Kedisi olanlar özellikle veteriner olanlar bakabilir mi?

Çok kedi besledim. Limon kokusundan nefret ediyorlar. Çiş için ise yarar mı bilmiyorum ama mobilyaları tirmalamamalari için kullanıyordum limonu. Sarımsak görmüş vampir gibi oluyolardi😁
Bunu deneyeceğim

Parfümsüz kullanılmalı. Kendisinden başka koku olunca strese girer diye duymuştum Jackson Galaxy den

Önceki kumu parfümsüzdü yine yapıyordu

Kısırlaştırırsanız çözülür büyük ihtimalle ama geç kalmayın çünkü alışkanlık olursa kısırlaştırsanız bile devam ediyor.bir kere yavru alma fikri varsa çiftleştirin yoksa insan pişmanlık duyuyor.arkadaşım kedisini kısırlaştırdı ve aşırı pişman bir yavru almadığı için kendine.tabi bu dediğim cins kedi için geçerli çünkü onlar yuva buluyor hemen ötekiler ne yazıkki genelde bulamıyorlar.odanın kapısı yoksa durum kötü orayı cidden unutturmanız lazım.kumunu kokusuz seçin ve yeri sakin bir yer olsun.benim kedimde kumunu değiştirince yapıyordu bazen ama sadece bir defa paspasına.veteriner tepki olduğunu söyledi.
Yavru almasam pişman olmam kumu değişmeden önce de yapıyordu

Eviniz giriş katta mı? Camdan falan bahçede başka kedi köpek görüyor mu?

Bir iki defa camdan kedi gördü ama görmeden önce de vardı
bunu bilemezsiniz
benim köpeğim de yatağa işiyordu halbuki gün içinde çişini tutabiliyordu da (wc eğitimi yoktu bulduğu yere yapıyordu o ayrı)
veteriner sonda falan takmıştı idrar testi için
yani bi problemi yok kumuna da işiyor demeyin, erken teşhis için test yaptırın

Testleri yapıldı kedide sağlık sorunu yok bundan artık eminiz

Bunu deneyeceğim

Önceki kumu parfümsüzdü yine yapıyordu

Yavru almasam pişman olmam kumu değişmeden önce de yapıyordu

Bir iki defa camdan kedi gördü ama görmeden önce de vardı

Testleri yapıldı kedide sağlık sorunu yok bundan artık eminiz
Başka hayvanların evin etrafında olması da strese girmesine sebep olabilir.

Ama kısırlaştırmaktan çekinmeyin. Emin olun hiç üzülmüyorlar. Daha sakin ve sağlıklı bir ömür geçiriyorlar.

Uzun süreli tuvalet dışı işemeler enfeksiyon kaynaklı olmuyor.

Bende kedi besliyorum ama bir tanesinde bu problemi 2.5 yıl yaşadım. Asla kum kullanmadı. Tuvalet giderine büyüğü evin her yeri en sevdiği yer yatak olmak üzere birçok yere işiyordu. Yatağa sıvı geçirmez alezin altına çöp poşeti serer noktadaydım 3 yorgan kullanıyordum biri yıkanırken ötekini seriyordum. Hergün nevresim değiştirme, her gün çişini yaptığı yeri bulmak için eşyaları kaldırma derken ciddi ciddi benim psikolojim de mahvoldu. Veterinizlerimizle ne yaptıysak başemedik.
Sirke, kolonya, çamaşır suyu, eğitim vs hiç birşey işe yaramadı. Özetle kedi çok seven bir insan olsamda bahçeli eviniz yoksa hiç bulaşmayın diyorum. Kesinlikle kapalı alanda yaşamaya uygun canlılar değiller. Muhtelemelen kapalı alanda yaşamak onların da psikoloisini bozuyor.

Bu arada kedim dişiydi ve kısırlaştırmadım. Çünkü bir arkadaşımın dişi kedisi kısırlaştırma sonrası iç kanamadan öldü. Dişi kedilerin kısırlaştırılması kolay bir operasyon değil. Vebalini almak istemedim. Kedimi şu an da bahçeli bir eve sahiplendirdim. Hepimizin hayatı bir nebze olsun normale döndü.
Ben kedimi sahbiplendiremem çünkü bir seneye yakın süredir bende kaldırabileceğim bir şey değil

Kediniz kaç aylık küçük mü. Benim kedimde yatak odama kakasını yapmıştı. Sonra tuvalete gider poposunu pis bırakırdı ben temizlerdim. Tuvaletini yapar üzerini kapamazdı. 7 ay oldu geleli daha yeni yeni düzene girdi. Acaba kumunu bir kaç gün yatak odasınıza almayı deneseniz. Onu gördüğü zaman belki kuma yapar. Yatak odasına koyup partisini kuma sürtün orda olduğunu görsün. Birde öyle deneyin 🤷‍♀️

Kedi bir yaşını aştı deneyebilirim yatağın hemen ayak ucuna koyarım alışana kadar

Kedi besledim besliyorum... Kısırlaştırmaktan başka bir çaren yok

En son seçenek benim için şu an

Kısırlaştırmaya sıcak bakmıyormus. Bi sen biliyosun kedi çiftleştirmenin faydalarını. Yoksa binlerce Türk yabancı veteriner hekim keyiften kisirlastiriyor hayvanları değil mi?

Bırak işesin. Mustehak.

He captain bi ben biliyorum geri kalan herkes mal bir ben kalmışım akıllı zaten tüm derdim bu şu an konu da nasıl okuyorsunuz bu msjları ben anlamıyorum ki benim için kısırlaştırma şu an sıcak baktığım bir şey değil aklıma yatarsa kısırlaştırırım ama en son seçenek olarak kısırlaştır diyen birine ters mi yaptım ya da en iyi ben mi biliyorum dedim ne bu msj şimdi ?
Sistit olabilir mi? Bir kedim de aynen boyle surekli yun yorganima yapardi. Sonra sonra kan da gelmeye basladi. Olumcul olabiliyor. Kedimizi kaybettik zaten engelliydi de. :KK43:

Sistit yok idrarda kum vs de bakıldı yok sağlık problemi yok
Benim butun kedilerim kisirlastirildi. Evime toplam da 6 kedi geldi. Yani ya kisirlastiracaksin, yada ona bu imkani her istediginde sunacaksin. Sirf mart sa ciftlesmiyor kediler. Bem kisirlaatirma taraftariyim.

Kısırlaşmadan önce bunu yapıyor muydu kedileriniz

Kisirlasmadan bu sorun cozulmez ki
Koku bıraktığını mı düşünüyorsunuz ?
Kısırlaştırma sağlıklarını korumak açısından da çok önemli. Pek çok hastalıktan koruyor.

Ayrıca her sene yavrulasa (ki çok rahat yılda iki kere yavrular ev kedisi olduğu için kışın soğuktan donmak ya da aç kalmak gibi dertleri yok. Her mevsim bahar) her batında doğan en az 3 yavruya güvenilir yuva bulmak çok çok zor.
Teşekkürler
Kapıyı kapatıp ortamdan uzaklaştırmadığınız sürece ki kapı yok diyorsunuz pek bir yolu yok bildiğim kadarıyla.
kumuna çiş yapınca ödül maması vererek çiş-kum olayını şartlayabilirsiniz belki.
Kızgınlık döneminde başlar, hemen çözülmezse alışkanlık olur bu oraya buraya işeme mevzusu. Siz çözmediğiniz için alışkanlık olmuş muhtemelen.
Bir de tek veterinerle yetinmeyin. Mutlaka birkaç tanesiyle görüşün kafanıza takılan özellikle kısırlaştırma gibi ciddi mevzuları. Ben 7 veterinere gitmiştim kısırlaştırma için. Gerçi bizimki sorunluydu ondan o kadar çok ama yine de en az iki görüş alın derim.

Son çare bu diyorsunuz yani ?
annesi öğretmemeiş olabilir anneden çok erken ayrılan kediler genelde popişlerini temizlemeyi bilmiyo geç öğreniyo. benim de var yavru anne daha gözleri açılmamışken gitmiş başına bişey gelmiş sanırım sokakta bulmuştuk. süt anne bulduk sadece emziriyordu tuvaletini ben ıslak havluyla popişi silerek uyarıyordum annesinin dili gibi 2 3 saatte bi. o da bazı şeyeri çok geç öğrendi mesela kum kazmadan yapıyodu normalde gömmeden çıkmazlar biliyorsunuz. popoyu yalayıp temizlemiyodu sürüyordu koltuğa battaniyeye. geç öğrendi kuzum ama hallettik diğer kedimizden göre göre kedilik öğrendi :d
Kedi geldiği ilk aylar hiç böyle bir şey yapmadı yani sanmıyorum öğrenmemiş olsun

Neden peki kısırlaştırmak istemiyorsunuz. Kızgınlık döneminde nasıl idare etmeyi düşünüyorsunuz. Ya ben kızgınlık dönemini şuan yaşadığım için haline çok üzüldüm ondan soruyorum

Bizim kısır 3 yasındaki dana şu aralar halıya idrar yapıp duruyor. Silmekten helak olduk. Şu salgın muhabbeti geçse halıyı yıkatmaya yollayacağım.

Aa neden acaba yaa çok zor. Bizim kedi kumu kirlendiği zaman banyoya yapıyor. Değiştirin yada başka yere yaparım diyor resmen. Değiştirdikten sonra yine kumuna yapmaya devam ediyor :)

Aa neden acaba yaa çok zor. Bizim kedi kumu kirlendiği zaman banyoya yapıyor. Değiştirin yada başka yere yaparım diyor resmen. Değiştirdikten sonra yine kumuna yapmaya devam ediyor :)
İki tane kapalı tuvalet var 3 kedimiz var gün aşırı temizliyoruz tuvaleti. İnadına yapıyor sanırım miyavladı mama vermedik en son o yüzden yaptı. Obez kedi mecbur az veriyoruz mama ama keyfi de olabilir bilemiyorum. İki kabın kumlarını temizledik daha temizlememizden iki dk geçmedi kabın arkasına yapmıştı.

He captain bi ben biliyorum geri kalan herkes mal bir ben kalmışım akıllı zaten tüm derdim bu şu an konu da nasıl okuyorsunuz bu msjları ben anlamıyorum ki benim için kısırlaştırma şu an sıcak baktığım bir şey değil aklıma yatarsa kısırlaştırırım ama en son seçenek olarak kısırlaştır diyen birine ters mi yaptım ya da en iyi ben mi biliyorum dedim ne bu msj şimdi ?

Yahu hasta olup doktora gidince onun görüşünü önemsiyorsun. Kedin için niye aynı şeyi yapmıyorsun. Kısırlaştırma senin sıcak bakıp bakmamana bağlı bir durum değil ki.

Kedi kizisiyor, saga sola isiyor, sıvı birakiyor. Bu durumdan kedi de fiziksel ve psikolojik olarak etkileniyor. Sen diyorsun ki sıcak bakmıyorum. Hayvana eziyet yani şu yaptığın.

benimki de banyo giderine yapıyor kuzum başka yere yaparken bile beni düşünüyor çok yormuyor :)))

İlgiden yapıyor olabilir yani ilgi istiyor ya da kıskanacağı bişey varsa ondan da yapıyor olabilir

Neden peki kısırlaştırmak istemiyorsunuz. Kızgınlık döneminde nasıl idare etmeyi düşünüyorsunuz. Ya ben kızgınlık dönemini şuan yaşadığım için haline çok üzüldüm ondan soruyorum

Kızgınlığa geldiği zaman çiftleştirdim şu an kızgınlıkta değil

Banlanmışsını ama gelince okursunuz artık. Sirkeyi çiş kokusuyla karıştırıp üstüne çiş yapabiliyorlar. Kolonya kesin çözüm.

sirke için de karbonatla birleşince çiş kokusunu nötürler kokuyu bulamaz yazıyor çoğu yerde

Yahu hasta olup doktora gidince onun görüşünü önemsiyorsun. Kedin için niye aynı şeyi yapmıyorsun. Kısırlaştırma senin sıcak bakıp bakmamana bağlı bir durum değil ki.

Kedi kizisiyor, saga sola isiyor, sıvı birakiyor. Bu durumdan kedi de fiziksel ve psikolojik olarak etkileniyor. Sen diyorsun ki sıcak bakmıyorum. Hayvana eziyet yani şu yaptığın.
sen ısrarla beni anlamyacaksın ama son kez anlatayım kediyi veterinere götürdüm kısırlaştırın dediler ben sıcak bakmıyorum gibi bir şey mi yazdım da neden diye soruyorsun aksine veteriner bir yaşa kadar kısırlaştırma önermiyor hayvana evde eziyet ettiğimi de düşünmüyorum şu an fikir almak için konu açtım En doğrusu neyse araştırıp bulup yaparım

X