İsveç Diyeti Günlüğüm

Sedef Ttr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2021
13
21
39
Herkese merhaba,
Pazartesi başlamış olduğum İsveç diyetinde, bugün 7. günü tamamlamış bulunuyorum ve 78.6 kg ile başladığım bu yolda bu sabah 73.1 kg ile tartıyı gördüm.Toplamda 1 haftada 5,5 kilo vermiş bulunuyorum ve kulübe üye olarak sizlerle paylaşmak istedim. :) Hepimizin ortak derdi yaza girmeden daha iyi görünebilmek ve senede bir defa uyguladığım bu diyet inanın kurtarıcı olabiliyor.Aslında İsveç diyeti olarak bildiğimiz diyet protein ağırlıklı olmakla beraber,Türkçe versiyonu biraz farklı olmakla beraber 2 dilim portakalın suyu gibi saçmalıklarla dolu.Ben aslı Kopenhag diyeti olan formunu uyguluyorum.Dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle tuz ve gün içerisinde verilen kahve yada çay dışında bir sıvı tüketmemeniz (su hariç).Çünkü içmiş olduğunuz her fazladan çay ve kahve şekersiz olsa bile ödem atmanızı engelliyor.Gerçekten halsizlik yaratan bir diyet ama bu kutsal yolda çekilen acılar kutsal değil mi :) Bu 1 haftada sporla destekleyebilecek kadar enerjiniz olmayacağınızda yapmak isteyenlere yürüyüş önerebilirim.Bu hafta 3 gün yarım saat tempolu yürüyüşle gidişatı desteklemeye çalıştım.Ve kesinlikle diyetin dışına çıkıp hiç kaçamak yapmadım.Bu bir haftalık gidişatı da sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Sevgiler

Merhaba, Yaptığınız diyetin listesini paylaşabilir misiniz?
Bende yarın başlamayı düşünüyorum.
Merhaba tabi ki...

Öncelikle diyet boyunca tuz asla tüketmemelisiniz.Gün içerisinde sabah verilen kahve veya çay dışında meşrubat tüketmemelisiniz.En az 2,5-3 litre suç içilmesi gerekiyor.Eğer zorlanacağınızı düşündüğünüz gün olursa öğlen ve akşam öğünlerini yer değiştirebilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim :)

1. Gün
Sabah: Şekersiz 1 bardak kahve ya da yeşil çay
Öğlen: 200 gr haşlanmış ıspanak (ben tadı kötü diye roka kullandım), 1 haşlanmış yumurta ve 1 domates
Akşam: 200 gr dana eti (biftek olursa daha iyi olur yağsız olduğu için), Limonlu ve zeytinyağlı yeşil salata (Kıvırcık,roka salatalık,yeşil soğan kullanıyorum)

2. Gün
Sabah: 1 şekerli 1 bardak kahve
Öğlen: 250 gr salam (1-2 paket 60 gr'lık hindi füme kullanıyorum), 1 kase light yoğurt
Akşam: 200 gr biftek (tavuk ya da dana eti), Limonlu ve zeytinyağlı yeşil salata (Kıvırcık,roka salatalık,yeşil soğan kullanıyorum) ve 1 tercih ettiğiniz meyve

3. Gün
Öğlen: 3 dilim salam (yarım paket hindi füme kullanabilirsiniz), 1 küçük tabak kıvırcık ve 2 haşlanmış yumurta
Akşam: Yarım demet haşlanmış brokoli,1 domates ve 1 tercih ettiğiniz meyve (Ben bunu brokoliyi haşladıktan sonra limon sıkıyorum.Portakal ve domatesi doğrayarak lezzetli bir sonuç elde ettim.)

4. Gün
Sabah: 1 şekerli 1 bardak kahve ve 1 dilim kızarmış ekmek
Öğlen: 1 su bardağı taze sıkılmış meyve suyu (en kolayı portakal) ve 1 kase light yoğurt
Akşam: 1 haşlanmış yumurta,1 büyük rendelenmiş havuç ve 100 gr süzme az yağlı süzme peynir

5. Gün
Sabah: 1 büyük bardak limonlu ılık su
Öğlen: 200 gr buharda limonlu balık (bununla uğraşmak zor olduğu için 1 kutu 160 gr light ton balığı aynı oranı karşılıyor)
Akşam: 200 gr tereyağlı biftek (tavuk ya da dana eti) ve 1 adet haşlanmış kabak (1 kabağı dilimleyerek haşladığınızda üzerine limon ve hafif baharat atarak lezzetlendirebilirsiniz.

6. Gün
Öğlen: 1 haşlanmış yumurta ve 1 rendelenmiş havuç
Akşam: 150 gr ızgara yada haşlanmış tavuk eti (göğüs kısmı daha kolay olur), zeytinyağlı ve limonlu kıvırcık salatası

7. Gün
Öğlen: Bu öğünde hiçbir şey yemiyoruz.
Akşam: 200 gr kuzu eti (ben yağsız külbastı kullandım), 1 elma

8. Gün
Öğlen: 2 haşlanmış yumurta, 200 gr haşlanmış roka ve 1 domates
Akşam: 200 gr biftek, Limonlu ve zeytinyağlı yeşil salata

9. Gün
Öğlen: 250 gr salam (1-2 paket 60 gr'lık hindi füme kullanıyorum), 1 kase light yoğurt
Akşam: Yarım demet haşlanmış brokoli,1 domates ve 1 tercih ettiğiniz meyve

10. Gün
Öğlen: 3 dilim salam (yarım paket hindi füme kullanabilirsiniz), 1 küçük tabak kıvırcık ve 2 haşlanmış yumurta
Akşam: 1 domates,1 adet haşlanmış kabak ve tercih ettiğiniz 1 adet meyve

11. Gün
Öğlen: 1 bardak portakal ya da elma suyu, 1 kase light yoğurt
Akşam: 250 gr tercih ettiğiniz meyveler, 1 haşlanmış yumurta ve 1 adet rendelenmiş havuç

12. Gün
Sabah: 1 adet limonlu havuç
Öğlen: Limonlu 200 gr buharda balık yada 1 kutu light ton balığı
Akşam: 100 gr az yağlı süzme peynir, 1 haşlanmış yumurta ve 1 adet büyük rendelenmiş havuç

13. Gün
Sabah: 1 büyük bardak limonlu ılık su
Öğlen: İstediğiniz gibi pişirme tekniğiyle 2 yumurta ve 1 adet havuç
Akşam: 250 gr haşlanmış ya da ızgara derisiz tavuk eti, limonlu kıvırcık salata

Bugün 8. gün, 72.8 olarak tartıyı gördüm.Ispanak olan gün, yerine roka yaptığımda tadı güzeldi fakat bugün ıspanak haşladım ve tek kelimeyle berbattı :KK43:
Listeyi yukarda paylaştım isteyen bu yolda tecrübelerini paylaşabilir.

Sevgiler :)

Çok sert ve zor bir diyetmiş valla kolay gelsin size ben de 2 haftadır rejimdeyim 68.5 ile başladım bu gün 66.6 yı gördüm yani 2 haftada 2 kilo benimki ara öğünlü standart diyet. Zaten standart diyetle her hafta anca 1 kilo veriliyor bazen totomu sıkayım şöyle sert diyet yapayım hızlı gitsin diyorum ama bu sefer de geceleri kendime hakim olamayıp abur cubura saldırıyorum eve almasam bile bal reçel falan yiyorum manyak gibi. Kafada bitiyor gerçekten ama sizi tebrik ederim iyi gidiyor ama birkaç gün standart diyete geçip vücudu şaşırtmanızı tavsiye ederim

Çok sert ve zor bir diyetmiş valla kolay gelsin size ben de 2 haftadır rejimdeyim 68.5 ile başladım bu gün 66.6 yı gördüm yani 2 haftada 2 kilo benimki ara öğünlü standart diyet. Zaten standart diyetle her hafta anca 1 kilo veriliyor bazen totomu sıkayım şöyle sert diyet yapayım hızlı gitsin diyorum ama bu sefer de geceleri kendime hakim olamayıp abur cubura saldırıyorum eve almasam bile bal reçel falan yiyorum manyak gibi. Kafada bitiyor gerçekten ama sizi tebrik ederim iyi gidiyor ama birkaç gün standart diyete geçip vücudu şaşırtmanızı tavsiye ederim
Tavsiyeniz için teşekkürler. :)
Evet gerçekten zorlandığım günler oluyor ama ilk haftada özellikle fazla kilo verildiği için moral ve motivasyon açısından iyi oluyor.Bittikten sonra sizin de dediğiniz gibi spor destekli 12-8 formatlı if yapmaya çalışacağım.Şu anda sadece yürüyüş yapabiliyorum çünkü.Haziran sonunda istediğim kiloya gelmeyi planlıyorum.Bu arada sizin yaptığınız daha sağlıklı ama ben de o tarz diyetlerde daha çok ''amaan şu kadarcıktan nolcak ki'' diyorum.Heralde Nazi disiplini seviyorum :) Hepimize kolay gelsin.

Bugün 9.gün ve 72.5 kiloyu görerek toplamda 6.1 kg vermeyi başarmış oldum. :KK70: Evden çalıştığım için gün içerisinde Nutella kanavozuna bakıp bakıp geri dönüyorum :/

Selamlar, bugün yine 4 gündür 300 gr verme ritüelimi bozmayarak 72.2 kilo ile yola devam ediyorum.Bugün biraz yürüyüşle destekleyeceğim.

Ay bayıldım. Acaba kaç kg ile başladınız diyete ben 85 küsüratken şu an hurma diyeti yapıyorum ama bu bitince sanırım İsveç e geçeceğim. En azından işe götürülebilir yemekler gibi görünüyor. Önümüzdeki cumartesiye kadar hurma sonra isveç diyorum ve takipteyim sizi😍😘

Günaydın 70.6 ile diyeti tamamladım.8 kg gitmiş bulunuyor ve vücudumdaki değişimde çok iyi.Üst tarafımdaki tüm fazlalıklardan kurtuldum bikere.Tam bir Türk kadını totosuna sahip olduğum için alt kısım öyle hemen küçülmüyor ama yine de erimeler oldu ve bacaklarım çok inceldi.Bugün kendimi görkemli bir şekilde ödüllendirip :))) yarımdan itibaren abartısız normal yeme düzeni (şeker,tuz yok) ile sporla gidebileceğim noktaya kadar bundan sonra gidicem.Yapabilecek olanlara p90x3 öneririm.Gerçekten çok faydalı bir program.

Sevgiler 👋

Günaydın 70.6 ile diyeti tamamladım.8 kg gitmiş bulunuyor ve vücudumdaki değişimde çok iyi.Üst tarafımdaki tüm fazlalıklardan kurtuldum bikere.Tam bir Türk kadını totosuna sahip olduğum için alt kısım öyle hemen küçülmüyor ama yine de erimeler oldu ve bacaklarım çok inceldi.Bugün kendimi görkemli bir şekilde ödüllendirip :))) yarımdan itibaren abartısız normal yeme düzeni (şeker,tuz yok) ile sporla gidebileceğim noktaya kadar bundan sonra gidicem.Yapabilecek olanlara p90x3 öneririm.Gerçekten çok faydalı bir program.

Sevgiler 👋
Tebrik ederim maşallah

Ay bayıldım. Acaba kaç kg ile başladınız diyete ben 85 küsüratken şu an hurma diyeti yapıyorum ama bu bitince sanırım İsveç e geçeceğim. En azından işe götürülebilir yemekler gibi görünüyor. Önümüzdeki cumartesiye kadar hurma sonra isveç diyorum ve takipteyim sizi😍😘
Günaydın, 78.6 ile başladım bugün de dün o kadar yememe rağmen (midem küçüldüğü için aslında çokta yiyemiyosun) 70 ile devam ediyorum.Tavsiye ederim ilk hafta dayandığında gerisi kolay :)

Merhaba,bu zor diyeti uygulayabildiginiz icin sizi tebrik ederim 😊dün itibari ile bende başladım isvec diyetine 67,4 kg ile başlamıştım bugün 66,2 kilodayim bir günde bir kilo müthiş. Ama listeye tam uymuyorum mesela ilk gün akşam et vardı ben kuşkonmaz yedim hiç sevmediğim halde, salam da yiyemiyorum onun yerine haşlanmış ıspanak yiyim dedim ama berbattı açıkçası midem almadı dün fazladan bi kahve daha içtim sigara içtiğim için dayanamadım. her gün ne yediğimi yazıyorum isteyen olursa diyeti bitirince paylaşırım. Bu arada boyum kısa 1.60 bu yüzden kilom göze batıyor kısa zamanda kilo verme fikride çok cazip geldi, inşallah son güne kadar sağlıklı ve dayanıklı bir şekilde devam ederim, iki çocuklu bir anne olarak halsiz kalmak biraz zorlayıcı tabi ama hergun böyle kilo verirsem beni motive eder diye düşünüyorum.. tecrubelerimi burada paylaşırım devam ettikçe
Sağlıklı günler dilerim.🤗

Merhaba,bu zor diyeti uygulayabildiginiz icin sizi tebrik ederim 😊dün itibari ile bende başladım isvec diyetine 67,4 kg ile başlamıştım bugün 66,2 kilodayim bir günde bir kilo müthiş. Ama listeye tam uymuyorum mesela ilk gün akşam et vardı ben kuşkonmaz yedim hiç sevmediğim halde, salam da yiyemiyorum onun yerine haşlanmış ıspanak yiyim dedim ama berbattı açıkçası midem almadı dün fazladan bi kahve daha içtim sigara içtiğim için dayanamadım. her gün ne yediğimi yazıyorum isteyen olursa diyeti bitirince paylaşırım. Bu arada boyum kısa 1.60 bu yüzden kilom göze batıyor kısa zamanda kilo verme fikride çok cazip geldi, inşallah son güne kadar sağlıklı ve dayanıklı bir şekilde devam ederim, iki çocuklu bir anne olarak halsiz kalmak biraz zorlayıcı tabi ama hergun böyle kilo verirsem beni motive eder diye düşünüyorum.. tecrubelerimi burada paylaşırım devam ettikçe
Sağlıklı günler dilerim.🤗

İlk hafta gerçekten çok zorlanıyorsunuz.Ben 7.gün o koltuktan o koltuğa yığıldım resmen.Ama 2. haftam çok rahat ve enerjik geçti bünye alışıyor muhtemelen.Et,tavuk ve balık olan günlerde uymanızı tavsiye ederim çünkü proteini almanız çok önemli.Protein yüklemesi yaptığınız için daha hızlı kilo verebiliyorsunuz.Ama 2 çocuk annesi olarak bu işe girebilmek büyük cesaret tebrik ederim :)

İlk hafta gerçekten çok zorlanıyorsunuz.Ben 7.gün o koltuktan o koltuğa yığıldım resmen.Ama 2. haftam çok rahat ve enerjik geçti bünye alışıyor muhtemelen.Et,tavuk ve balık olan günlerde uymanızı tavsiye ederim çünkü proteini almanız çok önemli.Protein yüklemesi yaptığınız için daha hızlı kilo verebiliyorsunuz.Ama 2 çocuk annesi olarak bu işe girebilmek büyük cesaret tebrik ederim
😅 evet çocuklarla biraz yorucu olabilir ama çok aktif bi düzenimiz yok zaten pandemi yüzünden 13 gün idare edebilirim insallah. Bu akşamki menumde somon ve salata yedim yarın aksamadan et yapmayı düşünüyorum.
2.gunde 1 kilo kaybetmek iyi geldi sanırım bugün daha rahat hissediyorum normalde çok fazla abur cubur yiyen biriydim bisküviler pastalar tatlıyı çok yerdim haliyle sürekli tatlı şeylerde gözüm ama dayanilmayacak gibi değil cok şükür.

X