instagram dolandırıcılığı

peki o benim ses kaydımı alıp dava açabilir mi ? böyle bir şey olmaz diye biliyorum sizin bir fikriniz var mı ?
Ceza alır açarsa:). Komik olur buda, ses kaydı almak sözlü hakaretten bile büyük suç sayıldı.

Kargonuzu kargo sirketi ile kapıda ödeme ile mi yolladı yoksa havale yada ptt ile kapıda ödeme olarak mı yolladı neden soruyorum çünkü kargo şirketleri bu dolandırıcılık olayları çıktığından beri vergi levhası olmayan kaydı kuydu olmayan yerlerle anlaşma yapıp kapıda ödeme olarak yollayamiyorlar ama ptt ile geldiyse yasal bir şekilde satış yapmiyordur büyük bir ihtimalle de hak idda edemezsiniz
Diğer arkadaş lara da uyarı alışveriş yapmak istersenizde ptt ile mi yoksa kargo sirketi ile mi yollayacak larını sorsunlar kapıda ödeme de ptt de anlaşma olayı olmadigindan herkes rahatlik satış yapıp ptt ile gönderim yapıyor

Böyle birsey icin dava acilirmi Allah askina ya... Karli cikacagim derken zararli cikarsiniz. O dosya masraflari vs sizin o alamadiginiz kemerden cok cok daha fazla bunu bilin. Dava acmak oyle cocuk oyuncagi degil ki. Daha ciddi meseleler icin dava acilir, ki zaten bu sebepten dolayi dosya masraflari vs cok yuksektir. Bu gibi sacma sapan sebeplerle insanlar dava acipta mahkemelerin gercek isini yapmasina engel olmasin diye.

O satis yapan kiside hic birsey yapamaz. Merak etmeyin. Kendini ele vermis olur ve buna cesaret edemez. Onun ki laf cambazligi.

Senin lehine bisey cikmaz. Devlete ceza oder sadece. Gizli yapilan ses kayitlari mahkemeye delil olarak sunulamaz. Bana gorede siz hatalisiniz bilincsiz tuketici konumundasiniz su anda.

Bende instagramda yüksek takipcisi olan yasal bi sayfayim..kapıda odemeli faturali yollarım kismeyi magdur etmedim simdiye kadar..cok sukur günde 10 15 kargomda cikar...
Once ses kaydı yapmasi buyuk suc seni korkutmak korkutmak istemis...kapida odemesi yoksa bildiğin vergisi z çalışıyor sen onu şikayet edersen milaylarxa ceza oder maliyeye...konusma kayıtlar yazili olan tabi ciktisini aldim de pzts maliyeye sikayet edecgini soyle.

maliyeye şikayet edeceğini söyleyen bir email ya da mesaj at, üçbuçuk atsın. Maliye canına okur.

O sana nasıl dava açsın. Sana haber vermeden ses kaydı alamaz. Aldigi kayıtlara istinaden dava açamaz. Sen ama dengesiz mesajı için dava açarsın. Kadın zaten vergi kaçırıyor. Bence maliyete şikayet et. Sonuçta instagram yazışmalarınız ve senin havale işlemin kayıt altında.

işte vergisiz ve faturasız çalışıyor diye. şimdi sadece hakaret davası mı açmalıyım

vergisiz çalıştıkları icin alo 189 diye bir hat var oraya şikayet edin sadece şu an için başka bir şey ile ugrasmak pek de size bir şey kazandirmaz

Bende instagramda yüksek takipcisi olan yasal bi sayfayim..kapıda odemeli faturali yollarım kismeyi magdur etmedim simdiye kadar..cok sukur günde 10 15 kargomda cikar...
Once ses kaydı yapmasi buyuk suc seni korkutmak korkutmak istemis...kapida odemesi yoksa bildiğin vergisi z çalışıyor sen onu şikayet edersen milaylarxa ceza oder maliyeye...konusma kayıtlar yazili olan tabi ciktisini aldim de pzts maliyeye sikayet edecgini soyle.

sayfasında kapıda ödeme +8 lira yazıyo ama ben havale ile ödedim.fakat ürün gelince faturası yoktu

Kargonuzu kargo sirketi ile kapıda ödeme ile mi yolladı yoksa havale yada ptt ile kapıda ödeme olarak mı yolladı neden soruyorum çünkü kargo şirketleri bu dolandırıcılık olayları çıktığından beri vergi levhası olmayan kaydı kuydu olmayan yerlerle anlaşma yapıp kapıda ödeme olarak yollayamiyorlar ama ptt ile geldiyse yasal bir şekilde satış yapmiyordur büyük bir ihtimalle de hak idda edemezsiniz
Diğer arkadaş lara da uyarı alışveriş yapmak istersenizde ptt ile mi yoksa kargo sirketi ile mi yollayacak larını sorsunlar kapıda ödeme de ptt de anlaşma olayı olmadigindan herkes rahatlik satış yapıp ptt ile gönderim yapıyor

havale ile kargo şirketi aracılığıyla geldi faturasız bir şekilde

Senin lehine bisey cikmaz. Devlete ceza oder sadece. Gizli yapilan ses kayitlari mahkemeye delil olarak sunulamaz. Bana gorede siz hatalisiniz bilincsiz tuketici konumundasiniz su anda.

haklısınız asla güvenmediğim bir yerden alısverıs yapmam.trendyol english home vs dışında. ama kardesım cok begendı ve ısrar etti

Valla sarı çizmeli mehmet ağaya güvenip de ürün alıyosanız bu ihtimali de düşünmeliydiniz, hiçbi şey çıkmaz

2 sene önce orijinal diye 90liraya parfüm almıştım bildiğimiz 5liralık çakma parfümlerden geldi :KK53: sonrada mesajlarıma cevap vermediler..birdahada hiçbirşey almadım instagramdan

X