Kuaföre Giderken Manikür Ve Pedikür Setlerimizi Yanımızda Götürmeli miyiz?

derence76

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2007
98
0
Merhaba Kızlar,

Kuaföre giderken manikür ve pedikür setlerimizi yanımızda götürmeli miyiz? Yoksa kuaförümüzün hijyenik olması için dua mı etmeliyiz?

Valla kızlar sizin fikriniz yok galiba bu konuda. Ama ben geçenlerde bunun ne kadar zararlı olduğunu öğrendikten sonra Hediport diye bir yerden gittim kendime bir bakım seti aldım. Artık manikür yada pedikür yaptıracağım zaman onu da yanıma alıp öyle gidiyorum kuaföre.

vallah düşündükçe mantıklı geldi. Aslinda manikür ve pedikürümü uzun zamandır kuaförde değilde tirnak üzerine çalişan özel yerler var orada yaptiyorum. Gittim yer hijene gerçekten önem veriyor ama nekadarda olsa kaç kişi gidiyor günde değilmi. Evet evet en iyisi bundan sonra kendi setimi getirim

ben de kesinlikle götürmekten yanayım.yani kimse için hastalıklı diyemem ama öyle tereddütte kalacağıma kendimi korurum daha iyi.

kendi aletlerinizi,manikür pensleri ve makaslarınızı açık ortamda veya pamukla sararak,alkol ve batikonla, kendiniz muhafaza edemezsiniz.çünkü bu aletlerden sadece aids veya hepatit mikrobu değil milyonlarca mikrop çeşiti kapmanız mümkün.vicudumuzdaki kıl dönmesini bile iğne yardımı ile çıkarmak istediyimizde ucunu çakmakla akıyoruz,celik veya metallerin durdukça mikrop ürettiyini bildiyimiz için,
kuaförler için tek bir steril aleti satılmaktadır,mavi ışıklı siteril aleti,
faydası ise;üzerindeki mikropları öldürmek değil,durdukça daha fazla mikrop üretmesini önlemek içindir.işe yaramıyor ama dışarda durmasından iyidir.

birde dişçilerin steril aletleri vardır,onlar yüksek ısıyla steril eder ve güvenilirdir,aids mikrobunu bile steril eder. işine saygısı olan kuaför salonlarında bu makina mevcuttur,güvenle yaptırabilirsiniz,
siz kendi aletinizi yeterince muhafaza edemezsiniz,ayrıca kendi aletinizden daha çabuk mikrop kapmanız mümkün,
benim tavsıyem,kendinize ısıyla steril eden bir kuaför edinin,yanlız işlem yaptırmadan önce en az 35 dk steril edilmesini rica edin,kendi aletlerinizde olsa,herkezin huyu farklı olupta kullanmayanlar bile var,35 dk bekleyin,zaten sterilden çıkmış olan aletler sıcak olur dokunamazsınız, 5 dk da hemen soğur işleminizi yaptırırsınız,

esraxse sana katiliyorum canim aslinda cok guzel bir noktaya deginmis arkadasimiz kesinlikle goturmeliyiz yerimseniben

X