür. hiç moralini bozma.bu konuda herseyi sorabilirsin.bildiğim kadarıyla seninle paylaşırım. cok cok geçmiş olsun. sakın üzülmeyin...

merhaba, benim eşim de lenfoma tedavisi gördü bu konuda sizinle bilgi alşverişi yapmak isterim eger sitede aktifseniz cevabını bekleyeceğim.
moral hijyen düzgün beslenme ve düzenli bir hayat benim tavsiyem. Allah yar ve yardımcınız olsun...

merhaba fillulu.benim de yengem lenfoma imiş yeni öğrendik ve dünyamız başımıza yıkıldı adeta.henüz 25 yaşında ve abim inanılmaz derecede çöküntüde ,ilk defa bu kadar çaresiz ve üzgün. sizden tek bir ricam olacak, eşiniz bir kez olsun abimle konuşabilir mi? çevremizde hastalığı atlatan tek bir kişi bile yok, size yalvarıyorum, yardımcı olun...

canım merhaba,
benim eşim geçirdi. kanser türleri arasında en kolay iyileşeni.sakın merak etme. iyileşeli 3 yıl oldu. 6 ayda bir genel kontrolden geçiyoruz.5 yıl bu böyle olacak. doktorumuz bize kanser türleri arasında kötünün en iyisi olarak söylemişti. 4 aylık kemoterapi sonunda (21 günde bir doz seklinde) tamamen gecti.ve hemen işine geri döndü. allaha bin şükür. hiç moralini bozma.bu konuda herseyi sorabilirsin.bildiğim kadarıyla seninle paylaşırım. cok cok geçmiş olsun. sakın üzülmeyin...
merhaba fillulu.benim de yengem lenfoma imiş yeni öğrendik ve dünyamız başımıza yıkıldı adeta.henüz 25 yaşında ve abim inanılmaz derecede çöküntüde ,ilk defa bu kadar çaresiz ve üzgün. sizden tek bir ricam olacak, eşiniz bir kez olsun abimle konuşabilir mi? çevremizde hastalığı atlatan tek bir kişi bile yok, size yalvarıyorum, yardımcı olun...

Canim dunyaca unlu bir profosor kemoterapi almayin bugday cimi tuketin diyordu istersen arastir bi

Arkadaşlar merhaba neler yapıyorsunuz baya eskiden yazan arkadaşlar durumlarınız nasıl İNŞALLAH çok iyisinizdir RABBİM herkese acil Şifalar versin İNŞALLAHHH NERDE varsa sağlığına Hayırlısıyla kavuşur İNŞALLAH ama inanmak başarmanın yarısıdır 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

X