Kuafor fazla komisyon aldi sikayet etmeli miyim?

O çekilen meblağnın içinde zaten .Biz o zaman tüm marketlerde ödeme yaptığımızda durun bekleyin ,şimdi KDV çekeceğiz desinler 🙄
Ben isletmeciyim, benim fiyatlarm kdv dahil yazar etiketlerde. Ama mesela bazi marketlerde kdv haric fiyatta yazar, dahil fiyatta yazar.
Kuafor 1300 lira arti kdv dediyse 1560 liraya gelir. Hesap dogru. Ama 1300 dahil dediyse bilemem. Muhtemelen 1300 verse nakit fis kesmeyecekti vergi kaçıracakti.Postan cekince kesmek zorunda fis.

İyide bu her kuaförde aynı ben ne zaman gitsem abla kart verme çok kdv kesiyor diyor ibana yolluyorum üstümde nakit yoksa yanlış hatırlamıyorsam yüzde 20olması lazım.
İbana atmak yasaklanmis ondan haberim vardi da bu kadar fazla komisyondan gercekten haberim yoktu. Yazik gunah ya.hani lukse giriyor gitme o zaman diyecekkerdir vardir belki ama bu agdada olabilirdi ya. Artik kaşı biyigi boyayi gectim evde yapsak mantikli. Gittigim yer mahalle arasi kuafor bu arada oyle bilindik yerde degil semtte elit bir yer degil

İbana atmak yasaklanmis ondan haberim vardi da bu kadar fazla komisyondan gercekten haberim yoktu. Yazik gunah ya.hani lukse giriyor gitme o zaman diyecekkerdir vardir belki ama bu agdada olabilirdi ya. Artik kaşı biyigi boyayi gectim evde yapsak mantikli. Gittigim yer mahalle arasi kuafor bu arada oyle bilindik yerde degil semtte elit bir yer degil
Öyle yani fiyatlar çok uçuk senede bir saçımı siyaha boyarım sonra onu açacam diye kuaföre giderim😀 2ay önce 3bin lira bayıldım kuaföre mesela nakitt hemde😀 kartla ödeseydim 3600demişti bu ülkede hergen gün herşeyin fiyatı artıyor 🤦🏼‍♀️

Kizlar merhaba
Suan cok sinirliyim diyeceksiniz ki boyle ufak seylere takilirmisin hayir aslinda takilmam normalde. Bugun bir tanidik onerisiyle kuafore gittim duz bir renge boyadi. Cok detay var ama ozetleyeyim kredi kartina 260 tl fazla komisyon aldi. Bana biraz fazla geldi komisyon dedim kuaforler odasinin kararimi dedim dalga gecer gibi gulerek hayie kuaforler odasi almazki devlet yapiyor dedi. Hani sigara falan alirken on be syirmi tl alani gordumde ilk defa bir kuaforun bu kadar fazla cektigini gordum. Simdi bu dogru birseymi yoksa benmi yaniliyorum sikayet etsemmi.? İslem tutarm 1.300 tl normalde. Ve nereye sikayet edip nasil kanitlayabilirim. Elimde fis var ama bin t bir cekmis 560 tl bir cekmis.
Kart komisyonlarına yeni zam geldi gittiğim doktordada aynı şeyi yaşadım ama bir gün önceden arayıp bilgi verildi. 2500 dü kart ile 2600 ödüyordum bu ay 2750 çekildi. Sanırım şikayet edebileceğimiz bir şey yok😐

Ben isletmeciyim, benim fiyatlarm kdv dahil yazar etiketlerde. Ama mesela bazi marketlerde kdv haric fiyatta yazar, dahil fiyatta yazar.
Kuafor 1300 lira arti kdv dediyse 1560 liraya gelir. Hesap dogru. Ama 1300 dahil dediyse bilemem. Muhtemelen 1300 verse nakit fis kesmeyecekti vergi kaçıracakti.Postan cekince kesmek zorunda fis.
Bu bahsettiğiniz durum her işletmede geçerli mi acaba? Bugün kuyumcuya gittik k.kartı ile alışveriş yapacağımız için komisyon kesti ama işletmeden işletmeye değişiyor mu? 24 binlik alışveriş yaptık 1000 tl komisyon aldı sadece bana normal geldi ama konu sahibinin kuaför komisyonu fazla geldi

Bu bahsettiğiniz durum her işletmede geçerli mi acaba? Bugün kuyumcuya gittik k.kartı ile alışveriş yapacağımız için komisyon kesti ama işletmeden işletmeye değişiyor mu? 24 binlik alışveriş yaptık 1000 tl komisyon aldı sadece bana normal geldi ama konu sahibinin kuaför komisyonu fazla geldi
Konu sahibinin odedigi kdv farki. Aslinda kdv ustune yuzde 5 kk komisyon farkida almaliydi. Bende fiyatlama yaparken mesela kk pesin, kk taksitli 30 gun 60 gun 90 gun vadeli farkli fiyatlama yapiyorum.
Sizin ödediğiniz kk komisyonu. O suan yuzde 5 civari. Ama isletmenin bankayla anlasmasina gorede degisiyor.

Kredi kartı ödemesi için mi? Keşke nakit havale yapsaydıniz. Ben olsam şikayet ederdim. Bir şey olmasa bile içim rahatliyor şikayet edince

ben şeyi anlamadım eğer gerçekten komisyonsa bu alınan, yani kdv değilse
ödemeyi almadan önce sana söylemesi gerekmez miydi ? hani kredi kartından öderseniz şu kadar, nakit öderseniz bu kadar falan diye ?
beni bilgilendirdiği ve seçenek sunduğu sürece komisyon almalarını pek kafaya takmam. ama söylemeden yapıyorlarsa salak yerine koymuş oluyorlar

size fiyat belirtirken nakitte şu kadar, kartta 1300+kdv diye belirttimi?
yada her hangi bir yerde bunu ibraz ettikleri bir yazi varmiydi mesela ben bunu merak ettim.

Kizlar merhaba
Suan cok sinirliyim diyeceksiniz ki boyle ufak seylere takilirmisin hayir aslinda takilmam normalde. Bugun bir tanidik onerisiyle kuafore gittim duz bir renge boyadi. Cok detay var ama ozetleyeyim kredi kartina 260 tl fazla komisyon aldi. Bana biraz fazla geldi komisyon dedim kuaforler odasinin kararimi dedim dalga gecer gibi gulerek hayie kuaforler odasi almazki devlet yapiyor dedi. Hani sigara falan alirken on be syirmi tl alani gordumde ilk defa bir kuaforun bu kadar fazla cektigini gordum. Simdi bu dogru birseymi yoksa benmi yaniliyorum sikayet etsemmi.? İslem tutarm 1.300 tl normalde. Ve nereye sikayet edip nasil kanitlayabilirim. Elimde fis var ama bin t bir cekmis 560 tl bir cekmis.
ben 10 yıl otel işletmeciliği yaptım. söyle söyleyeyim kredi kartına çekilen paralarıda kvd+banka komisyonu kesiliyor. kdv zaten nakit ücretten de alınıyor ama bazıları vergi kaçırdığı için nakit ödemeleri gelirlerde göstermiyor. bu konuda şikayet edebilirsiniz.
ama banka konisyonu konusunda işletmenin böyle bir hakkı olabilir. zaten ödenen miktar kredi kartı olduğu için maliye takibine giriyor yani vergi kaçırma yok. bankaların komisyonları her bankaya göre değiliyor. biz de otelde kredi kartı ödemelerinde üstüne banka konisyonunu ekliyorduk ve bunu müsteriye söylüyorduk. müsterinin kendi kararıydı gerisi. sürekli de maliye denetimindeydik yani bir sorun oluşturmadı bu

ben şeyi anlamadım eğer gerçekten komisyonsa bu alınan, yani kdv değilse
ödemeyi almadan önce sana söylemesi gerekmez miydi ? hani kredi kartından öderseniz şu kadar, nakit öderseniz bu kadar falan diye ?
beni bilgilendirdiği ve seçenek sunduğu sürece komisyon almalarını pek kafaya takmam. ama söylemeden yapıyorlarsa salak yerine koymuş oluyorlar
Hayir hayir soyledi bana tabiki nakit ve kredi karti fiyatıni. Ama atm cok uzakta oldugu icin ben kabul ettim basta. Ama sacim boyandigi surece hep dusundum uzun suredir boyatmiyorum acaba fiyatlar komisyonlarmi artti diye. Ama sonucta yanimda para var diye arrik napim boyansin dedim. Sonra kartimda limit kalmamis 😂 dedimki banka kartimdan cekelim. Sonucta maas karti. Ondanda fark cekerim dedi. O zaman ibana atayim hayir yasak dedi. Yani maas kartindanda fark cekti sonradan evet basta kabul etmis olabilirim ama bir kac yeri aradim mesela bir yakinim unlu kuaforlerden birinde calisiyor avmlerdeki. Dediki biz bile yapmiyoruz ne munasebet o kadar komisyonmu olur hemen sikayet et dedi. Bir kac kisi daha ayni seyi söyleyince cok sinirlendim

size fiyat belirtirken nakitte şu kadar, kartta 1300+kdv diye belirttimi?
yada her hangi bir yerde bunu ibraz ettikleri bir yazi varmiydi mesela ben bunu merak ettim.
Basta soyledi ama ben komisyon veya fiyatlari pek bilmiyodum her yerde ayni saniyodum islem bittikten sonrada bir kac yeri arayinca cogu kisi biz yapmiyoruz bunu dedi mesela. Fiyat fazla dedi herkes. Birde fisleri ayri ayri cekti

Yorumları okudum da güleceğim geldi hangi kuaför nakitte fiş kesiyor Allah aşkına 😂farklı farklı semtlerde birçok kuaföre giderim birçok işlem yaptırdım bir kez bile fiş kesene denk gelmedim.

Esnaflar özellikle küçük esnaflar post cihazı çekmek istemiyorlar ki haklılar o makinayı kullanmak da bir para sonuçta onun bedelini yansıtmak zorunda

Hayir hayir soyledi bana tabiki nakit ve kredi karti fiyatıni. Ama atm cok uzakta oldugu icin ben kabul ettim basta. Ama sacim boyandigi surece hep dusundum uzun suredir boyatmiyorum acaba fiyatlar komisyonlarmi artti diye. Ama sonucta yanimda para var diye arrik napim boyansin dedim. Sonra kartimda limit kalmamis 😂 dedimki banka kartimdan cekelim. Sonucta maas karti. Ondanda fark cekerim dedi. O zaman ibana atayim hayir yasak dedi. Yani maas kartindanda fark cekti sonradan evet basta kabul etmis olabilirim ama bir kac yeri aradim mesela bir yakinim unlu kuaforlerden birinde calisiyor avmlerdeki. Dediki biz bile yapmiyoruz ne munasebet o kadar komisyonmu olur hemen sikayet et dedi. Bir kac kisi daha ayni seyi söyleyince cok sinirlendim
İster banka kartınız olsun ister kredi kartı pos cihazını kullanmasından kaynaklı

mesela bir yakinim unlu kuaforlerden birinde calisiyor avmlerdeki. Dediki biz bile yapmiyoruz ne munasebet o kadar komisyonmu olur hemen sikayet et dedi.
Biz yapmıyoruz derler zaten sizin gittiğiniz kuaförle ünlü kuaförlerin fiyatı aynı mı 😂yapma ihtiyacı hissetmiyorlar ki çünkü fiyatları oldukça şişirilmiş oldukları için😀siz sorsaydınız bakalım o ünlü kuaföre düz boyayı size kaç liraya yapacaklarmış?

Kuaför, dişçi, doktor muayenehanesi… 10 yere gittiysem 7 sinde bunu duyuyorum: Nakit 1200 ama karta 1500. Bu tarz bariz farkları çok duyuyorum. Bunun nedenini KDV olarak söylemişti biri. Yani bu komisyon vs değil, KDV farkını bizden alıyor ya da almak istiyorlar

X