Kedi kuyruğunun kapıda sıkışması

Keşke yorumları okuyup, öyle yazmış olsaydınız. beni en çok ofkelendiren cümle "o zman sahiplenmeyecektinzi " cümlesi. Ben bu cümleyi çok bencilce ve dusunsecizse buluyorum. 1.yuva olduğum kedimi dışarda hep besliyordum gençlik hastalığına yakalanınca yuva olduk. Devamında ağır mantar tedavisine başladık. Diğer yavrumu da işkenceden kurtardik. 6 bin ₺ harcadigimiz fiyat yanında komik kalıyor. Asla yavrularım için harcadigim para önemli değil. O yüzden lafını da yapmaktan utanıyorum. Bir çocuğa harcanan parayla da asla aynı değil emin olabilirsiniz. Kendim bebek sagibi olmak istiyorum ama tedavisi ücreti zorladığı için olamıyoruz. Yani kimin hangi şekilde fedakarlık yaptığını siz bilemezsiniz. Belediye veterinerlerine de götüremem. Ne hijyen var ne de ozel ilgi.
Hiçbir şey bilmiyorsunuz diyorsunuz ancak buraya kuyruğu yaralı acı çeken kedinizi çekip atmışsınız üstüne '' veterinerler para tuzağı yazmışsınız '' böyle bir durumda ne düşünmemizi bekliyorsunuz ki? Bakın mesela bu yazdıklarınızla öğrenmiş olduk ancak yine de veterinerin para tuzağı olması kedinizin bu halde kalması durumunu haklı çıkarmıyor. Benim verdiğim rakam size komik geliyorsa götürün veterinere. Komik bir durum yok. Ben de zorlanarak verdim hatta veterinere durumumu anlattım kurtulması çok çok zor olan diyafram yırtılması için direk 6.000 dediği fiyatı kendisi 4 bine indirdi 2 binde hayvan severler derneğinden istedi sağolsun bu çıkarcı bir doktora da denk gelebilirdi. Ben burada siz şu kadar harcadınız ben daha fazla harcadım kıyaslamasına girmiyorum sadece beklenmedik durumlarda aynı kendiniz ve çocuğunuz gibi verilebilecek anlar olduğunu onu çocuğunuz gibi düşünmeniz gerektiğini söylüyorum. Belediye diyorum hijyenik değil diyorsunuz başında beklersiniz gerekirse keşke gel deseler. Arayıp tek tek sorun veterinerlere bari belki tahmini fiyat verirler.

Hiçbir şey bilmiyorsunuz diyorsunuz ancak buraya kuyruğu yaralı acı çeken kedinizi çekip atmışsınız üstüne '' veterinerler para tuzağı yazmışsınız '' böyle bir durumda ne düşünmemizi bekliyorsunuz ki? Bakın mesela bu yazdıklarınızla öğrenmiş olduk ancak yine de veterinerin para tuzağı olması kedinizin bu halde kalması durumunu haklı çıkarmıyor. Benim verdiğim rakam size komik geliyorsa götürün veterinere. Komik bir durum yok. Ben de zorlanarak verdim hatta veterinere durumumu anlattım kurtulması çok çok zor olan diyafram yırtılması için direk 6.000 dediği fiyatı kendisi 4 bine indirdi 2 binde hayvan severler derneğinden istedi sağolsun bu çıkarcı bir doktora da denk gelebilirdi. Ben burada siz şu kadar harcadınız ben daha fazla harcadım kıyaslamasına girmiyorum sadece beklenmedik durumlarda aynı kendiniz ve çocuğunuz gibi verilebilecek anlar olduğunu onu çocuğunuz gibi düşünmeniz gerektiğini söylüyorum. Belediye diyorum hijyenik değil diyorsunuz başında beklersiniz gerekirse keşke gel deseler. Arayıp tek tek sorun veterinerlere bari belki tahmini fiyat verirler.
Evet , çekip gönderdim yorumları okuyup yazmış olsaydınız hemen akabinde veteriner klinigini aradığımı ve durumun ciddiyetini o şekilde anladığımı da okumuş olurdunuz .
Kalkıp "sahiplenmeyecektinzi o zman " demeniz haddinize değil. Bu ağır bir cümle !!
Ben tüylerini aralayarak çektim o fotoğrafı ve kemik olduğu zerre kadar gelmedi aklıma ! Kesinlikle para tuzağı!! 3 veteriner kliniğimde de aynı durumu yaşadığımız için daha fazla fiyat araştırmasına giremiyorum. Size iyi biri denk gelmiş ne guzel, önerilebilir. Ne yazık ki ben aynı söylemde bulunamıyorum. Sizin yorumunuzda " sahiplenmeyeceksiniz o zman yazmaniz "ezbere ve kırıcı bir cümle.

Kişiler bilmediği şeyleri danışabilir ve istişare edebilir. Bu platformun genel amacı budur zaten. Yargılamak , kişilerin seçimlerini eleştirmenin kimsenin haddi olduğunu düşünmüyorum.

Umarım siz bahsettiğiniz kadar bu canlara içtenlikle yaklaşan birisinizdr .

X