Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kızlar çok kararsızım akıl verin

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

rosyyy

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mart 2022
7
1
25
Merhaba kızlar
20 aylık oğlum var konuşmuyor bi kaç tane kelimesi var ama anne baba çok basit şeyleri bile söylemiyor evde bütün gün benimle sürekli mızmızlık yapıyor oyuncaklarından hemen sıkılıyor herşeye ağlıyor evimin yakınlarında kreş tarzı bi yer buldum hepsi hemen hemen oğlumun aylarında günde 3 4 saat yarım gün şeklinde versem faydasını görür müyüm hem konuşması için hem sosyalleşmesi enerjisini atması için hee bi de kreşe gidenlerin bitmeyen hastalığı diye birşey de var o kadar arada kaldım ki durumu benim gibi olan fikir verebilecek birileri var mı ne

Vermelisin kesinlikle zaten çocuğun durumu da devam edip etmemene yol gösterir

Benim oğlum 18 aylık, kızım 26 aylık başladı kreşe. İkisinde de çok faydasını gördüm.

Benimkilerin gittiği okul yarım güne pek sıcak bakmıyordu. Kahvaltı saati, oyun saati, uyku saati derken zaten zaman geçiyor. Bence gönderin derim.

Benim oğlum 18 aylık, kızım 26 aylık başladı kreşe. İkisinde de çok faydasını gördüm.

Benimkilerin gittiği okul yarım güne pek sıcak bakmıyordu. Kahvaltı saati, oyun saati, uyku saati derken zaten zaman geçiyor. Bence gönderin derim.
Canım hastalık durumları nasıl oldu en çok ondan korkuyorum benim oğlum doğduğundan beri böyle ortamlara hiç girmedi evde hep benimleydi hava biraz soğuk olsa o gün dışarı çıksak hemen hastalanıyor zor atlatıyor

hastalık konusu doğru maalesef birbirlerinden çok çabuk kapıyorlar 4 yaşına kadar hiç hasta olmayan oğlumu yarım gün kreşe verdim 2 gün okula gittik 5 gün evde yattık ilaçlar antibiyotikler havada uçuştu sizinki de çok küçük kıyamam yaa :KK43:
konuşma konusunda çok dert etmeyecekseniz acele etmeyin derim ..yeğenim 3 yaşına kadar anne bile demiyordu 3 yaşında kreşe başladığında şakır şakır konuşmaya başladı . yani en azından 3 yaşını bekleyin derim ben kendi fikrimce

Çalışmadıkça bir çocuğun kreşe başlaması için en uygun yaş 3 yaşıdır. Acele etmeyin konuşması için. Önümüz yaz parka gidersiniz bol bol. Olmaz mı?

X