İlköğretim Yorum ve Soruları İlkokulda sınıf tekrarı.

Bihterinpekisi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
8.484
28.698
41
Günaydın herkese,

İlkokul 4.sinifa giden kızima sınıf tekrarı yaptırmak istiyoruz, yönetmelikte veli imzasiyla tekrar yaptırılabilir diyor, okul daha önce hiç bu şekilde bir uygulama yapmadıklarını belirtti. Benim sorum şu; hiç bu tarz bir örneği gerçekleştiren velimiz ya da öğretmenimiz var mı acaba ?

Günaydın herkese,

İlkokul 4.sinifa giden kızima sınıf tekrarı yaptırmak istiyoruz, yönetmelikte veli imzasiyla tekrar yaptırılabilir diyor, okul daha önce hiç bu şekilde bir uygulama yapmadıklarını belirtti. Benim sorum şu; hiç bu tarz bir örneği gerçekleştiren velimiz ya da öğretmenimiz var mı acaba ?
1. Sınıfta veli imzası ile sinif tekrarı var diye biliyorum. 4. Sınıfı duymadim.
Zorlandı mi derslerde. Kac yaşında okula başlamıştı. Eğer 5bucuk gibi küçük bir yaşta başladıysa 4. Siniglfta soyut işlemlere geçerken zorlanıyorlar.

Günaydın herkese,

Sınıf tekrarını doğru bulmuyorum ne sebeple olursa olsun. Sınıfta kalma bile yokken bunu çocuğunuza yapmayın. derslerinde sıkıntı varsa takviye edici kurs özel öğretmen ile halledebilirsiniz

sınıf tekrarı istemenizin nedeni nedir?

Ve çocuğunuzun rızası var mı?

Sınıf arkadaşları 5. sınıf olacakken sınıf tekrarı etmesi çocuğunuzun psikolojisini bozabilir. Eski arkadaşları ayrı, yeni sınıfındakiler ayrı dalga geçer. Çocuğunuzun illa başarılı olmasına gerek yok. Ruhen mutlu olması önemli.

Kendi ogretmeni, özel eğitim öğretmenleri, babasıyla ben, psikiyatristi duygusal olarak ortaokula hazır olmadigi konusunda hemfikiriz. Çocuğumun özel sorunları var, prematüre doğdu, hem fiziksel, hem duygusal hem akademik olarak yaşından çok geride. Ortaokula giderse psikolojisi bozulur. Her çocuğu aynı değerlendirmemek gerek. Bende çocuğumun sınıf tekrarını istemem tabiki ama mecburum. Bu durumu yaşayan varsa resmi gidişatını sormak istedim.

Bu işler böyle mı oluyor Artık hanımlar ciddi soruyorum. Artık sınıf tekrarına da öğretmenler değil de veliler mi karar veriyor
Malesef öğretmenlerin Pek bir yetkisi yok eğitimde artık. Sorumluluğu var ama yetkisi yok 🤯 modern çocuk bakıcılığı olarak düşünebilirsnşz

Çocuğum sınıfta kalmanın çok bilincinde değil, (sorun da bu zaten) ben ona kardeşin okulda yalnız kalacak bir sene daha onunla gelmek ister misin dedim. İsterim dedi. Hanımlar ben bu durumun avantajlarını, dezavantajlarını ölçmeye çalışıyorum zaten. Dersleri, sınavları bir şekilde yapıyoruz 1. Dönem 1 puanla takdiri kaybetti, yani konumuz çok akademik değil, duygusal olarak bilinçli, uyanık bir çocuk değil. Bu sene o da bende çok yıprandık ortaokul bizi korkutuyor.

Çocuğum sınıfta kalmanın çok bilincinde değil, (sorun da bu zaten) ben ona kardeşin okulda yalnız kalacak bir sene daha onunla gelmek ister misin dedim. İsterim dedi. Hanımlar ben bu durumun avantajlarını, dezavantajlarını ölçmeye çalışıyorum zaten. Dersleri, sınavları bir şekilde yapıyoruz 1. Dönem 1 puanla takdiri kaybetti, yani konumuz çok akademik değil, duygusal olarak bilinçli, uyanık bir çocuk değil. Bu sene o da bende çok yıprandık ortaokul bizi korkutuyor.
Dersleri iyi olan çocuğu sınıf tekrarı yaptırmak yerine pskolojk destek alidirsaniz.onun bilinci uyanık olmayabilir ama okulda mutlaka rehber öğretmeni ya da danışan vardır . onlara sorun danışın.evet ortaokul zor 5. Sınıf dersleri özellikle çok ağır ama bunu yaşamamak için sınıf tekrarı saçma geldi bana.bir sene SONRA ne değişecek geçen zamsn sadece aleyhinize işleyecek

X