İntiharı düşünüyorum

Anne baba ayrı. Dönem dönem ikisiyle de kaldım.
Ve her defasında bu gerekçeyle sanırım kabul ediyorsunuz psikolojik destek almanız gerektiğini. Ancak adım atmıyorsunuz sanırım. Bakım hayat kaliteniz artacak ciddi derecede. Süreciniz düşünülürse yaşınızın genç olması büyük avantaj. Neden başlamıyorsunuz hala???

Kendinizi ifade etmekte zorlanıyor ve duygularınızı saklıyorsunuz. Mesela size küçükken size sevgi gösterilmediyse bu yüzden bilmiyor olabilirsiniz. Aslında psikoloğa gitseniz çözülecek bir udrum sizinki. Gitmem diyorsanız da illa konuyla ilgili kitaplar, uzmanlara ait videolar vardır. Onlar bile farkındalık oluşturur sizde. Şemalarla ilgili bazı testler oluyor, kitabı da var ama kitabın adını unuttum. Onu bile çözmeniz sizde farkındalık oluşturur. Örnek vakalar da vardı kitapta.

Çok alakalı olmayacak belki ama ilkokul çağımı hatırlıyorum da birinin beni sevdiğini başkasından duyunca saçmalıyordum, rencide ediyordum. Sonra da bir daha konuşmuyordum. Yakıştıramıyor muydum acaba sevilmeyi ya da çekindiğim için kendimce uzaklaştırıyor muydum? Belki de onun beni sevdiği anlaşılmasın diye salak salak hareketler yapıyordum.
Ay bunu ben de yaşamıştım, şimdi siz yazınca fark ettim. Öz değersizlik var cogumuzda ve konu sahibinin de bu konuları aşacağını düşünüyorum ben de eskisi gibi değilim çünkü
Belirli yaşlardan sonra bı farkındalık geliyor, insan kendini sevmeyi öğreniyor.

Madem psikolojik yardım almak istemiyorsun o halde ilişkilerinde şu ana kadar yaptıklarının tersini yap.
Seviyorsan sevdiğini hissettir, karşındakini rencide etme. O gece sevgilinle olmak istemiyor musun olma, yarın ol. Hem bir duruşun hem kararlılığın olsun. Karşındakini rencide ettiğin gibi kendine de pek değer vermiyor gibisin.
Ve hayatta her şey sevgili yapmak demek değil, bunu bu kadar odağında tutma ve akışta kal. Kendini sev, gerçek sen ol. O zaman kaybetme korkusunu karşı taraf yaşayacaktır.

Vanilin konularını tamamen okumadım ama genellikle aynı eksende şeyler yazıyorsun diye hatırlıyorum. Doktora gidememe sebebin maddiyat mı? Bir süre duygusal ilişkilere ara verip biraz kendine odaklansan, başkalarını mutlu etmek yerine kendini mutlu etmeye çalışsan daha iyi olmaz mı?
Evet maddiyat.
İlişkilere odaklı değilim aslında yani 2 senede toplasanız 3 flörtüm falan olmuştur. Uzun süredir de sevgilim yok. Her şeyi sıçıp batırıyorum.

Madem psikolojik yardım almak istemiyorsun o halde ilişkilerinde şu ana kadar yaptıklarının tersini yap.
Seviyorsan sevdiğini hissettir, karşındakini rencide etme. O gece sevgilinle olmak istemiyor musun olma, yarın ol. Hem bir duruşun hem kararlılığın olsun. Karşındakini rencide ettiğin gibi kendine de pek değer vermiyor gibisin.
Ve hayatta her şey sevgili yapmak demek değil, bunu bu kadar odağında tutma ve akışta kal. Kendini sev, gerçek sen ol. O zaman kaybetme korkusunu karşı taraf yaşayacaktır.
Aslında ders çıkarmıştım ama çok sevince otomatikman oluyor. Güçsüzlük gibi geliyor galiba duygu göstermek. O an kasılıyorum resmen.

Aslında ders çıkarmıştım ama çok sevince otomatikman oluyor. Güçsüzlük gibi geliyor galiba duygu göstermek. O an kasılıyorum resmen.
İşte aslında güçsüzlük değil, yardım almalısın denilen nokta da bu. Gerçekten doğru kişiyse (sosyal medyadan tanışılan 3 günlük kişilerden söz etmiyorum) zaten sevdiğini göstermek, sevmek, ilgilenmek ve onu ondan daha fazla düşünür olmak dünyanın en büyük huzuru bence. Tabiki karşılıklıysa…
O an kasılıp gerçek hislerini gösterememek üzerinde büyük yük bırakır ve mutlu olman gereken anlarda da mutsuz gibi hissedersin 🙁

Merhabalar,
Bir süredir algılarım, kendimle ilgili düşüncelerim çok karışık. Hatayı hep başkalarında aradım ama oturup düşününce kendi hayatımı nasıl mahvettiğimi fark ettim.
Annemle yaşarken bulunduğum şehirden çok bunaldım. Eski arkadaşlar, eski ilişkim vs çok yıpranmıştım. Aslında o ilişkimde bile kendi hatalarımı hiç görememişim. Örneğin o kadar çok görüşüyorduk ki ve ben hiç sınır koymuyordum. Sınır koyamadığım için ya surat asıyordum ya sert tepki veriyordum. Çok sevmeme rağmen yanında mutsuz duruyordum. İlişkilerimin çoğu böyleydi. Karşı tarafı kaybetmemek için gerçek duygularımı saklıyordum. Haliyle ilişkilerim uzun sürmedi.
Sonra şehir değiştirdim. Yapayalnız hissediyorum. Görüşüp konuşabileceğim hiç kimsem yok. Uzun süredir sevdiğim biri vardı ve bana yazdı. Buluştuk ettik ama ben yine sınırımı koruyamadım. Birini çok sevince çocuk gibi oluyorum, yanından ayrılmak istemiyorum ama duygularımı da ifade edemiyorum. Öyle saçma davrandım ki muhtemelen karşımdaki deli olduğumu falan düşünüyor. Duygularımı bastırmak için dalgaya vuruyorum, karşımdakini rencide ediyorum. Arkadaşlıklarımda böyle değilim çünkü yoğun duygular yok. Örneğin o gün otururken saat geç oldu diyip kalkıp gitmem gerekirdi ama ben evine gittim seni bu saatte bırakmam dedi diye. Ertesi gün pişman oldum, yüzüme yansıdı. Benden bir tepki bekledi ya da kendimi açıklamamı bekledi ama hiçbir şey yapamadım yine geyik muhabbeti yaptım. Ciddiyetsiz ve yalancı biri olduğumu düşünüyor halbuki iki senedir onu seviyordum ve söyleyememiştim. Sonra benim böyle biri olduğumu görünce eski ilişkisine döndü. İçimde kaldı resmen. Sürekli kendimi suçluyorum. Biz ilk tanıştığımızda beni çok seviyordu ve güveniyordu ama söylediklerimin zıttı gibi davrandım heyecandan. Şimdi gidip kendimi açıklayamıyorum çünkü öyle bir saçmaladım ki düşünüp düşünüp yazmış gibi olacak. Hiçbir şeye odaklanamıyorum, bir ailem olmayacakmış hep yalnız kalacakmışım gibi hissediyorum. Geleceğe karşı hiç umudum yok. Ben hep karşımdakileri suçlarken kendi sınır bilmezliğimi, duygularımı ifade edemeyişimi hep atlamışım. Çok ama çok utanıyorum ve sabah uyandığımda yoğun bir acıyla kalkıyorum. Evi toplayacak halim bile yok. Geçen ağlarken annem sen çok güzel bir kızsın dedi ilk defa. Dış görünüşüm umrumda bile değil. Hatta kendime yazık ettiğim için bile kendimden nefret ettim. Çok daha güçlü biri olabilirdim. Sabahları uyanmak istemiyorum. Psikoloğa da gidemiyorum. Sıkıştım kaldım sanki bana ait olmayan bir hayata. Burdan sonra nasıl düzelteceğimi hiç bilmiyorum. Kocaman bir boşluk var sanki içimde ve o boşluğu dolduracak bir şeyler olduğunda da panikliyorum. Açıklayamıyorum bile kendimi. Belki deneyimlerinize, belki evet ben de böyleydim ama şöyle yaptım düze çıktım diye anlatacağınız şeylere ihtiyacım var. Sarılabileceğim kimsem yok ve boğuluyor gibiyim.
Herkesin acisi kendine agir gelir , baskalarina sacma gelebilir aman seninkide sorun mu diyebilirler kendilerine gore hakli veya haksiz ancak unutmayin ki insanlar var oldugu surece dertleri de hep olacaktir, o zaman hepimiz intihar edelim mi ? Guclu olabilirim demissiniz , olmadiginizi nereden biliyorsunuz denememissiniz bile
Insanin kendinden vazgecmesi , nefret etmesi en kolayidir. Guclu olmak istiyorsaniz cabalayin , elbette sonuc alacaksiniz tabi bununn yaninda psikolojik destek alirsaniz daha iyi olur, dustugunuz gibi kalkmasini da bilmelisiniz . Ilk basta ne dedim herkesin acisi kendisine agir gelir , nasil o aci bireyselse kendinizi toparlamaniz da bireysel olacak cunku biz sizi tanimiyoruz siz kendinizi taniyorsunuz , taniyamiyorsaniz da ilk once kendinizi ogrenin devami mutlaka gelecektir.

Evet maddiyat.
İlişkilere odaklı değilim aslında yani 2 senede toplasanız 3 flörtüm falan olmuştur. Uzun süredir de sevgilim yok. Her şeyi sıçıp batırıyorum.
Bildiğim kadarı ile aileden uzakta yalnız yaşıyorsunuz. Bu bile çok zorken psikolojik destek elbet külfetli gelebilir. Ancak en azından ayda iki ile başlayıp, ortalama ücreti olan bir uzman bulmanız en azından sorunlarınız temeli hakkında farkındalık oluşturmanıza yarayabilir. Destek maddi açodan külfetli evet ama bu sayede sizde duygusal tatmin sağlayan; alışveriş, yeme içme.. gibi maddi külfetlerden arındığınızı göreceksiniz zamanla. Bu da maddi anlamda dengelemeyi sağlayacak. Israrla yazıyoruö ama anlattıklarınızda kendimi görüyorum inanın, o yüzden yanlış anlamazsın umarım. Bundan 10 yıl sonra tüö gelirini destek almaya adamak isticeksin belki, ancak zaman geçmiş olacak

Şehir değiştirdim dediğin için çalıştığını düşünüyorum

Önce odak noktanı erkeklerden çekmen gerektiğini düşünüyorum daha birinin derdi bitmeden başka erkek onun derdi bitmeden bir başka flört, zaten kötü giden deneyimden sonra dengen kendine gelmeden başkasını yara bandı yapıyorsun hem de üst üste. Yeni ayrılmışken seçtiğin adamdan ne hayır gelir ki.

Bir müddet etrafına bakma arama birini beğenecek gözle bakma. Havalar güzelleşiyor hafta sonu tatiline çık kendi başına, tek başına kültür turlarına katıl. Tek başına sinemaya git online ya da yüz yüze kursa katıl. Kendi başına vakit geçirmeyi öğrenirsen ayrılık kaygın da azalır. Arkadaşlarınla da sosyalleş tabi ama arada yalnız takıl.

Merhabalar,
Bir süredir algılarım, kendimle ilgili düşüncelerim çok karışık. Hatayı hep başkalarında aradım ama oturup düşününce kendi hayatımı nasıl mahvettiğimi fark ettim.
Annemle yaşarken bulunduğum şehirden çok bunaldım. Eski arkadaşlar, eski ilişkim vs çok yıpranmıştım. Aslında o ilişkimde bile kendi hatalarımı hiç görememişim. Örneğin o kadar çok görüşüyorduk ki ve ben hiç sınır koymuyordum. Sınır koyamadığım için ya surat asıyordum ya sert tepki veriyordum. Çok sevmeme rağmen yanında mutsuz duruyordum. İlişkilerimin çoğu böyleydi. Karşı tarafı kaybetmemek için gerçek duygularımı saklıyordum. Haliyle ilişkilerim uzun sürmedi.
Sonra şehir değiştirdim. Yapayalnız hissediyorum. Görüşüp konuşabileceğim hiç kimsem yok. Uzun süredir sevdiğim biri vardı ve bana yazdı. Buluştuk ettik ama ben yine sınırımı koruyamadım. Birini çok sevince çocuk gibi oluyorum, yanından ayrılmak istemiyorum ama duygularımı da ifade edemiyorum. Öyle saçma davrandım ki muhtemelen karşımdaki deli olduğumu falan düşünüyor. Duygularımı bastırmak için dalgaya vuruyorum, karşımdakini rencide ediyorum. Arkadaşlıklarımda böyle değilim çünkü yoğun duygular yok. Örneğin o gün otururken saat geç oldu diyip kalkıp gitmem gerekirdi ama ben evine gittim seni bu saatte bırakmam dedi diye. Ertesi gün pişman oldum, yüzüme yansıdı. Benden bir tepki bekledi ya da kendimi açıklamamı bekledi ama hiçbir şey yapamadım yine geyik muhabbeti yaptım. Ciddiyetsiz ve yalancı biri olduğumu düşünüyor halbuki iki senedir onu seviyordum ve söyleyememiştim. Sonra benim böyle biri olduğumu görünce eski ilişkisine döndü. İçimde kaldı resmen. Sürekli kendimi suçluyorum. Biz ilk tanıştığımızda beni çok seviyordu ve güveniyordu ama söylediklerimin zıttı gibi davrandım heyecandan. Şimdi gidip kendimi açıklayamıyorum çünkü öyle bir saçmaladım ki düşünüp düşünüp yazmış gibi olacak. Hiçbir şeye odaklanamıyorum, bir ailem olmayacakmış hep yalnız kalacakmışım gibi hissediyorum. Geleceğe karşı hiç umudum yok. Ben hep karşımdakileri suçlarken kendi sınır bilmezliğimi, duygularımı ifade edemeyişimi hep atlamışım. Çok ama çok utanıyorum ve sabah uyandığımda yoğun bir acıyla kalkıyorum. Evi toplayacak halim bile yok. Geçen ağlarken annem sen çok güzel bir kızsın dedi ilk defa. Dış görünüşüm umrumda bile değil. Hatta kendime yazık ettiğim için bile kendimden nefret ettim. Çok daha güçlü biri olabilirdim. Sabahları uyanmak istemiyorum. Psikoloğa da gidemiyorum. Sıkıştım kaldım sanki bana ait olmayan bir hayata. Burdan sonra nasıl düzelteceğimi hiç bilmiyorum. Kocaman bir boşluk var sanki içimde ve o boşluğu dolduracak bir şeyler olduğunda da panikliyorum. Açıklayamıyorum bile kendimi. Belki deneyimlerinize, belki evet ben de böyleydim ama şöyle yaptım düze çıktım diye anlatacağınız şeylere ihtiyacım var. Sarılabileceğim kimsem yok ve boğuluyor gibiyim.
Eee demek gerçekten güzel kızsın ki hep görüştüğün erkekler yanından ayrılmak istemiyor, fazla üstüne düşüyor, sınırlarını ihlal etme eğiliminde oluyorlar.ne güzel işte.avantajlı doğmuşsun hâlâ şikayet ediyorsun.hiç kayda değer bir sorun yazmamışsın. Hatta dediğim gibi güzel olduğun için bu sorunlar yaşanmış.kendi kendini boşu boşuna mutsuz etmişsin.

Kız vanilin sana n'oldu tövbeler olsun.. Bu sen değilsin toparlan bırakma kendini :) :)
Ama lütfen artık ilişkilerden bir süre uzak dur kendine yaşam alanı aç sürekli başkalarının yaşam alanına girme ipe sapa gelmez insanlar için kendini cezalandırma. başlık ne öyle..
kendine gel gerekirse destek al kötü bir şey değil.
hayır demekten, hoşlanmadığın ortamları terk etmekten korkma cesur ol biraz.
Hep hoşlanmadığın durumlarda şunu yapsam ne kaybedebilirim ki kimi kaybedeceğim değer mi buna diyerek hareket et. Başkalarının seni beğenmesine değil senin kendini beğenmene sevmene fırsat ver.
bu gerçekten çok etkili, kimseyi kaybetmekten korkma kimseye dur demekten hayır demekten korkma giden zaten evet dediğinde de gider.

ben gerçekten çok ezik çok sönük bir karakterdim hayırım yoktu herkese mavi boncuk ama kendime dönüp baktığımda kendime ettiğim kötülüğü kimsenin yapamadığını fark ettim.
çok ilişkilerim oldu hepsi çöp. 3-5 b*klu için kendimden oldum. ilişkisiz bir senem yoktu resmen 19 yaşında evlilik yolundan döndüm sonra kendime döndüm zaman aldı tabi..
çalıştım kazandım çok harcadım gezdim arkadaş edindim çok arkadaş edindim çok sosyal takıldım. ilişkilerden uzaklaştım hep kendimi mutlu eden ortamlarda bulundum sevmediğim kimseyle hatır gönül için bile bir arada bulunmadım hepsini dehledim. çok kişisel gelişim videoları kitapları okudum.
kendimi sevdim beğendim buldum. şuan huzurlu bir evliliğim mutlu bir iş ortamım var. kendimi ne zaman çok sevdim değer verdim işte o zaman her şey yoluna girdi.
Kendine zaman tanı, her şey hemen yoluna girmez. unutma güzel şeyler zaman alır. :)

Hayatta inişli çıkışlı dönemler hepimizde oluyor. Hepsinde intiharı düşünsek insan kalmazdı... Batırdım diye düşünme. Böyle böyle büyüyoruz...

Devlet psikiyatriste gidip anti depresan kullansan kafanı boşartırsın. Sana ne iyi geleceğini bulursan da düzelirsin... Yeni yeni ortama gir. Kurs vs ne olursa...

Ayrıca karşına doğru biri çıksaydı her halini severdi...

Eşimle ilk çıkarken başkası için yazdığım şiirleri göndermiştim ona. Ne alakaysa🤣 çocukluk işte. Adam öyle kabul etti beni 🥴 o şiirleri yazdığım kişi sevgilim bile değildi, platonik Bi salaklık 🤣 devamı gelecek oldu mu her türlü halinle kabul görüyor. Olmayacak ilişkilermiş demekki. Kendini suçlama...

Bu aralar bende dipteyim. Eşimle sorunlarım var. Yüzeye çıkmaya çalışıyorum. Tavsiye verirken aslında kendime de veriyorum...

yani 155 kere falan yazdık herhalde
sen duygularını göstersen bile karşındaki insan şerefsizdi kızım
artık kabul et şunu ya
vallahi artık sinirleniyorum ben sana
burada kaç kere konu açtın biliyoruz kimden bahsettiğini
ya gidip dünyanın en ruh hastası insanına denk geliyorsun ondan sonra kendini suçluyorsun
sen amuda da kalksan karşındaki insanın kumaşı belli
sen içimde kaldı falan diyorsun içinde kalmamış olsaydı şimdi şöyle yapsaydım böyle yapsaydım dediğin şeyleri yapmış bile olsaydın
karşındakinin sana karşı tutumu değişmeyecekti çünkü şerefsizin teki o
bence sen hata bende demek yerine analar da ne şerefsizler doğuruyor de geç

benim en sonuncu toksik ilişkimle alakalı açtığım konuya bi göz at istersen
normalde kimsenin yakınından geçmeyeceği durumların içine düştüm kendisine zaafım olduğu için
ama bi kere bile kendimi suçlamadım şöyle yapsam böyle etsem böyle olmazdı demedim
çünkü benim karşımdaki de bi şerefsizdi
benim yaşadığımı yaşasan çoktan kendini bi yerden atardın demek ki
ama ben artık arkadaşlara anlatırken bile dalga geçiyorum
umarım anlatabilmişimdir ne demek istediğimi
terapi, destek tabi ki al o ayrı konu
ama o bi şerefsizdi bunu da kabul et öyle devam et

Acil psikolojik destek almanız gerekiyor. Böyle birilerinden sevgi bekleyerek yaşanmaz sırf bu saçma sapan sebeplerden intihar düşünülmez

Senin ilişkin nasıl gidiyor? Devam mı?

Valla nazar değmesin gayet iyi gidiyor kanka, tammmm aradığım gibi biri. Yazın da ailemi tatile davet etti, bizimkiler de atladı tabi hemen :halay: Valla tüm müzmin bekarlara motivasyon olsun tammmm aradığım gibi biri oldu yakışıklı, tatlı, akıllı, iyi eğitimli, kibar .... Vaniline de kaçtır diyorum çöp tipleri boşver akllı başında insanlara bak diye ama nerdeeee:110:

Valla nazar değmesin gayet iyi gidiyor kanka, tammmm aradığım gibi biri. Yazın da ailemi tatile davet etti, bizimkiler de atladı tabi hemen :halay: Valla tüm müzmin bekarlara motivasyon olsun tammmm aradığım gibi biri oldu yakışıklı, tatlı, akıllı, iyi eğitimli, kibar .... Vaniline de kaçtır diyorum çöp tipleri boşver akllı başında insanlara bak diye ama nerdeeee:110:
Ay hep merak etmişimdir böyle cevherler nasıl yıllarca kapilmiyor 😅

Ay hep merak etmişimdir böyle cevherler nasıl yıllarca kapilmiyor 😅

Vallahi kısmet kanka, ben de kapılmadım yıllardır Allahın hikmeti işte aynı anda kapılmamışız:KK200: Sorduğumda saçma sapan tiplerden usandım bıktım, date işleriyle uğraşmak istemiyorum demişti. ben de aynı şekilde saçmalıkllardan usanmıştım, yeni insanlarlla tanışma teşebbüsüm vb de yoktu derken birbirimizi bulduk.

Vallahi kısmet kanka, ben de kapılmadım yıllardır Allahın hikmeti işte aynı anda kapılmamışız:KK200: Sorduğumda saçma sapan tiplerden usandım bıktım, date işleriyle uğraşmak istemiyorum demişti. ben de aynı şekilde saçmalıkllardan usanmıştım, yeni insanlarlla tanışma teşebbüsüm vb de yoktu derken birbirimizi bulduk.
Ay ne güzel denk gelmiş her kritere uyan, insan genelde bir iki şeyden fedakarlık etmek zorunda kalıyor 😅 bi de kadınlar tercihen bekar kalabilse de erkekler bir şekilde katakulliye getirilip kendini evli bulabiliyor 😂 yabancı damat mi arkadaş?

X