Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp Kapakçığı Paylaşım alanı...

TesterTester

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
228
30
44
Annem Için Aort Darlik Ameliyati Dendi Ailesinde Veya çevresinde Kalp Kapak Ameliyati Geçirmiş Yakini Kim Var Acaba Ne Kadar Nasil Bir Ameliyat Kapak Bu Dayaniyor Ne Yapmaliyiz

arkadaşım artık teknoloji çok ileri bu ameliyat korkulacak bişi değil benim eşin 7 yıl önce geçirdi şimdi çok iyi bir sıkıntısı yok yani endişe etme ama sormak istediğin başka bişi varsa memnuniyetle cevaplarım

SELAM şekergüzel80

benim anneme de kalp kapakçığından ameliyat diyorlar

acaba anneniz ameliyat oldumu. bana bilgi verirsen çok sevinirim

Ben ıkı sene once kalp kapakçığı hastası oldugumu öğrendim, doğuştan imiş, o yüzden ilerlemesi çok yavaş oluyor, vucuda yeterınce kan pompalanmıyor, 40 lı yaşlardan sonra amelıyat edılmesı gerekıyor.

İçinizde olan var mı ? Rahatsızlıkları ne boyutta? Paylaşmak isterim.

Benim kalbimin üstüne doğru yatmam, ağır spor hareketleri yapmam yasak, bunun yanında şu an ilaç kullanmıyorum.

Ya siz?

geçmiş olsun arkadaşım tam olarak rahatsızlığın ne kapakçıkta.benim de doğuştan kalp kapakçığında çökme var.yani mitral kapak prolapsusu.biraz ilerledi.ama çok nadir de olsa benimkinin ilerleme durumu var.ilaç kullandım bir kaç sene.ama bebek sahibi olmaya karar vermeden önce bıraktırdı doktorum.tansiyon düşüklüğü,kalpte kasılma ağrı,sıkışma oluyor.ama çok da büyük bir rahatsızlık değilmiş benimki. geçmiş olsun tekrar

GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞIM BENDE KAPAKCIKTAN KAN GERİ GELİYOMUŞ.YANİ SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE KAN POMPALAMASI OLMUYOMUŞ.bana doktorum dişciye gidersem kullanmam gereken ilaçlar olduğunu söyledi diş cekimi etkiliyomuş galiba.ayrıca cocuk edinmek konusunda tereddütlü konuştu.tensinor kullanıyorum.gerçi düzenli bir ilaç alışkanlığım olmadığı için sık kullanamıyorum.bu durumdayken hamile kalan veya doğumyapmış varmı aranızda???????????

benimde kalp kapağım doğuştan yamukmuş.yorucu iş yaptığımda çok halsiz düşüyorum.hastalığımıda bu şakilde öğrendim.
hızlı atıyor kalbim.doktorum daha çok uzun boylularda olduğunu söyledi.düşük ihtimal kalp büyüyebiliyormuş.yormuyorum kendimi,bir yıl ritim düzenleyici ilaç kullandım,şimdi ilaç almıyorum,kafamada taktığım yok açıkcası,rahat olmanın sırrıda bu sanırım.

Benim anneminde kalp kapağında çürüme var..ilaç kullanıyor,arada sıkışma oluyor ama annem pek te taktığı yok bu durumu...Ben çürümüşüm,kalbim çürümüş çok mu diyor...

Ben ıkı sene once kalp kapakçığı hastası oldugumu öğrendim, doğuştan imiş, o yüzden ilerlemesi çok yavaş oluyor, vucuda yeterınce kan pompalanmıyor, 40 lı yaşlardan sonra amelıyat edılmesı gerekıyor.

İçinizde olan var mı ? Rahatsızlıkları ne boyutta? Paylaşmak isterim.

Benim kalbimin üstüne doğru yatmam, ağır spor hareketleri yapmam yasak, bunun yanında şu an ilaç kullanmıyorum.

Ya siz?
Bendede minimal mitral kapak yetmezliği,ritm bozukluğu var şu anda dilatrend kullanıyorum.Daha önce tensinor kullanmıştım.Aynı rahatsızlıkmı bilmiyorum ama ilerisi için ne olacağı belli olmaz açıkçası kaygılıyımbenneyaptımki

GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞIM BENDE KAPAKCIKTAN KAN GERİ GELİYOMUŞ.YANİ SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE KAN POMPALAMASI OLMUYOMUŞ.bana doktorum dişciye gidersem kullanmam gereken ilaçlar olduğunu söyledi diş cekimi etkiliyomuş galiba.ayrıca cocuk edinmek konusunda tereddütlü konuştu.tensinor kullanıyorum.gerçi düzenli bir ilaç alışkanlığım olmadığı için sık kullanamıyorum.bu durumdayken hamile kalan veya doğumyapmış varmı aranızda???????????

merhaba canım,ben daha önce tensinor kullandım bağımlılık yaratan ve kalp fonksiyonlarını azaltan tembelleştiren bir ilaç.İlacı kullanmaya başladıktan belli bir süre sonra ilaç kullanmadan nerdeyse günlük aktivitelerimi yerine getiremiyordum.Yapmış olduğum araştırmalardada tensinorun uzun dönem kullanımında karaciğer ve böbrekleri zorladığı ayrıca vücutta ödem yaptığı yazıyordu.Başka bir doktora gittim ve yaptığı tetkiklerle dilatrendi verdi şu anda tansiyonum taşikardim ve ritm bozuluğum düzene girdi ve içmediğimde herhangi bir bağımlılık hissi yaratmıyor.Aslında bu tip betablokerlerin düzenli içilmesi şart ama ben unutuyorum bazen maalesefkaydirigubbakcemile3

benim annem dede miral kapağında daralma vardı kirli kan temiz kan devri daimi olmuyormuş maalesef annemin çok ilrelemişti 44 yaşında annemi kaybettik şimdi de eşim de aynı rahatsızlık var allaha şükür onun 1.dereceymiş ilaç bilev kullanmıyor yalnızca her türlü operasyonda dr kontrolünde oluyor kontrollerini aksatmıyoruz hrekese çok geçmiş olsun

merhaba arkadaşlar
benim de kalp kapakçığı rahatsızlığım var..Merdiven çıkarken tıkandığım ve yaşıtlarıma göre çok çabuk yorulduğum ve uzun yürüyüşler yapamadığım için annem pek konduramasa da doktora götürdü..
Mitral kapak da 2. dereceden,aort kapağında da 1. dereceden yetmezliğim var..İlaç kullanmıyorum,çarpıntım geldiği zaman uyuyorum,kafeinden uzak duruyorum..
Sizler neler yapıyorsunuz arkadaşlar ?

Slm benımde annem de bır bucuk ay once kalp kapakcıgı amelıyatı oldu.Biraz zor gectı aort kapağı ve aort damarı tamırı yapıldı.Amelıayat yedi saat sürdü.Ama çok sukur korktugumuz gıbı olmadı.Cunku annem hipertansiyon ve şeker hastası.Amelıayttan sonra bır gun yogun bakımda tutuyorlar ve dort yada bes gun normal servıste.Ama ömür boyu coumadin diye bir ilaç kullanacak.Onun için INR testı yapılıyor uc hafta bır.Bu degerın 2 ıle 3.5 arsında tutulması gerekıyormus bu tıp hastalarda.Artık onada alıştık.

benim annem için şu an ameliyat ertelendi biraz daha idare edermiş

ama coumadin denen ilacı kullanıyor şuan tahlilleride çok düzenli devam ediyor çok geçmiş olsun

annemin şeker ve tansiyon problemi yok çok şükür ama mümkün olduğunca geç ameliyatı ertelemeyi düşünüyorum çünkü annemin şuan şikayeti yok nfes darlığı uyuyamama vs gibi

bu arada hangi hastanede ameliyat oldu ve metal kapakçık çok ses çıkarıyormu

bilgiler için çok teşekkür ederim .tekrar çok geçmiş olsun

Ben ankaradayım annem yanımıza gelmıstı ve kontrole gıdelım dedık burada.Çünkü ısparta daki doktorumuz amelıyata gerek yok daha eretleyın daha bole devam edebılır demıştı.Ama annemın sıkayeterı bu arada baya artmıstı.Nefes daralması,gece sıkıntıları baya artmıstı,yol yururken merdıven cıkarken baya yoruluyordu.Ve burada ozel hastaneye gıttık ve anjıyo yapıldı ve acıl amlıyat dendı.Cunku aort kapaıgı baya yıpranmıs ve kan pompalarken kan ıcerıye gıdıyormus artık ve aort damarımızda 5.5 cm olmus.Buda baya tehlıkeymıs kı norma 2 cm gecmemesı lazım.Verhasıl ozel hastane olunca guvenemedı ve ankara ataturk hastanesıne gıttık bilkent te.Aynı seylerı soledıler hatta bı hafta sonraya gun verıldı ve ennem acıl amelıyata alındı.Cok sukur amelıyat zor oldu ama ıyı gectı.Ama sonrasıda cok onemlı tabıkı.ılk bır ay.Kapaktan ılk haftalarda baya seas gelıyordu çık çık dıye ama sımdı duymuyoruz .Yanı yanına baya yaklasınca duyuluyor ama hasta alışıyor o sese.Annem farkında bıle degıl.

teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

benimde kafamı kurcalayan nokta şu annemim yıllardır gittiği doktor bence daha erken dedi ben doğum yaptığım zaman bebeklere küvez bulunamadı o yüzden sıkıldı bizde hastanedeki doktora gösterdik bakan asistandı ve hemen ameliyat dedi sonra bir prof a götürdüm kalp damar cerahı idi hiç muaene etmeden tamam yapalım dedi ben de şaşırdım tekrar eski doktoruna götürdün 4 ay da bir kontrole gelin dedi ameliyata şuan gerek yok çünkü geçen seneki ekosu ile bu seneki ekosu arsında bı fark yok ded o yüzden gerek yok ameliyata

4 ay sonra tekrar kontrole götüreceğim durum aynı ise yaptırmayacağım ameliyatı.

annemin şuan herhangi bir şikayeti de yok nefes darlığı merdiven çıkamama vs

ben ilk kalp ameliyatımı 23 yaşında 7 aylık hamileyken oldum. bebeğimi sezeryanla aldılar ardından ameliyat........kızım şimdi(allahıma bin şükür)12 yaşında.4 ay öncede 2. kez yattım o masaya hemde 1 hafta yaşarsın bu kalple dedi doktorlarım.yada masada kalırsın dediler.ama bak burdayım.iyiyim. metal kapak çıt çıt çıt çalışıyor. yani kalbimde büyüüük bi yeri var ...

X