Premature Bebekler hamileyken rahim perdesi olup erken doğum yapan var mı???

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızım 3 yasında neden erken soğum yaptıgımı ikinci bebiş olmayınca. Bugun cekılen rahım filmi ile anladık.34 haftalık erken doğum yaptım açilmam oldu.
mrb rahimde perdeyi ilk dogumda ultrasonda kontrellerde hç anlamadılar mı ?ve gebelik nasl gcti bndede aynı şeyden süphelendiler ve hamileym ve biraz tedgnz ama sizin durumunuzu okyunca umut oldu içime

Meraba kir.ben 12+3 hamileym cumartai gunu ikili tarama sirasnda cift rahm oldgnu soyledi radyolog. Doktrla konusamadm ama koskuyrm bsey olursa die.surekli bel agrim var cnku 4 gundr
aynı durumu yaşadm bnmki dha yeni 5 hfta ama endişelendm biraz szn nasl gcyior ins herşey yolundadr saglıcakla kucagınıza alrsnz

mrb rahimde perdeyi ilk dogumda ultrasonda kontrellerde hç anlamadılar mı ?ve gebelik nasl gcti bndede aynı şeyden süphelendiler ve hamileym ve biraz tedgnz ama sizin durumunuzu okyunca umut oldu içime
Merhaba ultrasonda görmedi kimse sonrasında rahim filminde cıktı.hamileliğim gayet normal gitti 28 haftada gelişim geriliği cıktı kızımda 34 en iyi ihtimalle 36 haftada dogum yaparsın dedi doktorum tansıyonlarım yüksekti.tabii bunun perdeyle alakası yok erken dogum oluyor dediler genelde perde olanlarda ama benim dogumum yüksek tansıyondan dolayı basladı gayet rahat bi haöilelik geçirdiö perde sana sıkıntı vermez sen rahat ol doktorunun dediğinden cıkma canm.ben perdeyi aldırdım sonra bidaha hamile kaldım ama düştü bebeğim:KK43:(

Merhaba ultrasonda görmedi kimse sonrasında rahim filminde cıktı.hamileliğim gayet normal gitti 28 haftada gelişim geriliği cıktı kızımda 34 en iyi ihtimalle 36 haftada dogum yaparsın dedi doktorum tansıyonlarım yüksekti.tabii bunun perdeyle alakası yok erken dogum oluyor dediler genelde perde olanlarda ama benim dogumum yüksek tansıyondan dolayı basladı gayet rahat bi haöilelik geçirdiö perde sana sıkıntı vermez sen rahat ol doktorunun dediğinden cıkma canm.ben perdeyi aldırdım sonra bidaha hamile kaldım ama düştü bebeğim:KK43:(
ins dedgnz gbi olur bnde saglıcakla kavusurm bebegime ztn bu perde olayı düşük dglde erken dogum sebebymş doktorum öyle dedi ve ins sizde yeniden anne olursnz bi kere olmşsnz yine olursnz hç merak etmeyin kızınz şimdi nsl bu arada

ins dedgnz gbi olur bnde saglıcakla kavusurm bebegime ztn bu perde olayı düşük dglde erken dogum sebebymş doktorum öyle dedi ve ins sizde yeniden anne olursnz bi kere olmşsnz yine olursnz hç merak etmeyin kızınz şimdi nsl bu arada
Evet ama erken haftalarda düşük sonrakı haftalarda erken dogum sayılıyor ya benim düşüpğm ona bağlı olamaz gerci cünkü perdeyi aldırdım ben 8-9 ay kadar oluyor.inşallah allah isteyen herlese nasip etsin..ben perdenin bebek tutunsuktwn sonra bi sıkıntı yarattiğini düşünmüyorım.kızım şuan iyi teyzesi okula gidiyor..bugun tatil oldugu için uykuda hala:))

.bu konuda yeni deneyim kazanmış biri olarak her zaman yardımda bulunabilirim.
6 haftalık hamileyim. Rahimde septum var. Progeston a başladık. Hem iğne hem hap. Beni de aydınlatır mısın. Endişelerim var. Tecrübeli biri olaraktan nelere dikkat etmemi önerirsin. Şu an en ufak bi yardıma dahi çok ihtiyacım var

Ben de hamileliğimin 5. haftasında öğrenmiştim rahmimde perde olduğunu. Doktor %70 ya düşer ya da erken doğum olur demişti. 13. haftada serklaj yapıldı. 37. haftada rahmimdeki dikiş alındı. 38. haftada sezaryenle oğlumu kucağıma aldım çok şükür. Şimdi 2 buçuk yaşında. Tabi hamilelik boyunca dikkatli oldum. Çok fazla ayakta kalmadım. Progestan kullandım. Proluton iğne kullandım her hafta. Kasılmalarım çok fazla oluyordu belli bi haftadan sonra tansiyon ilacı kullandım. Sanırım 32. haftada bebek erken doğarsa diye ciğer geliştirici iğne yapıldı. Tekrar çocuk sahibi olmayı düşünürsek de o perdeyi aldırmam gerekecek.

6 haftalık hamileyim. Rahimde septum var. Progeston a başladık. Hem iğne hem hap. Beni de aydınlatır mısın. Endişelerim var. Tecrübeli biri olaraktan nelere dikkat etmemi önerirsin. Şu an en ufak bi yardıma dahi çok ihtiyacım var

Merhabalar, hamileliğiniz nasıl geciyor, bir sıkıntı yaşadınız mı ?

Ben de hamileliğimin 5. haftasında öğrenmiştim rahmimde perde olduğunu. Doktor %70 ya düşer ya da erken doğum olur demişti. 13. haftada serklaj yapıldı. 37. haftada rahmimdeki dikiş alındı. 38. haftada sezaryenle oğlumu kucağıma aldım çok şükür. Şimdi 2 buçuk yaşında. Tabi hamilelik boyunca dikkatli oldum. Çok fazla ayakta kalmadım. Progestan kullandım. Proluton iğne kullandım her hafta. Kasılmalarım çok fazla oluyordu belli bi haftadan sonra tansiyon ilacı kullandım. Sanırım 32. haftada bebek erken doğarsa diye ciğer geliştirici iğne yapıldı. Tekrar çocuk sahibi olmayı düşünürsek de o perdeyi aldırmam gerekecek.

Hangi şehirdesiniz acaba bu işlemler özel hastanede mi yoksa devlette mi yapıldı ?

Merhabalar, hamileliğiniz nasıl geciyor, bir sıkıntı yaşadınız mı ?

Hangi şehirdesiniz acaba bu işlemler özel hastanede mi yoksa devlette mi yapıldı ?
İnanır mısınız siz mesaj attıktan birkaç saat sonra Doğuma alındım. Bi gün öncesinden bebeğin suyu gelmeye başlamıştı. Kalp atışları zayıflayınca gece acil sezeryana aldılar 29+6 da Doğum yapmış oldum. Bebeğim küvözde 1300 gram. İnşallah iyileşip çıkacak dua ediyoruz

İnanır mısınız siz mesaj attıktan birkaç saat sonra Doğuma alındım. Bi gün öncesinden bebeğin suyu gelmeye başlamıştı. Kalp atışları zayıflayınca gece acil sezeryana aldılar 29+6 da Doğum yapmış oldum. Bebeğim küvözde 1300 gram. İnşallah iyileşip çıkacak dua ediyoruz
Geçmiş olsun efendim biraz uzun kalabilir küvezde hiç sıkıntı etmeyin ama sizde sezeryan oldugu için hem daha cabuk toparlarsınız bebeksiz bol bol dinlenin sütünüzü düzenli sagıninşaAllah sıkıntı olmayacaktır

İnşaallah Rabbim yardımcınız olsun. Bebeginiz sizi bırakmıcaktır. Umarım bugünleri hatırlayıp vay be bizde neler yaşadık diye anlatırsınız bebeginiz kucagınızdayken :)

İnşaallah Rabbim yardımcınız olsun. Bebeginiz sizi bırakmıcaktır. Umarım bugünleri hatırlayıp vay be bizde neler yaşadık diye anlatırsınız bebeginiz kucagınızdayken :)
Ay inşallah inşallah. Bebeğim güçlü gerçekten. Ne kanamalar oldu hamileliğim boyunca. Her defasında gitti bebeğim dedim ama o bize sımsıkı tutundu. İnşallah yine öyle olacak. Dua edin bize

Arkadaşlar merhaba ben 26 yaşındayım 5+6 haftalık hamileyim. Hamileliğimi 3.5 haftalıktan tesadüfü rutin kontrolümde öğrendim. 4. Hafta doktora gittim, keseyi görmek için vajinal ultrasonla baktı ve bana rahim perdesi olduğunu söyledi. Düşük olabilir, olmazsa bile erken doğum olabilir deyip progeston ve aspirin başlattı. Sonrasında 2 doktora daha gittim ve böyle bir teşhis konulmasının çok erken olduğunu söyleyip, progestana başladıysan devam et, aspirini bırak dediler. Şimdi emin olamıyorum yani bu vajinal ultrasonla belli olur mu teşhis için erken mi bilemiyorum. Bir de 5. Haftada koyu sarı akıntım olunca düşük tehdidi diye düşünüp iyice gerildim. Size doktor teşhisi nasıl koydu ve sarı akıntı normal mi lütfen yardım edin. Ona göre teşhisi koyan dra gitmeye devam edeceğim ya da diğerlerine geçeceğim...

Ay inşallah inşallah. Bebeğim güçlü gerçekten. Ne kanamalar oldu hamileliğim boyunca. Her defasında gitti bebeğim dedim ama o bize sımsıkı tutundu. İnşallah yine öyle olacak. Dua edin bize
Benimde hamileligimde SEPTUM dolayı erken doğum oldu 27haftali ben maalesef kaybettim bebeğimi benimde çok aşırı kanamalarim oldu çok kötü bı hamillelik geçirdim bu perdeyi aldırmak istiyorum siz aldirdinizmi naptınız inşallah bebeğiniz çok sağlıklı ve sizizinledir

Baya yıl geçmiş ama şuan aynı durumu bende yaşıyorum ilk bebeğimi 14 haftalıkken hiç bişey yokken düştü şimdi 7 haftalık hamileyim ve doktor perde var rahiminde 12. Haftaya beklememiz lazım dedi siz sağlıcakla kucağınızı aldınız mı ve operasyon yapıldı mı size

merhaba arkadaşlar şu an 14+1 günlük gebeyim ve 2hafta önce rahim perdemin olduğunu öğrendim.araştırdgm kadarıyla düşük yada erken doğum oluyormuş.doktorum takipte oldugumu soyledi,beklemedeyım yani.
hamileyken perde oldugunu öğrenen akabinde erken doğum yapan varmı , o süreç nasıl geçti çok merak ediyorum.çok teşekkürler
Merhaba bana da 17. Haftamda rahim kalp şeklinde olduğu için rahmin üstünde bir köprü var demişti sanırım perde ile aynı şey bu erken doğuma neden olabilir demişti.. ama çok tehlike arz etmez son aylarında dinlenerek dikkat etmen gerekebilir bence endişe etmeyin sadece dikkat edin..

Siz yazalı baya olmuş ama hangi doktora gittiniz acaba,benimde perde riski var 1 aylik hamileyim 2 düsügum var

X