Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreşte gerçekten güzel verim alabiliyor musunuz?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Gerçekten mi yaa,bizim kreşimiz normal butik bir kreşti. İngilizce öğretmeni ben Türkçe bilmiyorum ayağına yatardı çocuklara. Mecbur kaldı bizimkiler öğrenmeye bence:KK66: tarzanca başlayıp İngilizce devam ettiler ki benim oğlum ortalama bir çocuk,o da yapabildi.
Zaten asla Turkce konusamadigi yerde öğreniyor cocuk dili. Biz Turkiyeden tasindik 5 yasindaydi. 4 senede hem Fransizca (gerci baba fransiz) hem ingilizceyi şakitti. Turkce karışınca olmuyor evet dogru diyosun.

Zaten asla Turkce konusamadigi yerde öğreniyor cocuk dili. Biz Turkiyeden tasindik 5 yasindaydi. 4 senede hem Fransizca (gerci baba fransiz) hem ingilizceyi şakitti. Turkce karışınca olmuyor evet dogru diyosun.
Sizin genler güzelmiş maşallah Fransız babanın çocuğu önce fransızca istemiş bünyesel olarak 😁💕

ğretmenin çocuklar görürken bahçede sigra içmesi aklımı karıştırdı. Diğer kreşler nispeten daha uygun 3800 3500 gibi. İngilizce eğitim yok. Kur'an öğretimi olan var. Ve bir diğer standart şeyler. Bazı arkadaşlarımla konuştum kreşte hiçbir şey öğrenmediler bakıcı niyetine eğlensin çocuklar diye mecburen gönderiyorum çalıştığım için
Kreşi eğitim kurumu olarak düşünmeyin diyen arkadaş doğru demiş. Hatta "eğitim" veren yerden kaçın. Velinin gözünü boyamak için 2 yaşında çocuğa çizgi çalışması yaptırıyormuş gibi yapan yerler bile gördüm. Çocuk böyle yerlerde ancak okuldan soğur. Kreşte sıraya girmeyi, malına sahip çıkmayı, arkadaşlarıyla ortak iş yapmayı, kalabalık içinde konuşmayı vs öğrenir, öğrenmeli. Kreş dönemi çocuğuna akademik olarak öğretilebilecek tek şey dil. Sayı saymayı da öğretirsiniz ama bunu 3 yaşında öğrenmesi ile 5 yaşında öğrenmesi arasında fark yok. Ama bir yabancı dili bir yaş bile erken öğrenmek arada fark yaratıyor. 11 yaşından sonra öğrenilen dil aksansız konuşulmuyor (kaynak selçuk şirin). Ama gerçekten dil kazandırabilecek çok az yer var. Böyle bir yer bulabilirseniz çok iyi. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama yazdığnız fiyalar bana çok düşük geldi. Çocuklar 3 öğün yemek yiyor, etkinlik malzemesi, ısınma, kira, kalifiye bir öğretmenin ücreti, temizlik, tamirat... bunları verdiğim bu parayla karşılayabilirler mi gerçekten diye düşünün. çünkü zaruri giderleri bile eğitim ücretleriyle karşılayamiyorsa ya elinde iyi öğretmen tutamaz, ya çocuğa 3 kalite yiyecek ve malzeme verir ya da bir cemaatten destek alıyordur. sonuncusu en kötüsü herhalde.

Dinin kendisi soyut bir kavramdır, o yaştaki çocuklara dini eğitim verilmez.
Kuzenimi ilkokuldayken Kuran kursuna verdiler. Sabah namazına uyandırıyorlarmış. Abdest almadan namaza dururmuş. Nefret ediyor şu an dinden.
Ben ortaokulda hatırlıyorum din hocamızı. Kıldan ince, kılıçtan keskin sırat köprüsünden bahsederdi. Geceleri korkumdan uyuyamazdım.
Dini eğitim belli yaşta, belli bilinç düzeyinde verilmesi gerekiyor.

kreşten beklentiniz tamamen çocuğun eğlenmesi ve mutluluğu olmalı. bir şey katsın derdine düşerseniz çocuğu yıpratırsınız. okulu, yetişkinleri ve akranları sevmesi bile bir kazanımdır. size çok şey vaat eden yerlerden uzak durun.

X