İkili tarama

meftune07

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2023
135
25
21
Merhabalar gebeliğimin 12. Haftasındayım bugün ikili tarama testi için bugün doktora gittim Ultrasonla baktı Burun kemiği oluşmuş normalde bu kadar erken oluşmaz dedi.
Kan verdim sonuçlar için 3 hafta sonra gel dedi
3 hafta uzun değil mi
Birde anlayanlar ultrasonografi bilgilerine bakılır mi

Eklentiler

• IMG_20240430_101639.jpg
    IMG_20240430_101639.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 71
Merhabalar gebeliğimin 12. Haftasındayım bugün ikili tarama testi için bugün doktora gittim Ultrasonla baktı Burun kemiği oluşmuş normalde bu kadar erken oluşmaz dedi.
3 hafta uzun değil mi
İkili tarama sonucu 10-15 gün içinde çıkıyor. E nabız dan kontrol edip çıkınca gidersin. Ayrıca o ikili tarama testi dedikleri iki değere bakiyolar ve bu kagittaki yazanlarla, yaşınıza, kilonuza falan bakıp size risk raporu veriyorlar. Yani bu şekilde anlaşılmaz :) şu papp ve beta HCG değerlerine bakcaklar yani

3 hafta uzun değil mi
Benim de 12 haftada burun kemigi görüldü hatta bu iyi bisey diye biliyorum ben doktorum sorun olmadığını söyledi ki sonrasında kan testi miz de de risk çıkmadı

İkili tarama sonucu 10-15 gün içinde çıkıyor. E nabız dan kontrol edip çıkınca gidersin. Ayrıca o ikili tarama testi dedikleri iki değere bakiyolar ve bu kagittaki yazanlarla, yaşınıza, kilonuza falan bakıp size risk raporu veriyorlar. Yani bu şekilde anlaşılmaz :) şu papp ve beta HCG değerlerine bakcaklar yani
Anladım abla bana 3 hafta sonra gel demişti ama çıkarsa gideyim ben

Abla e nabizdan baktım bu sonuçlar var

Eklentiler

• IMG_20240502_171538.jpg
    IMG_20240502_171538.jpg
    27,7 KB · Görüntüleme: 45
rapor olması lazım orda yazıyor risk oranı. Burun kemiği olması da iyi bir şey zaten.

3 hafta uzun değil mi
10. Haftada bebegimin nazal kemigi vardi sacmasapan konusmus 12. Haftada olusmasa neden 12 haftada 2li tarama yapilsin. 3 hafta cok uzun ayrica ama ben ozelde yaptirdim belki ondandid 2 gunde cikmisti

Slm kızlar bebek yüz üstü yatarken ense kalınlığı doğru ölçülür mü illa sırt üstü mü olması gerekiyor bebeğin lütfen bilen cevap versin

X