Düğün HERKESTE Mİ BÖYLE

kadifedenkesesi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2022
4
1
28
Merhabalar uzun zamandır bu platformdaki örüşlerden çok faydalandım en sonunda bende buraya yazarak süreçten geçen kişilerin yorumlarını almak istedim.Evlenmek gerçekten maddi anlamda bu kadar zor mu kestiremediğim bir borç süreci var önümde herkes asıl süreç şimdi başlıyor diyordu da inanmıyordum.Başta maddi olmak üzere sürecin aileleri birbirine karşı çatışmasını önleyerek sağlamak çok zor sürekli orayı burayı idare etmeye çalışıyorum gibi geliyor keşke hep sevgili kalsaydım diyorum bazen :KK43:

Merhaba,öncelikle mutluluklar dilerim.Sorunuza gelecek olursak koşullarınızı bilemiyorum ama evet evlilik maddi olarak oldukça külfetli bir süreç,tarafların ikisininde ekonomik özgürlüğü var ise ,makul ve mantıklı ,karşılıklı birbirlerinin haklarını gözeterek ,ödeyemeyeceğiniz borçların altına girmeyerek bu süreci tamamlamaya çalışırsanız daha az hırpalanırsınız.
Bizlerin aile yapısı içerisinde aileleri konuların dısında tutabilmek zor gerçekci olmak lazım..Ben 15 yıldır evliyim nişanlılık sürecinde eşimle aileler konusunda müşterek hareket etmeye karar verdik,benim ailemle alakalı bir sorun varsa benim çözüm önerim üzerinden gittik,onun ailesi ile alakalıysa onun çizdiği yoldan..Arada yanlış anlaşılmalar,kendini doğru ifade edememeler maksadını aşan cümleler elbette oluyor,birinin hatasını onun yerine düzeltmeye çalışmadan, kendinizi arada derede bırakacak hareketlerden uzak durup net davranırsanız inanıyorum ki kimseyi idare etmeniz gerekmez .

X