Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kolon kanseri hakkinda

Öğretim görevlisi randevusu alacaksınız. Bence radyoterapiden kaynaklı bir sıkıntı bu. Yan etkileri arasında malesef. Yani bağırsak zeminini yumuşak tutacak gıdalar öneririm bamya gibi. Sümüksü yapısı bağırsak duvarını kaplıyor haftada 3 den fazla bamya yemeği tavsiye ediyorum.
Yanlis anlamazsaniz eger mesleginizi ogrenebilir miyim merak ettim de :)

Yanlis anlamazsaniz eger mesleginizi ogrenebilir miyim merak ettim de :)
2. Evre iken Babamın başına geldi ve 7 yıldır diken üzerindeyiz çok şükür dikkat ve özenimiz ile sorun yaşamadık allah yardımcımız oldu . Kusura bakmayın kendim gibi düşündüğüm için yardım etmek istedim ama gerek yokmuş bildiğiniz gibi devam edin. Bu arada mimarım

Benim arkadasım rahatsız sadece arı sütü geçiriyor ağrıyı diyor. Kanser hastası degil ama o intihaplanıyor. Doktoruna danışsan. Geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah

Radyoterapiyu bir yil once aldi alirken durumu cok kotuydu agridan bagira bagira agladigi oluyormus geceleri falan. Üniversite hastanesinde de asistanlar bakiyor bizimkilerin soyledigine gore dogru duzgun ilgilenmiyo ve bi sey den anlamiyorlarmis gecer gecer deyip duruyorlaemis. Neyse cok tesekkur ederim
Canim universitede hocalar var ayni ozel hastane gibi ekstra para veriyorsun burda 120 150 arasi degisiyor onlar asistanlara birakmiyor kendileri ilgileniyor

Sabah akşam aç karnına soğuk sıkım kaliteli zeytinyağı içsin babanız, zeytinyağı bağırsaklar için şifa kaynağıdır. Allah şifa versin tez zamanda :dua:

2. Evre iken Babamın başına geldi ve 7 yıldır diken üzerindeyiz çok şükür dikkat ve özenimiz ile sorun yaşamadık allah yardımcımız oldu . Kusura bakmayın kendim gibi düşündüğüm için yardım etmek istedim ama gerek yokmuş bildiğiniz gibi devam edin. Bu arada mimarım
Cok gecmis olsun olur mu hic düşünceleriniz onerileriniz cok degerli cok tesekkur ederim tecrube etmis birinden olmasi vcok daha kiymetli benim icin cunku ozellikle beslenme konusunda doktorlari cok yetersiz buluyorum. Sizi saglikci hatta doktor sandim o yuzden sordum mesleginizi tekrar teşekkür ederim

Hocam yazılarınızı ağlaya ağlaya okudum. Babamında teşhisi koyuldu yalnız kaçıncı evrede haftaya öğrenecez. Uyguladığınız yiyecek içilecek bir şey var mı? Biri kahve iyi geliyo diyor diğeri yok diyor. Biri turşu diyor biri yeme diyor. Hepimizin başından eksik etmesin Allahım babalarımızı bize bağışlasın.
Birde şu yapışkanlı andıç otu mu ne o işe yarıyor mu denediniz mi?

Hocam yazılarınızı ağlaya ağlaya okudum. Babamında teşhisi koyuldu yalnız kaçıncı evrede haftaya öğrenecez. Uyguladığınız yiyecek içilecek bir şey var mı? Biri kahve iyi geliyo diyor diğeri yok diyor. Biri turşu diyor biri yeme diyor. Hepimizin başından eksik etmesin Allahım babalarımızı bize bağışlasın.
Bıyopsıde mı cıktı ortaya

Oncelikle cok gecmis olsun. Aileniz hangi ilde siz sanirim Ankaradsiniz eger aileniz de ordaysa cok sanslisiniz cok iyi hocalar var. Bizim uzak oldugu icin ve o donemde yeni dogum yapmistim hic ilgilenememistim bulundugumuz ildeki bir genel cerraha yaptirdik. Lakin hic memnun kalmadik kendisinden. Biz ot çöp denemedik. Bagirsak kanserinin tedavisi tumorun cikarilmasi icin yapilan ameliyat. Bu ameliyati genel cerraha degil onkolojide, tumorde uzman bir onkolojik genel cerraha yaptirmanizi oneririm. Acele etmeyin iyi bir hoca bulun. Biz gereksiz yere isin almisiz, bu yuzden babam su an ikinci bir ameliyat olmak zorunda kaldı. Maddi durumunuz nasıl? Bildigim iyi bir hoca var ama cok para istiyor malesef.
Otla cople gececek bir sey degil ayrica modern tippa guvenin. Disardan akil veren çok olur tavsiye etmem. Doktorunuza danismadan kullanmayin

Bıyopsıde mı cıktı ortaya
Hocam biyopsi sonucu daha gelmedi kolonoskopi de söylendi çünkü yapamamışlar daha fazla ilerleyememişler bu durumda olanlar acil ameliyata alındığını söylediler. Tomografi çekilecek metaztaz yapıp yapmadığını kontrol için. Sonuçta ozamana kadar çıkar dediler.

Oncelikle cok gecmis olsun. Aileniz hangi ilde siz sanirim Ankaradsiniz eger aileniz de ordaysa cok sanslisiniz cok iyi hocalar var. Bizim uzak oldugu icin ve o donemde yeni dogum yapmistim hic ilgilenememistim bulundugumuz ildeki bir genel cerraha yaptirdik. Lakin hic memnun kalmadik kendisinden. Biz ot çöp denemedik. Bagirsak kanserinin tedavisi tumorun cikarilmasi icin yapilan ameliyat. Bu ameliyati genel cerraha degil onkolojide, tumorde uzman bir onkolojik genel cerraha yaptirmanizi oneririm. Acele etmeyin iyi bir hoca bulun. Biz gereksiz yere isin almisiz, bu yuzden babam su an ikinci bir ameliyat olmak zorunda kaldı. Maddi durumunuz nasıl? Bildigim iyi bir hoca var ama cok para istiyor malesef.
Otla cople gececek bir sey degil ayrica modern tippa guvenin. Disardan akil veren çok olur tavsiye etmem. Doktorunuza danismadan kullanmayin
Hocam çok teşekkür ederim Allah herkese şifa versin. olayın şokunu atlamadığımız için ne yapacağımızı şaşırdık. Bu arada Hangi doktor hocam çok geç olmadan sonuçları ben bir hocaya daha göstermek isterim. Mesajınız için çok teşekkür ederim

Hocam biyopsi sonucu daha gelmedi kolonoskopi de söylendi çünkü yapamamışlar daha fazla ilerleyememişler bu durumda olanlar acil ameliyata alındığını söylediler. Tomografi çekilecek metaztaz yapıp yapmadığını kontrol için. Sonuçta ozamana kadar çıkar dediler.

Hocam çok teşekkür ederim Allah herkese şifa versin. olayın şokunu atlamadığımız için ne yapacağımızı şaşırdık. Bu arada Hangi doktor hocam çok geç olmadan sonuçları ben bir hocaya daha göstermek isterim. Mesajınız için çok teşekkür ederim
Kolonıskopide nasıl ılerleyemenişler ki ?Daralma mı var miş ?tumör mü nasıl kanser oldugu anlasılmıs? Polipten alınan bıyopsıyle bellı olmuyormuydu bu ?

Kolonıskopide nasıl ılerleyemenişler ki ?Daralma mı var miş ?tumör mü nasıl kanser oldugu anlasılmıs? Polipten alınan bıyopsıyle bellı olmuyormuydu bu ?
Hocam bağırsaktan 18 cm ilerleyebilmişler daha fazla gitmemiş Bağırsakda tıkanmak üzere örnek almışlar ama hocamız erkenden söyledi bize. Biyopsi sonucu çıkar çıkmaz ameliyat olacak ama tomografi çekilecek pazartesi günü karaciğerin durumunu öğrenmek için.

Ankarada hacettepe nin hocalarina bakabilirsiniz bende isim olarak bilmiyorum arastirmadim. Sezai Leventoglu hoca var, cok iyi fakat ozel yapiyo herseyi ve cok yuksek fiyatlar istiyor.

Bağırsaklara zarar gelmiş olabilir mi ? Delinme gibi

Çok net hatirlayamayacagim ama bir akrabamiz böbrek ameliyatına girmişti o esnada bağırsağı delinmiş doktor farketmemis sonrasında karın şişliği kaz vs gibi sorunlar çıkınca farkedilmisti

Herkese Merhaba,
Babam gecen yil mayis ayinda kolon kanseri tanisi aldi ve ameliyat oldu. Cok sukur erken taniydi ve durumu iyi. Durumu iyi derken yayilma yok kontrollere gidecek. Fakat ameliyattan sonra bi türlü sagligi duzelmedi. Su an yemek yiyemiyor cok zayifladi. Surekli karin ağrısı cekiyor, gazı oluyor, karnindan acayip sesler geliyor. Gercekten cok anormal şekilde sesler geliyor karnindan. Doktora gitti kac defa verdikleri ilaclar daha da kötü yaptigi icin birakti. Ne uyku uyuyo ne baska bi sey surekli ofluyor. Cok üzülüyorum dayanamiyorum ama elimden de bir sey gelmiyor malesef. Probiyotik de denemistik ama o da kötü geldi.
Benim sorum yakini ayni taniyi almis var mi? Sikayetleri boyle olan gecti mi ne kadar sürdü? Ne biliyosaniz iste. Bi de dua edin nolur :KK43:
Dipnot: ailelerinize soyleyin ketem e gidip kontrollerini MUTLAKA yaptirsinlar. Tesadufen ortaya çıktı bizim taramada.

çok geçmiş olsun arkadaşım babacığına
şimdi nasıl arkadaşım

benim babamda 2016 ekimde ameliyat oldu iki kitle alındı
sonrasında bizim herşey güzel gelişti ameliyat sonrası 1 ay zordu kemoterapi pek zorlamadı babamı
3er aylık kontrollere düştü ama bu ayki kolonoskopide yine iki kitle çıktı tekrar örnek alınıp patolojye gitti çok korkuyoum tekrarladımı diye sonucu bekliyoruz

çok geçmiş olsun arkadaşım babacığına
şimdi nasıl arkadaşım

benim babamda 2016 ekimde ameliyat oldu iki kitle alındı
sonrasında bizim herşey güzel gelişti ameliyat sonrası 1 ay zordu kemoterapi pek zorlamadı babamı
3er aylık kontrollere düştü ama bu ayki kolonoskopide yine iki kitle çıktı tekrar örnek alınıp patolojye gitti çok korkuyoum tekrarladımı diye sonucu bekliyoruz
Teşekkür ederim. Babamin isin tedavisine bagli tikanma olmus, su an stomasi var yani bagirsak torba ile dışarı verildi gecici olarak. Su an benim yanimda elimizden geldifince bakmaya calisiyoruz annemle. Sikayetleri var tabi ki cok kilo kaybetti halsiz kaldi kalkamiyo pek ama Allahin izniyle gecici bir durum.
Size de cok gecmis olsun. Bagirsak cok zor oluyor. Insallah bir sey çıkmaz. Ilk ameliyat acik mi oldu kapali mi? Hangi ilde oldu? Sadece merak ettigim icin soruyorum

Teşekkür ederim. Babamin isin tedavisine bagli tikanma olmus, su an stomasi var yani bagirsak torba ile dışarı verildi gecici olarak. Su an benim yanimda elimizden geldifince bakmaya calisiyoruz annemle. Sikayetleri var tabi ki cok kilo kaybetti halsiz kaldi kalkamiyo pek ama Allahin izniyle gecici bir durum.
Size de cok gecmis olsun. Bagirsak cok zor oluyor. Insallah bir sey çıkmaz. Ilk ameliyat acik mi oldu kapali mi? Hangi ilde oldu? Sadece merak ettigim icin soruyorum
Amcaya çok geçmiş olsun rabbim size bağışlasın
Açık ameliyat oldu Mersin'de yaşıyor babamlar orda oldu ameliyat
Eylül ayında ptc çekildi temizdi anlamıyorum patsloji sonuçları açıklanmadi bekliyoruz

Merhabalar benimde babama kolon kanseri teşhisi konuldu birden kasıkta ağrı şikayetiyle gitti kitle olusmustu 10 gun icerisinde.
Kitle alindi bagirsak disari verildi ve 2. Evre kanser karaciğere sıçramış diyorlar aynı zamanda iltihap var vucudunda cok kilo kaybetti ve ben cok korkuyorum burda olumlu hikayeler okumak icin geldim ne çok varmış böyle hasta Rabbim hepsine şifa versin inşallah.

X