Herşeyimi kıskanan komşumla geçen bitiş hikayesi

Merhaba hanımlar😊nerden nasıl başlayacağım bilmiyorum.bahsi geçen insan için şahıs diyeceğim.diğer arkadaşım için de kankim diyeceğim..2 yılımı elin memleketlerinde zehire çeviren bu şahısı anlatacağım sizlere.birazcık uzun olacak hakkınızı helal edin..tayin nedeniyle memleketimizden başka bir ile taşınacaktık.eşim ev işlerini halletmek için öncesinde geldi.3 arkadaş oruç oruç günlerce ev aradılar.ve bir tane bulmuşlar.3 kişi bir ev için kura vb çekmeleri gerekirken tabi ki benim baş belası komşumun eşi ben tuttum deyip atlamış evi tutmuş(eşim bahsedince o zaman tanımadan sinir olmaya başlamıştım)neyse nasip dedik ertesi gün tesadüf aynı binadan başka birisi kiralamaktan vazgeçmiş.bizde onu tuttuk(3.kişi eşimin istemediği bi binadan bulmuş o da tutmuş)yani aynı binada komşuluk başladı.eşim dost canlısıdır.tanışalım gidelim gelelim dedi.biz gittik onlar geldi falan arkadaşlığı kurduk.ilk evimize geldiler bu şahıs başladı evimi eleştirmeye.yok niye dolabı yokmuş da yok çok boşmuş da o kiraya değmezmiş de.bana da değil eşime konusuyorda konusuyor.haksızlıkla evi tuttukları ytmez gibi bi de evimizi beğenmedi😂benim 6.hissim çok kuvvetlidir.anlaşamayacağımı bi insanla ilk konuşmada anlarım.hiç şaşmadım daha.eşime sevmedim bu insanları dedim.eşimde tabiki önyargılı olmamam gerektiğini söyledi.her neyse 3.kişinin eşiyle de ben samimiydim.tanışıp çok iyi anlaştık.kanki olduk😊bu şahıs aramızdaki ilişkiyi farkedince hemen aramıza girdi.sürekli evine çağırmalar falan filan..sonra fark ettim ki kankimle bensiz planlar kurmaya başladı bu şahıs.bana sonradan biz böyle düşündük eşlerle gideceğiz sizde gelmek isterseniz haberiniz olsun demeler.yani çağırmıyor biz gideceğiz ister gelin ister gelmeyin diyo.kankimde yaptıklarının farkındaydı ama bana boşver diyordu.kankim ne zaman bana gelse pencereden görür kankimi arar bende geliyorum der hemen damlardı.neyse ortak bi kaç kişiyede benle ilgili kendini beğenmiş falan demiş(bu zamana kadar beni tanıyan her insan sevmiştir.hiç bir kişiden dahi böyle birşey duymadım.ve bu olaylardan sonra tüm binadaki komşularım benden yana oldu.herkes onu sildi diyebilirim)eşim bana olan sevgisini her ortamda gösterir.memlekete bile dayanamam deyip göndermez yalnız.bu şahısda bunu biliyor ve sürekli sana kıyamaz da bizimkiler kıyarda laf sokup dururdu.ne yapıyım yani ondanda mı ben sorumluyum.bu dönemde samimiyet ilerledi.3 arkadaş eşlerle devamlı görüştük.bi gün başındaki yazma hoşuma gitti babaanneme yaptırmak istedim.o da aracı oldu yaptırdı.o dönemde ben de can sıkıntısı çanta falan yapıyordum.isteyen olunca parayla veriyordum.dedim kendi el emeğim paramla alıyım eğer sıkıntı etmezsen çantayı satıyım parasını öyle veriyim dedim.eşimin haberi yoktu.tamam dedi sıkıntı olmaz dedi.2 gün geçti geçmedi eşimle oturuyoruz mesaj geldi.ya canım eşim parayı soruyor ne zaman vereceksin diye.başımdan kaynar sular döküldü.eşime söyledim hemen paralarını gönderdi.ama eşim bana nasıl kızıyo kavga ettik o gün.şu insanlara nasıl borç yaparsın falan diye.sonra öğreniyorum ki eşi asla istememiş.bunu eşi eşime söylüyor.sırf eşim duysun diye böyle birşey yaptı anlayacağınız.konuşmadım 1 hafta kadar.sonra mesaj attı özür diledi affettirdi kendini.neyse demiştim çanta yapıyordum diye yaptığım çantayı çok beğendi bende hediye olarak verdim.gitmiş onu da başkasına satmış😂benim yaptığım çantaların resimlerini alıp facesine yüklemiş satılık diye kendi yapıyomuş gibi.6 kişi çanta istemiş.tabi bu bana söylemiyor haberim yok.işte kaynanama görüöceme hediye yapıcam deyip malzemelri aldı bana yaptırdı.hepsini de satmış.gülüyorum snirden😂bunlarii eşi ağzından kaçırdı hep Rabbim bana duyuracak ya işte.ben bunları biriktirmeye başladım ama hala kötü olmayalım aman diyorum.şu yemek masası için supla yapılıyor.ona başladım.bi baktım o da başlamış.hemde benim suplaların resimleriyle.kendinin hiç becerisi yok. Benmkileri göstererk uyduruk yapıp yolluyordu millete.o işten de soğuttu😂bi ara da aynı binadaki bi bayandan kapı süsü alıp üstüne fiyat koyup satmaya başlamış.komşu fark etti görüşmeyi kesti.ben hala görüşmeye devam😁alacağım ya ağzımın payını.benim kankiyle samimiyeti ilerletti.artık her yerde takılıyorlar sürekli birbirlerindeler falan.bana kankimle para yollamış borcunu alsın demiş.aradım ne borcu bu dedim.işte taa aylar önce bişi almiş bnden de onun parasıymuş.dedim hayırdır aynı binada değiliz galiba beden başkasıyla yolladın getirip bi açıklama yapabilirdin dedim.yoğunum dedi.iyi peki dedim.kapattık dışarı çıktım komşularla. Bu da dışarıda benm kankiyle konusuyor.yanlarına doğru gittim.beni görünce düşman görmüş gibi arkasına döndü gitti.kankime dedim yeter artık o şahısa söyle hiç bir şekilde görüşmek istemiyorum artık dedim.kıskançlığından arkamdan çevirdiği işlerden bıktım artık dedim.o gün kestik ilişkiyi.sonrasında adını dahi anmadım.eşim yaşadıklarımı hep gördüği için görüşmememe hak verdi.kıskanç insan durur mu hiç.başladı bu seferde arkamdan laf etmeye. Ama öyle böyle laflar değil.kocamı kıskanıyormuşum o yüzden görüşmüyormuşum.mübarek aylarda herr Allah ın günü ağladım.çok uzun oldu yorumlarda da devamını anlatırım.sonuç olarak şunu söyleyebilirim.kankimle de çok kötü olaylar yaşadı onla da görüşmeyi kesti.ama ona mesaj atmış benden ve ondan helallik almak istyormuş. Çok pişmanmış.tabi çevresinde hiç kimsesi kalmadı...düşüncelerinizi merak ediyorum. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.teşekkür ediyorum okuyanlara❤
Bu tip iliskileri gördükçe seçici olmam mesafe koymam ve komsuluk samimiyet icin zamana birakmamda ne kadar hakliyim.anladim okurken bunaldım bos işler bunlar ..

😊 nerde ne yazdım da bunu düşündünüz acaba.fikrinize saygım var.keşke beni tanıma fırsatınız olsaydı😊çocukca derdimi okuttuğum için herkesden özür diliyorum.paylaşınca rahatlıycam zannettim.konu kapat butonu olsa keşke🙈
Hayır öyle düsünmeyin. Burda öyle gereksiz konular vardı ki...

Komşu önemli umarım artik sizi üzmez. Bir sorunu olduğu belli. Takılmayın fazla

😊 nerde ne yazdım da bunu düşündünüz acaba.fikrinize saygım var.keşke beni tanıma fırsatınız olsaydı😊çocukca derdimi okuttuğum için herkesden özür diliyorum.paylaşınca rahatlıycam zannettim.konu kapat butonu olsa keşke🙈
İnanın bin yazım seklinizden belkide içimden böyle geçti kırmak değil amacım kesinlikle 🙈 kankinizi gözden geçirin muhakkak ciddiyim :) yok yok kapatmayın benim gibi çıkıntı yüzünden konu kapanmamali 😀

Konu sahibi, kimseye derdinizi beğendirmek zorunda değilsiniz. Beğenmeyen sağ üst köşeden s olup gider. Üzülmüş, içinizi dökmüşsünüz. İyi de yapmışsınız.

O şeytan kadından uzak durun. Kankinizle de görüşün ama aşırı güvenmeyin bence.

Anladıklarım : Apartman halk eğitim merkezi gibi herkes bir şeyler yapıyor, iletişimi kesmişsiniz çok da iyi yapmışsınız ama peşinizi bırakmaz gibi arsız ve yüzsüz
Anlamadıklarım : Niçin sizi bu kadar üzene kadar beklediniz ve sonuç
Çıkardığım ders : Apartmanda tek bir kişiyi dahi tanımadığım bir kahve arkadaşım olmadığı için üzgündüm ama bu tarz konuları görünce aman aman diyorum iyi yapıyorum galiba

Yorumunu için teşekkür ederim😁sadece o şahsın benim için niye kendini beğenmiş diyebileceğini mesleğim açısından acaba diyerek açıklamak istedim.kendimi övme gibi bi niyetim yok😊kaldırdım zaten konu övünmek falan değil🤗
Mesleğiniz ne ki ??ben mi anlayamadım

Valla ticari kafası fenaymis 😁 birde ramazan dediğiniz için soruyorum bütün bunlar 1 ay içinde mi oldu bitti yani ... 1 yıldır lojmandayum evime aldığım kişiler bellidir. parkta bahçede herkesle selqmlqsirim havadan sudan konuşurum ama evime herkes giremez .Samimi olduğum kişiyle de hergun görüşmem zaten ...
Ne kadar isabetli bir karar verdigimi daha iyi anladım

cahilden dostum olacağına âlimden düşmanım olsun diye bir atasözü vardır sizinki de o hesap. bu tip insanlarla ne mal oldugu anlaşıldığı anda ilişkiyi kesmek gerekli.

Konunuzu kapattırmak istediğiniz düşünülerek bildirilmiş, yorumunuzdan da kapattırmak istiyorsunuz diye algıladığım için topiğinizi yorumlara kapadım ama açtırmak isterseniz özel mesajla bizlere ulaşırsınız veya yorumların altındaki şikayet et butonuna basarak konuyu açtırmak istiyorum yazıp gönderirsiniz hemen aktif ederiz.

X