hpv pozitif

5 yıl önce hpv 12 ve 16 pozitif çıkan biri olarak yazıyorum, ki her ikisi de yüksek riskli sınıfta yer alıyordu, bir an önce biopsi yaptırın. hpv olması hemen kanser oldugunuzu ya da olacagınızı göstermez. taşıyıcı olarak da uzun süre devam edebiliyorsunuz.

biopsi sonucu zaten çok büyük ihtimalle temiz çıkıyor. yani kanserli hücre görünmüyor. bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey bağışıklıgınızı çok çok güçlendirmek. stresten uzak durmak. mümkünse ara ara hafif sporlar yapmak. ev yogurdu ve evde yapılmış kefiri mutlaka her gün sabah akşam tüketin. vitamin değerlerinize baktırın. bu durumu ciddiye alın ama asla karamsar olmayın. benim hpv bu şekilde negatife döndü. zaten doktorum bağışıklıgını güçlendirdiğinde vücut virüsle savaşıp onu kendiliğinden yok ediyor demişti.

tabi düzenli takip de çok önemli. düzenli smear verip hpv testlerinizi yaptırmalısınız. mümkünse iyi bir jinekolojik onkoloji doktoruna muayene olup, smear ve hpv teslerinizi ona yaptırın. hemşire yada başka doktorlardansa, ben bu alanda uzman doktorların by işlemleri yapmasından yanayım.

5 yıl önce hpv 12 ve 16 pozitif çıkan biri olarak yazıyorum, ki her ikisi de yüksek riskli sınıfta yer alıyordu, bir an önce biopsi yaptırın. hpv olması hemen kanser oldugunuzu ya da olacagınızı göstermez. taşıyıcı olarak da uzun süre devam edebiliyorsunuz.

biopsi sonucu zaten çok büyük ihtimalle temiz çıkıyor. yani kanserli hücre görünmüyor. bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey bağışıklıgınızı çok çok güçlendirmek. stresten uzak durmak. mümkünse ara ara hafif sporlar yapmak. ev yogurdu ve evde yapılmış kefiri mutlaka her gün sabah akşam tüketin. vitamin değerlerinize baktırın. bu durumu ciddiye alın ama asla karamsar olmayın. benim hpv bu şekilde negatife döndü. zaten doktorum bağışıklıgını güçlendirdiğinde vücut virüsle savaşıp onu kendiliğinden yok ediyor demişti.

tabi düzenli takip de çok önemli. düzenli smear verip hpv testlerinizi yaptırmalısınız. mümkünse iyi bir jinekolojik onkoloji doktoruna muayene olup, smear ve hpv teslerinizi ona yaptırın. hemşire yada başka doktorlardansa, ben bu alanda uzman doktorların by işlemleri yapmasından yanayım.

Çok geçmiş olsun. Ne kadar sürede negatife döndünüz acaba?

size de geçmiş olsunç düzenli smear veriyordum. ama hpv yi sürekli yaptırmadıgım için tam olarak bilemiyorum. biopsiden sonra doktorun sürekli hpv almamıza gerek yok, smear takibi yeterli demişti. 3 yıl kadar sonra hpv yaptırdıgımda negatife dönmüştü.

internetten numarayı buldum ama açmıyorlar sanırım pazar kapalı ücreti nedir peki testin çünkü yeterince maddi bizi zorladı bu hastalık çok mu pahalı cevap verdiğin için çok teşekkür ederim 🩵
biraz pahalı ama öğreniyorsunuz sonuçta. tüylerinizi jiletle almayın sakın ama tüyleriniz olsun uzasınlar en azından geçişi önler. buna pinpon etkisi deniyor

merhaba benım vajına duvarlarında var kızlık zarının oralarda mınık mınık grup gıbı bıraz fazla nasıl tedavısı bılıyor musunuz yardımcı olursanız cok sevınırım

merhaba
testimin sonucu Pozitif çıktı.
SONUÇ: Tip 52 - 59 - 73 - Universal HPV
bu üç tip de yüksek risklilerdenmiş. ayrıca Universal HPV tam olarak nedir?
erkek arkadaşımda 6,16,42,45 var iken bende nasıl farklı tipler çıktı?
Ayrıca smear testim negatif çıktı class 1
Bu saatten sonra ne yapmam gerekiyor? kolposkopi gerekli mi yoksa bir süre sonra mı?? yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba, erkek arkadaşın testi nerde yaptırdı? Erkekte siğil olmadan test yapmıyorlar diye okuyorum yani devlet hastanelerinde. O özeldemi yaptırdı?

mavi lab diye bir yer var kozyatağında ordan bakılıyor. ama kesinliği şüpheli erkekler için. siz kendinize mutlaka o testi yapıp tipleri öğrenin. aşı olun ve bağışıklığınızı guclendirin. spor yapın en önemlisi bu. sigara kullanıyorsanız bırakın ve bir jinekologla kesinlikle görüşün. ciddi bir durum bu hele ki yaşınız +30 ise
M mersin24

X