Lavaboya çıkınca kan gelmesi

ben IBS'li olarak kendi deneyimlediklerimle cevap vereyim:
1 - sizin kadar çok tüketmesem de benim de çikolata ile sıkı bir ilişkim vardı ve ne zaman ki çikolatayı arttırsam bağırsaklarımda sorun olduğunu hissederdim. maalesef hepimizin bağırsağında iyi huylu olduğu kadar kötü huylu bakteriler ve aynı zamanda da parazitler var. bunların da besin kaynağı gluten ve şeker. maalesef bu gibi besinleri çok tükettiğinizde diyare ile seyreden kötü kokulu gaitalar ve hatta sonrasında makatta mukussu bir yapı çok normal. şu anda yemiyor olsanız bile uzunca dönemdir tükettiğiniz şekerin ve glutenin etkilerini vücuttan silmek aylarınızı alacaktır.
2 - bunca tuvalete çıkma denemesinden sonra anüste kanama olması ve hatta yoğunluğu giderek azalsa dahi birkaç gün sürmesi gayet normal. dışarıda herhangi bir fisür olmasa dahi içeriden tetiklenen bir durum da olabilir.

diyare durumunun çikolata tüketmeyişiniz olabileceğini düşünmeniz bana çok sevimli geldi. keşke öyle olsa idi. diyetinize neler eklediğinizi düşünün. eklediğiniz besinlerden birine intoleransınız olabilir.
Çok sağolun yorumunuz için,çikolatayı rahat 20 yıldır günde en az 2 ama cogublukla 4 taneye kadar yerim 3 gündür yememem belki dedginiz gibi hemen atamayacim sanırım,ama korkum 5 defa ayrı ayrı her cikmamda neredeyse 1 yemek kaşığı diyeyim anlatabilmek için kan geldi bu yüzden en iyi sonucu kolonoskopi ile alacağım sanırım🙏

Dizanteri olmus olabilirsiniz.genelde disaridan yenen yemeklerden ozellikle iyi yıkanmamış yesilliklerden bulasir.gecen yil basima geldi.öldüm korkudan.cift antibiyotik kullanımı ile gecti.siz genel cerrahtan yine randevu alin ama bi gaita tahlili de verin.cunki kanda cikmiyor.
Bende dizenteri yada amip falan sandım ama bu işlemleri isteyince korktum açıkçası,dışardan yedik geçen hafta cogunlukla belkide dediğiniz gibi kaptım

Bence siz randevu alıp gidin. Büyük ihtimalle hemoroid olmuşsunuz. Diyet için ilaç vs hap kullanmıyorsunuz değil mi?
Hayır sadece bol yeşillik,sağlıklı ev yemekleri ve şekersiz,paketli gıdada tuketmiyorum yani 3 gün oldu başlayalı işin garip tarafı canim tatlı çekmiyor hastalıktan sanirim

Kızlar merhaba konuyu umarım taşımazlar çok korkuyorum cevap arıyorum şuan,,3 gündür diyet yapıyordum normalde günde 3-4 çikolata yiyen biriyim 3 gündür yemedim hiç bunu söylüyorum çünkü bunlara ilgisi olabilir mi rahatsızlığımin fikir istiyorum,dün gece aşırı karın ağrısı,mide gürültüsü hatta bağırsaklarında sesler gelerek lavaboya gittim önce kabız gibiydi ama sonra isale döndü ve 5 gitmenin ardında 6.girisimde çok afedersiniz kötü aşırı iğrenç bir koku geldi lavabodan kalkınca kan gördüm ama fissur veya çatlak kanaması değil bildiğiniz isalle beraber aşırı derecede kan bu şekilde 5 kez lavaboya çıktım,sabah girdiğimde birşey yoktu hafif isal sadece kan görmedim bugün 2 defa lavaboya çıktım ama 2sjndede yoktu,şimdi doktordan çıktım kan temizmis,kontrol ettiler kanda görünmedi,ilaç yazdı ama eğer tekrarlarsa genel cerrahiye git endoskopi ve kolonoskopi yaptır dedi,şuan aşırı derecede korkuyorum tekrarlanmasını beklemeden gideceğim ama ya bişey çıkarsa Allah korusun,böyle bişey yaşayıp hiç bişey olmayan,kötü birşey değil diyecek birileri varmı,🙏 şimdiden teşekkür ediyorum
Geçmiş olsun acaba takviye falan aliyormusun zayiflamak için alıyorsanız oda yapmis olabilir

Kızlar merhaba konuyu umarım taşımazlar çok korkuyorum cevap arıyorum şuan,,3 gündür diyet yapıyordum normalde günde 3-4 çikolata yiyen biriyim 3 gündür yemedim hiç bunu söylüyorum çünkü bunlara ilgisi olabilir mi rahatsızlığımin fikir istiyorum,dün gece aşırı karın ağrısı,mide gürültüsü hatta bağırsaklarında sesler gelerek lavaboya gittim önce kabız gibiydi ama sonra isale döndü ve 5 gitmenin ardında 6.girisimde çok afedersiniz kötü aşırı iğrenç bir koku geldi lavabodan kalkınca kan gördüm ama fissur veya çatlak kanaması değil bildiğiniz isalle beraber aşırı derecede kan bu şekilde 5 kez lavaboya çıktım,sabah girdiğimde birşey yoktu hafif isal sadece kan görmedim bugün 2 defa lavaboya çıktım ama 2sjndede yoktu,şimdi doktordan çıktım kan temizmis,kontrol ettiler kanda görünmedi,ilaç yazdı ama eğer tekrarlarsa genel cerrahiye git endoskopi ve kolonoskopi yaptır dedi,şuan aşırı derecede korkuyorum tekrarlanmasını beklemeden gideceğim ama ya bişey çıkarsa Allah korusun,böyle bişey yaşayıp hiç bişey olmayan,kötü birşey değil diyecek birileri varmı,🙏 şimdiden teşekkür ediyorum

Çikolata yemediğin için olmaz bu.
Eğer normale göre birden bire çok az yemeye başladıysan metabolizman zarar görmüştür.
Yeterince sıvı alıyormusun?

Makat çatlaması olmasınmı

Siz bence ilk once hemen yarin bi dahiliyeye gidip gaita tahlili yaptirin.ilk once bi dizanteriyi eleyin olmazsa kolonoskopiye gidersiniz.

X