İğneli Epilasyon İğneli epilasyon uzmanının paylaşım alanı

Değerli Arkadaşlar,
Bu sayfada elimden geldiğince uzmanlığım ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ancak bu kez benim sizlerin yardımınıza ihtiyacım var. İğneli epilasyon konusunda uzmanım ama malesef bilgisayar ve internet konusunda biraz özürlüyüm galiba. Bu sitede genelde benden daha genç arkadaşlarımın olduğunu tahmin ediyorum yani internet konusuna benden çok daha aşina olan sizlerden ricam şu; Kendi güzellik salonuma ait karınca kararınca çok detaylı olmayan bir web sitesi yaptırdım. Sitem aracılığı ile olabildiğince çok sayıda bayana ulaşmayı hedefledim tabii, ancak google da gelişmiş arama bölümüne girip seçtiğim kelimelerle arama yaptırdığımda siteme bazen hiç ulaşamıyorum bazense çok çok ileri sayfalarda ulaşabiliyorum. Yani arayan gerçek ihtiyaç sahibi birisi olsa ulaşması mümkün değil zira lazer epilasyon sitelerinin arasında kaybolup gidiyor benim sitem. Eğer siz sadece iğneli epilasyon konusunda izmirde faaliyet gösteren işinin ehli bir uzmana ihtiyaç duysanız ve bu konuda internette google dan araştırma yapmak isteseniz ve google ın gelişmiş arama bölümüne girseniz karşınıza çıkacak olan a. Kelimelerin Tümü b. Aynen girildiği gibi c. Kelimelerden Herhangi biri başlıklarından hangisini seçerdiniz ve seçtiğiniz bu kısma yazacağınız örneğin 3 farklı arama için üç farklı kelime ya da kelimeler dizini ne olurdu? Örneğin epilasyon-iğneli epilasyon-iğneli epilasyon izmir-epilasyon salonu izmir-uzman iğneli epilasyon izmir ve benzeri. Yani bir anket yapmak ve sitemi buna göre geliştirmek için yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden bu konuda bana yardım için zaman ayıracak tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

sanırım benim de arama kriterim "tümü" ve "izmir iğneli epilasyon" olurdu
ayrıca nacizane bikaç şey söylemek istiyorum aysel hanım, sizin burdaki sıcaklığınıza güvenerek. belki fikir olur size de
ben şahsen arama sonucu bulduğum sitelerde de yapılan merkezin fotograflarını görmek isterdim temizliği hakkında ön fikir olacağı için ben fotografı olmayanları eliyordum ararken :)
belki saçma ama fotograflarını görünce bana daha güvenilir geliyordu
ayrıca burda yazdıklarınız gibi yazılar eklerseniz eminim daha da güvenilir olabilir çünkü ben gerçekten diğer yazan arkadaşa katılıyorum hani biraz daha yakın olsanız size gelirdim kesin hem bu kadar uzman hem bu kadar düşünceli ve yardımcı insan bulmak zor artık. hele bir de hem işini güzel yapıp hem böyle olabilen bi insan bulmak daha zor
siteye geri dönecek olursak belki bu foruma bile link olabilir. bunun için kimlere sormak izin almak falan gerekir mi bilmiyorum

sanırım benim de arama kriterim "tümü" ve "izmir iğneli epilasyon" olurdu
ayrıca nacizane bikaç şey söylemek istiyorum aysel hanım, sizin burdaki sıcaklığınıza güvenerek. belki fikir olur size de
ben şahsen arama sonucu bulduğum sitelerde de yapılan merkezin fotograflarını görmek isterdim temizliği hakkında ön fikir olacağı için ben fotografı olmayanları eliyordum ararken :)
belki saçma ama fotograflarını görünce bana daha güvenilir geliyordu
ayrıca burda yazdıklarınız gibi yazılar eklerseniz eminim daha da güvenilir olabilir çünkü ben gerçekten diğer yazan arkadaşa katılıyorum hani biraz daha yakın olsanız size gelirdim kesin hem bu kadar uzman hem bu kadar düşünceli ve yardımcı insan bulmak zor artık. hele bir de hem işini güzel yapıp hem böyle olabilen bi insan bulmak daha zor
siteye geri dönecek olursak belki bu foruma bile link olabilir. bunun için kimlere sormak izin almak falan gerekir mi bilmiyorum

Canım kardeşim gerek tavsiyelerin gerekse hakkımdaki düşüncelerin için sonsuz teşekkürler ediyorum. Sitemde resimler bölümü yaptırdım tabii ama sadece 6 adet resim koyabildim zira salonum 30-35 metre kare yani küçük bir yer. Bekleme salonu, çalıştığım bölüm ve tuvaletten oluşuyor. Ama yazılar konusu hiç aklıma gelmemişti orada da forum bölümü açtırmaya çalışacağım teşekkür ederim fakat bu durumda bencil davranır sizleri ihmal edersem şimdiden özürlerimi kabul edersiniz artık:gitme:

Son düzenleme:
Canım kardeşim gerek tavsiyelerin gerekse hakkımdaki düşüncelerin için sonsuz teşekkürler ediyorum. Sitemde resimler bölümü yaptırdım tabii ama sadece 6 adet resim koyabildim zira salonum 30-35 metre kare yani küçük bir yer. Bekleme salonu, çalıştığım bölüm ve tuvaletten oluşuyor ve nerdeyse utanmasam tuvaletin bile resmini koyacaktım zira hani nasıl derler bal dök yala misali ama siteyi yapan arkadaş abartma deyince vazgeçtimkaydirigubbakcemile3. Ama yazılar konusu hiç aklıma gelmemişti orada da forum bölümü açtırmaya çalışacağım teşekkür ederim fakat bu durumda bencil davranır sizleri ihmal edersem şimdiden özürlerimi kabul edersiniz artık:gitme:

merak etmeyin biz --- yada ben diyim :) --- sitenizdeki forumu takip eder sorularımızı ordan sorarız :)
yani yanlış anlamazsanız şöyle de bi fikir belirtmek isterim : sadece sitenizde forum olması o kadar inandırıcı olmayabilir
sonuçta orda eminimki sizin hakkınızda kötü bişey yazılmayacak herkes güzel şeyler yazacak bu sefer okuyan insan yine tereddüt edip kendileri yazıyor bunları diyebilir
sizi tanısalar halbuki hiç derler mi öyle :)
keşke buranın linkini verebilseniz orda tarafsız ve farklı yorumları okurlar böylece ama bilemiyorum benimki sadece fikir paylaşmak istedim :)

merhaba aysel hanım
benim bi kaç sorum olacak size
ben kol altıma iğneli epilasyon yaptırdım tam bir hafta önce
sağ ve sol kollarım yapılırken de farklı tepkiler vermişti xzaten biri daha çok acımıştı vs
ve iyileşme süreçleri de farklı oluyor birisi daha çok kabuklandı bu normal midir yoksa yapılan uygulamada bi farklılık olabilir mi? bu ön soruydu :)
asıl sorum genelde herkes epilasyondan sonra kullanılan çeşitli losyonlar ve kremlerden bahsediyor
bana yapan bayan epilasyondan sonra sadece pudra sürdü ve bana da kabuklar geçene kadar terletmemek için sadece pudra sürmemi söyledi acaba siz nasıl yapıyorsunuz krem sürsem daha çabuk iyileşir mi acaba
bir diğer sorum da seanslarımı azaltmak adına fazla akım istememin nasıl bir etkisi olur acaba daha mı acılı olur yoksa cildime mi zarar verir

selam calicie... yazdıklarınız benimde ilgimi çekti bende iğneli yaptırıyorum ama hiç kabuklanma olmuyor ayrıca pudra sürmek yanlış bir işlem yapılan işlemden sonra önce sıvı solüsyon kullanıyor uzman sonrada antiseptik bir krem uyguluyor kızarma 2yada 3 saatte geçiyor ertesi güne fazla bir şey kalmıyor terlememek diye bir sorunumda yok bence sizin yaptırdığınız uzman dış deriyi yakıyor o yüzden kabuklanma oluyor ben bu konuyu uzmanıma sordum oda aynı şeyi söyledi kabuklanmadan sonra leke kalabilirmiş size tavsiyem işinde daha uzman birine yaptırın derim yaptırdıktan sonra bazı şeylerin geri dönüşü olmuyor maalesef hoşçakalın

merhaba aysel hanım
benim bi kaç sorum olacak size
ben kol altıma iğneli epilasyon yaptırdım tam bir hafta önce
sağ ve sol kollarım yapılırken de farklı tepkiler vermişti xzaten biri daha çok acımıştı vs
ve iyileşme süreçleri de farklı oluyor birisi daha çok kabuklandı bu normal midir yoksa yapılan uygulamada bi farklılık olabilir mi? bu ön soruydu :)
asıl sorum genelde herkes epilasyondan sonra kullanılan çeşitli losyonlar ve kremlerden bahsediyor
bana yapan bayan epilasyondan sonra sadece pudra sürdü ve bana da kabuklar geçene kadar terletmemek için sadece pudra sürmemi söyledi acaba siz nasıl yapıyorsunuz krem sürsem daha çabuk iyileşir mi acaba
bir diğer sorum da seanslarımı azaltmak adına fazla akım istememin nasıl bir etkisi olur acaba daha mı acılı olur yoksa cildime mi zarar verir

calicice;
Sağ ve sol kol altlarındaki uygulama esnasında acı farklılığı olması doğal zira sadece kol altında değil vücudun tümünde sol taraf sağ tarafa nazaran daha fazla acı verir, yıllardır ben bu deneyimi sürekli yaşıyorum ve sanırım bunun nedeni kalbe yakın olma ile ilgili. Kabuklanma konusu tamamen kıl yapısına bağlıdır ve senin de sağ ve sol kol altındaki kıl yapısı aynı olmayabilir ve farklılık bundan kaynaklanıyor olabilir yani aynı uzmanın farklı bögelerde farklı yani bir doğru bir yanlış uygulama yapmış olabileceğine ihtimal vermiyorum. Hele bahar arkadaşımın belirttiği gibi kabuklanma olduysa yanlış uygulama yapmış, cildini yakmıştır kabuklanma olursa iz kalır gibi bir düşünceye kesinlikle katılmıyorum. Ama hemen ilave de etmeliyimki kol altındaki kabuklanma vücudun diğer bölgelerine nazaran daha az olur hatta bazı arkadaşlarda hiç kabuklanma olmadığını da gözlemlemişimdir. Bununda nedeninin terlemeye bağlı olduğunu düşünüyorum. Pudra konusunda da bende uzmanına katılıyorum evet bende sadece pudra kullanılmasını öneriyorum ama kullanılmasındaki nedende farklı düşünüyoruz. Pudranın amacı terlemeyi engellemesi için değil kaşıntıyı önlemesi içindir ve abartılmamalı günde bir kez kullanılması yeterli olacaktır. Bunun dışında solüsyon kullanımını hakkında hiçbir yorum yapamayacağım ama gerek olmadığını düşünüyorum. Konuyu fazla abartmadan sadece oluşan kabukların kaşımadan 10-15 gün içinde kendiliğinden dökülmesini sağladığımız taktirde hiçbir iz kalmayacaktır. Akım konusundaki düşüncene ise katılmadığım gibi uzmanının da buna müsade edeceğini sanmıyorum. Akım şiddeti kıl yapısına göre uzman tarafından tespit edilmelidir. Bu konuya daha önce de değinmiştim, akım şiddetinin azıda çoğuda zararlıdır yani bu tercihi kıl yapısına göre sadece uzman tespit etmelidir. İyi akşamlar canım.

aysel hanım öyle güzel yazıyorsunuz ki inanın yazdıklarınızı okudukça rahatlıyorum a.s.
keşke daha yakın olsaydınız inanın hiç tereddüt etmeden size gelirdim hem epilasyon için hem de sizinle sohbet edebilmek için a.s.
kızınız ve aileniz çok şanslılar maşallah :1rolleyes:

kabuklanma da dediğim gibi daha çok batık gibi noktacıklar şeklinde ve özellikle son bir iki gündür fazlasıyla kaşınıyor ben de bunu iyileşme belirtisi sayıyorum :1rolleyes:
bir de bu tavukderisi görünümü de geçmedi acele mi ediyorum acaba iyileşme konusunda :eek:

canım kardeşim teşekkür ederim bende isterdim en azından bir çayımı içmeni zira öylesine pozitif bir enerji yayıyorsunki yani güzelik bende değil sende canım. Sorun konusunda ise sabırlı olmanı tavsiye ediyorum. Cild yapıları çok farklılık gösterebiliyor bu yüzden en azından bir ay kadar bekle ve kafana takma. Anlattıklarından dolayı bir problem yaşamayacağına inanıyorum ama yinede herhangi bir problem yaşayıp yaşamayacağını anlamak için bu süre için sabretmen gerekiyor.

selam calicie... yazdıklarınız benimde ilgimi çekti bende iğneli yaptırıyorum ama hiç kabuklanma olmuyor ayrıca pudra sürmek yanlış bir işlem yapılan işlemden sonra önce sıvı solüsyon kullanıyor uzman sonrada antiseptik bir krem uyguluyor kızarma 2yada 3 saatte geçiyor ertesi güne fazla bir şey kalmıyor terlememek diye bir sorunumda yok bence sizin yaptırdığınız uzman dış deriyi yakıyor o yüzden kabuklanma oluyor ben bu konuyu uzmanıma sordum oda aynı şeyi söyledi kabuklanmadan sonra leke kalabilirmiş size tavsiyem işinde daha uzman birine yaptırın derim yaptırdıktan sonra bazı şeylerin geri dönüşü olmuyor maalesef hoşçakalın

Ya bence de kabuklanma olması dış derinin yandığı anlamına gelmez. Aysel Hn.'a katılıyorum. Kabuklanma herkes de oluyor, öyle çok koyu renk kötü yara kabuğu gibi kabuk değilki bunlar. Minik minik açık renk kabuklar ve çok doğal yani bir yerinizi çizdiğinizde bile olur, kaldı ki burda akım veriliyor.Ben 3-4 farklı uzmana yaptırdım hep de hafif kabuklar oluştu, burda yaptıran arkadaşlar ve uzmanlar da aynı şeyi söylüyor. Herkesin derisi yakılmıyor heralde :)

o zaman şimdiye kadar işini bilmeyen uzamanlara yaptırmışsınız derim ben yaptırdığımda hiç kabuk falan olmuyor minik bile olmuyor isterseniz benim uzmanımı deneyin inanmıyorsanız hem niye inanmıyorsunuzki burda kimseyi kandırmıyorum yapılan işlemi söylüyorum yapılan neyse onu söylüyorum kimseyi inandırmak zorundada değilim yaptırıp görürsünüz doğrumu değilmi başka bişey diyemem size sadece sizin bildikleriniz doğru olucak diye bi kural yok başkalarının tecrübelerinede inanın lütfen

Bu ne sinir anlayamadım valla... Burda başka uzmanlar ve yaptıran arkadaşlarımız da (iğneli epilasyonla ilgili diğer başlıklarda da bir sürü deneyim var) hafif kabuklanmalar oluştuğunu söylüyor; ben bu kadar insanın işini bilmeyen kişilere yaptırdığını düşünmüyorum. Akımınız az tutuluyor olabilir belki risk almamak için bilemem sadece tahmin yürütüyorum ve kendi deneyimleri,uzmanların ve sitedeki arkadaşların deneyimlerini söylüyorum o kadar.

hiç akım falan az tutulmuyor cilde göre normal akım veriliyor ve sonuçtan çok menunum birazda insanlara inanmayı deneseniz derim nedir bu inanmamazlık anlamadım

Tamam biz yanlış uzmanlara yaptırıyoruz, burdaki bunca insanın şanssızlığı işte koca Türkiye'de bir kaç günlüğüne ufak kabuklar bırakmadan yapabilen başka kimse yok demekki n'apalım :))

var tabiki ben yok demedimki ama burda yazılanlara şaşıyorum bu sitede benim gibi yaptıran bir kaç kişi daha var tanıdığım onlarda aynı şeyi söylüyorlar inanmıyorsunuz

belkide yanlış uzmana yaptırıyorsunuzdur denemeden nerden biliceksiniz hangisinin daha iyi olduğunu

Evet hep aynı uzmandan çooook memnun birileri geliyor gidiyor çeşitli nicklerle...... Neyse bu başlığı açan arkadaşa saygısızlık etmek istemem ben uzatmayacağım o yüzden.

hep önyargılısınız işte memnun olan kişileride aynı kişi sanın siz burda en az 5 kişi var ayrı ayrı ama onları riske sokmak istemem o yüzden kimsenin adını veremem zaten siz burda kontrol müdürü falanmısınız eğer öyleyse sitenin başka bölümlerinde ağza alınmıcak sözler yazıyor onlara bakın isterseniz

Tabi kontrol müdürüyüm ben.. Hayır sadece yıllardır, 20-25 senelik tecrübesi olan insanlara ayıp ediyorsunuz burdaki uzman arkadaş da öyle benim gittiğim kişiler de öyleydi ve elinizi minicik bir çizdiğinizde bile kabuk olur bu uygulamada da hafif kabuklar oluşması normaldir en azından herkesin deneyimi ve uzmanların görüşü o yönde... Neyse siz memnunsanız devam edin uzmanınıza zaten işini iyi yapan kimse reklama ihtiyaç duymaz değil mi haklısınız, zaten kimse size bir şey söylemiyor ama herkese "derinizi çatır çatır yakmışlar" "siz yanlış kişiye gidiyorsunuz" "size yanlış söylemişler, yanlış uygulama yapmışlar" tarzı laflar hoş değil. ınsanlar da kabuk oluyor ve geçiyor böyle sözlere gerek yok, herkesin deneyimi, kararı kendine.

sizi hiç ilgilendirmez benim yorumlarım benim yorumlarımla uğraşacağınıza madem kontrol müdürüsünüz buraya giren erkek üyelere bakın bayanlara abuk sabuk şeyler yazmışlar niye onlarla ilgilenmiyorsunuz

burda kimse kendini methetmiyor gördüğüm kadarıyla bende inandım herker birbirine fikir soruyor o zaman forum niye olmuşki burası fikir veye memnuniyet söylenmicekse

X