Kv ve taşınma

Lotuslu cheesecake

yaprak döker bir yanımız ,bir yanımız bahar bahçe
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2022
564
720
Merhaba kızlar
Taşınıyorum kendi evimi toparlamaya annem kız kardeşim geldi evi toparladık canımız çıktı çok yorulduk küçük bebeğim de var kv bi kere bile arayıp ne yapıyorsunuz demedi hatta o gün oturmaya çağırdı arkadaşlarını. Eşim aramış onu bana da sonradan söyledi anne böyle böyle gel diye ben kaç gündür çok iş yaptım yorgunum salı gelirim demiş, zaten iş bitiyor asıl iş bugün yani pazar eşya eve gelecek yerleştirecez.açıkçası çok üzüldüm bari geleyim de bebeği tutarım bile demiyor . Nasıl davranayım ona sizce geldiğinde?

Siz kendisine ev işlerinde yardımcımısınız mesela ben değilim sadece oturmaya gittiğimde bulaşığımı temizlerim onun dısında daha evinde süpürge atmışlığım yok bu yüzden bende ondan hiçbir konuda yardım beklemem,, annen kız kardeşin gelmiç kv neden istiyorsun ki hatta bunu avantaj olarak kullanabilirsin yani yarın işi düştüğünde sende gitmezsin tek olsan anlarımda yaardıma gelen birileri var, sende annene kız kardeşine en güzel sunumları yapıp ağırla kv ise geçiştir misafirliğe geldiğinde herkesi hakettiği gibi ağırla yani evinde cefayı kim çektiyse sefayı o sürsün

Çocuktan önce siz bir işi olduğunda gidip yardımcı oluyor muydunuz?
Evet ise konusu geçince iğneleme yapabilirsiniz ama onun dışında ne desende anlamaz o yüzden boşuna kendini şişirme.

Sadece seninki değil emin ol karnım burnumdayken kayınvalide yanıma geldi 15 gün full gezdi gelinin 20 gün sonra doğumu var, kendi donumu da ben yıkayayım demedi 😂😂
Doğuma yakın evine geri gitti giderken de " doğuma az kaldı evini dip köşe temizle ziyarete gelenlere ayıp olmasın" dedi.

Evet ise konusu geçince iğneleme yapabilirsiniz ama onun dışında ne desende anlamaz o yüzden boşuna kendini şişirme.

Sadece seninki değil emin ol karnım burnumdayken kayınvalide yanıma geldi 15 gün full gezdi gelinin 20 gün sonra doğumu var, kendi donumu da ben yıkayayım demedi 😂😂
Doğuma yakın evine geri gitti giderken de " doğuma az kaldı evini dip köşe temizle ziyarete gelenlere ayıp olmasın" dedi.
Anaa benden beteri de varmış 😂

Merhaba kızlar
Taşınıyorum kendi evimi toparlamaya annem kız kardeşim geldi evi toparladık canımız çıktı çok yorulduk küçük bebeğim de var kv bi kere bile arayıp ne yapıyorsunuz demedi hatta o gün oturmaya çağırdı arkadaşlarını. Eşim aramış onu bana da sonradan söyledi anne böyle böyle gel diye ben kaç gündür çok iş yaptım yorgunum salı gelirim demiş, zaten iş bitiyor asıl iş bugün yani pazar eşya eve gelecek yerleştirecez.açıkçası çok üzüldüm bari geleyim de bebeği tutarım bile demiyor . Nasıl davranayım ona sizce geldiğinde?
Amaan boşver kız ona güvenip mi taşındın? Yaşlı kadının sana ne faydası olacak hem, kendine hayrı yoktur onun. Beklentiye girmek insanı yorar. İhtiyacın varsa arar çağırırsın gelebilirse gelir gelemezse de bir icabına bakarsın. Boşuna dert çıkartma kendine.

Merhaba kızlar
Ev taşınırken size yardım etmek zorunda değilmiş gibi davranın.

9 tane ev taşıdım annem bile gelemedi yardıma Allah aşkına kayınvalide gelmek zorunda mı ? Aramak zorunda bile değil benimde çocuklarım var ne bilim ya bana tuhaf geliyor benim evimin taşınması beni ve kocamı bağlar kayinvalide niye gelsin arasın.Baska birşey olsa bu benim hayatım kaynanam karisamaz deriz valla ev taşımak da sizin aldığınız karar kaynananizi bağlamaz

Klasik kaynana 😅

Ben başka şehirden hamileyken taşındım. İşime karışırlar diye de bilerek kayınvalide çağırmadım.
Böyle kayınvalidesini bekleyenlere çok şaşırırım ondan. Gelecek o dağınıkta düzenine karışacak, gereksiz şeyler diyecek.
Çok beklentileriniz var. Tırnağın varsa kendi başını kaşıyacaksın. Kimseden de bir şey beklemeyeceksin.

Klasik KV diyorum.
Coğu pastam dursun karnim doysun modunda.
Her konuda özel muamele beklerler, "aile" oldukları icin ama gelin alev alsa sönsün diye üstüne ciş yapmazlar.

Cifte standart
Valla kayınvalidenin her işine koşup, evine temizliğine yardım eden gelin varsa beklesin.
Ama kayınvalide normalde uzak dursun isteyip sonra böyle beklentide olmak bana çifte standart geliyor.
Biraz bahane arama hatta uzaklaşmak için.
Ben mesela mesafeli olmak istiyorum kayınvalideme bu nedenle de hiç bir istekte de bulmuyorum. Hem yardım iste hem uzak dur olmaz.
Önce ne beklediğine karar vereceksin

Valla kayınvalidenin her işine koşup, evine temizliğine yardım eden gelin varsa beklesin.
Ama kayınvalide normalde uzak dursun isteyip sonra böyle beklentide olmak bana çifte standart geliyor.
Biraz bahane arama hatta uzaklaşmak için.
Ben mesela mesafeli olmak istiyorum kayınvalideme bu nedenle de hiç bir istekte de bulmuyorum. Hem yardım iste hem uzak dur olmaz.
Önce ne beklediğine karar vereceksin

Kesinlikle öyle.
Bende KVye karşi 0 beklenti icinde yaşadim ve yaşiyorum yani aklima bile gelmez onu çağırmak veya ondan yardim beklemek
Normal hayat akişinda insan zaten beklemiyor ama ev taşima, doğum, loğusalik, hastalik, cenaze gibi durumlarda bence beklenebilir (ortada bir sorun yoksa)

Belkide ben cok kirilgan bir insanimdir

X