Gebeliğe Hazırlık Kan pıhtılaşması

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kaç tane lab aradıysam dr un istediği test isimlerini sordular. bende yok öyle bişe. o yüzden genetik dr una yönlendiriyorlar onam formu gerekliymiş
Bende de henüz doktorum istemediği için form yoktu ama her ihtimale karşı yaptırmak istedim. İstanbul’da Gelişim Lab. da trombofili paneli testini direkt yaptılar, bakılacak genleri sordular sanırım, onlar da Faktör 5, Faktör 2 (protrombin), MTHFR677, MTHFR1298, Pai 4G/5G ile Faktör Xlll olarak yazılıydı.İsterseniz bu isimlerle sorunca fiyat veriyor Gelişim ve Düzen.

Rahim filmini çektirmeli miyim sizce.
Müsait bir zamanınız olursa çektirin bence, çünkü ben daha önce polip nedeni ile histeroskopi olduğum halde rahimdeki şekil bozukluğu teşhis edilememişti. Ancak filmden sonra söylendi, o arada da 1 yıl vakit kaybetmiş oldum açıkçası.

Müsait bir zamanınız olursa çektirin bence, çünkü ben daha önce polip nedeni ile histeroskopi olduğum halde rahimdeki şekil bozukluğu teşhis edilememişti. Ancak filmden sonra söylendi, o arada da 1 yıl vakit kaybetmiş oldum açıkçası.

Anladım teşekkür ederim.
Perşembe günü gideceğim dr a o gün drla konuşacağım.

Kızlar selam bugün dr a gittim ve dr düşüğe sebep olan faktörler arasında genetiğin çok düşük bir sebep olabileceğini söyledi. Her neyse kromozom için tahlil yaptı fakat trombofili testini hastanede eksik olan bir malzeme sebebi ile yaoamadıklarıno haziranda geleceğini söyledi. Anlaşıldığı gibi dışarıda yaptırıcam mecbur

Kızlar selam bugün dr a gittim ve dr düşüğe sebep olan faktörler arasında genetiğin çok düşük bir sebep olabileceğini söyledi. Her neyse kromozom için tahlil yaptı fakat trombofili testini hastanede eksik olan bir malzeme sebebi ile yaoamadıklarıno haziranda geleceğini söyledi. Anlaşıldığı gibi dışarıda yaptırıcam mecbur
En geç çıkanı trombofiliymiş imkanın varsa dışarda yaptır. Devlette 2 aydan önce çıkmıyo diyolar:confused:

Canım doktor bizdende istedi kromozom testi bizde bir sorun çıkmadı benim sorun faktörlerde işte yani benim düşükler 4 5 haftalık olduğu için kromozom eksikliginden genetikten supheleniyor doktorlar yani genle alakali sorunumuz yok benim düşükler kesin faktörlerden kaynakli

Canım doktor bizdende istedi kromozom testi bizde bir sorun çıkmadı benim sorun faktörlerde işte yani benim düşükler 4 5 haftalık olduğu için kromozom eksikliginden genetikten supheleniyor doktorlar yani genle alakali sorunumuz yok benim düşükler kesin faktörlerden kaynakli

Bende bugün özel bir lab da yaptırdım 4 muyasyona baktırdım. Faktör v leiden faktör iki mthfr c677t mthfr a1298c. 1 hafta sonra çıkacakmış.

Arkadaşlar bebeğimin kalbi durup kürtaj olmuştum . Test sonucun çıktı. Genetik doktoru kadın doğumcunuza kalmış tekrar hamile kaldığınızda herhangi bi ilaç yada iğne kullandırıp kullandırmamak dedi. Doktoruma göndermedim sonuçları daha. Sizce durum nedir ? Böyle aynı durumda olan arkadaşlar var mı aramızda ?? Bu arada eşimdede bende de kromozom analizi testi temiz çıktı problem yok yani..

Eklentiler

• IMG_20190419_234829.jpg
    IMG_20190419_234829.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 89
Arkadaşlar bebeğimin kalbi durup kürtaj olmuştum . Test sonucun çıktı. Genetik doktoru kadın doğumcunuza kalmış tekrar hamile kaldığınızda herhangi bi ilaç yada iğne kullandırıp kullandırmamak dedi. Doktoruma göndermedim sonuçları daha. Sizce durum nedir ? Böyle aynı durumda olan arkadaşlar var mı aramızda ?? Bu arada eşimdede bende de kromozom analizi testi temiz çıktı problem yok yani..
Canım öncelikle geçmiş olsun değerlerin normal gibi ama kesin birsey konuşmak istemiyorum yani faktörler wild tip yazıyor onlar.ne demek.onu anlamadım

1 kere mıdüşük yaptınız

X