Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Hipermetrop olup lazer yaptıran var mı?

arkadaşlar bir de devlete mi özele mi yaptırtınız ? onları da paylaşırsanız sevinirim. malum hastaneye gidiyorum ben özel olan her gittiğimde baskı yapıyorlar da sırf para için mi emin olamıyorum.

yaşadığım yerde de başka yapan yer yok, yeni bir hastane başlamış ama çok yeni güvenemiyorum
devlette yok yapan ben öyle biliyorum yada bizim buralarda yok bende özel hastnede oldum

3,75 miyopum ameliyat değilde sadece lens kullanıyorum ameliyata cesaret edemedim umarım sağlığınıza kavuşursunuz lens kullanmanızı da öneririm bi mani yoksa.

3,75 miyopum ameliyat değilde sadece lens kullanıyorum ameliyata cesaret edemedim umarım sağlığınıza kavuşursunuz lens kullanmanızı da öneririm bi mani yoksa.

ben 15 yaşından beri lens kullanıyorum 32 yaşına giriyorum artık bıkıyor insan sürekli dikkat etmekten. havuza girsem kafamı sokamıyorum suya. gözlüksüz dolaşamıyorum evde. göz kalemimi göz içine kullanamıyorum , yani sürekli dikkat etmek zorundasınız.

Ben de lenslerden çok sıkıldım ancak ameliyattan korkuyorum

Ben kocaeli dünyagözde yaptırdım ama hipermetropken ameliyat sorası miyop oldum. Yarın kontrolüm var gözlerim miyop kaldı dava acmayı düsünüyorum

4,5 derece idi gözüm 0,5 ve 0,75 astigmat vardı. ekim 10 tarih yaptırdığım çok zorlandım. bir hafta hiç güneş gözlüğü çıkarmadım. sonrasında gündüz çıkarmadım gece gözlüğü çıkardım.tam iyileştm derken miyop geldi oda bir hafta sürdü ve yavaş yavaş geçti çok şükür şimdi iyiyim başta pişman oldum ama şimdi iyiki olmuşum diyorum. damlaları ve gözlük kullanımı önemli. ayrıca bana bir ay akdar tel yasaktı. çalıştığım içinde pc ye güneş gözlüğü ile baktım 1.5ay kadar
Hipermetrop muydun? Ben ameliyattan miyop olarak cıktım hipermetrop iken

Hipermetrop muydun sen de? Yani göz derecen + mıydı? Benim +4 civarı iken suan -2. Fazla traşlayıp miyop yaptılar beni sanırım
hanım efendi konuş ya sizinle panik yapmayın pc telefon kullanmayın .
benimde öyle oldu ama iki hafta sonra geçti. ışık hassasiyetine dikkat edin

korkutmayın insnları gececek belli bir zamanı var sadece dikkat edin o kadar
Korkutmak değil hipermetroplar icin gercekten sıkıntılı. Miyop ameliyatı göz başına 30 sn sürerken, hipermetropta 120 saniyeye yakın sürüyor tek göz. Doktorum bile biz bu sürede 4 miyop ameliyatı yapıyoruz dedi araştırabilirsin. Ve ameliiyat bittiği gibi net gören miyopların aksine hipermetropta 1-3 ay hatta 6 ayda numara oturuyor. Daha smdi geldim doktorun yanından ve bana ameliyat sonrası miyop odugum icin gözlük verdi. Hipermetroplar yaptırmasın yaptırmasın yaptırmasın.

Korkutmak değil hipermetroplar icin gercekten sıkıntılı. Miyop ameliyatı göz başına 30 sn sürerken, hipermetropta 120 saniyeye yakın sürüyor tek göz. Doktorum bile biz bu sürede 4 miyop ameliyatı yapıyoruz dedi araştırabilirsin. Ve ameliiyat bittiği gibi net gören miyopların aksine hipermetropta 1-3 ay hatta 6 ayda numara oturuyor. Daha smdi geldim doktorun yanından ve bana ameliyat sonrası miyop odugum icin gözlük verdi. Hipermetroplar yaptırmasın yaptırmasın yaptırmasın.
Ablacığım gözlük kullanmana gerek yok iki hafta sabret pc kullanma telefon kullanma lütfen rica ediyorum aynısı başıma geldi diyorum sana iş yapma elinle kolunu oynatma kıpırdama gerekirse lütfen damlaları saatinde kulkan. Doktor abartmış her gözüne 30saniye lazer tuttu girmem çıkmam 10dakika sürmedi. Gececek ama sen sabır edersen. Kişiden kişiye çok değişiklik gösteriyor bu hastalık işi. Panik yapacak bi sey yok

Korkutmak amaçlı değil sadece tavsiye amaçlı deneyimimi paylaşmak istiyorum. Ben keşke bu operasyonu olmadan önce böyle bir yazı ile karşılaşsaydım diyorum. 6.50 miyop 0.75 ve 1.00 astigmat civarı numara ile operasyona girdim. Ameliyatın gecesinde ve ertesi gününde hiç bir şikayetim olmadı görüşüm çok güzeldi fakat 2. Gün gözlerim aşırı kuruluktan kapandı asla açamadım. Zaruri ihtiyaçlarımı bile kendim karşılayamadım. Doktora gittğimde korneamın ödem yaptığını söyledi.damlaların sıklığını artırdı gözlerimi açabilmeye başladığımda hiç bir şey göremiyordum buzlu bir camın arkasından bakar gibiydim. Damla ile tedavi uygulandı bir hafta içinde gözümün önündeki buzlu görüntü dağıldı fakat o damlaları kullanırken gözlermde ışık çakmaları oldu ve gözlermde uçuşan cisimler oluştu. Ve gözlerimde 1 derece miyop kaldı 1.5 astigmat oluştu. Ameliyata girdiğimde astigmat derecem daha düşüktü. Ameliyattan sonra arttı. Şu an gözümün önünde asla ve asla temiz bir görüntü yok. Gözlerimde uçuşan cisimler oluştu.İnternete uçuşan cisimler yazarsanız dünyayı nasıl gördüğümü anlayabilirsiniz. Ve tedavisinin olmadığını söylüyor bir çok doktor. Şu anda güneş ışığında daha fazla rahatsız edici oldukları için güneş ışığında kararan camlı gözlük kullanıyorum. Gözlük kullanmamak için girdiğim ameliyatın sonucunda yeniden gözlük kullanıyorum , göz kuruluğu ile yaşıyorum, uyumadan önce jel sıkıyorum yoksa uyuyamıyorum ve en kötüsü psikolojimi bozacak kadar çok uçuşan cisimler görüyorum. Ameliyat olduğuma çok çok pişmanım. Gözlükle bile olsa tertemiz görmek o kadar güzel bir duyguymuş ki o günlerimi çok özlüyorum. Demem o ki ameliyat olmadan önce çok iyi düşünüp bir çok doktordan fikir alın. İnşallah en doğru kararları ve sonuçları alırsınız..

Korkutmak amaçlı değil sadece tavsiye amaçlı deneyimimi paylaşmak istiyorum. Ben keşke bu operasyonu olmadan önce böyle bir yazı ile karşılaşsaydım diyorum. 6.50 miyop 0.75 ve 1.00 astigmat civarı numara ile operasyona girdim. Ameliyatın gecesinde ve ertesi gününde hiç bir şikayetim olmadı görüşüm çok güzeldi fakat 2. Gün gözlerim aşırı kuruluktan kapandı asla açamadım. Zaruri ihtiyaçlarımı bile kendim karşılayamadım. Doktora gittğimde korneamın ödem yaptığını söyledi.damlaların sıklığını artırdı gözlerimi açabilmeye başladığımda hiç bir şey göremiyordum buzlu bir camın arkasından bakar gibiydim. Damla ile tedavi uygulandı bir hafta içinde gözümün önündeki buzlu görüntü dağıldı fakat o damlaları kullanırken gözlermde ışık çakmaları oldu ve gözlermde uçuşan cisimler oluştu. Ve gözlerimde 1 derece miyop kaldı 1.5 astigmat oluştu. Ameliyata girdiğimde astigmat derecem daha düşüktü. Ameliyattan sonra arttı. Şu an gözümün önünde asla ve asla temiz bir görüntü yok. Gözlerimde uçuşan cisimler oluştu.İnternete uçuşan cisimler yazarsanız dünyayı nasıl gördüğümü anlayabilirsiniz. Ve tedavisinin olmadığını söylüyor bir çok doktor. Şu anda güneş ışığında daha fazla rahatsız edici oldukları için güneş ışığında kararan camlı gözlük kullanıyorum. Gözlük kullanmamak için girdiğim ameliyatın sonucunda yeniden gözlük kullanıyorum , göz kuruluğu ile yaşıyorum, uyumadan önce jel sıkıyorum yoksa uyuyamıyorum ve en kötüsü psikolojimi bozacak kadar çok uçuşan cisimler görüyorum. Ameliyat olduğuma çok çok pişmanım. Gözlükle bile olsa tertemiz görmek o kadar güzel bir duyguymuş ki o günlerimi çok özlüyorum. Demem o ki ameliyat olmadan önce çok iyi düşünüp bir çok doktordan fikir alın. İnşallah en doğru kararları ve sonuçları alırsınız..
Ameliyat tan sonra ışık hassasiyeti dikkat ettiniz mi ben bir buçuk ay güneş gözlüğü kullandım sabah akşam. Ve hiç ağır iş yapmadım kol çok etkili göz ameliyatında çok geçmiş olsun her ameliyatın riskleri var biliyorsunuz

Seni öyle iyi anlıyorum kiii. İşte tam da bu yüzden herkes kolay bişeymiş ya da kesin cözümmüş sanmasın diye bu yazıyı yazdım. Bir de ben operasyon sırasında hamileymişim. Hamilelik yüzünden tüm damlaları da kestirdi doktorlar cünkü damlalarda kortizon varmıs

Ameliyat tan sonra ışık hassasiyeti dikkat ettiniz mi ben bir buçuk ay güneş gözlüğü kullandım sabah akşam. Ve hiç ağır iş yapmadım kol çok etkili göz ameliyatında çok geçmiş olsun her ameliyatın riskleri var biliyorsunuz
İnanın her şeye o kadar çok dikkat ettim ki. Ameliyatın üzerinden 2. Gün geçtiğinde gözlerimi açamadığım için işe gitmedim, bir hafta rapor aldım. Evden dışarı çıkmadım. Eşim ve annem tarafından bir bebek gibi bakıldım. Bırakın iş yapmayı suyumu kendim gidip almadım. Zaten gözlerimi açamadığım için ihtiyaçlarımı tek başıma gideremedim 2 gün. Bu yaşadığım şeylerin psikolojisiyle gözlermi açmaya başladıktan sonra sayısız farklı doktora, profesörlere gittim. Ağır kaldırmayacaksın, şiddetli ıkınmayacaksın, kuvvetli öksürmeyeceksin ve ışık çakmaların tekrar olursa en yakın göz doktoruna acil gideceksin. Gittiğim her doktordan duyduğum şeyler bunlar.Hala farklı farklı bir sürü doktora gidiyorum belki birinden bir umudum olur diye.

X