Hangi marketlerden alışveriş yapıyorsunuz? Aylık market masrafınız ne kadar?

bubendegilim

Görümceleri koruma derneği başkanı🌹
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
7.456
24.765
Konu siyasi değildir ❗
Görünce içim dağlandı. Ülkede güvenilecek kimse mi kalmadı cidden yaw?
Bunun yayılması için buraya bırakacağım. Ve siz nerelerden market alışverişi yapıyorsunuz , bunu da çok merak ettim.
Keşke çok daha ağır cezalar verilseydi. Bu paralar bu marketler için ne ki ?
Aylık market masrafınız ne kadar ?
Benim en aşağı 1500₺ 😬

Eklentiler

• CD2C6093-2115-4430-A2DE-E6F6DDC597DD.jpeg
    CD2C6093-2115-4430-A2DE-E6F6DDC597DD.jpeg
    87,8 KB · Görüntüleme: 901
ortalama senin ki kadar tutuyor. küçücük bir poşete geçen 140 tl para ödedim içinde lüks hiç bişey yok biraz peynir ekmek 100-150 gr salam (lüks sayılırsa) bir kaç meyve ve sebze iki kişiyiz hiç biri kg değildi. bi misafir çağırsan bi kap yemek tutmaz. geçen sene kasım ayında market aşıverişi yapmıştım 500 tl tutmuştu arabanın bagaj full dolmuştu içinde lüks denecek şeylerde vardı abur cubur vs şimdi 500 tl ye o gün aldıklarımın yarısını alamam

ortalama senin ki kadar tutuyor. küçücük bir poşete geçen 140 tl para ödedim içinde lüks hiç bişey yok biraz peynir ekmek 100-150 gr salam (lüks sayılırsa) bir kaç meyve ve sebze iki kişiyiz hiç biri kg değildi. bi misafir çağırsan bi kap yemek tutmaz. geçen sene kasım ayında market aşıverişi yapmıştım 500 tl tutmuştu arabanın bagaj full dolmuştu içinde lüks denecek şeylerde vardı abur cubur vs şimdi 500 tl ye o gün aldıklarımın yarısını alamam
Vay salam alan bir kk üyesi :KK70: maalesef o lükse giriyor. Şaka bir yana evlendiğimde evi doldurmuştuk 600₺ tutmuştu. İçinde mutfak eşyaları bile vardı…

herşeye kat kat zam geldi. bu cezalarıda yine milletten çıkarıp ödeyecekler yine zam bindirecekler.
çözüm bu değil ki. fiyatları düşürmeleri gerekiyor.
bir avuç peynir 30 tl olmuş ekmek 2,5 tl asgari ücrete okul masraflarına vs girmiyorum. ayy siniri bozuluyor insanın düşününce.

Biz kalabalık bı aileyiz çocuk yok .. ama aylık market 1900u çok rahat buluyor ve her ay aldığım şeyler aynıdır her seferinde fiyat artıyor bim marketten yapıyordum ama ucuz market diye bişi kalmadı malesef gidişat hiç de iyi gözükmüyor🥺 herşeye zam üstüne zam neyle gecincez faturalari saymıyorum bile vergi üstüne vergi çözümü de malesef bizde yok 🥺

Konu siyasi değildir ❗
Görünce içim dağlandı. Ülkede güvenilecek kimse mi kalmadı cidden yaw?
Bunun yayılması için buraya bırakacağım. Ve siz nerelerden market alışverişi yapıyorsunuz , bunu da çok merak ettim.
Keşke çok daha ağır cezalar verilseydi. Bu paralar bu marketler için ne ki ?
Aylık market masrafınız ne kadar ?
Benim en aşağı 1500₺ 😬
Ben hep 100TL'lik alışveriş yapıyorum. O yüzden beni ilgilendirmiyor eheehehhee

Ülker ürünlerine %25 zam yapacağını açıklamış. sanki yıllardır gizli zam yapmıyormuş gibi. Gramajlarını küçülte küçülte yakında sadece çikolatanın paketini satacaklar :KK70:

Vay salam alan bir kk üyesi :KK70: maalesef o lükse giriyor. Şaka bir yana evlendiğimde evi doldurmuştuk 600₺ tutmuştu. İçinde mutfak eşyaları bile vardı…
aaaa oha cidden mi
E ben kedilere hergün nerdeyse o dilim salamlardan veriyorum,kuru mamam her zaman olmuyor
Artık ben yiyeyim onları 😯😆

Ülker ürünlerine %25 zam yapacağını açıklamış. sanki yıllardır gizli zam yapmıyormuş gibi. Gramajlarını küçülte küçülte yakında sadece çikolatanın paketini satacaklar :KK70:
🤣 Çikolata sever olarak almadan yapamıyorum malesef ekmek üstü surulenden 🤣yakındadir paket satisida nefis korlensin diye 🤣🤣

herşeye kat kat zam geldi. bu cezalarıda yine milletten çıkarıp ödeyecekler yine zam bindirecekler.
çözüm bu değil ki. fiyatları düşürmeleri gerekiyor.
bir avuç peynir 30 tl olmuş ekmek 2,5 tl asgari ücrete okul masraflarına vs girmiyorum. ayy siniri bozuluyor insanın düşününce.
Zaten cezalarda inandırı gelmedi. Bunlar bu marketler için çerez parası.

Benzin de beni ilgilendirmiyor:KK70: 100₺ lik alıyorum hdjsjd

Çikolataları aşırı kalitesizleşti. Valla damak alıyorum :KK70: bari batacaksam kaliteli batayım :KK70:

Bu ceza neden ki?
Erken yaşlanmama neden oluyor diye Twitter,haber sitesi,siyasi sayfa faaln takip etmiyorum- siyasilerin sesini duyduğum gibi cümleyi anlamamak için hemen ortamı terkediyorum ya da kulaklık takıyorum.
Günlük olarak takip edip küfür ettiğim tek şey döviz ve aldığım ürüne gelen zamlar : ((

Bu ceza neden ki?
Erken yaşlanmama neden oluyor diye Twitter,haber sitesi,siyasi sayfa faaln takip etmiyorum- siyasilerin sesini duyduğum gibi cümleyi anlamamak için hemen ortamı terkediyorum ya da kulaklık takıyorum.
Günlük olarak takip edip küfür ettiğim tek şey döviz ve aldığım ürüne gelen zamlar:KK43:((
Bunlar örgütlenip , birlikte zam yapmışlar. Wp konuşmaları falan varmış.

X