Hayatım kabusa döndü

Smoothieee

Zuzu
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
278
327
Herkese merhabalar,
Bir önceki konumda boşanmak istediğini fakat cesaretim olmadığını yazmıştım, nasıl söyleyeceğim vs gibi şeyler yazmıştım.
Aradan zaman geçti , eş kişisiyle ayrılmak istediğimi , bebeğimizin birşeyleri yoluna girdikten sonra artık onunla devam etmek istemediğimi dile getirdim kabul etmedi lakin kararlı olduğumu biliyor, artık ev arkadaşıyız .

Ama annem hiç olmadığı kadar artık beni bunaltmaya başladı.
Delirmek üzereyim. Evet kapım hep açık sana diyor diyor da.
Arıyor sürekli dışarı çıkarken çocuğa suyunu aldın mı meyve yedirme dışarıda soğuk , battaniyesini sıkı sar üşümesin çocuk. Her gün yemeğini taze yap çocuğun ne bu iki günlük yemek ben size yedirdim mi de sen çocuğa yediriyosun . Her gün pilav makarna yedir tok tutsun yemeğine tereyağ kat . Görüntülü konuşuyorsak hırkası ince yelek de giydir belini ört. Hafif bir hapşırma duysa bak gördün mü üşüttün çocuğu . Gece ağlasa korksa ordayken çocuğu üşüttün. Kafayı üşütme ye takmış . Geçen annemle komşuya gittik asnnem içeride otururken çocuğum yanımdaydi ayağı takıldı düştü içeriden koşa koşa gelip bağırdı çocuk ağlarken kucağımdan aldı , sen lafa dalio bakmıyosun çocuğa Allah cezanı versin dedi . Sen ne diyosun ya anne dedim babasından betersin sakin ol noluyo benden çok üzülemezsin dedim. Git oklavayi alda döv beni dedi . Oturup ağlamamak için kendimi zor tuttum benim ne kadar zorluk çektigi ne kadar dikkatli ve kontrolcü bir anne olduğumu en iyi sen biliyosun dedim . Kayınvalide senin gibi davransa bin türlü laf edersin sen diye böylesin ben senin kızınım benim ilgiye Şefkate ihtiyacım var çocuğumu ben zaten herkesten çok seviyorum diyorum . Anlamak istemiyor tabi kızım diyor ama devam ediyor.
Hiç kavga etmemiş ben artık her telefon açtığında çabucak kapatıyorum çünkü tartışıyoruz yoruldum artık .
Kaç yaşındayım çocuğum kaç yaşına gelmiş beni bu kadar yönlendirmesine tahammül edemiyorum .
Geçen rüyasında anne ben biriyle evleneceğim demişim , oda kafana göre bundan sonra kimseyi seviyorum diyemezsin bundan sonra benim sözüm geçerli demiş . Anlıyorum ki ayrıldıktan sonra hayatımı zindana çevirecek . Zaten gençkende arkadaşlarımla görüşmeme izin vermezdi eve gelsinler ben giderim derdi . Hiç bir yere göndermezdi. Erkekle konuşmayı ayıp sayardi ve saçma birşey örnek lisede süveter den önden gömleği çıkardım diye bilmem ne mi olcaksin başımıza diye benimle tartışmisti .
Ben hep uyumlu ve sakin bir insandm annem diye ses çıkarmaz karşı gelmezdm . Ama bu kadar müdahale etmesi evliyken şuan çok fazla hat safhada bundan önceki zamanlarda kesinlikle yoktu . Şimdi sanki emir vermeye arıyor. Şuan en azından eş kişisiyle konuşmasamda bir destehi olmasada en azından kendi düzenim diyorum . Evde kimse karışmıyor görüşmüyor, neyi nasıl istersem öyle yapıyor öyle geziyorum . Ama annemde öyle değil , buzdolabını çok açık tutma bozulur musluğu çevirme kırılır. Çok iyi olmasına çok iyi ama iki huyu beni benden alıyor aşırı kontrolcü tavrı ve nerde nasıl davranacağını kestirememek . Bun un için bir psikolog görüşmesi ayarladım 2 seans sonra doktor tedaviye ihtiyacınız yok demiş . Çünkü annemi biliyorum benim onun bunun aklına ihtiyacm yok diyecek m böyle işte kızlar biraz içimi dökmek istedim bana bir akıl verij nasıl bir yol izlemeli . Boğuluyorum

Buda yeni moda oldu galiba
Artık eşimle boşanacağız ev arkadaşıyız aynı evde yaşıyoruz
......
Buna mi takıldınz ? Çocuğum otizm tanılı ve bir ton eğitim alıyor haftanın beş günü farklı farklı yerlere götürüyorum , sadece bir yer olsa bırakıp gider insan ama bu karın bile duzenjni henüz çok zor oturtmusken herşeyin sil baştan olmasına şuan için izin veremem çünkü bu Düzeni bile kurmak aylarımi aldı. Ayrıca ev arkadaşı gibiyiz diyip eşimi aldatmiyorum veya başka bir adamı bununla kandırmıyorum bilginize

Anne anne değil bildiğin diktatör

Bunu kv de yapsa bir sürü şey der insan ama annesi olunca ne denir bilemedim

Sessiz kalmiyacaksin o ne kadar seni baskılarsa sen de ona karşı cikicaksin

Artık bekar evdeki kızı değilsin evlendin çocuğun oldu neyin ne olduğunu bilecek akla sahipsin
Sende annesin ben anneyim diye baskı yapıyorsa öyle değil mi

Ne yaşadığınızı bilemeyiz tabi evliliğiniz de ama bence konuşmalarınıza göre zor geçen bir evliliğiniz yok. Siz demişsiniz istediğim gibi geziyorum yaşıyorum diye. Bekarken bile üzerinizde baskı süren anneniz emin olun ayrıldığınız için çok daha fazla baskı kurmaya çalışacak. Ki şuan bile bu baskıları fazlasıyla yapıyormuş. Büyük problemleriniz yoksa evliliğimize bir şans daha vermenizi öneririm

Buna mi takıldınz ? Çocuğum otizm tanılı ve bir ton eğitim alıyor haftanın beş günü farklı farklı yerlere götürüyorum , sadece bir yer olsa bırakıp gider insan ama bu karın bile duzenjni henüz çok zor oturtmusken herşeyin sil baştan olmasına şuan için izin veremem çünkü bu Düzeni bile kurmak aylarımi aldı. Ayrıca ev arkadaşı gibiyiz diyip eşimi aldatmiyorum veya başka bir adamı bununla kandırmıyorum bilginize

Oooooo bak ben sana nasıl yorum yaptim uzunca altta oku oldumu?

Ayrıca bu sana yazılmadı evet sende varsın ama son iki gündür boşanacam ama ev arkadaşıyız aynı evde yaşıyoruz diye konular açıldı bu yorumu o yüzden yazdım

Ayrıca ne alaka ki bana ben eşimi aldatmıyorum diye yada başka adamla kandırmıyorum dediniz bu ne alaka ne öyle bir şey dedim nede aklıma geldi

Bunlar sizin aklınıza nasıl geldi buda tuhaf doğrusu

Çocuğunuz konusuna gelince ALLAH sağlık versin

Evet, tek başıma bir eve çıkmak gibi birşeyim söz konusu olamaz şuanda hem korkuyorum hemde aile yapımıza malesef çok ters

Benim de aile yapıma ters ama ben başta kestim sizinle kalmam benim bir düzenim var dedim siz de öyle deyin çalışmıyorsanız çalışın 1+1 eviniz olsun ama kendi düzeniniz olsun anneniz de çocuğa bakar o zaman size çok söylenmez kendi baktığı için muhteşem bakıyordur ya :)

Eşinle şimdi iki arkadaş gibi aynı evde yaşayabilirsin fakat muhakkak bir gün ikinizden birinin hayatına biri girecek ve bu sahte düzen bozulacak
Sen ilk olarak gerçekten boşanmak isteyip istemediğine karar ver

, hayatındaki artı ve eksileri ölçüp biçerek kendine bir düzen kurmaya çalış , üzgünüm ki senin şuan evde arkadaş olarak kurduğun düzen çok geçmeden patlayacaktır

O yüzden bir an önce orta yolu bul, ya evliliğine bir şans daha ver yada kendi evini kendi düzenini kur ailene yakın ama ayrı bir evde yaşa

Çünkü bu anlattıklarından ailenle aynı evde çok daha mutsuz olacağını gösteriyor

Buda yeni moda oldu galiba
Artık eşimle boşanacağız ev arkadaşıyız aynı evde yaşıyoruz
......
İnsanlar maalesef mecburi şartlardan dolayı bir süre böyle yaşamak durumunda kalabilir. Çok kınamamak gerek konu sahibi de kendisi ayrı evde yaşamak ister diye düşünüyorum

Konu sahibi bu durumda mecbur bir süre eşinle yaşıycan. Bu sürede de kendin iş bul ekonomik düzenini kurup kendine küçük bir ev kirala sonra boşan, ev annene yakın olsun o baksın çocuğa

Olabilfigince bosanmanizi erteleyin,cocugunuz biraz daha toparlasin,anneniz sizi daha cok binaltacak belli ki

Koca kişisini ne sebeple hayatından çıkaracaksın bilmiyorum ama bu anneyle de ömür zindan olur. Ya boşanmayı ertele yada aynı yaşama devam et,eşin gitsin,düzeniniz kalsın ikiniz için. Ben şahsen annemle asla anlaşamam. 2 gün iyiysek 3. Gün başlar laf sokmaya,inatlaşmaya. O yüzden büyük konuşmayayim asla yapamam annemle. İyice düşün taşın,yağmurdan kaçarlen doluya tutulma. Allah evladına şifa versin.

İnsanlar maalesef mecburi şartlardan dolayı bir süre böyle yaşamak durumunda kalabilir. Çok kınamamak gerek konu sahibi de kendisi ayrı evde yaşamak ister diye düşünüyorum
Arkadaşın durumu zor
Koca adam değil
Anne anne değil

Iki tarafi da seyli değnek

Bu yorumu sadece arkadaşa yazmadım takip ettiyseniz bir kaç gündür boşanacam ama aynı evdeyiz diye acılan konulara dedim

Konu sahibiyle ilgili ne yapması gerekiyor açıkladım

Annem ayrı eve çıkacağım gibi birşey söylersem evlatlıktan reddeder onu yola getirecek bir büyük yakın kimse yok maalesef ki bende öyle düşünmeye başladım. Eş le de hicbirsey yolunda değil ama dediğim gibi en azından evde olmadığında istediğim gibi at koşturabiliyorum artık farkettim ki orada diken üstündeyim. Çok allak bullak durumdayım . İnanın ki çıkar yol bulamıyorum . Ama bir süre eş l devam edeceğim denemek isterse aile terapisti şansımı deneyeceğim . İstemezse de galiba ziyan olacak hayatim

Arkadaşın durumu zor
Koca adam değil
Anne anne değil

Iki tarafi da seyli değnek

Bu yorumu sadece arkadaşa yazmadım takip ettiyseniz bir kaç gündür boşanacam ama aynı evdeyiz diye acılan konulara dedim

Konu sahibiyle ilgili ne yapması gerekiyor açıkladım

Okudum okudum nerede, kimi kinadiginizi anlamadim :) ortada kinama bilmeme ne, aldatmaya dair hic bir sey yazmamissiniz Allahim sana geliyorum :)

Annem ayrı eve çıkacağım gibi birşey söylersem evlatlıktan reddeder onu yola getirecek bir büyük yakın kimse yok maalesef ki bende öyle düşünmeye başladım. Eş le de hicbirsey yolunda değil ama dediğim gibi en azından evde olmadığında istediğim gibi at koşturabiliyorum artık farkettim ki orada diken üstündeyim. Çok allak bullak durumdayım . İnanın ki çıkar yol bulamıyorum . Ama bir süre eş l devam edeceğim denemek isterse aile terapisti şansımı deneyeceğim . İstemezse de galiba ziyan olacak hayatim
Anneniz drama kraliçesi. Beni evlatlıktan reddetmesin diye aynı eve girerseniz sadece sizin hayatınız değil çocuğunuzun ki de zindan olur. Rest çekmenin vakti gelmiş geçiyor bence.

X