Hulusi Bülent Zeyneloğlu-Femart Klinik

Hannebaci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
4
2
36
Hulusi Hocayı Başkent Hastanesinden tanıyoruz. Başarılı ve ilgili bir doktor.
Fakat şu an bir kat dairesi kiralayarak klinik açmış ve faaliyetlerine bu şekilde devam ediyor.
Hastanede iken sonuçta tam teşekküllü bir hastanede hizmet vermekteydi.
Laboratuvarları, cihazları her şey tam teşkilatlı ve elinin altındaydı.
Acaba burada durum nasıl ? Embriyologları nasıl ? Laboratuvarı nasıl ? Gereken tün techizat, cihazat var mı ?
Çalışanlar ilgili, bilgili mi ? Bu konularda endişeliyiz. Gidip tecrübe edinenler lütfen yardımcı olurlarsa sevinirim.

Klinik açtıysa anlaşmalı olduğu hastaneler vardır. Muayene ve takibini kliniğinde yapar işlemleri hastanede yapar hangi hastaneler ile anlaşmalı olduğunu sormalısınız bemm doktorumnda kliniği var süreci klinikte ilerlettik işlemlern hepsinü medicalparkta yaptık. Hangi hastanelerle anlaşmalı öğrenirseniz fikrnz olr

Novaart ile çalışıyor sanırım. Ben kendisine muayene için gitmiştim gerçekten bilgi ve donanımlı bir doktor ama iki saate yakın randevu saatim geçmesine rağmen bekledim. Aradan bir hafta bile geçmemişken tekrar gittiğimde bizi ve hikayemizi tamamen unutmuş çok yoğun ve düz cevaplar verdi kendisi o yüzden kendisiyle devam etmedim.

Hocanın yoğunluğu devam ediyor. Tecrübeli bir prof. olduğu için genelde özel durumu olan, zor hastalarla çalışıyor. Çok özel, spesifik bir durumunuz yoksa aklında yer edemeyebiliyorsunuz. İlgisiz olduğu için değil de rutin, doğal akışa uygun gidenleri pek kafasında tutmuyor olsa gerek. Benim özel durumum vardı ve hep benden 1 adım öndeydi. Her gittiğimde kafasında fikirler ve yol haritası olurdu. İyi niyetli, başarılı bir hoca. Yine de bu tür konularda yanında kendinizi en iyi hissettiğiniz doktorla yola devam etmenizde fayda var elbette.

Hulusi Bülent Zeyneloğlu hocayı önermem eğer ki erkek faktörlü giderseniz. Kadın faktörlü infertilite de nasıldır bilmiyorum. Erkek faktörlü gittik biz. Eşime hiçbir takviye ve ya tavsiyede bulunmadı. 25-30 gün takviye kullandım bende sonra tüp bebek süreci başladı. Halbuki altyapıyı iyileştirip yola çıkmasını beklerdim. Sonuç itibari ile 3 günden fazla yaşamadı embriyolar. Klinikte tedavi süresince o günü oraya ayırmanız lazım çoook fazla bekleniyor. Ayrıca bana uygulanan tedavi protokolü de biraz karmaşık ve çok fazla buldum. Ki kendisi de çok fazla ilaç(iğneden) yumurtaların dejenere olduğunu söyledi. Doktor bey size ultrasonda bakıyor ve tedavi sürecini yönetiyor sadece. Yumurta toplama ve devam eden döllenme vs süreci başkası yapıyor.Hem başkası yapıyor hem de başka yerde yapılıyor. Hocayı bu süreçte yetersiz buldum. Yeterince dahil olamıyor. En fazla laboratuvarı arayıp "bayram azizliğine" uğramadık inşallah diyor. Başarısız sonuçta kendisine pay çıkarmadı. Genetiğe bir gidin ama ben birşey çıkacağını sanmıyorum diyebildi yalnızca. Transfer olamadığım için 5.000 tl iade edip, 2 ay sonra tekrar gel deyip uğurladı. Tam teşekküllü merkeze gitmedim ama tekrar denersem tercihim o yönde olacaktır. 2023 Mayıs gibiydi sanırım yumurta toplama+transfer 28.000 tl, ilaçlar yaklaşık 30.000-35.0000 tl tutmuştu diye hatırlıyorum. Transferden sonra da 15.000 tl doktor takibi için bir ödeme vardı. İlk muayene de 1500 tl idi sanırım.

Son düzenleme:
Hulusi hoca genart ve hrs ile çalışıyor diye biliyorum ama hangi durumlarda hrs ile çalışıyor bilmiyorum. Kasım başında benden yumurta toplama işlemi oldu ve işlem genartta oldu. toplama işlemi öncesi novart ile çalışıp çalışmadıklarını sorduğumda artık çalışmadıklarını söylemişlerdi.

Hulusi Bülent Zeyneloğlu hocayı önermem eğer ki erkek faktörlü giderseniz. Kadın faktörlü infertilite de nasıldır bilmiyorum. Erkek faktörlü gittik biz. Eşime hiçbir takviye ve ya tavsiyede bulunmadı. 25-30 gün takviye kullandım bende sonra tüp bebek süreci başladı. Halbuki altyapıyı iyileştirip yola çıkmasını beklerdim. Sonuç itibari ile 3 günden fazla yaşamadı embriyolar. Klinikte tedavi süresince o günü oraya ayırmanız lazım çoook fazla bekleniyor. Ayrıca bana uygulanan tedavi protokolü de biraz karmaşık ve çok fazla buldum. Ki kendisi de çok fazla ilaç(iğneden) yumurtaların dejenere olduğunu söyledi. Doktor bey size ultrasonda bakıyor ve tedavi sürecini yönetiyor sadece. Yumurta toplama ve devam eden döllenme vs süreci başkası yapıyor.Hem başkası yapıyor hem de başka yerde yapılıyor. Hocayı bu süreçte yetersiz buldum. Yeterince dahil olamıyor. En fazla laboratuvarı arayıp "bayram azizliğine" uğramadık inşallah diyor. Başarısız sonuçta kendisine pay çıkarmadı. Genetiğe bir gidin ama ben birşey çıkacağını sanmıyorum diyebildi yalnızca. Transfer olamadığım için 5.000 tl iade edip, 2 ay sonra tekrar gel deyip uğurladı. Tam teşekküllü merkeze gitmedim ama tekrar denersem tercihim o yönde olacaktır. 2023 Mayıs gibiydi sanırım yumurta toplama+transfer 28.000 tl, ilaçlar yaklaşık 30.000-35.0000 tl tutmuştu diye hatırlıyorum. Transferden sonra da 15.000 tl doktor takibi için bir ödeme vardı. İlk muayene de 1500 tl idi sanırım.
Bizde de erkek faktörü vardı. Kendisi baska bir hocaya yönlendirdi gittiğimiz doktor bir takım iğne ilaçlar verdi. Bende hulusi hocaya bilgi verdim bu ilaçlar verildi diye kendisi bir işe yaramayacağını ama yine de şansımızı denemek için kullanmamızı söyledi. Nitekim 3 bucuk aya yakın kullandık ve eşimde herhangi bir artış gözükmemesi ile birlikte bazı değerlerinde düşüklük meydana gelmişti. Sanırım erkekler için kullanılan ilaçlar pek işe yaramadığı için böyle söylüyor 🤷🏻‍♀️
Bir de biz ankara bahceci de tedavi gördük orda da eşim için herhangi bir takviye uygulamadılar

Bende Hulusi hocanın hastasıyım, yumurta toplama transfer dahil bütün süreçte kendisi vardı. Hatta son transferimde Amerika’dan yetişti uçaktan iner inmez havaalanından taksi ile direk hrs ye gelmişti.

X