Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Kryolan marka fondöteni günlük kullanan var mı?

dalyaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
97
3
kızlar geçenlerde kryolan satan makyaj stüdyosuna gittim...kryolan fondötenin günlük kullanım için uygun olduğunu söylediler..benim cildim akneye eğilimli bir cilt bu markanın sivilceli ciltler için çok daha iyi olduğunu söylediler...birçok dermatolog bu fondöteni öneriyormuş antialerjik bir ürünmüş...aranızda kullanan varsaa bu konuda bilgilendirirseniz sevinirimm kızlar sağoluunnn...:teytey:

o nasıl bir markadır biliyor musun Hollywod yıldızlarının film makyajında kullundıkları çok iyi bir porselen makyaj ürünü yüzde yok denecek kadar doğal roll-on olması dolayısıyla da pratik ve uzun ömurlü uygulama imkanı sağlar.... parasal durumların müsaitse hemen al derim

fiyatı 53 tl civarındaymış şuan kullandığım fondöten daha pahalı olmasına rağmen çok süper kapatmıyor sivilce izlerini artı terleyince bozuluyor,yüzüme kazara değsemde bozuluyor sinir oluyorum..sen kullandın sanırım daylightcığım söylermisin terlemeye falan dayanıklımı, öyle elleyince yüzünü bozuluyor mu.??:içelim:

bende var. ama günlük kullanılmayı tavsiye etmem. çok yoğun kapatıyor. üstüne mutlaka toz pudrasını sürmelisin. anca gece bir yere giderken sürülebilir. kalıp gibi duruyor yüzde. bende onun ayrıca roll on olarak beyaz concealerı da var

bu markanın ürünleri profesyonel makyajda kullanılıyor. Ben de bir kaç kapatıcısını denedim stickleri falan var. Ama çok ağır bir ürün bence günlük kullanım için pek uygun değil..

ürün cidden çok profesyonel.ben 4 yıldır kullanıyorum.stick olduğu içinde çok uzun süre gidiyor.fakat günlük kullanım için bence abartı kaçabilir.kadınlar arasında adı ''botoks fondoten'' olarakda geçiyor.su bazlı.nemli bir süngerle kullanıyorsun.süngeri sticke sürüp öyle yüzüne uyguluyorsun.fakat suyla ıslatınca kalıcılığı azalıyor.onun yerine piyasada pudralı vazelinler var.onunla nemlendirip öyle uyguluyorum ben.sonuç çok ii.bazen hafif parlama yapıyor ama doğal ve kapatıcılığı mükemmel.bu kadar profesyonel ve yoğun bir cilt kapatıcısını hergün kullanmak bence hem sağlık açısından zararlı hemde doğallık açısından sanki birazcık abartı kaçar diye düşündüm.yağlı bir cilt yapın varsa fondoten yerine pudra kullanmayı deneyebilirsin...

fiyatı 53 tl civarındaymış şuan kullandığım fondöten daha pahalı olmasına rağmen çok süper kapatmıyor sivilce izlerini artı terleyince bozuluyor,yüzüme kazara değsemde bozuluyor sinir oluyorum..sen kullandın sanırım daylightcığım söylermisin terlemeye falan dayanıklımı, öyle elleyince yüzünü bozuluyor mu.??:içelim:

iklim olarak da çok terlenilen kentte yaşıyan biri olarak ben cok memnun kalmıştım fondöteni(renklendirme öncesini) sabitlemek için pudra zaten şarttır (ellenince vs bozulmaması için) ince formda olan markalardan birini seçebilirsin

kryolan marka makyaj sevenler için günlükte kullanılarbilir. Ama doğal makyajı sevenlere biraz abartı kalabilir. En önemli nokta bunun stick concealırınıda kullansan fondoteninide kullansan kryolanın fixatör toz pudrasını üstüne geçmen gerekir yoksa cildin yağlı olduğu için parlama yapar.

kryolan marka makyaj sevenler için günlükte kullanılarbilir. Ama doğal makyajı sevenlere biraz abartı kalabilir. En önemli nokta bunun stick concealırınıda kullansan fondoteninide kullansan kryolanın fixatör toz pudrasını üstüne geçmen gerekir yoksa cildin yağlı olduğu için parlama yapar.

geçenlerde kuaförümdeki makyöz kızla konuştum,kryolan ın su bazlı olduğunu ve önerdiğini söyledi önce sonra cildim akneye meğilli deyince tavsiye etmedi...bende herzamanki fondötenimden terlemeyle bozulduğu için memnun değilim yoksa kapatıcılığı gayet iyi değiştirmeyip makyaj sabitleyici ile fixlesem mi diyorum ama hergünde makyaj sabitleyici sprey zararlı mı fikrim yok tabii...sen nedersin??

canım onlar satıcı açıkcası bende günlük kullanılacak bişey olarak görmüyorum
gün içerisinde yüzünde hem parlama yapacak hemde dahada belirginleştirecektir

birde estee lauder double wear ı dene
ve öyle karar ver derim
hem kapatması yönünden hem duruşu hemde cilde sivilce veya parlama yapmayan yapısı harika
bende bir sürü fondoten denemiş olaraktan
ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR I tek geçerim :lepi:

geçenlerde kuaförümdeki makyöz kızla konuştum,kryolan ın su bazlı olduğunu ve önerdiğini söyledi önce sonra cildim akneye meğilli deyince tavsiye etmedi...bende herzamanki fondötenimden terlemeyle bozulduğu için memnun değilim yoksa kapatıcılığı gayet iyi değiştirmeyip makyaj sabitleyici ile fixlesem mi diyorum ama hergünde makyaj sabitleyici sprey zararlı mı fikrim yok tabii...sen nedersin??

Canım normal fondoteninden memnunsan değiştirme. Ama akmaması için fixatör kullan derim kendimde de muhakkak gündüzde olsa kullanıyorum özellikle burun ve kenarlarında çenede alında çok işe yarar. Arada bir gün içinde bir selpaklada seni rahatsız eden yağlı bölgeleri tampon haraketleriyle al. Fixatör sivilce yapmaz çünkü yağlı bir yapısı yok. Senin her halukarda fondotenle de olsa gözeneklerin bir şekilde kapanıyor. Eğer uzun süre gözenekler kapalı kalırsa ve cildin sivilceye eğilimliyse ancak o şekilde olur.

Canım normal fondoteninden memnunsan değiştirme. Ama akmaması için fixatör kullan derim kendimde de muhakkak gündüzde olsa kullanıyorum özellikle burun ve kenarlarında çenede alında çok işe yarar. Arada bir gün içinde bir selpaklada seni rahatsız eden yağlı bölgeleri tampon haraketleriyle al. Fixatör sivilce yapmaz çünkü yağlı bir yapısı yok. Senin her halukarda fondotenle de olsa gözeneklerin bir şekilde kapanıyor. Eğer uzun süre gözenekler kapalı kalırsa ve cildin sivilceye eğilimliyse ancak o şekilde olur.

canım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..sana son bir sorum olacak fixatör ü hangi marka kullanıyorsun..m.a.c in fix+ sı iyi diye duydum ama sen nedersin?CADIARZU

Benim kına gecesi ve düğündeki tüm makyajım Kryolan ile yapıldı.Gerçekten süper bir ürün..

Özel günler için tamam ama günlük olarak kullanılması çok sakıncalı, gözenekleri tıkar ve cildi erken yaşlandırır...

benimde düğün makyajımda kullanılmıştı,daha doğrusu ben kryolan kullanan bir kuaför aramıştım deli gibi...çünkü '' o ne yaa''diyen kuaförle bile karşılaştım,şaşırmıştım yani...
sonunda buldum ve makyözümde çok profesyoneldi sağolsun...
daha sonra gidip pate krem gibi bir ürünü var onu almıştım ama gülük kullanamıyorum malesef biraz ağır kaçıyor..ama memnunum genel olarak

meraba bende cok uzun sure fondeten aradım. estee lauderın double wear ı denedım ama kalıp gıbı durdu gunesde mesela cok bellı oluyo cok yogun bı fondeten..kapatıcılıgına bısey dıyemıcem ama gece kullanılsa daha ii olur. bende en sonunda profesyonel bı makyozun tavsıyesıyle gıvenchy foto perfectıon aldım surdugunde cok dogal duruyodu fotograflardakı gıbı sıfır kusur oluyomus surunce.ben memnunum suan ama hıcmı kullanan yok kucuck bısey 25mg ustelık 89 tl verdım. kryolan markayı bende bılmıyodum keske ondan alsaydım içime oturdu aldıkdan sonra

ben kullanıyorum cildimde hiç bi sorun yok ama kullanışlı ve uzun süre kaldığı için seviyorum kryolanı.rujlarınıda kullanıyorum çok güzel mat rujlar var

kryolan markasını nerde buldn adanada bende arıyorum fiyatları ne kadar?internetten alanlar warsa adresii söyleyebilirlermii

kesinlikle tavsiye etmiyorum...kraylon fondoteni geçen hafta aldım ..sürdüğümde bulaşmadık yer kalmıyor...ofisteki klavyem makyaj yapılmış gibi..öpüştüğüm insanların yüzleri fondoten içinde kalıyor..üstelik kapatıcılığıda hiç proselen gibi falan değil...kesinlikle ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR I ı tek geçerim bende

X