Kedi Gençlik Hastalığı

Poncik Ve Shila

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2023
49
21
27
Merhaba ..

Dun 11 aylık erkek kedime gençlik hastalığı tanısı kondu. Şu an veterinerde tedavi görüyor. Bir kafes içinde yavrum tek başına. Ölümcül olan bu hastalık zaten çok Korkutuyorken bir de tek başına olması içimi yakıyor. Miyavliyor, çıkmak istiyor.

Genclik hastalığıyla ilgili hep olumsuz söylemler var. Veterinerde tedavi görüp yavrusuyla evine dönenler var mı ?

Evde 2.5 aylık bir kedim daha var. Bilmiyorum ne yapacağım kimden akıl alacağım hiç bilmiyorum.

Veterinerler durumlara çok alışık. Duyguyu anlamıyorlar ve tam olarak bilgilendirme yapamıyorlar. ( Her veteriner hekimi değil tabi ki )
Ben ise ağlamaktan konuşamıyorum bile ..

Gençlik hastalıgı maalesef ölümcül bir hastalık ve tedavisi yok. Anca antibiyotik serum beslenmeleri yapılır kurtulabilen yavru sanslıdır. Bu yüzden karma asıları bu hastalıktan koruyor. Asıları var mıydı bilmiyorum ama varsa hafif atlatabilir.
Çok geçmiş olsun.

Merhaba ..

Dun 11 aylık erkek kedime gençlik hastalığı tanısı kondu. Şu an veterinerde tedavi görüyor. Bir kafes içinde yavrum tek başına. Ölümcül olan bu hastalık zaten çok Korkutuyorken bir de tek başına olması içimi yakıyor. Miyavliyor, çıkmak istiyor.

Genclik hastalığıyla ilgili hep olumsuz söylemler var. Veterinerde tedavi görüp yavrusuyla evine dönenler var mı ?

Evde 2.5 aylık bir kedim daha var. Bilmiyorum ne yapacağım kimden akıl alacağım hiç bilmiyorum.

Veterinerler durumlara çok alışık. Duyguyu anlamıyorlar ve tam olarak bilgilendirme yapamıyorlar. ( Her veteriner hekimi değil tabi ki )
Benim kopegim sahiplendigimde genclik pozitifmis, gec anlasildi ama kurtardik ❤️🙏🏻 su an 11 yasinda, yanimda uyuyor 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Bir yakınımın köpeği de yakalanmıştı ama kurtuldu çok sağlıklı şimdi. İnşallah kediniz de kurtulur.
Amin..
Bugün yanına gittim. Damar yolu açtıkları patisi şişmiş. Durgun durgun bakıyordu. Bilmiyorum veteriner de net bir şey diyemiyor. Canının acimasi mi , tek olmasi mı, psikolojik durumunun ne halde olduğu mu bilmiyorum hangisine asıl uzulmeliyim.

Cok gecmis olsun ne yazik ki genclik cok agir bi hastalik hayvanlar icin. Asi yaptirmamis miydiniz? Esim veteriner hekim ne yazik ki veterinerler hic sevmez bu hastaligi

Cok gecmis olsun ne yazik ki genclik cok agir bi hastalik hayvanlar icin. Asi yaptirmamis miydiniz? Esim veteriner hekim ne yazik ki veterinerler hic sevmez bu hastaligi
Merhaba ..
Az önce yanından geldim .
Allah'a hamd olsn kanlı ishali bitmiş . Mama da yemeye başlamış ve bağışıklığı 4 .
Veterinerler hala net bir şey diyemiyor.
4 gün boyunca gece gündüz serum vermişler o yüzden bugün dinlendirmisler.
Tüyleri ve yüzü o kadar değişmiş ki ..
Acaba bu hastalık canlarını çok yakıyor mu ? Cok araştırdım fakat bulamadm. Kendim psikolojik danışmanm . Psikolojik durumu benm çok daha fazla canımı yakıyor

Merhaba ..
Az önce yanından geldim .
Allah'a hamd olsn kanlı ishali bitmiş . Mama da yemeye başlamış ve bağışıklığı 4 .
Veterinerler hala net bir şey diyemiyor.
4 gün boyunca gece gündüz serum vermişler o yüzden bugün dinlendirmisler.
Tüyleri ve yüzü o kadar değişmiş ki ..
Acaba bu hastalık canlarını çok yakıyor mu ? Cok araştırdım fakat bulamadm. Kendim psikolojik danışmanm . Psikolojik durumu benm çok daha fazla canımı yakıyor
kanli ishali bittiyse iyilesir insallah. Kopeklerin kurtulma olasiliginin dusuk oldugunu biliyorum ama kediyi bilmiyorum esime sorarim. Elbette ki cani yanmaktan ziyade halsiz birakmistir iyilesirse insallah bi sure vitamin destegi kullanirsiniz.

Tekrar merhaba, esimle gorustum. Cok iyi bir bakimla genclik hastaligi gayet guzel gecer dedi. Psikolojisine gelince kediler cok hassas oldugu icin hastalik sonrasi degisim gosteribilirler diyor.

Merhaba ..

Yaa allah yardımcın olsun. 😢. Benim kedime de öyle söylediler kedim elimde ölüyordu resmen. Her gün bir sürü tahlil serum kedinizin testlerine yansımıyor ama sanırım gençlik aşısı diyorlardı, en son kedimi elime verdiler bizim yapacak birşeyimiz yok artık damar yolu bile açamıyoruz diye evinde uyusun bari dediler. Dünyam başıma yıkıldı hergün zorla antibiyotik içirdim ve başında ağladım sonra kedim birsen iyileşti. 😍 Dünya benim oldu. Dua edin ben de edicem. Umarım sizinde bebeğiniz iyileşir. 🙏🏼

Tekrar merhaba, esimle gorustum. Cok iyi bir bakimla genclik hastaligi gayet guzel gecer dedi. Psikolojisine gelince kediler cok hassas oldugu icin hastalik sonrasi degisim gosteribilirler diyor.
Evet doğru söylüyor eşiniz, benim kedim iyileşti ama çok huysuz oldu sevdirmiyor kendini hep bir gergin ama olsun biz böylede muyluyuz. Umarım konu sahibinin de kedisi iyileşir.

X