kan pıhtılaşma sonucum acillll lütfennnn

Size bişi diyimmi çoğu Dr deneye yanila hareket ediyor hmmm önceki gebelikte bu kadarmi vurdunuz birde şunu deneyelim
Ama sizin geniniz faktör 5 önemli bir gen
Ama 12 binlik sulandırıcı gerekmi onu bilemem ben 8 . Haftaya kadar sadece coraspin ile geldim
Salı günü ilk kontrole gittim bebek oluşmuş haftasıyla uyumlu ve bana dediki eğer bana ilk defa hiç düşük yaşamamış olarak gelseydin sana iğne baslatmazdim ama her ihtimale karşı 4 binlik 12 . Haftaya kadar vuralım dedi
Ben artik çok yoruldum rabbim digru zamanda versin insallah ama dr lardanda bi sonuc alamiyorum herkes baska konusuyor

Ben artik çok yoruldum rabbim digru zamanda versin insallah ama dr lardanda bi sonuc alamiyorum herkes baska konusuyor
Benim 15 senem gecti bende yoruldum dedigim an kendiliğinden oldu rabbim bilir inşallah bizde kucağımıza alicaz içini ferah tut
Mesela bana bir oncekinde ağır kan pıhtılaşmasi var dedi
Ama bu Dr sende kan pıhtılaşma yok dedi kime neye inanicaz tabiki Rabbime emanet inşallah o en güzelini bilir

Benim 15 senem gecti bende yoruldum dedigim an kendiliğinden oldu rabbim bilir inşallah bizde kucağımıza alicaz içini ferah tut
Mesela bana bir oncekinde ağır kan pıhtılaşmasi var dedi
Ama bu Dr sende kan pıhtılaşma yok dedi kime neye inanicaz tabiki Rabbime emanet inşallah o en güzelini bilir
Artik bu son gittigim dra daha iyi enerji aldim bu sefer insallah rabbiminde izniyle olur dua etmekten baska carem yok

Merhaba sabah aksam 6000 mi vuruluyordunuz acaba bende faktor V leiden ve mthfr bozuk 3 dusun gecen ayda kimyasal gebelik yaşadim 3. Gebeligimde bende 12000 vurdum burnum bile kaniyordu gecen hafta havettepe ingilizce tip mezunu bir doç dra gittim bana 6000e gerek olmadigini ve 40000 oksaparin yetecegini soyledi kafam cok karisik daha once gittigim dr 6000 demisti

Size bişi diyimmi çoğu Dr deneye yanila hareket ediyor hmmm önceki gebelikte bu kadarmi vurdunuz birde şunu deneyelim
Ama sizin geniniz faktör 5 önemli bir gen
Ama 12 binlik sulandırıcı gerekmi onu bilemem ben 8 . Haftaya kadar sadece coraspin ile geldim
Salı günü ilk kontrole gittim bebek oluşmuş haftasıyla uyumlu ve bana dediki eğer bana ilk defa hiç düşük yaşamamış olarak gelseydin sana iğne baslatmazdim ama her ihtimale karşı 4 binlik 12 . Haftaya kadar vuralım dedi
Merhaba, ben de ikinci gebeliğimde oksapar kullandım. Oksaparın prospektüsünü okudum, çünkü benim de kafamda çok soru işareti vardı, acaba yeter mi diye. Prospektüsünde kullanım dozajları var, 4 binlik koruyucu doz bizim gibiler için. Diğerleri pıhtı olup da damar açmak için hastanede kullanılmak üzere. Tam hatırlamıyorum detaylarını tabi. İnternetten de bulunabilir prospektüs. Ama 4 binlik yeterli içiniz rahat olsun. Ben de 4 binlik kullandım.

Merhaba, ben de ikinci gebeliğimde oksapar kullandım. Oksaparın prospektüsünü okudum, çünkü benim de kafamda çok soru işareti vardı, acaba yeter mi diye. Prospektüsünde kullanım dozajları var, 4 binlik koruyucu doz bizim gibiler için. Diğerleri pıhtı olup da damar açmak için hastanede kullanılmak üzere. Tam hatırlamıyorum detaylarını tabi. İnternetten de bulunabilir prospektüs. Ama 4 binlik yeterli içiniz rahat olsun. Ben de 4 binlik kullandım.
İnşallah teşekkür ederim 🥰

Çok tesekkür ederim içimi rahatlattiniz

Ben öğrenir öğrenmez başladım 4000 lik iğne 100 lük ecopirin kullanıyorum zaman kaybetmeden doktora görünün bence
merhaba test hakkında yardımcı olur musunuz. anti beta 2 glikoprotein en yüksek 8 olması gerekirken benim 12,74 çıkmış. şu an gebeyim daha yeni 4-5 gün oldu öğreneli. hcg şu an anca 300-400 civarı vardir. ilaca hemen başlanması gerekiyor mu ? cuma günü gideceğim doktora

merhaba test hakkında yardımcı olur musunuz. anti beta 2 glikoprotein en yüksek 8 olması gerekirken benim 12,74 çıkmış. şu an gebeyim daha yeni 4-5 gün oldu öğreneli. hcg şu an anca 300-400 civarı vardir. ilaca hemen başlanması gerekiyor mu ? cuma günü gideceğim doktora
Benim doktorum hiç vakit kaybetmeden başladı kan testinde çıkar çıkmaz sizide yönlendirir doktorunuz sizin gebelik baya yeni ben öğrendiğimde 5 haftaya yakındı yani hemen bişey olmaz cuma günü doktorunuz düzenler ilaçlarınızı. Sağlıkla kucağımıza alırız inşallah 😊

gebelik kaybı yaşayan bizler her zaman tereddütdeyiz . benimde iki kere gebelik kaybım oldu öncesinde . pıhtılaşma testi sonucum .değerlerden biri homozigot,biei heterozigot.. gebe olana kadar aspirin kullandım ara ara. şimdi beta değerimde yükselme var 2 kat artış. doktor iğneye başladı 4000 lik .coraspirini kesti . çok tedirginim acaba tek aşı yeterli olacak mi ,coraspirinde içsem mi diye

gebelik kaybı yaşayan bizler her zaman tereddütdeyiz . benimde iki kere gebelik kaybım oldu öncesinde . pıhtılaşma testi sonucum .değerlerden biri homozigot,biei heterozigot.. gebe olana kadar aspirin kullandım ara ara. şimdi beta değerimde yükselme var 2 kat artış. doktor iğneye başladı 4000 lik .coraspirini kesti . çok tedirginim acaba tek aşı yeterli olacak mi ,coraspirinde içsem mi diye
PAI-1 =HETEROZİGOT
MTHFR A1298C HOMOZİGOT

PAI-1 =HETEROZİGOT
MTHFR A1298C HOMOZİGOT
Hayırlı olsun gebeliginiz inşallah kucağınıza alırsınız
Benimde 3 dusugum var ucunde de farklı dozlarda kullandım
Bunda aspirin ve 4 binlik iğne kullanıyorum aynı genlerde var pihtilasmamiz ama benimki mthfr c677t homozigot sadece

Benim Factor V Leiden homozigot, Mthfr 677 heterozigot. Yani sizden daha riskliydim. Gebelik öncesi coraspin 100’lük ve folik asit kullandım, gebeliği öğrenince oksopar iğne kullandım. Sağlıklı doğum yaptım çok şükür, 18 aylık oğlum.
Tavsiyem hamile kalırsanız ilaçlar haricinde hareketi olun düzenli yürüyüş yapın, uzun yolculuklarda 2 saatte bir mola verip 10 yürüyün, otobüsle seyahat ederseniz koridorda dolaşın arada.
Merhaba bende faktör V homozigot. Adet olmama 4 gün var belki hamile de olabilirim ama hiç ilaç kullanmadım yeni öğrendim ne yapmalıyım

Anladım canım. Benim de bir sağlıklı doğum sonrası bir kimyasal iki tane de sekiz haftalikken gelişim durması sebebi ile kürtaj oldum. Son gebelikte 100 mg coraspin ve 0.4 enox kullandım ama kanama ile düşük başladı sonra kalp atışı durdu ve kürtajla aldılar. Şimdi tekrar gebelik istiyorum. 100 mg ecopirin ve folik asit kullanıyorum. Doktor gebelik olunca ecopirini kesip günde iki kere 0.4 Luk kan sulandırıcı iğne ile devam ederiz dedi. Açıkçası fazla gibime geliyor çünkü benim sadece iki genim heterozigot ve tehlikeli genler değil. Kafam çok karışık inşallah tekrar aynı şeyleri yaşamak zorunda kalmam
Merhaba Merve hanım aynı durumdayız sanırım ama benim 3 kaybım var.. siz kaç yaşındadınız rahim filmi vs çektirdinizmi acaba?

Merhaba Merve hanım aynı durumdayız sanırım ama benim 3 kaybım var.. siz kaç yaşındadınız rahim filmi vs çektirdinizmi acaba?
Canım benim bir sağlıklı oğlum var sezeryanla doğum yapt şu an 4.5 yaşında. Ardından iki kere kürtaj oldum birinde hiç bişey kullanmadım beş haftalıkken hiç kalp atışı duyulmadan gelişim durdu kürtaj oldum. Diğerinde coraspin ve 0.4 iğne kullandım kanama başladı ve sekiz haftalıkken kalp atışı durdu yine kürtaj oldum. En son Eylül ayında kürtaj oldum hâlâ hamile kalamadim bu sefer gebelik öncesi coraspin hamile kalınca da sadece iğne önerdi doktorlar. Malesef kesin bişey söyleyen yok deneme yanılma :KK43:

Canım benim bir sağlıklı oğlum var sezeryanla doğum yapt şu an 4.5 yaşında. Ardından iki kere kürtaj oldum birinde hiç bişey kullanmadım beş haftalıkken hiç kalp atışı duyulmadan gelişim durdu kürtaj oldum. Diğerinde coraspin ve 0.4 iğne kullandım kanama başladı ve sekiz haftalıkken kalp atışı durdu yine kürtaj oldum. En son Eylül ayında kürtaj oldum hâlâ hamile kalamadim bu sefer gebelik öncesi coraspin hamile kalınca da sadece iğne önerdi doktorlar. Malesef kesin bişey söyleyen yok deneme yanılma :KK43:
Benzer bir tedavi gördüm aslında asprin gebelik öncesi ve gebelik sırasında ama yine olmadı kalp atımı oluşmuyor hiç 😔

X