Çamaşır ve Kurutma Makineleri kurumayan çamaşır:(

Kurutucum hoover marka.
Hiç küçültme vs yapmıyor acayip büyük bir kurtarıcım
Balkonumda duruyor (cam balkon)
Kurutuculu çamaşır makinesi kullananlar çok memnun değiller (benim çevremdekiler)
oylemi? ben de yerden tasarruf kurutuculu camasir makinesi istiyodum. eksi yanları ne acaba?

Ben kurutma makinası ve normal makina mı alayım diye düşünmüştüm. Sonra makinadan al kurutma makinasına koy kısmı külfet geldiği için kurutmalı makina aldım. 8 kilo yıkıyorsa 4-5 kilo kurutuyor. Ben genelde biriktirip peşpeşe yıkıyorum. Kurutmalı yıkayınca 3 buçuk saat, kurutmasız sık yıkamada yıkayınca 1 saat. Bana o 3,5 saat uzun geldiği için peşpeşe yıkamalarımda süre uzun geliyor. Bir de makinayı full dolduruyorum ama kurutmada tam doldurmamak gerekiyor dediğim gibi 4-5 kilo gibi bir sınırı var. Kurutmalı yıkamak yerine hava kurutucusunu çamaşır kurutma moduna getiriyorum bana daha kullanışlı geliyor.
3 saatte 3 posta yıkamak varken bütün gün kurutma beklemiyorum, diğer çamaşırlara geçmek için. Çok çamaşırım yoksa ve çok vaktim varsa kurutmalı kullanıyorum yoksa peşpeşe yıkarken makinayı 3-4 saat işgal etmek hiç bana göre değil.
Dışarı asmayı da sevmiyorum, dışarıda kuruduğunda tozlanıyor mu kuruyor mu belli değil.
peki tamamen kuru çıkıyor mu?

Kurutmalı çamaşır makinasıda 8kg yıkıyor ama 2,5 kilo ancak kurutuyor

Benim arçelik yıka kurut makinam var fakat ben hic memnun diilim hem kurutma suresi cok fazla hemde camasirlarimi parcaliyor yikama esnasinda kazani degistirdim fakat duzelmedi zaten 9kilo yıka 6 kilo kurutma diyo ama cok az camasır kurutuyor cok iyi arastirmanızı tavsiye ederim

Ya ama biz bu konuyi bdv de gorduk ondan yazdik zaten en cok bana yaradi konu :KK70:
Yaz sen bana okuyorum:KK70:
Öncelikle makinenin nereye konulacağı önemliymiş ısı pompalı değilse dışarı sıcak hava veriyormuş. Isı pompalılar hem enerji tasarrufu için daha iyiymiş hem de düşük sıcaklıkta kuruma yaptığı için çekme yıpratma daha nadir görülüyormuş.
Diğer konu kondenser olayı. Makinelerin hem kapak kısmında hav filtresi var hem de kondenser denilen bir filtresi var. Şimdi bosch Siemens gibi makinelerde kendini temizleyen kondenser varmış. İlk bakışta ooo iyi işte ben uğraşmam iki üç ayda bir tenizlemeye diyorsun. Ama bir araştırdım tamam bu makine kondenseri temizliyor da nasıl atıyor diye, atamıyor senelik servis çağırıp temizletmek gerekmiş tabi bu da garanti kapsamında değil yani her seferinde 150-200 lira demek oluyormuş. 9 kg lık kondenserini temizlemeyen benim temizleyebileceğim bir modeli bulmak için epey uğraştım inşallah klavuzunda yazanlar doğrudur da bi de servis parası vermek zorunda kalmam.
Diğer konu buhar programı. Bu fiyatı epey yükseltiyor

Öncelikle makinenin nereye konulacağı önemliymiş ısı pompalı değilse dışarı sıcak hava veriyormuş. Isı pompalılar hem enerji tasarrufu için daha iyiymiş hem de düşük sıcaklıkta kuruma yaptığı için çekme yıpratma daha nadir görülüyormuş.
Diğer konu kondenser olayı. Makinelerin hem kapak kısmında hav filtresi var hem de kondenser denilen bir filtresi var. Şimdi bosch Siemens gibi makinelerde kendini temizleyen kondenser varmış. İlk bakışta ooo iyi işte ben uğraşmam iki üç ayda bir tenizlemeye diyorsun. Ama bir araştırdım tamam bu makine kondenseri temizliyor da nasıl atıyor diye, atamıyor senelik servis çağırıp temizletmek gerekmiş tabi bu da garanti kapsamında değil yani her seferinde 150-200 lira demek oluyormuş. 9 kg lık kondenserini temizlemeyen benim temizleyebileceğim bir modeli bulmak için epey uğraştım inşallah klavuzunda yazanlar doğrudur da bi de servis parası vermek zorunda kalmam.
Diğer konu buhar programı. Bu fiyatı epey yükseltiyor
Ne aldiniz peki kondenseri kendiniz temizlediginiz.Birde ust ustemi kullaniyorsunuz siz camasir makinasiyla.

Ne aldiniz peki kondenseri kendiniz temizlediginiz.Birde ust ustemi kullaniyorsunuz siz camasir makinasiyla.
Henüz gelmedi maalesef. Elektrolux aldım self kondenser yazmıyordu özelliklerinde umarım doğrudur. Ben üst üste koyamıycam ayrı olarak bir prizin yanına koycam inşallah. Zaten üst üste koymak için olan aparat da 200 lira üzeriymiş diye okumuştum

Henüz gelmedi maalesef. Elektrolux aldım self kondenser yazmıyordu özelliklerinde umarım doğrudur. Ben üst üste koyamıycam ayrı olarak bir prizin yanına koycam inşallah. Zaten üst üste koymak için olan aparat da 200 lira üzeriymiş diye okumuştum
Imsallah dogru cikar.Kullanincada bilgilendirirsiniz bizi.

X