hamileyim ama karışık bi psikoloji...

canım hayatın kanunu zor olan tatlı gelıyo ınsana sen hemen cocuk sahıbı olmussun belkıde bu yuzden vede gebelık psikolojısı
ben hiç bebek istemıyodum ama sımdı olmuyo istesemde ve istemedıgım gunlere sasırıyorum

canım,ilk 3 ay bu duygular çok normalmiş...hareketlerini hissetmeye başlayınca bambaşka duygular içine girecekmişsin...sakin ol,ve de şunu düşün: bu sitede hamile kalmak isteyen ama kalamayan o kadar çok arkadaş var ki! sen şanslı kadınlardan birisin,bunun farkına var ve zamanla tadını da alacağına eminim ben...

bende fındıkiçime katılıyoruma.s. arkadaşım bu sitede okadar cok isteyip kalamayan varki allah sana büyük bi şans vermiş bi melek vermiş bence şükret şuan bu duygu hali icinde olabilirsin ama gecicektir inan hele bir karnın büyüsün bebişini hisset ona ufak tefek bişiler aldıgında heycanla onu bekledigini görüceksin canım hadi bakalım yakında düzelirsin hamişlerle yazışsen kısa sürede düzelirsin:teytey: bebişin hayırlı olsun bakalım hayırlısıyla saglıklısıyla kucagına almayı nasip etsin arkadaşım..:nazar::emir_bebek:

bencede canım bak bize nelerımızı verıyoruz bi hamıle kalsak ucucaz valla sevıncten aahhhh o gunler cabuk gelsınnnn

Üzülme rhadora..durumunda yadsıyacak veya şaşıracak birşey yok.Evet o tatlı meleği dünyaya getirmek bizi çok mutlu edecek ama bir yandan da büyük bir sorumluluğun olacak artık hayatında.Her anne adayı bunları düşünür.Yavaş yavaş atacaksın bu psikolojiyi.Kendine baskı yapıp daha çok bunaltma.Allah yardım edecek hepimiz iyi yetiştireceğiz çocuklarımızı inşallah.Acemilik dönemi olacak belki ama eminim annelik iç güdüsüyle herşeyin üstesinden geleceğiz.Bekarken asla yapamam dediğimiz birçok şeyi çocuğumuz için yapacağız :))

canım bende çok istiyordum korunmayı bıraktık 6 ay sonra hamile kalabildim sonra bir baktım geçtiğimiz haftalarda istemiyorum bir istiyorum bir istemiyorum çok garip oldum ağlıyordum falan nasıl yapıcam işim nasıl olacak bebeğe kim bakacak bunların hepsi planlıydı fakat bu gel-gitler oluyor işte şimdi çok şükür kabullendim bebeğimin kalp atışlarınıda duydum çok mutlu oldum herseyde vardır bir hayır Allah ne verirse hayırlısını versin hep böyle dua ettim karamsar olduğum günlerde bu nu getirdim aklıma ve herseyin güzel olacağına inanıyorum ---şimdide dizilere acıklı şarkılara falan ağlamaya başladım bakalım-Yaw kızlar birsey soracağım önceden konunu altında o konudaki arkadaşları falan görüyorduk birde forumda kimler var onlar şimdi yok ben mi göremiyorum acep kafam karıştı ?

merhaba
aynı duygular içindeyiz bende 9 haftalık hamileyim
7. aftada öğrendim çünkü adetim düzensizdi hep ve şok oldum
7 yıllık evliyim ama kendimizi hazır hissetmediğimizden bu güne dek düşünmedik bebek. ve galiba ben bunada hazır değilim. kndimi kötü hissediyorum. hayatım alt üst olmuş gibi:1no2:

evet kızlar Allah isteyen herkese nasip etsin ama insan ummadığı anda yakalanınca bu gibi duygulara kapılıyor maalesef...ben de sizdenim,hiç ummadığım ve çocuk düşünmediğim bir dönemde oldu,7haftalık hamileyim ama hala o mod'a giremedim,bi türlü yaşasın hamileyim olamadım,aslında çok duygusal biriyim ama bu duyguyu doğru düzgün yaşayamıyorum...inşallah hissetmeye başladıkça değişiriz...

arkadaşlar 6 hafta 3 günlük hamileyim, belki kızacaksınız bana ama şu an böyleyim bişiler deyin yardım edin bana... biz hep korunduk sadece bir hafta korunmadık, o hafta istedik bi bebeğimiz olsun, ve hamile kaldım işte.. ama herşey çok karışık, tüm planlarım altüst oldu sanki hayatım bitmiş gibi geliyo, hazır değilmişim galiba ben bu bebeğe, psikolojim altüst bi istiyorum, bi ben napcam diyorum, kimseyle paylaşmadım hamile olduğumu, bişi söyleyin bana kızmayın nolur paylaştım hissettiklerimi işte,inşallah bu ruh halinden çıkarım delircem yoksa...

canim ben evlendigim ilk gun hamile kaldim.buna hazir oldugumu dusunmuyodum .allaha sukur iyikide oglum dogmus dunyam oldu benim.inan ayni sey tekrarlandi bende subat annesi olucam tekrar insallah subatta kizim dogucak 32 hamileyim.inan hamileligimden once tasindik okula baslicaktim .tam oglum yuvaya basladi.tamam calismayada baslarim dedim.inan okadar hayalim vardiki kazayla hamile kaldim kiyamadim bizdigima inan dort bes ay bende bocaladim .ama inan sonrasinda annelik duygularim agir basti.inan plansiz anneliklerde basta bu oluyo.ama sonra dusunup guluyosun.hele bebeyini eline alinca tuhhya keske onceden anne olsaydim diyosun.hamileligin iyi gecer tamamina erersin insallah sag saglim bebeyini eline alirsin insallah

rhodora nası alışabildinmi bu duyguya. bende kötüyüm ya alışmaya çalışıyorum.aynı senin gibiyim ama senin duygularınıda çok merak ediyorum

X