Her yerden engelledi beni çok kötü durumdayım, çok da vicdan azabı çekiyorum.

yellowlineer

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2024
18
-5
26
Kızlar merhaba. 2 yıllık bir ilişkim vardı. İlişkimiz ilk baslarda ufak ufak kıskançlık krizleriyle başladı. Hatta sevgilim instaya attığım bi fotoğraf için göğüslerin çok büyük çıkmış bilerek mi yapıyosun dedi ki dekolte bile yoktu. Erkeklerin yakınlaştırıp bakacaklarini söyledi. Bu arada eski sevgilisini takip ediyodu biz birlikteyken fotoğrafını beğenmiş . Ama bi kaç gün trip attım üzüldüğümü soyledim çok da üstünde durmadım . Sonra üniye başladım okulun ikinci haftası ben yeni yeni alışmaya çalışıyorum. Bu sırada bizim fakültede bizim bölümde bir çocuk mesaj atmış bahçede seni gördüm el salladım görmedin falan demiş ben görüldü attım ya da tersledim evet direkt engellemwm gerekirdi. Ama o an bi işim vardı koydum telefonu kenara. Sevgilim bunu gördü aldattığımi söyledi ayrıldık. Sonra tekrar beraber olduk. Onun da yaptığı çok şey vardı yeni başladığı is yerinde bi kızı takma adla kaydetmis örneğin nilaysa niloş gibi. Hatta bi ara görüntülü konuşurken yanına kız grubu geldi bu da hemen telefonu kapatıyorum diyip suratıma kapattı. Ama ben ona güvendiğim için çok fazla üstünde durmadım anlık olarak tepki verdim. Sonrasında yapmadığım şeylerle suçladı aile evindeyken görüntülü aramayı açmadım diye yazmadı etmedi. Her anımdan her seçimden haberdar olmak istiyordu ben onu deli gibi seviyodum o da hissediyodu haber de veriyordum bazen de unutuyordum . Ceket almıştım kendime . Gösterdim benim niye haberim yok benim fikrimi merak etmiyor musun falan dedi. Bu olay çok kez yaşandı. En son ayrılmamızda da ben iştah açıcı şurup içip yattım o da fena uyku yapiyodu uyuyakalmışım. Gece aramasına uyandım açtım neyse uyu sen diyip suratıma kapattı. Sabah da mesaj atmış dün gece kimle nerde napıyosan yapmaya devam et ben yokum diye. Değersizlik ilgisizliği artık çekemem dedi numarasını değiştirdi. Her yerden engelledi beni çok kötü durumdayım ama çok da vicdan azabı çekiyorum beni suçladığı şeylerden dolayı. Geri döner mi.

Geri dönmesini istemek değil de hatalarının farkına varmasini istiyorum. Çünkü bende yaşattığı psikolojik travmayı tekrar kaldıracak gücüm yok
Ne kadar saçma sapan bir ilişki bu. Hayır yani o kadar şey yazdın. Tekmeyi bastım demeni beklerken geri döner mi diye sorman da beni benden aldı. Git ayaklarına kapan geri dönsün (!)

Erkeklerin yakınlaştırıp bakacaklarini söyledi.
Sevgilin bunu söyledikten sonra ayrılman gerekirdi demek ki sevgilinde sosyal medyayı bu yönde kullanan bir ERKEK.

Ayrıca sana el sallayan bir erkeği neden tersleyesin ya da neden engelleyesin ki? Üniversite dediğin sosyal bir ortamdır illa ki birileriyle konuşacaksın sevgilin varsa sadece mesafe koyarsın bu kadar engelleyerek ya da tersleyerek karşı tarafı ''sapık'' gibi hissettirmenize ne gerek var. Sevgiliniz normal bir kafa yapısında değil zihniyetsiz, cahil adamın teki.

''Ben yapıyorum ama sevgilim yapamaz'' kafasında. Yanına kız grubu geldiğinde direkt olarak yüzüne kapatmasından belli değil mi? Aynısını sen yapsan ne o....luğun kalırdı ne aldatman kalırdı ona göre. Ne güzel üniversite gidiyorsunuz insanlarla kaynaşın konuşun ama böyle zihniyetsizlerle birlikte olarak zamanınızı harcamayın bu adamla devam edersen ileride senin çalışmana da izin vermez boşa üniversite okuduğunla kalırsın.

Kızlar merhaba. 2 yıllık bir ilişkim vardı. İlişkimiz ilk baslarda ufak ufak kıskançlık krizleriyle başladı. Hatta sevgilim instaya attığım bi fotoğraf için göğüslerin çok büyük çıkmış bilerek mi yapıyosun dedi ki dekolte bile yoktu. Erkeklerin yakınlaştırıp bakacaklarini söyledi. Bu arada eski sevgilisini takip ediyodu biz birlikteyken fotoğrafını beğenmiş . Ama bi kaç gün trip attım üzüldüğümü soyledim çok da üstünde durmadım . Sonra üniye başladım okulun ikinci haftası ben yeni yeni alışmaya çalışıyorum. Bu sırada bizim fakültede bizim bölümde bir çocuk mesaj atmış bahçede seni gördüm el salladım görmedin falan demiş ben görüldü attım ya da tersledim evet direkt engellemwm gerekirdi. Ama o an bi işim vardı koydum telefonu kenara. Sevgilim bunu gördü aldattığımi söyledi ayrıldık. Sonra tekrar beraber olduk. Onun da yaptığı çok şey vardı yeni başladığı is yerinde bi kızı takma adla kaydetmis örneğin nilaysa niloş gibi. Hatta bi ara görüntülü konuşurken yanına kız grubu geldi bu da hemen telefonu kapatıyorum diyip suratıma kapattı. Ama ben ona güvendiğim için çok fazla üstünde durmadım anlık olarak tepki verdim. Sonrasında yapmadığım şeylerle suçladı aile evindeyken görüntülü aramayı açmadım diye yazmadı etmedi. Her anımdan her seçimden haberdar olmak istiyordu ben onu deli gibi seviyodum o da hissediyodu haber de veriyordum bazen de unutuyordum . Ceket almıştım kendime . Gösterdim benim niye haberim yok benim fikrimi merak etmiyor musun falan dedi. Bu olay çok kez yaşandı. En son ayrılmamızda da ben iştah açıcı şurup içip yattım o da fena uyku yapiyodu uyuyakalmışım. Gece aramasına uyandım açtım neyse uyu sen diyip suratıma kapattı. Sabah da mesaj atmış dün gece kimle nerde napıyosan yapmaya devam et ben yokum diye. Değersizlik ilgisizliği artık çekemem dedi numarasını değiştirdi. Her yerden engelledi beni çok kötü durumdayım ama çok da vicdan azabı çekiyorum beni suçladığı şeylerden dolayı. Geri döner mi.
Keşke geri dönse de başkasının başını yakmasa
Sana yakıştırdığı her şeyi kendisi yapıyor daha fark edemedin mi senin o sevgilin her kızın fotosunu zoomlayıp her yerine bakıyor sana uyuyorum derken başka kızlarla artık napıyosa allah bilir hala diyosun ki geri döner mi yok msj atanı terslemem gerekirdi naptıysa çocuk insanca msj atmış sana kötü bişi mi teklif etmiş ama sen tersle tersle arkadaşsız kal da ruh hastası sevgilin seni bırakınca böyle kimsesiz kal döner mi diye bekle

Geri dönmesini istemek değil de hatalarının farkına varmasini istiyorum. Çünkü bende yaşattığı psikolojik travmayı tekrar kaldıracak gücüm yok
Peki bunun size faydası ne? Aşırı kıskanç, iftiracı, kontrol manyağı ve de iftiracı biri birden sütten çıkmış ak kaşığa döner mi sizce?

Kurtuldum diye sevineceginize kendinize bela arıyorsunuz.

Ekleme: Adamın sizi çok sevdiği falan yok buarada, hatta onun için beş kuruşluk değeriniz bile yok, olsa böyle davranmazdi zaten. Kendinizi kandırmayın.

Yani iliskiniz icin bir sey diyemeyecegim zaten cok kotuymus bitmesi iyi olmus.Cok guvendigim icin sorgulamadim diyorsunuz yahu siz bu adamlara nasil bu kadar guveniyorsunuz ben 15 yillik kocama bu kadar guvenmiyorum.ortada bisey yoksa olay cikaracak halim yokta bi yanlisini gorursemde sorgularim yani

Aslında sadece sorunlar üzerinde durdum. Onun da beni sevdiğini biliyodum emindim. Bana kıyamazdı ama ilişkimizde bitmeyen bi güven sorunu vardı bana güvenmiyordu
Ama bu sevmek değil bu karşı tarafı bir köşeye kıstırıp ona istediğini yaptırma hakimiyeti kurmak oluyor. Sizi sevmiyor, sizin üzerinizden beslediği egoyu, hakimiyeti seviyor.

Adam sizi o kadar çok bastırmış ki size normal mesaj atan birini bile terslemek zorundaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Ama peki ya kendisi de sizin gibi mi sizce? :)

Aklı başında bir insansanız bu adam geri dönse bile kabul etmezsiniz. Sevgilinize ayıracak zamanı derslerine ayır, kendini geliştir, arkadaşların olsun, arkadaşlarınla vakit geçir eğlen toz üniversitenin tadını çıkar.

Böyle adamların zihniyeti bellidir. Seni hayattan izole yaşamaya zorlamak amaçları genelde. Kız arkadaşınla dışarı çıkmana bile izin vermez böyleleri.

Sen her şeyin tadını çıkarmaya başlarsan ''ben bu cahil için mi üzülmüşüm'' dersin bu açtığın konuya bile güler geçersin.

Ay lütfen dönmesin yahu bu ne senin terk etmen lazımdı 😁 At gözlüğü falan mı takıyorsun aç gözünü aç.. Daha medeni bir "insan" ile görüş.. Güzelim üniversite hayatını deve kuşu gibi kafanı kuma sokup geçirme saçma sapan.. Git güzel kız/erkek arkadaş veya dostlar edin. Etkinliklere katıl kendini geliştir. Napıyorsun Allahın egoist öküzü ile acaba?
Güzelce huyu huyuna sana insan gibi davranan bir çocukla tanış sev
Senin bu sevgilinle her haltı konuşa konuşa tuvalete gittiğini bile söyleye söyleye bağımlı gibi alışmışsın . Seninki sevgi değil alışkanlık.. onun sana gösterdiği de ilgi aşk sadakat değil , saplantı takıntı , kendi istediği kızla lak lak yapsın sen yalnız kal kocaaaa yaşıtın dolu üniversitede iyi mi aferin sana aferin
Git aklını başına al uzak dur bu hasta insandan yani ney bu ceket alırken kocama sormuyorum be ben :KK70: saçma sapan işler nasıl tahammül ediyorsunuz böyle tiplere

Kendisi her haltı ya sizinle ya sizden önce biriyle yemiştir. Başka bi kadın tarafından aldatılmıştır. Ama bunların hiç biri sizin kabahatiniz değil. Güven sorunu olan, ağzından çıkanla yaptığı bir olmayan o. Belli ki manipüle etmiş sizi kabahatin sizde olduğunu sanıyosunuz geri dönmesini bekliyosunuz. İlişkinin en toksik biçimi bu. Güvensiz olan, kendi olmadan adım atmanızı kabullenemeyen, her kararınıza onay vermesini istemenizi bekleyen kişi kendisi. Bunu öz ailemiz bile yapsa yanlış olduğunu savunuyoruz sevgiliniz kim ki tam olarak hayatınızın bu kadar yönünü belirlemeye çalışıyor? Bir ceketi bile kendisi olmadan seçemeyeceğinizi düşündüren nedir? Uyurken uyandırıp uyu sen diye trip atmasını hangi sebep açıklar? Bi noktada paranoyak hareketler sergiliyor.
Seviyor olabilirsiniz, bağlanmış olabilirsiniz, hatta körkütük aşık olun farketmez kendinize saygınız varsa bu insanı hayatınızdan çıkarırsınız. Kendi iyiliğiniz için. Sizin bi suçunuz, yanlışınız yok. Tek hatanız bunları yapmasına izin vermeniz. Lütfen bu ilişkiye ders gözüyle bakın ve ilerleyin. Geride kalmayı hakediyor.

Sevgilin bunu söyledikten sonra ayrılman gerekirdi demek ki sevgilinde sosyal medyayı bu yönde kullanan bir ERKEK.

Ayrıca sana el sallayan bir erkeği neden tersleyesin ya da neden engelleyesin ki? Üniversite dediğin sosyal bir ortamdır illa ki birileriyle konuşacaksın sevgilin varsa sadece mesafe koyarsın bu kadar engelleyerek ya da tersleyerek karşı tarafı ''sapık'' gibi hissettirmenize ne gerek var. Sevgiliniz normal bir kafa yapısında değil zihniyetsiz, cahil adamın teki.

''Ben yapıyorum ama sevgilim yapamaz'' kafasında. Yanına kız grubu geldiğinde direkt olarak yüzüne kapatmasından belli değil mi? Aynısını sen yapsan ne o....luğun kalırdı ne aldatman kalırdı ona göre. Ne güzel üniversite gidiyorsunuz insanlarla kaynaşın konuşun ama böyle zihniyetsizlerle birlikte olarak zamanınızı harcamayın bu adamla devam edersen ileride senin çalışmana da izin vermez boşa üniversite okuduğunla kalırsın.

Peki bunun size faydası ne? Aşırı kıskanç, iftiracı, kontrol manyağı ve de iftiracı biri birden sütten çıkmış ak kaşığa döner mi sizce?

Kurtuldum diye sevineceginize kendinize bela arıyorsunuz.

Ekleme: Adamın sizi çok sevdiği falan yok buarada, hatta onun için beş kuruşluk değeriniz bile yok, olsa böyle davranmazdi zaten. Kendinizi kandırmayın.

Kendisi her haltı ya sizinle ya sizden önce biriyle yemiştir. Başka bi kadın tarafından aldatılmıştır. Ama bunların hiç biri sizin kabahatiniz değil. Güven sorunu olan, ağzından çıkanla yaptığı bir olmayan o. Belli ki manipüle etmiş sizi kabahatin sizde olduğunu sanıyosunuz geri dönmesini bekliyosunuz. İlişkinin en toksik biçimi bu. Güvensiz olan, kendi olmadan adım atmanızı kabullenemeyen, her kararınıza onay vermesini istemenizi bekleyen kişi kendisi. Bunu öz ailemiz bile yapsa yanlış olduğunu savunuyoruz sevgiliniz kim ki tam olarak hayatınızın bu kadar yönünü belirlemeye çalışıyor? Bir ceketi bile kendisi olmadan seçemeyeceğinizi düşündüren nedir? Uyurken uyandırıp uyu sen diye trip atmasını hangi sebep açıklar? Bi noktada paranoyak hareketler sergiliyor.
Seviyor olabilirsiniz, bağlanmış olabilirsiniz, hatta körkütük aşık olun farketmez kendinize saygınız varsa bu insanı hayatınızdan çıkarırsınız. Kendi iyiliğiniz için. Sizin bi suçunuz, yanlışınız yok. Tek hatanız bunları yapmasına izin vermeniz. Lütfen bu ilişkiye ders gözüyle bakın ve ilerleyin. Geride kalmayı hakediyor.
Teşekkür ederim yorum için . Zor olacak ama öyle olması gerekiyor

Ya benim anlamadığım şey seni gördüm el salladım diyen bir insanı neden engellemeniz gerekiyor? Mağara insanı mısınız? Üniversiteye gidiyorsunuz, tabii ki insanlarla muhatap olacaksınız.
Amacı sizi kendinize suçlu hissettirmek gelmeyin bu manipülasyonlara.
Bir de vicdan azabı çekiyorum diyorsunuz. Ne için?

Ya benim anlamadığım şey seni gördüm el salladım diyen bir insanı neden engellemeniz gerekiyor? Mağara insanı mısınız? Üniversiteye gidiyorsunuz, tabii ki insanlarla muhatap olacaksınız.
Amacı sizi kendinize suçlu hissettirmek gelmeyin bu manipülasyonlara.
Bir de vicdan azabı çekiyorum diyorsunuz. Ne için?
Güven sorunu onun mesajları görmesiyle başladı

Bence zoomladığı birini bulmuştur, tüm ara nağmelerinde de öyle olduğunu düşünüyorum. Siz bu kafada olduğunuz sürece de bitince veya olmazsa yine size döner merak etmeyin. Size iki yazar siz de yine kabul edersiniz.
Üniversitedeymişsiniz, benim size tavsiyem kendinize uygun başka arkadaşlar edinin. Böyle ilişkiniz olacağına olmasın daha iyi. Daha şimdiden profil resminizi kısıtlıyor, arkadaşlarınızı kısıtlıyor. Güven sorunundan ziyade kontrol problemi var bence.

Kişi kendinden bilirmiş işi diyorum. Ben aldattığını ya da aldatmaya meyilli olduğunu düşünüyorum. Bastırmak için de sizi kendi yaptığı şeyle itham ediyor.:110:

Güven sorunu onun mesajları görmesiyle başladı
Üniden biri yazdı diye suçlusu siz mi olmuşsunuz? Neyin güven sorunu? Sizin sevgiliniz değil miydi yanına kız grubu gelince yüzünüze telefonu kapatan? Eski sevgilisiyle takipleşen? Sosyal medyaya fotoğraf attınığızda size ''gögüslerini mi göstermeye çalışıyorsun'' diyerek size o.... muammelesi yapan? İlişkinin başından beri ufak ufak kıskançlık krizleriyle başladığınızı söylemişsiniz zaten.

Bu adam onunla bununla takılır boşta kalınca size geri döner siz de kabul edersiniz allah akıl fikir versin ne diyeyim.

X