Kilo verme yolculuğum ❤︎

sylvia-

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2023
256
453
Selam kızlar,
Birçok diyet girişimi başarısız olan ben yine tekrar denemeye karar verdim.
Çok yoruldum sürekli başa dönmekten ve her dönüşte üstüne artı kilolar eklemekten.
Dilerim ki bu kez hedefime ulaştığım bir süreçtir bu yol. Burada günlük olarak yediğim, içtiğim şeyleri ve aktivitelerimi paylaşacağım.
İsterseniz bu sürece ortak olabilirsiniz.

Yapılacaklar;

- Şekersiz beslenmek
- Bol sebze ve protein almak
- Basit karbonhidrat tüketimini azaltmak
- Bol su ve bitki çayı içmek
- Sporu hayatıma katmak

Başlangıç tarihim 30.04.2024
Kilom 77,00 KG

Ölçülerim;
Bel: 89 cm
Göbek: 101 cm
Basen: 104 cm
Kalça: 109 cm
Sağ kol: 35 cm
Sol kol: 35,5 cm
Sağ üst bacak: 67 cm
Sol üst bacak: 67 cm
Göğüs: 102 cm
Göğüs altı: 88 cm

Umarım burada başarı hikayelerini okuduğum, çabalarını gördüğüm herkes gibi ben de başarabilirim. ❤︎

Eklentiler

• 1000051091.jpg
    1000051091.jpg
    54,7 KB · Görüntüleme: 32
- 3. Gün -

Sabah uyanır uyanmaz bir büyük bardak su (06.00)
Filtre kahve (10.30)
Türk kahvesi (11.30)

Öğle yemeği (14.30)
Haşlanmış tavuk göğsü ( 4 köfte büyüklüğünde)
Yoğurt (3 yk)
Yaprak sarması (5 adet)

Akşam yemeği (19.30 - 20.00)
Kabak çorbası ( Lahana kabak ve 3 yk mercimek ile yaptım.)
Peynirli Salata

Şimdilik su tüketimim biraz az 1,5 litre kadar içebildim. Uyuyana kadar 2,5 - 3 arasında içmiş olurum diye tahmin ediyorum. Akşam yemeğinden sonra 30 dakika leslie yapacağım.
İşten eve varmam uzun sürüyor son öğün saatim biraz geç oluyor bu sebeple akşamları hafif şeyler yemeye çalışacağım.

- 4. Gün -

Sabah:
Büyük bardak limonlu su (06.00)
Türk kahvesi (07.00)

Öğle:
Yeşil çay (12.30)
Izgara tavuklu salata (15.00 - bol yeşillik, çeri domates, 2 yk maş fasulyesi, 2 yk basmati pirinci, 2 yk mantar, 2 yk köz kırmızı biber ile hazırlandı. Üzerine biraz zeytinyagi ve limon ekledim.)
Türk kahvesi (16.00)

Akşam öğünümü henüz yemedim. Pek aç değilim şimdilik. Dünden kalan çorbadan yerim diye düşünüyorum açlık hissedersem. Ya da meyve ile yogurt olabilir. Duruma göre eklerim.

Şimdilik 1,5 2 litre kadar su içtim.

Akşam öğünü olarak bir adet yeşil elma ve 3 4 yk yogurt yedim.
Günü böyle bitiriyorum, su içmeye devam. 🧚‍♀️

- 5. Gün -

Sabah
Büyük bir bardak su (06.15)
Türk kahvesi (06.30)

Öğle
Yeşil çay (10.30)
Türk kahvesi - 3 adet çiğ badem (12.30)
Tavuklu Salata (14.30 - Dışarıdan söyledim.)

Ve şimdilik 1,5 litre su.

Eklentiler

• 1000051464.jpg
    1000051464.jpg
    208,5 KB · Görüntüleme: 27
Akşam (19.30)
Bir kase kuru fasulye
Bir kase domatesli bulgur pilavı
3 yk Yoğurt

Günü böyle bitiriyorum, su içmeye devam edeceğim.
5. Gün bitti ve ben egzersiz yapmaya hala başlamadım. 🥹

- 6. Gün -

Sabah (9.00)
Türk kahvesi

Kahvaltı (11.00)
Biraz Sucuklu yumurta
Bir dilim beyaz peynir
Yarım simit
Domates, salatalık biber
Yeşil çay

Aksam (17.30)
Çiğ köfte dürüm ve ayran ( tek lavaşlı)

Bugün biraz saçma beslendim, yarın daha özenli öğünler seçeceğim.
Günü böyle bitiriyorum, su ve bitki çayı ile devam edeceğim.

- 7. Gün -

Sabah
Limonlu su (06.30)
Türk kahvesi (06.45)

Öğle
Türk kahvesi (12.00)
5 adet ızgara köfte (15.00)
Salata (Maş fasulyesi, mantar, yeşillik)
Zerdeçallı basmati pilavı ( 3 yk)

Akşam öğünümü henüz planlamadım. Çorba içerim belki de meyve ve yogurt yerim yine.

Yarın ilk tartı günüm 🥹

Akşam öğünü
1 kase mercimek çorbası
1 biber dolması
1 kase yoğurt

2.5 lt su içtim.

Şekersiz 7 günü bitirdim, bugün 8. gün sabahı. Biraz zor oldu ama beni asıl zorlayan şey aslında tuzlu atıştırmalıklar ve hamur işiymiş. Şekeri de tuzu da aşırı tüketen biriyim. Yediğim her şeye aşırı tuz eklerim.
Dikkat etmeye çalışıyorum yediğim şeylere elimden geldiğince. Umarım sürdürebilir bir yaşam tarzı şeklinde ilerleyebilirim. Hayatımdan komple çıkarmayı düşünmüyorum aslında zararlı olarak gördüğüm şeyleri ama minimum seviyede tutmak için gayret edeceğim. Tartı sonucum beni mutlu etti fakat bu haftadan sonrası muhtemelen oldukça durağan geçecek ve bunu bilmek biraz üzdü beni 🥲
Bütün ödemimi attım muhtemelen 🙄

-3,5 kg

Eklentiler

• 1000051787.jpg
    1000051787.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 14
tartı sonucunuz çok iyi maşşallah diyorum. çok iyi vermişsiniz ama dikkat ettim geç başlıyorsunuz yemeğe bence bunun etkisi çok olmuştur. çünkü bende ilk öğünümü saat 12 de yapıyorum. bence ne kadar geç başlanırsa gün içinde yemeğe o kadar iyi geliyor vücuda

Bende kilo vermek istiyorum 74 kg ama tam anlamıyla yapamıyorum diyet esnek gidiyorum dikkat edebildiğim kadar sporu ekledim hayatıma bakalım

tartı sonucunuz çok iyi maşşallah diyorum. çok iyi vermişsiniz ama dikkat ettim geç başlıyorsunuz yemeğe bence bunun etkisi çok olmuştur. çünkü bende ilk öğünümü saat 12 de yapıyorum. bence ne kadar geç başlanırsa gün içinde yemeğe o kadar iyi geliyor vücuda
Çok teşekkür ederim 🥰
Evet sanırım öyle.
Kahvaltıyı atlamak beni zorlamıyor aslında, iş yerinde olduğum için öğle yemeğinde daha sağlıklı öğünler seçebiliyorum.
Ne kadar aç kalırsam o kadar iyi geliyor bana çünkü ara öğün yaptıkça ya da atıştırmalık şeyler tükettikçe daha çok acıkıyorum. Sizin de öylemi bilmiyorum ama bu sebeple geç yemeye çalışıyorum biraz da.
Sadece tek kötü yanı akşam öğünümün 7 den sonraya kalması, ona da tek çözümüm hafif yemeye çalışmak.

Çok teşekkür ederim 🥰
Evet sanırım öyle.
Kahvaltıyı atlamak beni zorlamıyor aslında, iş yerinde olduğum için öğle yemeğinde daha sağlıklı öğünler seçebiliyorum.
Ne kadar aç kalırsam o kadar iyi geliyor bana çünkü ara öğün yaptıkça ya da atıştırmalık şeyler tükettikçe daha çok acıkıyorum. Sizin de öylemi bilmiyorum ama bu sebeple geç yemeye çalışıyorum biraz da.
Sadece tek kötü yanı akşam öğünümün 7 den sonraya kalması, ona da tek çözümüm hafif yemeye çalışmak.
bende çalıştığım için kahvaltı aramıyorum. mesela bende yedikçi yiyen yemedikçe yemeyenlerdenim yani ya hep ya hiç. eğer sabah yemeğe erken başlarsam gün içinde hep bişeyler yemek istiyorum. ama sabahtan hiçbirşey yemiyim hiç yiyesim gelmiyor. benimde akşam eve gitmem 8 i buluyor ve akşam yemeğim geçe kalıyor. bende ya haifi atlatıyorum yada hafta içi akşam yemeği yemiyorum. iş yerinden çıkmadan önce 5 gibi meyve yada kuru yemiş atıştırıp gidiyorum.

Bende kilo vermek istiyorum 74 kg ama tam anlamıyla yapamıyorum diyet esnek gidiyorum dikkat edebildiğim kadar sporu ekledim hayatıma bakalım
Çok kısıtlayıcı olunca insan pes ediyor bir yerde ve geri başlamak o kadar zor oluyor ki yani benim için öyleydi.
Aslında yine kendimi kısmaya çalışıyorum istemsizce, abur cubur yemedim hala bu bir başarı 😂
Sonra baktım, düşündüm yesem bile devam edebilirim, telafi edebilirim. Daha önce yedim ve yedim böyle devam etti. Şimdi bu olmasın diye kendimle o kadar çok konuşuyorum ki..
O yüzden kendine katı davranma ya da belirli süre davran sonra belirli bir süre kendine müsaade et bir şeyler için. Sanırım böyle böyle dengede kalmayı öğreniriz.
Spor olarak neler yapıyorsun?
Ben hala başlayamadım, öneriye ihtiyacım var ☺️

X