internetten sipariş

işte ben de düşünüyorum. dolandırılıcığın farklı bir boyutu mu diye. çünkü iş gereği istanbuldan izmire kargo gönderiyoruz 17 tl, burda istanbul içi 20 tl ne hikmetse ! mesaj geldi, şu bankaya şu hesap noya 20 tl kargo bedeli yatırın siparişinizin iptal olması için. doğacak zararlardan yasal süreç izlenecektir. ! şeklinde.
Bilmiyorum çok saçma geldi bana, daha kargo elinize ulaşmamış bile. Ki genelde firmaların kargo şirketiyle anlaşması oluyor, ürün başına 20 lira falan vermiyor onlar. Ama sizin aldığınız yeri bilemedim.

Geldiği durumda mecburen kargoya gereken ücreti ödeyip sonrasında kargoyu karşı ödemeli olarak adrese geri göndereceksiniz. Yapacak başka birşey yok.
kargo ücretini, siparişim ettiğim site üzerinden telefonuma gelen bir mesaj ile belirtilen banka ya ödedim. siparişin iptal olması için. yoksa yasal işlem başlatacaklarmış ! sanki ortada bir borç varmış da yada imzalı bir sözleşme varmış gibi bunu belirtmişler mesajda. dolandırıcılığın farklı bir boyutu mu diye düşünmüyor değilim.

Bilmiyorum çok saçma geldi bana, daha kargo elinize ulaşmamış bile. Ki genelde firmaların kargo şirketiyle anlaşması oluyor, ürün başına 20 lira falan vermiyor onlar. Ama sizin aldığınız yeri bilemedim.
bence de çok saçma bir durum gerçekten. ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. zayıflama çayına benzer bir ürün sipariş etmiştim. dediğim gibi sonradan düşününce kullanma noktasında tereddüt yaşadığım için iptal olmasını istedim. isim vermek doğru mu bilmediğim için site yer ismi belirtmiyorum bu noktada.

evet evet anladım pardon yanlış okumuşum. hem fiyat konusunda hem de zayıflama çayı gibi bir ürün olduğu için kullanma konusunda tereddüt yaşadım . o sebeple yani.

Beni yanlış anlamayın ama bence siz hatalısınız. empati kurun lütfen.

ne aldığınızı bilmeseniz fiyat söylediklerinden farklı çıksa evet çok haklısınız ama bile isteye almışsınız. benim çalıştığım iş yerinde de var mesela kargo firmasına kredi yüklüyoruz ve kargolarımız o şekilde gönderiliyor, siz almayıp geri gönderdiğinizde karşı tarafı zarara uğratıyorsunuz.

Kapida odemeli siparis verip teslim almayinca firma dava acabiliyor diye biliyorum.
iş yerindeki arkadaşlarım da bazı durumlarda geri gönderme yapıyorlar. hiç böyle bir durum olmadı, kargo bedeli dahi istenmedi. bunlar hangi maksatla yapıyor bunu ben bunu anlamak istiyorum açıkçası

Beni yanlış anlamayın ama bence siz hatalısınız. empati kurun lütfen.

ne aldığınızı bilmeseniz fiyat söylediklerinden farklı çıksa evet çok haklısınız ama bile isteye almışsınız. benim çalıştığım iş yerinde de var mesela kargo firmasına kredi yüklüyoruz ve kargolarımız o şekilde gönderiliyor, siz almayıp geri gönderdiğinizde karşı tarafı zarara uğratıyorsunuz.

haklısınız bu noktada. çevremde de görüyorum iş yerindeki arkadaşlar bazı durumlarda geri gönderiyorlar hiçbir ödeme yapmıyorlar, kargo bedeli dahil. ben bunlara kargo ücretini de gönderdim banka yoluyla. hala olayı neden büyütüyorlar onu anlamıyorum. amaç farklı bence.

iş yerindeki arkadaşlarım da bazı durumlarda geri gönderme yapıyorlar. hiç böyle bir durum olmadı, kargo bedeli dahi istenmedi. bunlar hangi maksatla yapıyor bunu ben bunu anlamak istiyorum açıkçası

Hayir tabiki teslim alip memnun kalmayip iade edebilirsiniz. Hic teslim almadan kargo tarafindan iade olmasi durumunda dava acabiliyorlar.

haklısınız bu noktada. çevremde de görüyorum iş yerindeki arkadaşlar bazı durumlarda geri gönderiyorlar hiçbir ödeme yapmıyorlar, kargo bedeli dahil. ben bunlara kargo ücretini de gönderdim banka yoluyla. hala olayı neden büyütüyorlar onu anlamıyorum. amaç farklı bence.
Fatura var mi yani karsi taraf fatura kesiyor mu

Yok o degil eksik yazdim onlar fatura kesiyor mu.
hatta yetkiliye sordum vatsaptan yazdım. ben kargo bedelini banka yoluyla gönderdim siparişin iptali için herhangi birşey yapmam gerekiyor mu diye. kendisi de bana, hepsi bu kadar, başka birşey yapmanıza gerek yok dedi.

siparişi verdikten sonra firmayla hiç irtibata geçmeyecektin.kapıya geldiğinde teslim almazdın ürün de otomatik olarak iade edilmiş olacaktı. ama kapıda ödeme farklı oluyor yani karşı taraf kargo ödemesi konusunda haklı olabilir.bundan sonra güvenilir sitelerden kartla alışveriş yaparsanız daha iyi olur.

hatta yetkiliye sordum vatsaptan yazdım. ben kargo bedelini banka yoluyla gönderdim siparişin iptali için herhangi birşey yapmam gerekiyor mu diye. kendisi de bana, hepsi bu kadar, başka birşey yapmanıza gerek yok dedi.
Bilemiyorum hem kapida odeme hem de geri gondereceginiz zamanin kargo parasini almis olabilirler eger anlasma var ise 10+10 seklinde gelirse iptal edin meseajlari ve faturayi gosterin odedim diye

Bilemiyorum hem kapida odeme hem de geri gondereceginiz zamanin kargo parasini almis olabilirler eger anlasma var ise 10+10 seklinde gelirse iptal edin meseajlari ve faturayi gosterin odedim diye
evet öyle olmuş olabilir çünkü banka yoluyla 20 tl gönderdim kargo parası sipariş iptal olması için. artık bu durumda kargo getiren kişiye göstereceğim ..

X