Ketojenik diyet hakkında bilinmeyenler

Güzel bir düzen tutturdum, inşallah devamı gelir.
Hergün şunları yiyorum:

Uyanınca: hindistan cevizi yağlı sütlü kahve

Öğlen: 2 yumurtadan peynir veya şarküteri ilaveli
tereyağlı omlet, domates-salatalık(zyağı)

Akşamüstü: hindistan cevizi yağlı sütlü kahve

Akşam: et-tavuk veya balık ile sebze veya salata
(Zeytinyağı ile)

Gece: badem, fındık, kuru yaban mersini

Dün tartıldım 76.küsur geldim, bu da 2 haftada 5 kg eder, çok sevindim ☺️
1 falsom oldu o da resmen dalgınlıktan, avucum kadar lavaş yedim, yedikten sonra uyandım duruma.
İş sebebiyle 4 gün şehir dışında olacağım, bugün ilk günü.Mecbur dışardan yiyeceğim, evdeki gibi içeriğinden emin olamayacağım.
Sabahları yumurta-peynir-domates-salatalık-peynir zeytin
Akşamları et türevi ile sebze-salata yerim
2 kahvemi içerim yine ama hindistan cevizi yağı koyamam.
Az bi kuruyemiş var yanımda, 4 gün götürmez beni.Almaya çalışacağım umarım denk gelir.
Bu 4 günde kilo veremesem bile almamayı hedefliyorum

Nihayet evindeyim.Şehir dışında olduğum günler planıma sadık kaldım, protein ve sebze ağırlıklı beslendim, az da kuruyemiş yedim.Kahveye malesef coffeemate kullandım, ki bayağı carb içeriyor.Doğru seçimler yapmaya gayret ettiysem de, sonuçta yediğim yemeklerde kullanılan yağı, tuz miktarını, gizli carb içeriyor mu bilemiyorum.Sabah tartılıp göreceğim ne durumdayım.

Şehirdışı dönüşü kilo yazmayı unutmuşum, almadan gelmişim çok şükür.Bugün ise 75.küsur gördüm tartıda, giden yaklaşık 6 kg etti Ocak 15ten-Şubat 6ya :)

Şehirdışı dönüşü kilo yazmayı unutmuşum, almadan gelmişim çok şükür.Bugün ise 75.küsur gördüm tartıda, giden yaklaşık 6 kg etti Ocak 15ten Şubat 6ya kadar

Şubat 6 dan bugüne (25 şubat) aradaki vakit kayıp ne yazık ki.Bu arada öngörülemeyen şeyler oldu ve bir ileri bir geri olduğum yerde saydım, kilom aynı, bundan sonrasının daha verimli geçmesini umuyor ve hedefliyorum

Şubat 6 dan bugüne (25 şubat) aradaki vakit kayıp ne yazık ki.Bu arada öngörülemeyen şeyler oldu ve bir ileri bir geri olduğum yerde saydım, kilom aynı, bundan sonrasının daha verimli geçmesini umuyor ve hedefliyorum
slm kitty , ben seni 17 gün diyetinden hatırlıyorum sanki değil mi?

slm kitty , ben seni 17 gün diyetinden hatırlıyorum sanki değil mi?
Doğru hatırlıyorsun, o diyeti ben paylaşmıştım ama bir türlü yapamamıştım :) Başka bir arkadaş yapmış ve çok da kilo vermişti, o sürdürmüştü başlığı sonrasında.
Bu arada hala 75 kilodayım, 1-2 gün diyet yapsam 3-4 gün şımarıyorum fln...
Geri dönecek gücü bulabilmeyi bekliyorum sabırsızlıkla.

Doğru hatırlıyorsun, o diyeti ben paylaşmıştım ama bir türlü yapamamıştım :) Başka bir arkadaş yapmış ve çok da kilo vermişti, o sürdürmüştü başlığı sonrasında.
Bu arada hala 75 kilodayım, 1-2 gün diyet yapsam 3-4 gün şımarıyorum fln...
Geri dönecek gücü bulabilmeyi bekliyorum sabırsızlıkla.
ah ah o durum bende de var
bi türlü adaptasyon sağlayamıyorum
ama şekersiz devam ediyorum 8. günümdeyim
2 hafta önce 1 hafta yapıp sonra dozutmuştum :KK70: inş şimdi bozulmuycak

ah ah o durum bende de var
bi türlü adaptasyon sağlayamıyorum
ama şekersiz devam ediyorum 8. günümdeyim
2 hafta önce 1 hafta yapıp sonra dozutmuştum :KK70: inş şimdi bozulmuycak
8 gün iyi bir rakam, alışmışsındır.Aman diyim o düzen bi bozuldu mu toparlaması zor oluyor, bak ne güzel miden rahat, hafifliyorsun :) yedik de noldu anca kalça göbek olarak döndü mutsuz etti bizi, öyle düşün :KK66:

8 gün iyi bir rakam, alışmışsındır.Aman diyim o düzen bi bozuldu mu toparlaması zor oluyor, bak ne güzel miden rahat, hafifliyorsun :) yedik de noldu anca kalça göbek olarak döndü mutsuz etti bizi, öyle düşün :KK66:
Öyle valla balon gbi şiştik🙈🙈🙈

merhaba bende yapmak istiyorum bu diyeti 16 kilo doğum kilom var 1,5 yıl oldu artık vermem lazım.ama anlamadıklarım var bana yardımcı olur musunuz ilk sayfada listede
1-Sade activia yoğurt
Diyet kola, limonata, ice tea
yazılmış bunlar yasak değil mi.?
2-bir sayfa da da menüde ayran yazılmıs. bu diyeti araştırırken başka sitede süt yogurt yasak diye okumustum kafam cok karıstı. ?
3- salata yağlı, yumurta yağlı hazırlanmış bu yağın ölçüsü nedir?
yardımcı olursanız çok sevinirim :KK43:((

merhaba bende yapmak istiyorum bu diyeti 16 kilo doğum kilom var 1,5 yıl oldu artık vermem lazım.ama anlamadıklarım var bana yardımcı olur musunuz ilk sayfada listede
1-Sade activia yoğurt
Diyet kola, limonata, ice tea
yazılmış bunlar yasak değil mi.?
2-bir sayfa da da menüde ayran yazılmıs. bu diyeti araştırırken başka sitede süt yogurt yasak diye okumustum kafam cok karıstı. ?
3- salata yağlı, yumurta yağlı hazırlanmış bu yağın ölçüsü nedir?
yardımcı olursanız çok sevinirim :KK43:((
Ma

[QUOTE="kitty28, post: 62691272, member: 40932"[/
[/QUOTE]
Yoğurt carb içerdiğinden makrolar içinde kalarak az miktarda tüketilebilir.
Diyet içecekler tüketmeseniz daha iyi evet, tatlandırıcı zararlı birşey çünkü.Ama kilo vermeyi engellemiyor.Tatlı çok sevdiğim için tükettim ben.
Yağ konusu yine makrolarınıza göre olacak.Ketocalculator yazın arama çubuğuna çıkan sitelerden birinden makrolarınızı (günlük tüketmeniz gereken protein/carb/yağ miktarını) hesaplayın.Sonrasında da myfitnesspal veya benzer bir uygulamayla yediklerinizin makrolarını takip edin.
Yağı hiç yemeseniz veya az yeseniz de kilo verirsiniz bu arada, yağ tüketmek keto ya girmek için elzem değil.Ancak orta miktar protein ve çok az carb tükettiğiniz için Yağ da düşük olursa almanız gereken kalori miktarının çok altında kalırsınız ve sürdüremezsiniz diyeti.
Bu kadar hesapla uğraşamam derseniz, her öğünde elinizin ayası kadar protein, yumruğunuz kadar sebze, başparmağınız kadar yağ tüketerek de ketoziste kalabilirsiniz.Ara öğün olarak peynir, sebze veya az kuruyemiş tüketebilirsiniz

[QUOTE="kitty28, post: 62691272, member: 40932"[/
Yoğurt carb içerdiğinden makrolar içinde kalarak az miktarda tüketilebilir.
Diyet içecekler tüketmeseniz daha iyi evet, tatlandırıcı zararlı birşey çünkü.Ama kilo vermeyi engellemiyor.Tatlı çok sevdiğim için tükettim ben.
Yağ konusu yine makrolarınıza göre olacak.Ketocalculator yazın arama çubuğuna çıkan sitelerden birinden makrolarınızı (günlük tüketmeniz gereken protein/carb/yağ miktarını) hesaplayın.Sonrasında da myfitnesspal veya benzer bir uygulamayla yediklerinizin makrolarını takip edin.
Yağı hiç yemeseniz veya az yeseniz de kilo verirsiniz bu arada, yağ tüketmek keto ya girmek için elzem değil.Ancak orta miktar protein ve çok az carb tükettiğiniz için Yağ da düşük olursa almanız gereken kalori miktarının çok altında kalırsınız ve sürdüremezsiniz diyeti.
Bu kadar hesapla uğraşamam derseniz, her öğünde elinizin ayası kadar protein, yumruğunuz kadar sebze, başparmağınız kadar yağ tüketerek de ketoziste kalabilirsiniz.Ara öğün olarak peynir, sebze veya az kuruyemiş tüketebilirsiniz
[/QUOTE]
anladım karşıkmış baya çok teşekür ederim yardımcı olduğunuz için :KK66:

K kitty28
Merhabalar.
Bende yarindan itibaren keto diyetine baslamak istiyorum.
Siz hâlâ yapiyormusunuz?
Motive olmak icin diyet arkadasina ihtiyacim var.
Canım ben 2 ay önce sigarayı bıraktım.Sigara içmemeye odaklandım, gerekirse birkaç kilo alırım, öncelikli amacım sigarayı bırakmak, kiloyu sonra da versem olur fln dedim ve 2 ayda 4 kilo daha alarak bugüne kadarki en yüksek kiloma ulaştım😱
Sigara konusunda kendime güvenim geldi artık, amz herşey bir tatlı bir güzel geliyor anlatamam. Diyet yapmak ve zayıflamak çok isterim ama başarılı olabilir miyim bilmiyorum.
Sen neler yaptın buraya yazdığından bu yana?

Canım ben 2 ay önce sigarayı bıraktım.Sigara içmemeye odaklandım, gerekirse birkaç kilo alırım, öncelikli amacım sigarayı bırakmak, kiloyu sonra da versem olur fln dedim ve 2 ayda 4 kilo daha alarak bugüne kadarki en yüksek kiloma ulaştım😱
Sigara konusunda kendime güvenim geldi artık, amz herşey bir tatlı bir güzel geliyor anlatamam. Diyet yapmak ve zayıflamak çok isterim ama başarılı olabilir miyim bilmiyorum.
Sen neler yaptın buraya yazdığından bu yana?
Sigara isi zor evet
Esim de birakamiyor.
Ben gecen hafta cumartesi basladim.ketoya.yani fazla bi hesaplamadim ama ölcülü yemeye calistim.94.1 ile basladim. Bugün 90.2 geldim.yarin 1 hafta olacak.toplamda kac kilo gitmis yazarim yarin.biraz daha devam etmek istiyorum.ama hesaplamalar cok karmasik geliyor.ozellikle besin degerleri heryerde sabit değil.

K kitty28 canim ben bugun tartildim.gecen hafta 94.1 gelmistim.bu hafta 89.7 geldim.4.4 kilo vermis oldum.ketoya tam uyamadim.tam anlamiyla iyi hesaplayip yapabilseydim belki daha cok verirdim.ama yine de bu sonucta cok guzel bence.93 den asagı hic inemiyordum:nazar:

X