Lekeler, Çiller kollardaki küçük kırmızı sivilce ve lekeler. yardımm!!

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

zeynnn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
287
3
kollarımda küçük kırmızı lekeler ver sivilce gibi... minik minik ama bi sürü bi araya gelince cok çirkin görünüyor:KK43:( dikkat ederseniz arkadaşalar genelde biraz kilolu insanlarda oluyor benim gözlemim bu. ben de bundan 3 yıl öncesinde 5-6 kilo almıştım ondan beri varlar.. çok sinirime gidiyorlar.. aynı sıkıntıyı yaşayanlarda çözüm önerisi bekliyorum.. doktora da gitmiştim hiçbir işe yaramadı!!!:1no2:

benim de özellikle kollarımda böyle küçücük kırmızı noktalar var sivilce şeklinde değil ama küçücük nokta nokta.geçen yaz fakettim şimdi daha çoklar nedendir bilmiyorum bende bilmiyorum :uhm:

kiloyla alakası yok bunun genetik bişi yada güneş alerjisi..cildi hassas olan çoğu insan yaşıor aynı sorunu

offff bendede var uzaktan bakıldığında pek belli olmuyo ama insanın canını skyo bnm alerjm var ondan kaynaklanıyo diye dşnyorum CADIARZU

kızlar hastalığın adı keratosis pilaris..ben de de aynı sorun mevcut..
doktora gitmiştim soyucu verdi pek faydasını göremedim
internetten araştırdım üre içeren nemlendiriciler iyi geliyormuş
tekrar farklı bir uzmana görüneceğim eğer faydası olucak bi önerisi olursa ya da geçirmeyi başarırsam kesin yazarım buraya

kızlar hastalığın adı keratosis pilaris..ben de de aynı sorun mevcut..
doktora gitmiştim soyucu verdi pek faydasını göremedim
internetten araştırdım üre içeren nemlendiriciler iyi geliyormuş
tekrar farklı bir uzmana görüneceğim eğer faydası olucak bi önerisi olursa ya da geçirmeyi başarırsam kesin yazarım buraya

merhaba matilda bir tedavisini bulabildin mi? arkadaşlar yok mu bunun bi çaresi

kiloylaa alakası yok bencede 46 kiloyum ama benımde kolumun üst tarafında oluyo kışın özellıklee
ciltmi kuruyo noluyo anlamıyorum neden oluyo :S

bende de var ama bunları sıktığım zaman yayılıp kızarıyorlar daha çoğalıyorlar hiç dokunmadığım zamanlar nerdeyse yokoluyorlar bende uğraşmıyorum hiç :)))

Bende kollarımı aldıgım zaman ust taraflarda cıkıyor bunlar bı cozum bulamadım bende ama almadıgımda hıc bır sorun olmuyor :)

Aynı dertten bende müzdaribim uzun zamandır kolumu almadım ama göğüs aramda denedim normal da tüyleri aldıktan sonra çok sivilce olurdu.Markette satılan bebe yağlarından bol bol sürüyoruz 10 dakkida bir, hiç sivilce yapmadı kızlar bi deneyin isterseniz

kollarımda küçük kırmızı lekeler ver sivilce gibi... minik minik ama bi sürü bi araya gelince cok çirkin görünüyor:KK43:( dikkat ederseniz arkadaşalar genelde biraz kilolu insanlarda oluyor benim gözlemim bu. ben de bundan 3 yıl öncesinde 5-6 kilo almıştım ondan beri varlar.. çok sinirime gidiyorlar.. aynı sıkıntıyı yaşayanlarda çözüm önerisi bekliyorum.. doktora da gitmiştim hiçbir işe yaramadı!!!:1no2:

evet bu sorun bende de var doktora gittim piliç derisi deniyormuş buna ben şunu fark ettim güneşte kalan kışmı daha çok sivilce var güneşde tetikliyor olabilir doktor nemlendirici vermişti düzenli olarak kullandım geçti denecek kadar düzeldi ben düzeldi artık diye bıraktım ama şimdi gene aynı nette bi araştırma yaptım bir doktor ph değerinde ve bha içeren(salitik asit mesela) ürünler sorunun köküne inebilir diyordu bunlar ne hangi üründe bulunur bilmiyorum ve yrıca birşey daha fark ettim benim bacaklarımda da var bunlr kalıcı bir şekilde bacaklarımı epeydir aldığımdan alt taraflarında tüyler artık çıkmıyor ve orda kırmızı noktalar yok belki kıl kökü iltahaplanmasıdır lazer yaptırırsak hem tüylerden hemde kırmızı noktalardan kurtuluruz belki :))

Bende de yıllardır bu lekelerden vardı. Hatta cilt doktoru bir arkadaşıma da sormuştum ve tedavisinin olmadığı yanıtını almıştım ama şuan çok şükür geçtiler. Üstelik çok basit bir yolla. Yemeklerden hemen önce 1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi koyup içiyorum. Ama doğal ev yapımı tipinde uzun sürede mayalanmış olsun. marketlerde satılan ucuz sirke olmasın. Ben bunu başka bir rahatsızlık için uygulamaya başlamıştım. Bir baktım ki kollarımdaki lekeler iyileşmeye başlamış. Üstelik elma sirkesinin birçok başka şeye de faydası varmış. Umarım hepinize şifa olur.

Merhaba insallah burdasinizdir baya olmus 2012de yazilmis sanirim bende kollarimi aliyorum mecbur lazer icin oncede cikiyordu elledigimdede leke kaliyor hala var goyus kol sirt yuzumde yazin hicbisey goyemiyorum caresi yokmy acaba

Bende de yıllardır bu lekelerden vardı. Hatta cilt doktoru bir arkadaşıma da sormuştum ve tedavisinin olmadığı yanıtını almıştım ama şuan çok şükür geçtiler. Üstelik çok basit bir yolla. Yemeklerden hemen önce 1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi koyup içiyorum. Ama doğal ev yapımı tipinde uzun sürede mayalanmış olsun. marketlerde satılan ucuz sirke olmasın. Ben bunu başka bir rahatsızlık için uygulamaya başlamıştım. Bir baktım ki kollarımdaki lekeler iyileşmeye başlamış. Üstelik elma sirkesinin birçok başka şeye de faydası varmış. Umarım hepinize şifa olur.
Resim atabilirmisiniz peki kollarinizin benimde cok vsr ama. Tuyler cikarken oluyor sivilceler

Aynı dertten bende müzdaribim uzun zamandır kolumu almadım ama göğüs aramda denedim normal da tüyleri aldıktan sonra çok sivilce olurdu.Markette satılan bebe yağlarından bol bol sürüyoruz 10 dakkida bir, hiç sivilce yapmadı kızlar bi deneyin isterseniz
Ismi neydi acaba bende tuyleri alinca oluyor

Aile hekimimiz bana da genetik demişti tavuk derisi gibi böyle duştayken peeling yapıyorum o pütür görüntü hafif gidiyor ama yinede rahatsız ediyor beni

X