İşin içinden çıkamadık sizce doğru olan ne

Bu arada TOKİnin bazı yerler büyük konut projeleri oluyor. Önceden duyum şeklinde bu işlerle uğraşanlar biliyor. TOKİ gelince ordaki arsalar da kiymetleniyor. Dönümü fazla sanırım satmayın bir araba için. Eviniz zaten varmış. Araba almak bu kadar zor değil ama o arsanın yerine koyamazsiniz. Çocuğunuza da fayda sağlar. Bizim bir akrabanin ıssız yerde aldığı bir tarla şimdi torunlarına yarar sağlayacak. Kişi başı 8-10 daire düşecek. Çocuğunun da yaşlılığı garanti altına alınmış oldu. Arsayı alınca varlığını unutacaksın. Elbet işe yarıyor hem de çok ama zaman gerek. Babamın istimlak olan arsasına karşılık daha kötü yerde bir arsa aldık. Belediye para vermek istiyordu annemle ben inat ettik yerine tekrar bişi alınamıyordu verdikleri parayla. Yerine karşılık daha kötü yerden arsa verdiler. 20 yıl öyle durdu. 20 yıl sonra müteahhit girdi oralara. Hala çok iyi bir mahalle değil. Kira geliri de düşük. Ama 4 daire düştüğü için babamın gelirine faydası oluyor. Yoksa sadece emekli maaşı ile mümkün değil gecinemezdi.

Merhaba konu çok ilgimi çekti. Takip ettiğiniz kişileri paylaşabilir misiniz?. Ben de araştırmak istiyorum bu konuları. Şimdiden teşekkürler

Ben kripto sektorunde cok aktifim, oradaki kazançlar hep toprak almaya yoneldi, yuzyuze tanidigim insanlarda var, tum sektorlerde pismisler bankacilik yapmis, forexi gormus, ayni sekilde bilinen finansclarda denk geldi ama su an onlardan isim veremem
Ben bir avuc bahceden 5kg dan fazla bakla aldim bu yil, gecen yil 2 eve yetecek taze fasulye aldik 10kavanoz konserve yaptik
pazardan bakla alsak en fazla o kdr alirdim belki onu bile almazdim bari taze pisti ilaci vs yok yazlik ekim yaptim, yetmedigi yere guzel gunes alan alan vardi saksilara nane maydanoz roka ektim toprak berekettir ya

Saglik durumu icin paraya ihtiyaciniz yoksa ve ya aç açikta degilseniz satmayin. Bu devirde hazir mal satmak afedersiniz enayilik olur. Bugunun yarini da var.

Merhaba konu çok ilgimi çekti. Takip ettiğiniz kişileri paylaşabilir misiniz?. Ben de araştırmak istiyorum bu konuları. Şimdiden teşekkürler
Murat akan birkac yildır bangır bangır bağırıyor en ufak toprağınızı satmayın diye. İmkaniniz varsa arsa, tarla ya da kücük bir bahçe alin diye cok defa söyledi.

Saksıdaki toprağınızı bile satmayın. Yakın gelecekte öyle çok değerlenecek ki. Kötü bir dönem maalesef bizi bekliyor. Altın ve toprağınıza sahip çıkın.

Tarla kaç dönüm, imarlı mı? İmarlı değilse imar sınırına ne kadar yakın? Özel bir tarım teşviği var mı? Bu noktalara göre değerlendirmek lazım.

Arsa yazıyor.Ben tam bilemiyorum o ayrımı tapu varsa imar da vardır diye düşündüm 🤭 yeni bir şey öğrenmiş oldum suan

Arsa satılmaz delirmeyin :)
Adam size vergisi masrafı ultra lüks bir araba verecek zaten kullanmanız çok zor
Toprak çok kıymetli bu devirde, araba için ev için satılmaz

Kizlar bir şey soracağım.
Şimdi bizim bir tarlamiz var .Doğu da susuz kuru bir köy zaten.
Bizim merkezde oturuyoruz ve ekip biçmek ile uğraşmıyoruz icareye veriyoruz yıllık bize getirisi yıllık ortalama 100 bin falan .biz merkezde oturuyoruz oturduğumuz ev bizim .ama arabamiz yok .Ve evimiz de biraz şehirin dış kısmında yeni yerleşim yeri ulaşımda biraz zorlanıyoruz yani neyse.

Bu tarlaya alıcı çıktı mesela.nakit yok ama bir ev birde ilçede ultra lux bir ev ile takas diyor arabada çok lux normal şartlarda rüyamızda bineriz o arabaya biz aslında ince okeydik ama sonra ilçedeki ev satılmaz zarar olur diye boş verdik.yani şuan düşünme aşamasındayiz karşı taraf bizden haber bekliyor. Sizce mantıklı olan nedir ne yapmalıyız o evin kira getirisi 10 bin evet ultra lux ama ilçede ve en yüksek kira
arsanın ederi ne kadar ? Araba ev güzel olmasına güzel ama altından başka bir nane çıkabilir güvenmedim adama

Son düzenleme:
Kizlar bir şey soracağım.
Şimdi bizim bir tarlamiz var .Doğu da susuz kuru bir köy zaten.
Bizim merkezde oturuyoruz ve ekip biçmek ile uğraşmıyoruz icareye veriyoruz yıllık bize getirisi yıllık ortalama 100 bin falan .biz merkezde oturuyoruz oturduğumuz ev bizim .ama arabamiz yok .Ve evimiz de biraz şehirin dış kısmında yeni yerleşim yeri ulaşımda biraz zorlanıyoruz yani neyse.

Bu tarlaya alıcı çıktı mesela.nakit yok ama bir ev birde ilçede ultra lux bir ev ile takas diyor arabada çok lux normal şartlarda rüyamızda bineriz o arabaya biz aslında ince okeydik ama sonra ilçedeki ev satılmaz zarar olur diye boş verdik.yani şuan düşünme aşamasındayiz karşı taraf bizden haber bekliyor. Sizce mantıklı olan nedir ne yapmalıyız o evin kira getirisi 10 bin evet ultra lux ama ilçede ve en yüksek kira

Tarlanın olduğu yere bi proje felan gelmeyeceğinden eminmisiniz?
Biri neden böyle bir takas istesinki ısrarla. Sizin sözünüzle değerli olmayan bir yer.
Her neye karar verirseniz noterde sağlam yapın.
Evide gayet iyi araştırın. Bazen böyle satıyorlar sonra mirastan birsürü daha sahibi yada mera vs çikıyor.
Herşeyi güzelce belediyeden noterden araştırın öyle birşeyler yapın.

Ben öyle takasla son model bmw almıştım. Araba sanayiye gösterip almama rağmen altı ay sonra yolda kalmaya başladı. O zaman değeri 50 bin euro civariydi. Aynı paraya ev aliyorduk bu aracı aldık. Yaklaşık bir sene sonra sürekli yolda kalmaya başladı. İki sene sonra yani nerdeyse hurda fiyatına sattık. Takasa araba almak çok sakat

Tekkifi adama eşim. Vermiş bizim tarlayı al diye adamda nakit veremem ama istersen bunları al demis
Yukarida da yazdım arsanın degeri daha fazla hem lüks araba hem ev verdiğine göre,siz bence yıllık mahsul tutarini araştırın derim.

X