Cilt Bakımı Ürünleri Hayvanlar Üzerinde Deney Yapan ve Kozmetik Firmaları

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
pek bir seçeneğimiz kalmıyor ciddi anlamda. ama cidden umrumda değil gerekirse hiç makyaj yapmam, kişisel bakımım için genel olarak doğal ürünler kullanıyorum zaten

loreal ürünleri MAC rujları olmadan yaşayamayacağını sanan insanlar var ne yazık ki :KK50:

malesef canım,bazı ınsanlarda,ozellıkle yeni nesilde genc yaslardan berı bagımlılık halıne gelmıs durumda makyaj yapmak.neyse sanırım bu ayrı bır topıge konu olabılecek bır durum :-D ben de gerekırse hıc makyaj yapmamayı seve seve kabul ederım kı bu gıdısle de oyle olacak.cunku hayvan deneylerı konusundakı hassasıyet arttıkca konuyla ılgılı bılgı kırlılıgı de artıyor.bır yerde curıelty free oldugu belırtılen bır marka baska yerde deneycı olarak gecıyor.acıkcası marka ısmı paylasmaya cekınır oldum.

Braun (Gillette)
Colgate - Palmolive
L'oreal
Biotherm
Cacharel
Garnier Fruc.
Giorgio Armani
Helena Rubinstein
Lancôme
Ralph Lauren
Vichy
Max Factor
Oral-B
Pantene
Pfizer
Procter & Gamble
3M
Unilever
S.C Johnson (OFF! sivrisinek kovucu ve Oust ev parfümü)
Reckitt Benckiser (Veet epilasyon ürünleri)
Henkel - Schwarzkopf
Johnson & Johnson
Neutrogena
Givenchy
Calvin Klein
Vaseline
Dove
Alcon (ilaç firması)
Sensodyne (diş macunu)
Maybelline
Adidas (kozmetik)
Davidoff
JOOP!
Lancaster
Protex (sabun)
Ajax

Lancome, Loreal, Neutrogena, Schwarzkopf, Helena Rubinstein, Max Factor, Pantene.. yuhh yaa hayallerim yıkıldı resmen. En beğendiğim ürünler :KK53::KK53::KK53:

Lancome, Loreal, Neutrogena, Schwarzkopf, Helena Rubinstein, Max Factor, Pantene.. yuhh yaa hayallerim yıkıldı resmen. En beğendiğim ürünler :KK53::KK53::KK53:

Loreal hatta diğerlerine nazaran en acımasızı, yaptıkları marifet gibi savunuyor ve bir adımd ahi geri atmıyor.
Tabi bu ürünleri hayvan deneylerinden haberdar olup almaya devam edebilenlerin acımasızlığı apayrı bir konu...

Biz kozmetiği ne kadar az kullanırsak, firmalar o kadar dikkatli davranmak zorunda kalırlar. http://sagliklidogalkozmetik.blogspot.com/ sitesi, doğal bakım önerileri ve kozmetikler hakkında analizler sunan çok güzel bir blog. Ben bu siteyi keşfettiğimden beri çok şeyi değiştirdim.

verdiğiniz linki hemen inceliyorum ve söylediklerinize de katılıyorum, çok haklısınız.
yüzünde kusur olmayan genç kızlar bakıyorum fondoten kullanıyor gereksiz yere çok üzücü :/

Lush'ın makyaj bazı gibi bişeyi var ben fondöten yerine kullanıyorum, harika ve sivilce falan yapmadı bende ki çok meyillidir cildim...

tavsiye ederim kızlar

Valla ben hiç birine inanmıyorum, mutlaka vardır onlarda da birşey..
Onlar nasıl test yapıyorlarmış peki??

Aaa aslına bakarsanız peta burdaki pek çok markayı 'cruelty free (yani işkencesiz )' ürün olarak kabul etmiyo.. Bir peta üyesiyim ve buna rağmen petanın çok güvenilir olduğunu kabul etmiyorum.. Ben bir veganım ve veganların en önemli özellikleri cruelt free ürünler kullanması.. Şimdi diyceksinizki gerçekten hiçbir ürün kalmadı... Aslında var.. Burda aşağı yukarı hepsini vermiş arkadaş.. ::http://veganturkiye.blogspot.com.tr/2013/01/vegan-ve-vejetaryen-urunler-ve-markalar.html

Ayrıca bir firmanın hayvanlar üzerinde deney yapıp yapmadığını ambalajın üzerindeki logo ve amblemlerden anlayabilirsiniz... Onunda linkini atıyorum.. ::http://cirkinkadinyokturazmakyajvardir.blogspot.com.tr/2013/05/kozmetik-urunlerdeki-logolar-ve.html

UNUTMAYIN!! VEGAN LOGOSU OLAN ÜRÜNLER HİÇBİR ŞEKİLDE HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST UYGULAMAZ!!

Son düzenleme:
Aaa aslına bakarsanız peta burdaki pek çok markayı 'cruelty free (yani işkencesiz )' ürün olarak kabul etmiyo.. Bir peta üyesiyim ve buna rağmen petanın çok güvenilir olduğunu kabul etmiyorum.. Ben bir veganım ve veganların en önemli özellikleri cruelt free ürünler kullanması.. Şimdi diyceksinizki gerçekten hiçbir ürün kalmadı... Aslında var.. Burda aşağı yukarı hepsini vermiş arkadaş.. ::http://veganturkiye.blogspot.com.tr/2013/01/vegan-ve-vejetaryen-urunler-ve-markalar.html

Ayrıca bir firmanın hayvanlar üzerinde deney yapıp yapmadığını ambalajın üzerindeki logo ve amblemlerden anlayabilirsiniz... Onunda linkini atıyorum.. ::http://cirkinkadinyokturazmakyajvardir.blogspot.com.tr/2013/05/kozmetik-urunlerdeki-logolar-ve.html

UNUTMAYIN!! VEGAN LOGOSU OLAN ÜRÜNLER HİÇBİR ŞEKİLDE HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST UYGULAMAZ!!

sevgili sedoshland, bu konularda çok araştırma yapan bir arkadaşımız vardı ve kesinlikle bir ürünün vegan olması deney yapılmadığı anlamına gelmez diyordu.

vegan ürünlerde hayvansal hiçbir ürün kullanılmaz fakat kimyasallar hayvansal ürün olmadığından deney yapılsa da bir ürün veganlara uygun olabilir. zaten bu vegan ürünler çinde satılıyorsa deney yapılmak mecburiyetinde, biliyorsunuz.

petanın çok güvenilir olmadığı konusuna katılıyorum. BUAV'IN bir listesi var ve çok daha sıkı elemelerden geçirilip "Leaping Bunny"( sıçrayan tavşan) logosu veriliyor markalara. bu logo çok daha güvenilir bir logo.

ayrıca linkini paylaştığınız çirkin kadın yoktur blogunda alttaki yorumlarda, blogger eğer kendine uygun ürün bulamazsa body shoptan ya da narstan ürün aldığını belirtmiş. bu da doğru bişey değil bence :KK43:

buarada ben de vejeteryanım, ve zamanla veganlığa doğru gideceğim inşallah. vegan yemeklerle ilgili tavsiye edeceğiniz bir site var mı? paylaşıırsanız memnun olurum...

Son düzenleme:
Firmalarla da iletişime geçilebilir ama ne kadar doğru bilgi verecekleri şüpheli, Blistex,Algologie ve Bioder yapmadıklarını söylüyorlar.
Türk markalarla iletişim kurmak da daha mı kolay daha mı zor !!??

arkadaşlar BUAV'ın listesinden kontrol edin, o bahsedilen markalar evet temiz değiller, yani deney yapıyorlar.

arko türk malı ama evyap'ın ve evyap markasının activex el sabunun arkasında ( büyük boy) deney yapıldığı yazıyordu ben almıyorum o yüzden...

cilt bakımı için şuan dermalogica buav sertifikası onaylı görünüyor, yani sıçrayan tavşan logosu, ondan alabilirsiniz.

marka olara değil de ürün sorarsanız bildiklerimi yazıp yardımcı olayım...

the balm'ı ben de arastırdım ancak hıcbıryerde boyle bır bılgıye ulasamadım.o yuzden de emın oldugum essense'ı tavsıye ettım.
Kızlar benım bu konudakı gorusum hıcbır fırma kendını 1 adım one cıkaracak bır bılgıyı saklamaz.bır markanın curıelty free olması da onu 1 hatta belkı bırkac adım one cıkaracagına gore ben hayvan deneyı yapmayan fırmaların her fırsatta,her ortamda bunu vurgulayacagı ınancındayım.bu yuzden de urunlerının ambalajında logo olmayan,curıelty free olduklarını web sıtelerınde duyurmayan markalardan emın olamıyorum.sızlerın fıkrınız nedır bu konuda?
essensenin ürünleri nasıl?

bu arada uzunca bir zaman sonra yeni tanıştığım bir üründen bahsedeyim dedim. rival de loop: vegan ürün,yüz yıkama jelini kullanıyorum bir haftadır,memnunum

X