Hamilelikte uykusuzluk

Hamile olup böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Gün geçtikçe daha erken uyanıyorum. Sabaha karşı altı beş dört öyle gidiyor. Gün içinde de uyku falan yok.
Aynı durumdayım. Ilk haftalardan beri tilki uykusu uyuyorum en geç 5te açılıyor gözlerim.ugrassam da uyuyamiyorum

Anneyi normal uyku düzeninden çıkartıp bebeğin geleceği zaman 2-3 saatte bir uyanıp tekrar uyumasını sağlamak amaçlı vücudun tepkisiymiş. Yani en azından doğum yaklaştıkça yaşanan uykusuzluğun sebebi bilimsel olarak böyle açıklanıyor. Bebeğe hazırlık.. Ben de bayadır uykusuzluk çekiyorum ama en azından gün içinde uyuyorum. Allah sabır versin en dayanamadığım şey uykusuzluk :anne::anneadayı::emir_bebek::uykucu:

Hamile olup böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Gün geçtikçe daha erken uyanıyorum. Sabaha karşı altı beş dört öyle gidiyor. Gün içinde de uyku falan yok.
Evet , ben de. Normalde uyanmazdim. Ozellikle hamileligin ilk aylarinda cok erkenden uyanmaya basladim.

Ben henüz doktora görünmedim ve muhtemelen ilk haftaları içindeyim ama uyku problemi bende de başladı. Geceleri o kadar zor uyuyorum ki :KK43:

Ben ilk öğrendiğim hafta çok fenaydım.. Gece sürekli uyanıyordum, sabahları da çok erken kalkıyordum. Psikolojik olarak insan korkuyor zaten.. Hele hele yüz üstü yatmayı seven biri olarak çok zorlandımmm.. Ay karnımın üstüne yatmayayım diyor insan.. Şuan normalim. hatta maşallahım var. Her boş olduğum an uyuyorum :KK70:

X