Klozet temizliğinden bıktım

kolera9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2016
956
296
kızlar çok da bi dert olmayabilir ama başka forumlarda kimse bakmıyor, bu da benim ufak bi derdim diye konuyu buraya açtım:)
Klozetin içini kolayca domestos döküp fırçalayıp temizliyoruz da, klozetin oturulan yeri ve kapağı pratik şekilde nasıl temizlenir ya?
her gün oturulan yer ve kapağa da domestos döküp fırçalıyorum, ee domestos da ıslak bezle asla durulanmıyor foşur foşur yıkamak lazım, sonra tüm banyo ıslanıyo bide yerleri siliyorum falan bıktım artık hergün aynı rutinden çok vaktimi alıyor. Bu yıkama rutinini sadece haftada 1 kez yapmak istiyorum.
Hijyenik ıslak mendillerden aldım o da çok maliyetli olmaya başladı bi süre sonra, fiyatları arttı ve yetmiyor. Yeni evliyim , elimde temizlikte pratik değil henüz.
Foşur foşur yıkama gerektirmeyecek şekilde günlük olarak klozet oturulan yeri ve kapağı nasıl temizleyebilirim ve durulayabilirim, bana tüm ayrıntılarıyla anlatabilir misiniz?
ve mesela oturulan yeri ıslak normal bezle duruladım diyelim, o bezi nası dezenfekte edip nerde saklıyosunuz?

Süngerle yapıyorum ben .
Sünger e cam.suyu sıkıyorum sonra yıkıyorum çekpasla da çekiyorum önünde gider var zaten

Ben foşur foşur yıkıyorum. Hypo nun çamaşır suyundan etkilisini de görmedim. Jel kıvamında olan.

Orayı temizlediğim bezi de geri kullanmıyorum atıyorum tek seferlik kullanıyorum. Klozetin içini de fırçalıyorum.

Günlük olarak ise yine yıkıyorum, her ihtiyaçtan sonra ama sade suyla. 2 güne bir de dediğim şekilde temizliyorum.

Spray şeklinde anti bakteriyel temizlik malzemeleri var wc ler için.Ben onlardan kullanıyorum klozet kapaklarına..sıkıyorum siliyorum o kadar çok pratik..
Bu arada bez değil kağıt mendil kulanıyorum

Marka olarak yazabilir misiniz? Kağıt mendille silince iyi durulanıyor mu? Kimyasallar kalıcak cildime zarar verecek diye de korkuyorum

Süngerle yapıyorum ben .
Sünger e cam.suyu sıkıyorum sonra yıkıyorum çekpasla da çekiyorum önünde gider var zaten

Benimkinde de gider hemen yanında ama banyo eğimi düzgün değil her yer su oluyor, o yüzden yıkama işinden bıktım. Süngeri tekrar kullanıyo musunuz?

Canım rossmann da domol diye yeşil ya da sarı pakette temizlik bezleri var ister toz al ister klozet temizle ben onunla temizliyorum her gün ve pırıl pırıl oluyor

Sadece bezle mi siliyosunuz bişey sıkmadan anlamadım, hijyenik ıslak mendiller mi dediğiniz şşey?

Ben foşur foşur yıkıyorum. Hypo nun çamaşır suyundan etkilisini de görmedim. Jel kıvamında olan.

Orayı temizlediğim bezi de geri kullanmıyorum atıyorum tek seferlik kullanıyorum. Klozetin içini de fırçalıyorum.

Günlük olarak ise yine yıkıyorum, her ihtiyaçtan sonra ama sade suyla. 2 güne bir de dediğim şekilde temizliyorum.

Ben bıktım valla foşur foşur yıkamaktan, çalışıyorum ve çok vaktimi alıyor. Sadece suyla nası yıkıyosunuz? Bide yıkadıktan sonra gene tüm banyoyu siliyosunuz demi ıslanıyor çünkü

Ben yurt dışındayım aynısı tr de varmi bilmem ama benzeri mutlaka vardır.
Silince temizleniyor evet..biraz kimyasal kalsa bile mikrop kapmaktansa tercih ediyorum

Hiç denk gelmedim de ben:/ cif falan oluyor ama onlarda çok zor durulanıyor. Kağıt mendili ıslatıp mı siliyosunuz?

Rossman - Domol ıslak mendillerin sarısı, limonlu olan.
Çok pratik, mis gibi kokuyor. İçinde sanırım 50 adet var, 6-7 TL gibi fiyatı da.
Tavsiye ederim.

Onları görmedim hiç, bende domol marka bi ıslak mendil alıyorum küçük mavi pakette wc temizleyici diye geçiyor, ama içinde sadece 15 tane var ve 7 lira falan pahalı geliyordu. Sizin dediklerinize bakayım bide, hijyenik mi onlarda? Rica etsem resmini atabilir misiniz?

Alkollu islak mendiller var onlardan kullanabilirsin

Bakayım önerdiğiniz bi marka var mı?

Migrosun kireç sökücü suyu var 2.95 TL.
Ve çok çok memnunum.
Haftada bir WC ye döküp 1 saat bekletiyorum.
Sifonu çektikten sonra.
Çamaşır suyu ile fırçalıyorum.
Islak mendille klozeti ve kapağını temizliyorum. Sonra kağıt havlu ile kurutuyorum.
Oturulan kısmı karbonatlı su ya da sirkeyle sil kurula mis gibi oluyor.

Sirkeli temizlik sıvıları var, fısfıslı şişelerde, her yerde bulamıyorum yalnız, en son Çağrı markette bulmuştum. Günlük olarak onlardan kullanıp, havlu kağıtla siliyorum. Haftada bir de amonyaklı krem yüzey temizleyicilerle, tek kullanımlık eldiven takıp süngerle foşur foşur yıkıyorum. Ucuz sünger alıp, ikiye kesiyorum, böylece tek kullanımda atıyorum.

Camsil sisesine sirkeli su doldurup onu fisfislayin. Tuvalet kagidiylada kurulayin. Sirke iyi bir dezenfekte edicidir. Koku kalmaz

Haftada bir domestosla yikarsinuz, gunluk temizlikte sirke yeterli olur.
Yalnız bende foşur foşur yıkayanlardanım ve ev temizliğinde sirke kullanmama rağmen bu şekilde yapmak hiç aklıma gelmemişti. Akıl akıldan üstündür valla teşekkür etmek istedim :KK45:

kızlar çok da bi dert olmayabilir ama başka forumlarda kimse bakmıyor, bu da benim ufak bi derdim diye konuyu buraya açtım:)
Klozetin içini kolayca domestos döküp fırçalayıp temizliyoruz da, klozetin oturulan yeri ve kapağı pratik şekilde nasıl temizlenir ya?
her gün oturulan yer ve kapağa da domestos döküp fırçalıyorum, ee domestos da ıslak bezle asla durulanmıyor foşur foşur yıkamak lazım, sonra tüm banyo ıslanıyo bide yerleri siliyorum falan bıktım artık hergün aynı rutinden çok vaktimi alıyor. Bu yıkama rutinini sadece haftada 1 kez yapmak istiyorum.
Hijyenik ıslak mendillerden aldım o da çok maliyetli olmaya başladı bi süre sonra, fiyatları arttı ve yetmiyor. Yeni evliyim , elimde temizlikte pratik değil henüz.
Foşur foşur yıkama gerektirmeyecek şekilde günlük olarak klozet oturulan yeri ve kapağı nasıl temizleyebilirim ve durulayabilirim, bana tüm ayrıntılarıyla anlatabilir misiniz?
ve mesela oturulan yeri ıslak normal bezle duruladım diyelim, o bezi nası dezenfekte edip nerde saklıyosunuz?
Ben günlük sprey temizleyiciler ile temizliyorum banyo olanlar varya çiğ olur porcoz olur haftada iki kerede çamaşır suyu dokuyorum yeterli bence

Onları görmedim hiç, bende domol marka bi ıslak mendil alıyorum küçük mavi pakette wc temizleyici diye geçiyor, ama içinde sadece 15 tane var ve 7 lira falan pahalı geliyordu. Sizin dediklerinize bakayım bide, hijyenik mi onlarda? Rica etsem resmini atabilir misiniz?

Evet, maviler de var tuvalet temizleyici, onu da kullanım ama bu sarıyı daha çok sevdim. Her gün klozet kenarlarını siliyorum mis gibi oluyor.

(Fotoğraf niye bu kadar büyük bilmiyorum ama daha küçüğünü bulamadım :KK53:

4bd4c936-13f5-4400-8dbe-f1bfcf637979.JPG

X