Rüya Yorumları Her Gün Rüyalarımızı Anlatıp, Yorumlayalım

eylull

premseslerim büyüyor
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2009
2.988
10
43
Rüya Yorumlamak

Aynı rüya farklı zaman ve yerlerde görülürse, bunun yorumu da farklı olur. Bazen aynı rüyayı değişik insanlarda görebilir, ancak her insanın ruhu ve manevi dünyayı anlayışı, yaşamı farklıdır. Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile yorumu ve yansıması farklı olur. Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Rüyaları yorumlarken tarafsız olmak, duygulara kapılmamak, karamsarlaşmamak gerekir. Bu arada rüyada sadece bir şekil veya olayı değil, her şeyi birlikte yorumlamalıdır. Rüyadaki renkler de büyük önem taşır.

Rüyada görülen bazı insanlar tanıdıksa, adlarına da dikkat edilmelidir. Bu adların anlamları da yaklaşan bir durumu haber verebilir.

Örneğin derdi, sıkıntısı olan biri rüyasında adı Necati olan birini görürse sevinmelidir. Çünkü Necati "kurtuluş" anlamına gelmektedir. Bu durumda rüyayı gören dertten, sıkıntıdan kurtulacaktır. Rüyaları tarafsızca yorumlamalı ve ayrıntıları da değerlendirmelisiniz.

Peygamberimiz (Sallallâhu aleyhi vesellem) şöyle buyurmuştur:

Rüya üç çeşittir:

Allâhu Teâlâ tarafından (melek vasıtasıyla mü'minin kalbine rüyasında telkin edi len) bir müjde (yani sevindirici güzel rüya),Kişinin uyanık halinde önemseyip kalVıRÜS!ben meşgul olduğu bir şeyle ilgili olarak gördüğü rüya ve Şeytan tarafından (uyku halinde kalbe sokulan) korkutmak.Bu itibarla biriniz sevindirici bir rüya gördüğü zaman diVıRÜS!lerse anlatsın ve hoşlanmadığı bir rüya görürse onu kimseye anlatmasın ve (şeytanı defetVıRÜS!mek için) kalkıp namaz kılsın."
Ahir zamanda mü'minin rüyası doğru çıkar, sözü en doğru olanın rüyası da doğrudur.

Rüya'nın en sahih'i ne zaman görülür ?

"En sadık rüya seherlerde görülen rüyadır.
"En doğru rüya gündüz görülen rüyadır. Çünkü Allah vahyi gündüz tahsis etmiştir.

o zaman ben dün sabah gördüğüm ve etkesinden kurtulamadığım rüyamı anlatayım
bilen çakozlayan anlatsın tarafsız. ben yorumlarına bakınca hem iyi hem kötü kafam karıştı iyice

dün sabah 8gibi gördüm bu rüyayı..
rüyamda doğum yapıyorum normal doğumla bir erkek bebek dünyaya getiriyorum
doğumum çok rahat oluyor madem normal doğum bu kadar rahattı neden ben ilk doğumumu sezeryan yaptım diyorum. yalnız ayağa kalktıktan sonra müthiş ağrı hissediyorum. dikişlerdendir deniyor
neyse bebek odasına gidiyorum bebek yatakta yatıyor kar gibi bembeyaz simsiyah saçları var.
maşallah diyorum ben bu çocuğu ağrısız acısız nasıl doğurdum. birde büyük bebek ellerini kollarını oynatıyor sırtüstü yatmış.. yüzünü görmüyorum saçlarını okşuyorum yavrum diye öpüyorum başından.
ama saçları sanki traş ettirilmiş gibi hani yeni çıkmış gibide değil. bi ara içimden nazar değer yaşamazsa diyorum öyle uyanıverdim..
manasına bakıyorum kimi iyi kimi kötü..CADIARZU

Canım ben kendimce yorumumu yapayım tabi Allah bilir ama biz sadece yorum yapıyoruz. canım rüyada erkek çocuk görmek zaten bana da hep iyiye gelir gördüğüm de iyi bir şey olur özellikle bi de erkek doğurmak müşdeli haberdir senin gördüğün bebeğin çok güzel olduğunu söylemişsin ki bu da çok güzel olduğunu gösterir doğum ağrısın da sıkıntılardan kurtulacağınıgüzel günler yaşayacağını gösterdiğini duymuştum. inşallah aynen böyle hayırlı çıkar rüyan

sağol canım inşallah hayırlı çıkar rüyam..
ben rüyalarımın hep etkisinde kalmışımdır şimdiye kadar...
yorum için teşekkür ederim

sağol canım inşallah hayırlı çıkar rüyam..
ben rüyalarımın hep etkisinde kalmışımdır şimdiye kadar...
yorum için teşekkür ederim

inşallah canım . ben de etkisinde kalırım ve rüyayı hayra yor derler buna inanırım ama senin rüyan gerçekten güzel

merhaba geçenlerde bende saçlarımın kırıklarını aldırdığı gördüm ve arkasından başka bir elemanda tekrar saçlarımın uçlarını düzeltti

kızlar ben öyle çoks ık rüya gören biri değilim, görsem bile hatırlamam ama bunun her ayrıntısını hatırlıyorum.. analtıyorum iyi dinleyin:

ankara üniversitesini görmek için ankaraya gelmişim.. askeri bir yerde kalıyorum.. ortanın kantininden alışveriş yapıyorum, bozuk para veriyorum ama param çıkışmıyor. içeri gidip cüzdana bakıyorum, yırtık bir 5 tl alıp kasadaki adama veriyorum.

sonra oraya yüksek rütbeli komutanlar geliyo. bana askeri sınavlara girmek için mi ankara'ya geldiğimi soruyolar. hafiften de asılıyolar tabi =) sınavdan 90 aldıysam, bana yardım edeceklerini söylüyolar. bende ne askeri sınavı, ankara üni.yi gelmek için geldim diyorum.. onlarda şaşırıyolar.. napcaksın ankara üni.de der gibi..

bütün bunlar olurken güya yeni banyo yapmışım, saçım havluyla sarılı.

ne anlama geliyo olabilir, şimdiden sağolun? :)

merhaba geçenlerde bende saçlarımın kırıklarını aldırdığı gördüm ve arkasından başka bir elemanda tekrar saçlarımın uçlarını düzeltti

benim bildiğim saç sıkıntıdır inşallah sıkıntılarından kestirmekle kurtulacağın anlamına geliyor diye düşünüyorum

kızlar ben öyle çoks ık rüya gören biri değilim, görsem bile hatırlamam ama bunun her ayrıntısını hatırlıyorum.. analtıyorum iyi dinleyin:

ankara üniversitesini görmek için ankaraya gelmişim.. askeri bir yerde kalıyorum.. ortanın kantininden alışveriş yapıyorum, bozuk para veriyorum ama param çıkışmıyor. içeri gidip cüzdana bakıyorum, yırtık bir 5 tl alıp kasadaki adama veriyorum.

sonra oraya yüksek rütbeli komutanlar geliyo. bana askeri sınavlara girmek için mi ankara'ya geldiğimi soruyolar. hafiften de asılıyolar tabi =) sınavdan 90 aldıysam, bana yardım edeceklerini söylüyolar. bende ne askeri sınavı, ankara üni.yi gelmek için geldim diyorum.. onlarda şaşırıyolar.. napcaksın ankara üni.de der gibi..

bütün bunlar olurken güya yeni banyo yapmışım, saçım havluyla sarılı.

ne anlama geliyo olabilir, şimdiden sağolun? :)

canım tabi her şeyi Allah bilir ama biz kendimize göre yorumlayalım umarım sana malum etmiştir. rütbeli asker rüyada çok iyidir resmi bir işin varsa o işinin hayıırlı bir şekilde sonuçlanacağını ayrıca üniversitenin de hayırla sonuçlanan bir iş olduğunu duymuştum bozuk parayı vererek sıkıntılarını atıyosun.

canım benımde rüyamı yorumlarmısınız lütfen.
dün akşam inanılır gibi değil sevgılımın hayatına bırısı girmiş hem benımle hem onunla görüştüğünü tesadüfen bir yerde karşılaştığımızı kızla ve o benımleyken kızla baya ağır şekılde kavga ettıgımızı gördüm.oda durmuş seyredıyordu olan bıtenı bu ne anlama gelıyor ıkı gündür aynı rüyayı görüyorum nedense anlamadım gitti.

ay cok merak ediyorum sabahtan beri aklıma takıldı bende
dün gece açıköğretimdeki sınavlarımın hepsinden geçtigimi gördüm
cok mutlu oluyorum bağırıyorum falan tek seferde geçtim falan diye
acaba anlamı nedir?

bn bi dünden önceki qece qördüm cok netti.. yorumLarsanız cok ama cok sevncem =)) bn markete qdioodm orda kepkLi ekmek aLmaya calısıorm.. o sırada istediqim bise qordm cips qbi bisedi.. soora
böLe bi fare ama ama tüyLeri köpek tüyü qbi süTLü kahve renqi.. kuLakLarı kafasndan büyük ayının kuLakLarı qbı yuvarLak yuvarLak.. bn onu qörnce cıqLık aTTm kacıorm ama pesimden qeLio.. hanqi kuTuyu kaLdrsam aLTndan o cıkıo.. bn fasLa kötü ruya qormem ama bu ruyayLa bi huzursuz uyandm...

yorumLarmısınz LüTfen=))

bide 1 ay fLn oLdu qoreLi ama cook korkuncTu cok uTandm sabh kaLknca :kedi: ben parTi var die evden cıkıp qdiorm.. (arkadasmn eski sevqiLisninmis parTi) onLa normaLde arkadasız ama cok samimi diiLz sadece seLam veririz fLn.. nese qdiorm parTie onLarın evıne küvete qrioorm (sanırım cıpLaqım:eek: ) onLarı bekLiorm sora iceri o qrio arkadasyLa beraber. meraba diorm kafasnı saLLıo.. ben hersey normaLmis qbi davranıorm ama o cok kötü bakısLar atıo snn burda ne işn var dio? ben o an cok utanıoorm ama cıpLak oLup kuvette bekLediqim icn diiL parTie davetsiz qeLdm die.. sora cıpLak oLduqum akLıma qeLio. daha cok uTanıorm.. ama cok kötü bi duyqu.. ve sabah uTanarak kalkTm.. yani kendimi kırmızı hissediodm.. bide bu rüya oteLdeyken qörmüsTm ve iLk qördüüm ruyaydı..
hani ilK defa yattıqın biyerde qorduun iLk rüya qercek oLur derLer yha.. o yüzden cok merak edioorm lüTFen yorumLarmısınız...?? tesekkurLer smdıden

benim bildiğim saç sıkıntıdır inşallah sıkıntılarından kestirmekle kurtulacağın anlamına geliyor diye düşünüyorum

İLginiz için teşekkür ederim:) Bneim rüyam şöyle: lise ve birkaç ilkokul arkadaşlarım ile buluştuk baya kalabalık bir ortam oluştu,topluca bir yerlere gittik bulunduğumuz yerde su da vardı ben telefonumu yanlışlıkla suya düşürdüm.Kafede baya oturduktan sonra bazı kişiler dışarı çıktı arkalarından biz de çıktık bir kaç kişi araba alıp gelmiş,benim erkek arkadaşım beni arabaya almadan gidiyordu yüzsüzlük yapıp arabaya bindim,neden bindin ki ben sizin ordan geçmiyorum diyerek mırıldandı duymamazlığa geldim.Sizin orda kavga oldu bankacılarla minübüscüler birbirine girdi dedi ortalık çok fena dedi.

bende rabbim hayır etsin bugün rüyamda askere gitcek teyzemin oğlunu gördüm rüyamda sözde ben ilşkiye girmişim onun pantalonunu giyerken kuşunu gördm sonra annm babam gelio ben yatakta cıplakken giyinmeye çalişiyom sonra nasıl çaktırmadan abdest alırım die düşünüyom bide annanemin bir elinde baklava br elindede şekerpare ben şaşiriyom belkide gülüyom çocuk gibi diom öle işte inşaallah iiidir manaları şimdiden teşekkürler

ay cok merak ediyorum sabahtan beri aklıma takıldı bende
dün gece açıköğretimdeki sınavlarımın hepsinden geçtigimi gördüm
cok mutlu oluyorum bağırıyorum falan tek seferde geçtim falan diye
acaba anlamı nedir?

canım bilmiyorum bi anlamı var mı inşallah hayıra çıkar ama etkisinde kalmış olabilir misin sınavla ilgili nedir bilmiyorum bilwn bi arkadaş varsa yorar inşallah

canım benımde rüyamı yorumlarmısınız lütfen.
dün akşam inanılır gibi değil sevgılımın hayatına bırısı girmiş hem benımle hem onunla görüştüğünü tesadüfen bir yerde karşılaştığımızı kızla ve o benımleyken kızla baya ağır şekılde kavga ettıgımızı gördüm.oda durmuş seyredıyordu olan bıtenı bu ne anlama gelıyor ıkı gündür aynı rüyayı görüyorum nedense anlamadım gitti.

canım inşallah hayırdır ama ana böyle rüyalar hiç iyi gelmezdi ama seninkini hayra yoralım inşallah hayra çıksın

bn bi dünden önceki qece qördüm cok netti.. yorumLarsanız cok ama cok sevncem =)) bn markete qdioodm orda kepkLi ekmek aLmaya calısıorm.. o sırada istediqim bise qordm cips qbi bisedi.. soora
böLe bi fare ama ama tüyLeri köpek tüyü qbi süTLü kahve renqi.. kuLakLarı kafasndan büyük ayının kuLakLarı qbı yuvarLak yuvarLak.. bn onu qörnce cıqLık aTTm kacıorm ama pesimden qeLio.. hanqi kuTuyu kaLdrsam aLTndan o cıkıo.. bn fasLa kötü ruya qormem ama bu ruyayLa bi huzursuz uyandm...

yorumLarmısınz LüTfen=))

canım benim tek korkunç gördüğüm rüyadır normalde rüyamda fare ısırdığını görürsem illa birinden kötü bi şey gelir ama seni ısırmamış sen fareden kaçmışsın sanırımbi düşmanın var ama sana bi şey yapamıyorum. tabi gene de Allah bilir ama çok kötü değilmiş rüyan

İLginiz için teşekkür ederim:) Bneim rüyam şöyle: lise ve birkaç ilkokul arkadaşlarım ile buluştuk baya kalabalık bir ortam oluştu,topluca bir yerlere gittik bulunduğumuz yerde su da vardı ben telefonumu yanlışlıkla suya düşürdüm.Kafede baya oturduktan sonra bazı kişiler dışarı çıktı arkalarından biz de çıktık bir kaç kişi araba alıp gelmiş,benim erkek arkadaşım beni arabaya almadan gidiyordu yüzsüzlük yapıp arabaya bindim,neden bindin ki ben sizin ordan geçmiyorum diyerek mırıldandı duymamazlığa geldim.Sizin orda kavga oldu bankacılarla minübüscüler birbirine girdi dedi ortalık çok fena dedi.

canım rüyanda tek bildiğim araba. arabayı genelde hep böyle söylerler arabaya binmek bi muradın olacak demek sen de zorla binmişsin sanırım çabanla bir şey olacak

X