Evlat Edinme Koruyucu aile ile ilgili bilgisi olan?

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
En son görüşmeniz hangi tarihte olmuştu?Ev ziyaretiniz yapılınca son bir görüşme daha yapacaksınız.O hafta da onayınızı muhtemel ki çıkar .

Mesajınızı yeni gördüm .Her görüşme aranızı 3 hafta gibi düşünün .Biz komisyon onayını aldık.Kızımızı bekliyoruz.
canım biz bayramdan önce verdik evraklarımızı geçen iki hafta önce aradım bu iki hafta içinde de geleceklerdi fakat gelmediler dönüşümlü çalışıyorlar acaba ondan mı bilmiyorum bizde sabırsızlıkla bekliyorum ev ziyaretlerinden sonra nasıl ilerliyor

canım biz bayramdan önce verdik evraklarımızı geçen iki hafta önce aradım bu iki hafta içinde de geleceklerdi fakat gelmediler dönüşümlü çalışıyorlar acaba ondan mı bilmiyorum bizde sabırsızlıkla bekliyorum ev ziyaretlerinden sonra nasıl ilerliyor
Ev ziyaretini bizde video olarak yaptılar tam kapanma haftasında idi evin ayrıntılı videosunu attık .Sonra yine 2 hafta ara verin 2/3 hafta yani değişiyor .Bir kez de eşlerle ayrı ayrı toplamda 30/40 dak görüşüp dosyanız komisyona sunuluyor ama o tamamen formalite öyle düşünün iş uzmanınızda bitiyor .Onun onaylaması zaten komisyonu etkiliyor ve komisyon onayından sonra artık çocuk eşleşmesi için belirlediğiniz kriterlerde çocuk bakılıyor .

Tavsiyem 3 haftadan fazla beklerseniz arayıp kendinizi bir hatırlarım derim süreci sorun .Bazen yoğunluktan unutabiliyorlar hatırlatmakta fayda var bunaltmadan.Bazılrı da sık sık arıyormuş o da doğru değil tabi

Tavsiyem 3 haftadan fazla beklerseniz arayıp kendinizi bir hatırlarım derim süreci sorun .Bazen yoğunluktan unutabiliyorlar hatırlatmakta fayda var bunaltmadan.Bazılrı da sık sık arıyormuş o da doğru değil tabi
önümüzdeki hafta arayacağım şey teker teker odaya girince ne soruyorlar çok merak ettim çok zorlaştırmıyorlardır umarım

kızınız geldi mi nasıl bir duygu anlatsanıza ben çok merak ediyorum

Merhaba, aranıza yeni katıldım sayılır 😉
Bizde geçen ay koruyucu aile olduk 🥳 bu süreçle ilgili bilgi almak isteyenlere dilim döndüğünce cevap vermek isterim.
Bizim kızımız 2 ay 1 haftalıkti yani 9 haftalıkken aramıza hoşgeldi, şimdi 3 ay 10 günlük oldu🥰
Çooook tatlis bir kızımız var çok şükür 🙏❤️
Aile danışmanınız ile sürekli irtibatta olmanız ve gerçekten istekli olduğunuzu belli etmenizde fayda var😉

3 aylık kız bebek aldı şuan 1 yaşında biz bütün aile benimsedik sanki kardeşim doğurmuş gibi
Ha bu arada bu bebek kaç aydır sabahlara kadar uyumuyor gündüz durmuyor çok büyük sabır ve sorumluluk istiyor bu iş.
Yavru kardeşimin yanından bir saniye ayrılmıyor evin içinde annesi odadan çıkınca bile ağlıyor
Oyyy çok güzel bı duyguu annesi olmayan bı bebekti ama şuan peşinde dolastigi onun nazini çeken bı annesi var 🥰🥰sabah sabah okudum mesajı yüzüm güldü 🥰🥰kısmetse çocuklarım buyusun bende istiyorum bekarligimdan beri koruyucu aile olmak.

Oyyy çok güzel bı duyguu annesi olmayan bı bebekti ama şuan peşinde dolastigi onun nazini çeken bı annesi var 🥰🥰sabah sabah okudum mesajı yüzüm güldü 🥰🥰kısmetse çocuklarım buyusun bende istiyorum bekarligimdan beri koruyucu aile olmak.
Bebek eve ilk geldiginde hiç ağlamıyordu kendi kendine uyuyup uyanıyordu onu düşünmek bile çok ACI yurtta naz edecek kimsesi yoktu şimdi abileri annesi babası var

Merhaba ben de şubatta başvuru yaptım ve sanırım bu hafta koruyucu aile onayımız çıkacak sonrasında da çocuk eşleşmesi yapılacak .Sormak istedikleriniz olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.Çok hayırlı bir karar vermişsiniz Allah mahçup etmesin.Bir yavrunun aile değerleri işe bğyütülmesinden daha kutsal ne olabilir ki?
Uzun zamandır giriş yapmamıştım platforma.Yeni gördüm yorumunuzu.Biz beklemedeyiz henüz.Ev ziyaretine gelecekti memurlar ama araya bayram girdi,danışmanımız karantinadaydi bir ara.iki defa da biz şehir dışındaydık.Arada arayıp kendimizi hatırlatıyoruz.cuma günü gelmek için aradılar bizi.Ev ziyareti olmasa da süreç işliyor dediler bize.o yüzden rahattık.Hala sabırsız ve heycanlıyız🥰 umarım bir an önce bizlere de kısmet olur,ailemize katılır çocuğumuz

Merhaba, aranıza yeni katıldım sayılır 😉
Bizde geçen ay koruyucu aile olduk 🥳 bu süreçle ilgili bilgi almak isteyenlere dilim döndüğünce cevap vermek isterim.
Bizim kızımız 2 ay 1 haftalıkti yani 9 haftalıkken aramıza hoşgeldi, şimdi 3 ay 10 günlük oldu🥰
Çooook tatlis bir kızımız var çok şükür 🙏❤️
Aile danışmanınız ile sürekli irtibatta olmanız ve gerçekten istekli olduğunuzu belli etmenizde fayda var😉
Darısı başımıza olur en kısa zamanda umarım 🥰 benim sorularım var.Ev ziyaretine geç gelmeleri süreci uzatır mı,geldiklerinde ne soruyorlar,nelere dikkat etmemiz lazım,uygun çocuk bulup o mu aileye veriliyor? Kimi diyor da aile çocuğu kendisi seçiyor diye.

Benim kardeşim koruyucu aile oldu 2 çocuğu var 3. Çocuğu yurttan aldılar şuanda 1 yaşında hepimiz çok benimsedik sanki öz gibi
Ileride ne olur bilemem ama bir garibin aile ortamında büyümesi çok mutlu ediyor. Benim eşim istemiyor yoksa hiç dusunmezdim
Merhaba.. ailesi görüşme talebinde bulunuyor mu ya da ne sıklıkla görüşüyorlar?

Umarim sorunsuz olur.Hem o çocuk için hem de iki aile için en hayırlısı hangisi ise o olsun.Gerçekten bağ kurmak ve sonrasında kaybetme ihtimalinin olması çok üzücü.Ben de bu sebeple farkında olan bir çocuk istedim.Anne babası olmadığımı bilsin,ilişkimiz sevgimiz buna göre şekillensin.Yeter ki aile ortamımda yetişsin ve mutlu olsun
Yalnız koruyucu ailelikte kan bağı esas.. aile görüşmesi ayda 1 ve 1 saat isteme hakkı var ailenin çocuk ailesini bilerek büyüyor evlatlık gibi değil.. ve şartları düzelen aile çocuğunu geri talep edebiliyor

Yalnız koruyucu ailelikte kan bağı esas.. aile görüşmesi ayda 1 ve 1 saat isteme hakkı var ailenin çocuk ailesini bilerek büyüyor evlatlık gibi değil.. ve şartları düzelen aile çocuğunu geri talep edebiliyor
Evet ben de bunları bilerek başvuru yaptım işte.Cocuğun da durumu bilmesi benim için daha iyi.

X