Kocam kumar bagimlisi

Gıda mühendisiyim bekarken çalıştığım dönemler yüksek limit verdiler ben kullanmadım depremden çıktık babam kullandı babam.odedi borcumu evlenince kocam kullandı o da böyle kullandı kusura bakmayın ama yargılamayın kimin ne olacağı bilinmiyor
Eşinizin ne mal olduğu belliyken eline sürekli para vermeniz. 22 yaşında evlenmenize izin vermeleri kadar üzücü bir durum. Deprem için de geçmiş olsun.

Merhabalar,ben 22 yaşındayım yeni bir evlilik yaptım uzun süre gorustugum biriydi ama evin içine girince anladım kumar oynadığını bağımlı olduğunu ve evlendikten iki ay sonra altınlarımi aldı bir çok kez kavga ettik bir çok kez ailesinden yardim istedim her defasında bitti sondu alicam yapacam dendi. Sonra adıma olan kredi kartlarını bosaltti hepsini çekip kumara verdi bu süreçte hamile kalmıştım bu stresten karnımda öldu bunun haberini aldığımız gün bile kumar oynadı karşımda. Bana saldırmaları benden para almasi calismama rağmen benden para bul demesi beklentisi bunlar halen ver yüzügumu bile sattı ben adıma 500 milyar borçla babamın kapısına gitmek istemiyorum ama ile her zaman arkamda ne yapacağımı bilmiyorum bankalardan icralık oldum hiç bir şeyim yok ne yapmam gerektiğini bilmiyorum kaldım öylece her gün evin için daha da kötü oluyorum psikolojik olarak cokuyorum ne yapmam lazım

Merhabalar,ben 22 yaşındayım yeni bir evlilik yaptım uzun süre gorustugum biriydi ama evin içine girince anladım kumar oynadığını bağımlı olduğunu ve evlendikten iki ay sonra altınlarımi aldı bir çok kez kavga ettik bir çok kez ailesinden yardim istedim her defasında bitti sondu alicam yapacam dendi. Sonra adıma olan kredi kartlarını bosaltti hepsini çekip kumara verdi bu süreçte hamile kalmıştım bu stresten karnımda öldu bunun haberini aldığımız gün bile kumar oynadı karşımda. Bana saldırmaları benden para almasi calismama rağmen benden para bul demesi beklentisi bunlar halen ver yüzügumu bile sattı ben adıma 500 milyar borçla babamın kapısına gitmek istemiyorum ama ile her zaman arkamda ne yapacağımı bilmiyorum bankalardan icralık oldum hiç bir şeyim yok ne yapmam gerektiğini bilmiyorum kaldım öylece her gün evin için daha da kötü oluyorum psikolojik olarak cokuyorum ne yapmam lazım
Sevgi hanim cok cok uzuldum inanin rabbim yardimciniz olsun. Burda size yuklencekler kaideye cok almayin cunku yasamayan bilmiyor. Size tek diyecegim kacip kurtarin kendinizi benim basima da geldi zor kurtuldum. Asla duzelmiyorlar akliniz varsa bosanin.

Lütfen kaçın kurtulun, ailenize gidin ve sıfırdan başlayın. Ben 12 yıl böyle bir insanla yaşadım, hayatım karardı. 12 yılımı aldı bu döngüye son verebilmem ve elbette maddi manevi diplerdeyken. Asla düzelmiyorlar. Lütfen kaçın kurtulun

Bu yaşta maddi ve manevi böyle bir yükün altında kalmanız çok üzücü. O evde ve o adamla olmayarak bir yerlerden başlayın lütfen.

Babanın evine gideceksin, zamanla çalışarak borcu ödeyeceksin. Daha mantıklı bir şey düşünmedim.

Bu yaşta böyle rezilliler nasıl yşıyorsunuz ya?
Hayır fark ettin hala niye velisine şikayet eder gibi ailesine şikayet edip edip devam ediyosun? Sevişmeyi ihmal etmeyip Korunmayı da beceremeyip üremeye kalkıyosunuz bi de. Allah korumuş o sabiyi de bu hayata getirmemiş!
Daha hala o adamla oturmaya devam et aynen yakında para diye seni de satmaya başlar.
Yeni evlendim kumarı gördüm ilk iki ay içinde hamile olduğumu ogrendigimde 1,5 aylikti sizce daha sonra böyle bir hayata isteyerek çocuk yapabilir miyim sizin düşünceniz kadar biliyorum ve hiç bir şey yaşamıyorum sorunum o değil maddi manevi bu zararla kendime bir şey yapmadan ne yapabilirim kurtulmak için ve kinamadan önce kendi başınıza gelirse diye düşünün vicdanınız dilinize yansimamis yazık çok yazık

Geçmiş olsun öncelikle inşallah çıkar yol bulursun.Esinin ailesi ile görüşsen boşanmak amaçlı değil de benimde kartımı kullandı haciz gelecek o borcu kapatmakta yardımcı olur musunuz diye sorsan ne koparsan kâr sonuçta kendi kartlarini ödemek önceliğin olsun hep madem borçla baba evine gitmek istemiyoraun başka yolu yok gibi

Ay bir an sizi eltim sandım bire bir aynısını yaşadı şu kart boru falan hariç. Çok zor ya valla bi güzel dava aç canım. Kumar oynadığını ispatlarsan tüm parayo o ödemek zorunda kalır

Allah yardimcin olsun öncelikle, en kötü bağımlılıklardan biri kumar borcu ve günümüzde bir çok kişi aynı şeyden muzdarip. bırakır vs diye düşünmeyin inanın bana öyle kolay şeyler değil çok yakın çevremde acı bir örneğini yaşıyoruz hala. Mümkün mertebe üzerinize başka bir kart çıkarmasına engel olun ve kartları kapatın. diğer arkadaşların dediği gibi şimdilik 500 bin diyorsunuz ama o borç daha da katlanabilir . Bu tarz kisiler tefecilerden de borç alıp dahada ortalığı karistirabilirler . En güzeli aile evinize dönmeniz ve adamın kredileri kendisinin çekip kullandığını ispatlamanz

Sevgi hanim cok cok uzuldum inanin rabbim yardimciniz olsun. Burda size yuklencekler kaideye cok almayin cunku yasamayan bilmiyor. Size tek diyecegim kacip kurtarin kendinizi benim basima da geldi zor kurtuldum. Asla duzelmiyorlar akliniz varsa bosanin.
Herkes sizin yazdığınızı yazıyor, ne yüklenmesi? Kaçıp kurtarın kendinizi yazılmış, aynen sizin cümleleriniz kullanılmış. Size ne milletin ne yazdığından, en mükemmel en anlayışlı en tatliş sizsiniz tamam. Kaideye almayın değil kaale almayın.
22 yaşında üniversite mezunu gıda mühendisi kadın, alkolik olduğunu biliyormuş ama kumarbaz olduğunu bilmiyormuş. Alkolikle evlenmek başlı başına hata değil mi? Gerekirse çok sert yorumlar yapılsın ki nasıl bir belada olduğunu anlasın. Yaşamayanın bilmeyeceği bir durum mu bu? Kadının parmağında kalan son yüzüğü de çekmiş almış. Bunu bilmek anlamak için yaşamak mı lazım?

Konu sahibi, zararın neresinden dönsen kar. O evde kalırsanız daha iyi olmayacak daha kötü olacak. Babanızın yanına gidin ve anlatın. Polise vs gidin tehditle aldı kartlarımı deyin. Avukatla beraber hareket edin.

Borçlar üstüme kalacak babamı zir durumda bırakmak istemiyorum
Kartlarini niye verdin o zaman baban mi ödeyecek o borcu güvenip vermis olan sensin git bosanma davani ac calisip öde bu adam düzelir borç oder sanıyorsan yanılıyorsun o borclar faizlenip gider o adamdan da bir halt olmaz cocuk yapayım düzelir deme cocugu da diri diri ateşlere atma hey Allahim ya yani cocuk dusmese birde bebek olacakti hep birlikte oturur kumar oynardiniz artık

Altinlarimi benden habersiz aldı ben sadece babamın taktiği altını hiç cikarmiyordum kolumdan diğerlerini kaldırmıştık hepsini almış en son elimde ki yüzüğü bile kavga ederek vereceksin borcum ver diyerek aldı alana kadar durmadı zaten hiç
Altınlarıni senden aldığı an o evi terketmedin öylece verdin öylemi ortalığı ayağa kaldırmadın ailesi de çok iyi biliyordu kumar oynadığını sende ya bosanacaksin ya da ilerde dizlerini döve döve yine bosanacaksin belki korundum ama oldy dediğin çocuklarınla hepinizin bahanesi ayni zaten neyi planliyorsun mesela şuan oturup kocanin borcunu odemesini falan mi Allah korusun kumar karşılığı karisini tek gecelik vs verenler var o zaman napicaksin bunlar saglikli akli selim kalamiyorlar kumar karşısında gerçekten hala orada o adamla evli durarak amacladigin sey ne buradakiler sana nasıl fikir versin bosn diyene borc var diyosun o kocan olacak ödeyecek mi o borcu faizlenip gidecek yine essek gibi çalışıp ödeyecek sensin vermeseydin kartlarini yapacak birsey yok

Uzun süredir ilişkiniz varsa evlenmeden önce de az buçuk bilmeniz gereken borçları ya.. Ne bileyim bana imkansız geliyor çünkü adam yeni başlamamış belli ki. Uzun zamandır bağımlı ki şimdiden büyük paralar kaybetmiş.
Ayrıca neden kadınların erken evlenmemesi gerektiğinin kanıtısınız. Hadi evdeki altınları kaptırdınız ama üstünüze 500 bin lira borcu nasıl yaptırdınız? Hiç mi bu adam bağımlı zaten kendi hesaplarımı düzenli olarak kontrol edeyim diye düşünmediniz? Allah yardımcınız olsun. Ama beklemeyin yani eve borçla gideceğim diye. Ailenizin yanına dönün, borçlar ve altınlar içinde ayrıca bir dava açın. Yoksa bu gidişle üstünüze daha çok borç yapılır. Düşünmeyin ki bu adam borçları öder de ben öyle ayrılırım diye. Bu adam borçları kutlamaya devam edecek.

Merhabalar,ben 22 yaşındayım yeni bir evlilik yaptım uzun süre gorustugum biriydi ama evin içine girince anladım kumar oynadığını bağımlı olduğunu ve evlendikten iki ay sonra altınlarımi aldı bir çok kez kavga ettik bir çok kez ailesinden yardim istedim her defasında bitti sondu alicam yapacam dendi. Sonra adıma olan kredi kartlarını bosaltti hepsini çekip kumara verdi bu süreçte hamile kalmıştım bu stresten karnımda öldu bunun haberini aldığımız gün bile kumar oynadı karşımda. Bana saldırmaları benden para almasi calismama rağmen benden para bul demesi beklentisi bunlar halen ver yüzügumu bile sattı ben adıma 500 milyar borçla babamın kapısına gitmek istemiyorum ama ile her zaman arkamda ne yapacağımı bilmiyorum bankalardan icralık oldum hiç bir şeyim yok ne yapmam gerektiğini bilmiyorum kaldım öylece her gün evin için daha da kötü oluyorum psikolojik olarak cokuyorum ne yapmam lÇa

Çalışmamana rağmen 500 bin borç altına giremn akıl karımı ..Daha cok kucuksun çok üzücü

Siz ne kadar mücadele ettiniz
Benimde başımda ayni olay var. Konu sahibi için bende acımasız yorum yapanları anlamıyorum. Hayat bu her şey insanlar için
Zaten her şeyi planlayabilsek mukemmel bir dünya olur herke için. Konuşurken herkes insan sarrafı ,herkes çok akıllı, herkes çok cesur. Bilmiyorlar ki kimsenin koşulu bir diğeri kadar konforlu değil. Kimsenin çocukluğu bir diğeri kadar pamuklara sarılmış değil. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Zor bir durum bende şu an tam ortasindayim bu durumun

Borçlar üstünüze kalmış gibi geçmiş olsun. Kendi adınıza esiniz dahi olsa hiçbir şeyi fütursuzca vermeyin böyle sağlıksız durumlarda. Sizin adınıza gözüktüğü için kartlar sizin olduğu için bence pek birsey yapılmaz. Bankalar icralar "vah esiniz kumar bağımlısı sizin ne suçunuz var bütün borçları silelim"demez. Bu duruma gelmeden önce bosansaydiniz keşke. Şimdi de bosanirsiniz ama bir yığın borçla. Bide üstüne hamile kaldım demişsiniz çok yerinde bir karar olmuş maşallah doğru yapmışsınız!Bu arada kumar bağımlılığı eşinizin söz vermesiyle yada sizin dil dökmenizle geçecek bir durum değil. Bağımlılık icin tedavisi gormesi lazım.

Bağımlı insanlar bir daha söz deseler de o sözü tutamazlar... Adı üstünde bağımlı yani. Tedavi görmesi lazım. Yanında olun falan demiyorum. Çünkü sizi kandirmis. Ailesi de kandırmış. Bilmiyor olamaslar oğullarının durumunu

Siz ne kadar mücadele ettiniz
Benimde başımda ayni olay var. Konu sahibi için bende acımasız yorum yapanları anlamıyorum. Hayat bu her şey insanlar için
Zaten her şeyi planlayabilsek mukemmel bir dünya olur herke için. Konuşurken herkes insan sarrafı ,herkes çok akıllı, herkes çok cesur. Bilmiyorlar ki kimsenin koşulu bir diğeri kadar konforlu değil. Kimsenin çocukluğu bir diğeri kadar pamuklara sarılmış değil. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Zor bir durum bende şu an tam ortasindayim bu durumun
Bir bucuk seneye yakinbir iliskim vardi surekli para isterdi farkli bahanelerle kumar oynuyormus kendi itiraf etti en son. Hatta ayrildik iki ayda aldim parami psikolojim alt ust oldu onun yuzunden terapi aldim oyle iyiyim.

Kredi çekmediyseniz kredi kartı 500 bin borç yaptırmaz. 22 yaşında genç bir kadın kaç yıllık mühendis olabilir ki 500 bin kredi kartından harcayabilecek kadar kredi puanı yüksek olsun... Umarım yanılıyorumdur ama bile isteye kredi çektiğinizi düşünüyorum boşanmak gibi bi niyetinizde yok anladığım kadarıyla adam değişmez sizinde ömrünüz çürür gider malesef... ailenize gelince inanın onları 500 bin borçla kapılarına gitmenizden daha çok üzer bu adamı koca diye çekişiniz... yazık insanlar emek vermiş okutmuş bi yere getirmişler hiç bu hayatı böyle yaşayın isterler mi?

Seni çok iyi anlıyorum. Aynı şey benim de başıma geldi. Nikahıma 1 ay kala öğrendim ben de. Arkamdan ne işler çevirmiş ne yalanlar söylemiş anlatamam. Nişan altınlarını benim ailemin miras altınlarını almış ve aylarca söylememiş gizlemiş. Yaşamayan anlamaz bu durumu. Ve asla da düzelmezler. Yemin ederken bile yalan söylerler. Neresinden dönersen kar kurtul bir an önce

X