Kedimin Tuvalet Sorunu

Benim de Ankara cinsi dişi bir kedim var hamileliğim boyunca karnımda yatan kedi kızımı doğurup eve gelince her yana işemeye başladı veteriner doktorumuz antidepresana başlattı depresyona girmiş benim pisicik belki sizinde kediniz öyle olmuştur

Benim de Ankara cinsi dişi bir kedim var hamileliğim boyunca karnımda yatan kedi kızımı doğurup eve gelince her yana işemeye başladı veteriner doktorumuz antidepresana başlattı depresyona girmiş benim pisicik belki sizinde kediniz öyle olmuştur

Ay kıyamam ben ona depresyona mı girmiş? En iyisi diğer kedileri kedimin önünde sevip beslemeyeyim. Kedileri anlamak kolay değil gerçekten :KK48:

Benim de 3 dişi kedim var. Anne ve 9 aylık iki yavru. Anneyi tuvaletini yaparken bir kere bile görmedim, anca yaptıktan sonra temizlerken, o kadar asaletli.. :-) Ama iki yavru tam bir b.k çuvalı.. :KK70:Normalde zaten günde 2 kilo temizliyorum, bide adet edindiler ne zaman salonun kapısını kapatsam ilk önce kapıyı tırmalayıp agliyorlar tahmini 5 dk sonra inat yapar gibi gidip kaka yapıyorlar. 1-2 defa olsa diyeceğim ki tesadüf.. :KK48: Bazen temizlerken bile gelip yapabiliyorlar. Kedileri anlamak çok zor..:KK48: Sen önce bir veteriner kontrolünden geçir onu ama benimkiler gibi psikolojik sorunlu da olabilir..:KK71:

Ben de büyük kedimin tuvalet sorunlarıyla uğraşmadım daha önce. Ama küçüğü tam dediğin gibi :KK70:

Hatta bir keresinde minnoş kedim kalorifer peteğinin üstünde öyle tatlı yatıyordu ki dayanamayıp mıncırmaya gittim. Ama o da nesi? Yaklaştıkça etraf rezalet kokmaya başladı. Minnoşuma seslendim, kafasını çevirdi ve kafasının sol yanının tamamen b.ka bulanmış olduğunu gördüm. Bunu neden yaptı, nasıl gerçekleşti, hiç rahatsız olmuyor mu? Asla cevabını bilemeyeceğim sorular kaldı bana :KK70:

Ertesi gün büyük kedim kumda işini görürken küçüğün koşarak gidip yakından izlediğini gördüm. Ama gerçekten YAKINDAN. Bu yüzden yüzünde b.k varmış meğer :KK70:Aldığım günden beri beni çok uğraştırdı bu minnoş :KK70:

Maalesef ki girmiş yarın eşim götürecek kısırlaştıracaz yapacak başka bişey yok hem kendi sağlığı için hem bizim için halledilmesi gerekli yoksa kendine zarar verecek korkuyorum

Benımde 2 kedım vr
Oğlum 6 aylıktan sonra işemedik yer bırakmadı.
3 ay sabrettım en son kısırlaştırdık.
Şuan kumundan baska bır yere yapmıyor.
İki kedımde aynı kuma yapıyor. Sık sık temızle yalnız pis bulursa dışarı işer.

Merhaba, dişi kediler genelde psişik sebeplerden ya da bir duruma tepki göstermek için çişlerini eve yaparlar. Herhangi bir sağlık sorunu olduğunu düşünmüyorum. Küçük kedinizi acilen kısırlaştırmanız gerekiyor :) Kısırlaştıktan sonra hormonal baskılar bittiği için bu ve buna benzer psişik hareketler sergilemeyecektir. :)

Maalesef ki girmiş yarın eşim götürecek kısırlaştıracaz yapacak başka bişey yok hem kendi sağlığı için hem bizim için halledilmesi gerekli yoksa kendine zarar verecek korkuyorum

Belki kısırlaştıktan sonra psikolojisi biraz daha düzelir. Kızışma döneminde psikolojileri çok değişiyor.

Benımde 2 kedım vr
Oğlum 6 aylıktan sonra işemedik yer bırakmadı.
3 ay sabrettım en son kısırlaştırdık.
Şuan kumundan baska bır yere yapmıyor.
İki kedımde aynı kuma yapıyor. Sık sık temızle yalnız pis bulursa dışarı işer.

Biz de bugün veterinerimize gittik, haftaya kısırlaştıracağız tekrar konuşup. Kızışma döneminden önce kumundan başka yere yapmazdı ama artık kumunu kullanmıyor neredeyse :KK70:Umarım sizinki gibi sürekli kumunu kullanır sonrasında.

İki kedi aynı kumu kullanınca her gün temizlemek zorunda kalıyorum zaten. Her yerini kullanıyorlar kumun :KK70:

Merhaba, dişi kediler genelde psişik sebeplerden ya da bir duruma tepki göstermek için çişlerini eve yaparlar. Herhangi bir sağlık sorunu olduğunu düşünmüyorum. Küçük kedinizi acilen kısırlaştırmanız gerekiyor :) Kısırlaştıktan sonra hormonal baskılar bittiği için bu ve buna benzer psişik hareketler sergilemeyecektir. :)

Kızgınlığı bitince kısırlaştıracağız artık o zamana kadar kedi çişiyle yaşamaya devam edeceğim :KK70:

Umarım diğer kedimi kısırlaştırma işlemi gibi sorunsuzca hallolur. Kedim çok küçük ve zayıf olduğu için biraz endişeliyim. Veteriner sorun olmayacağını söyledi ama yinede ne bileyim :KK61:

Bu mesaji okudugum.hic iyi olmadi. Aldi beni bir panik simdi :)

Bu mesaji okudugum.hic iyi olmadi. Aldi beni bir panik simdi :)

Aaa siz hamileymişsiniz :KK200:

Ama onların kedisi daha kısırlaştırılmamış. Kısırlaştırılmayan kediler biraz dengesiz oluyor. Mesela bakın benimkine :KK48:Umarım kediniz gelen bebişi kıskanmaz.

Arkadaşımın kedisi taşındıkları için depresyona girmişti. Battaniyelerin altında bütün gün uyuyormuş, yemek yemiyormuş, kimsenin yüzüne bakmıyormuş. Acaba depresyonda mı ya diye takılmıştık hatta. Meğer gerçekten depresyona girmiş veteriner onayladı şok olduk. Neyse ki onunki işemeli depresyon değildi :KK48: Bol bol sevgi ve biraz zamanla geçti sorunu. İlaç da kullandı sanırım tam hatırlamıyorum ama. Depresyona girse bile hafif atlatabilirsiniz korkmayın.

Tabi evdeki değişimden dolayı etrafa hunharca işemeye de başlayabilir. O zaman bana mesaj atarsınız size kedi çişi temizleme sırlarımı veririm :KK70:

Aaa siz hamileymişsiniz :KK200:

Ama onların kedisi daha kısırlaştırılmamış. Kısırlaştırılmayan kediler biraz dengesiz oluyor. Mesela bakın benimkine :KK48:Umarım kediniz gelen bebişi kıskanmaz.

Arkadaşımın kedisi taşındıkları için depresyona girmişti. Battaniyelerin altında bütün gün uyuyormuş, yemek yemiyormuş, kimsenin yüzüne bakmıyormuş. Acaba depresyonda mı ya diye takılmıştık hatta. Meğer gerçekten depresyona girmiş veteriner onayladı şok olduk. Neyse ki onunki işemeli depresyon değildi :KK48: Bol bol sevgi ve biraz zamanla geçti sorunu. İlaç da kullandı sanırım tam hatırlamıyorum ama. Depresyona girse bile hafif atlatabilirsiniz korkmayın.

Tabi evdeki değişimden dolayı etrafa hunharca işemeye de başlayabilir. O zaman bana mesaj atarsınız size kedi çişi temizleme sırlarımı veririm :KK70:
Eylul ayinda bizde yeni eve taşındık. Ve tasinacagimiz gun kediler kendilerine zarar vermesin tasinirken bir sikinti olmasin diye bir gece onceden kedileri yeni eve getirdik. Bos bir odaya yemini suyunu koyup kilitledik. Ertesi gun sabah erkenden geldik yeni eve.manzara ekeldigim resimlerde ki gibiydi. Normalde o tasima.kabina.sokmak onlari o kadar zor ki.anlatamam. veteriner kontrolune vs giderken kapamak resmen bir savas.
Ve benim kediler O kadar korkmuslardi ki tek kabin icinde birbirine sokulup yatmislar hallerini anlatamam.zorla cikardigimda da 2. resim gibi oldular. Saatlerce oyle beklediler.1 gun boyunca ne yemek yediler.ne su ictiler. Surekli sanki sitma.nobeti gecirir gibi titriyorlardi. Veterinerimiz kendilerini terk ettigimizi dusunup korktuklarini soyledi. Hayatim enn buyuk pismanligidir onlari yeni evde yalniz.birakmak. Ve günlerce her ayaga kalktigimda tuvalete bile benimle geldiler bir yere gitmedigime emin.olmak icin.

Eklentiler

• Screenshot_2018-01-17-02-05-57.png
    Screenshot_2018-01-17-02-05-57.png
    195,8 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_2018-01-17-02-05-42.png
    Screenshot_2018-01-17-02-05-42.png
    223,3 KB · Görüntüleme: 58
Eylul ayinda bizde yeni eve taşındık. Ve tasinacagimiz gun kediler kendilerine zarar vermesin tasinirken bir sikinti olmasin diye bir gece onceden kedileri yeni eve getirdik. Bos bir odaya yemini suyunu koyup kilitledik. Ertesi gun sabah erkenden geldik yeni eve.manzara ekeldigim resimlerde ki gibiydi. Normalde o tasima.kabina.sokmak onlari o kadar zor ki.anlatamam. veteriner kontrolune vs giderken kapamak resmen bir savas.
Ve benim kediler O kadar korkmuslardi ki tek kabin icinde birbirine sokulup yatmislar hallerini anlatamam.zorla cikardigimda da 2. resim gibi oldular. Saatlerce oyle beklediler.1 gun boyunca ne yemek yediler.ne su ictiler. Surekli sanki sitma.nobeti gecirir gibi titriyorlardi. Veterinerimiz kendilerini terk ettigimizi dusunup korktuklarini soyledi. Hayatim enn buyuk pismanligidir onlari yeni evde yalniz.birakmak. Ve günlerce her ayaga kalktigimda tuvalete bile benimle geldiler bir yere gitmedigime emin.olmak icin.
Ay kim verdi bu aklı yaa :olamaz: ben kedimi evimizde bile 1 gece yanlız bırakamıyorum yazık kıyamam nasıl üzüldüler kim bilir :cry:benimkide kaptan korkar hatta yarın vet. Gidicek yıkadım kabi kurusun diye salona koydum kaçacak delik aradı :confused: yarın vet.de kabına sığınacak ama :KK70:

Maşallah ne kadar tatlılar. Görünce benim içim sızladı valla hallerini ki sizi düşünemiyorum. Dünden beri bu forumu okuyorum da sok oldum tepkilerine kedilerin. Depresyona girmeler falan :) Mutluluğunuz daim olsun.

Kıyamam yaa nasıl da köşeye sinmişler :KK61:

Mesajınızı okurken bana da eve taşınma telaşından önce kedileri eve yerleştirmek mantıklı gelmişti ama demek ki değilmiş. Nereden bilecektiniz...

Ben öğrenci olduğum için sürekli şehir değiştiriyorum. Öğrenci evinden memlekete gittiğim ilk gün şöyle bir etrafa bakıp sonra taşıma kabına girip bekliyorlar aynı sizinkiler gibi. Sanırım "gezdik eğlendik bitti hadi eve dönelim" diyorlar :KK48:

Mesajınızı okurken bana da eve taşınma telaşından önce kedileri eve yerleştirmek mantıklı gelmişti ama demek ki değilmiş. Nereden bilecektiniz...

Ben öğrenci olduğum için sürekli şehir değiştiriyorum. Öğrenci evinden memlekete gittiğim ilk gün şöyle bir etrafa bakıp sonra taşıma kabına girip bekliyorlar aynı sizinkiler gibi. Sanırım "gezdik eğlendik bitti hadi eve dönelim" diyorlar :KK48:

Sizin kediye hala gülüyorum aklıma geldikçe :)

Ay kim verdi bu aklı yaa :olamaz: ben kedimi evimizde bile 1 gece yanlız bırakamıyorum yazık kıyamam nasıl üzüldüler kim bilir :cry:benimkide kaptan korkar hatta yarın vet. Gidicek yıkadım kabi kurusun diye salona koydum kaçacak delik aradı :confused: yarın vet.de kabına sığınacak ama :KK70:
Akil akil gel totoma takil olfu bizim ki. Ne bileyim. Kapilar camlar hep acik tasina gunu. Birde benim kedilerin ikisinide ben sokaktan perisan halde aldim. Artik sokakta kim ne yaptiysa yabanci insandan inanilmaz korkuyor ikiside. Ebde o kadar adam camlar kapilar açık korkar kacarlar geri bulamam diye korktum.

Sadece kedi degil her hayvan cok hisli. Keske insanoglu anlasa.

İnşallah bir sorun çıkmayacaktır :) Şimdiden geçmiş olsun. Kedi çişi olan yerleri sirkeli su ile silerseniz kokuyu tespit edemeyebilir aynı yerlere işemekten vazgeçebilir. Bazı kedilerde işe yarıyor

İnşallah bir sorun çıkmayacaktır :) Şimdiden geçmiş olsun. Kedi çişi olan yerleri sirkeli su ile silerseniz kokuyu tespit edemeyebilir aynı yerlere işemekten vazgeçebilir. Bazı kedilerde işe yarıyor

Teşekkür ederim, sirkeli suyu deneyeyim bizde de işe yarar belki :KK68:

Veterinerimizin programı değişmiş. Dün sabahtan beri aç susuz bıraktım minnoşumu dün akşam da kısırlaştırma işlemini yaptılar :KK61:

Daha uyanmadan da elime verdiler taşıma kabını eve getirdim. Nasıl bakacağımı pek bilmiyordum ama minnoşum zorluk çıkartmadı :KK36: Geldiğinden beri 3 kere kustu ve bol bol uyudu.

Kedimin hipofiz bezinde bir sorun olabilirmiş. Kızgınlık dönemi davranışlarını da etkiliyormuş bu sorun. Ayrıca minicik kalmasının sebebi de buymuş. İnternetten arattığımda “kedilerde cücelik” diye çıktı karşıma. Veterinerin bahsettiği bu değildir umarım. Diğer kediler kadar uzun yaşamazlar yazıyor bir yerde :KK61:

X