Görümcem beni saymıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadın seni sevmiyor görüşmek istemiyor olabilir anla artık şunu herkes herkesi sevmek zorunda değil diğer eltiyle kafaları uyuyor olabilir kardeşini aramiş söylemiş kadın tekrar seni aramak zorunda değil gelmek zorunda değil sizin gibileri anca iki kardeş arasına fitne sokar kocasını doldurur kardeşin benle konuşmuyor diye yazık gerçekten
İnsanlar sevmedikleri insanla muhattap olmama hakkına sahip.

Kadın seni sevmiyor görüşmek istemiyor olabilir anla artık şunu herkes herkesi sevmek zorunda değil diğer eltiyle kafaları uyuyor olabilir kardeşini aramiş söylemiş kadın tekrar seni aramak zorunda değil gelmek zorunda değil sizin gibileri anca iki kardeş arasına fitne sokar kocasını doldurur kardeşin benle konuşmuyor diye yazık gerçekten
İnsanlar sevmedikleri insanla muhattap olmama hakkına sahip.
tamam

Yok canım ben yapışkanım boğucuyum kötü benim yapıştım insanlara ben kimim ki sonuç olarak 😂 ama gel aynısını onlara yap gömerler beni çok iyi biliyorum zaten benim aynısını yapabilme şansım da yok.
Niye bu kadar abarttınız yahu 😂😂çok komik tepkiler.

Bin yıllık evliyim,2 görümcem var. Biri 1.5 km yakınımda, diğeri yakın bir ilçede yaşıyor. İyi de anlaşırız bir sorunumuz yok, bir araya gelince eğleniriz falan. İkisini de en son bayramda gördüm. Görümcem izmire gelmiş, ablasına gitmiş beni aramamış, kocamı aramış haberim olmamış umurumda olmaz. Hatta eşimi arasın zaten, onun ablası ya sonuçta. Gelirse başımın üstünde yeri var, gelmezse kendi bilir. En son dert edeceğim şey görümcem niye bana gelmedi olur heralde.

Sizin hayatınız böyle bir şeyi kafaya takıp büyütecek kadar dertsiz ve sakin sanırım. Kendinize acilen bir uğraş yaratmalısınız.

Niye bu kadar abarttınız yahu 😂😂çok komik tepkiler.

Bin yıllık evliyim,2 görümcem var. Biri 1.5 km yakınımda, diğeri yakın bir ilçede yaşıyor. İyi de anlaşırız bir sorunumuz yok, bir araya gelince eğleniriz falan. İkisini de en son bayramda gördüm. Görümcem izmire gelmiş, ablasına gitmiş beni aramamış, kocamı aramış haberim olmamış umurumda olmaz. Hatta eşimi arasın zaten, onun ablası ya sonuçta. Gelirse başımın üstünde yeri var, gelmezse kendi bilir. En son dert edeceğim şey görümcem niye bana gelmedi olur heralde.

Sizin hayatınız böyle bir şeyi kafaya takıp büyütecek kadar dertsiz ve sakin sanırım. Kendinize acilen bir uğraş yaratmalısınız.
teşekkürler önerinizi dikkate alacağım.

gerçekten ne kadar kötü kalplisiniz bu yazdığınızla bi insanı kırabileceğiniz aklınıza geliyor mu sıkıyorsa gelin bu lafı yüzüme söyleyin drama queenlik değil olanları içerlediğim için onu yazdım çünkü yazılanları doğru bulmuyorum o şekilde bi üslupla konuşulmasını da
Ya basit basit şeyler. Onlar 36 yaşında insanlar sen de devamlı 'yeni gelinim' diye dolaşan hevesli bir genç kadınsın. Muhabbetin sarmiyordur, çoktan aştiklari için şu yeni gelin hallerin onlara itici geliyordur.
Zorla değil ya. Seninle vakit geçirmek istemiyorlardir. Benim de köyde akrabalarımin hepsi yürüme mesafesinde. Ama sevdiklerime gidiyorum, az sevdiklerimi pas geçiyorum. Ki bu insanlar amcalarım halalarim. Ya da annemin erkek kardeşi ile aramızda bir dakikalık bir mesafe var. Hiç sevmediğim adam, çocukluğumuzdan beri ne ablam ne ben onu asla ziyaret etmeyiz. Annemin / babamın kardeşleri kaç defa İstanbul'a geldi, bir sebepten bize uğramadı hiç umrumuzda olan bir şey degil. Gelen gelir gelmeyen gelmez yani.
Sen evlendin, senin ailen yuvan sen ve eşin.
Bu kadar.
Onun anası, bunun danası seni niye sevsin, senle niye ilgilensin ki? Sen onlar için yabancının birisin.
Ben sevgilimi kuzenlerimle ve ablam-ablamin ailesi ile tanistirdim yakın gecmiste. Ona da dedim; ailemden / arkadaş çevremden sevmediğin biri olursa iyi olmaya çalışma, sevmediysen belki birkaç yılda bir bayramda denk gelirsin. Kimseyi sevmeye çalışma, benimle paylaş hislerini diye:)
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ki. Nasıl ki sizin birilerine kanınız kaynamaz, birileri de sizi sevmeyebilir. Bu dünyanın en doğal şeyi.
Mesela eniştem de eskiden beni çok sevmezdi:) zıt karakterlerde insanlariz. Söylediğim şeyleri yanlış anlardı falan, ablam zorla özür dilettirirdi. Madem sevilmedigimi hissettim ben de biraz mesafe koydum ablamla arama (aslında ablamdan ötürü bir meseleden) uzun bir süre denk gelmedik ya da sadece birkaç ayda bir denk geldik vs vs. Derken zamanla hamilelik bebek vs gidislerim sıklaştı, o da bana- benim hallerime alisti. Belki eşeğin hatri yoksa sahibinin hattı var diye sevmeye çalıştı, bilemeyecegim:) sonuçta geçen on yıldan sonra artık iyi bir iliskimiz var. Ama olmasaydi da dert değil, kimse beni sevmek zorunda degil.
bence sen de hayata biraz böyle bak.
seni sevmek zorudna olan tek kişi var, onunla da nikahın var:)
kalanlar tiriviri.

Merhaba kızlar
1 senelik evliyim. Görümcem ve eltim var. Benden 10 yaş büyükler. İkisi de beni şaşırtıyor. Zaten kaynanam garip biri. Valizimi dahi karıştırmışlığı var ve bunu normal olarak görüyor yani kendisi söyledi zaten karıştırdığını :KK70: neyse.. Ben görümcemle iyi olduğumu düşünüyordum. Geçen bayramda gayet iyiydik. Köyde kayınpederimin evi var eltim ve görümcem köye gelince orda kalıyor. Bayramın 2.günü günü onlarla vakit geçirmek istedik (bu arada bayramın ilk günü zaten kahvaltıda falan beraberdik) ve eşimle köye gittik. Eşim abisi ve eniştesiyle oturdu. Fakat eltim de görümcem de yanımda 2dk dahi oturmadılar kendilerince iş çıkarttılar. Ben bütün gün tek başıma oturdum, üstelik benim evli yani onlarla olan ilk bayramımdı. Onlar aynı şehirde biz farklı şehirde oturuyoruz uzağız onlara her zaman görüşmüyoruz yani. Gören çok yoğunlar sanır ama yaptıkları bi iş yok aslında, içeri girip çıkmalar falan.. neyse.

Eşim bayramdan sonra hemen şehirdışına gitti iş için yoktu. Biz küçük bir ilde oturuyoruz her yer birbirine yakın nerdeyse yürüme mesafesi öyle diyim. Bayramdan hemen sonraki haftasonu görümcem bizim yaşadığımız ile gelmiş ailece. Meğer eşimi aramış görüşelim diye. Benim haberim yok. Ben instagramı bir açtım görümcem paylaşım yapmış bizim eve 500 metre yakında bir yerde bide utanmadan yer bildirimi olarak da yazmış. İnstagramı da aktif kullanmaz fotoğraf pek koymaz. Görünce şok oldum. Eşimi aradım hiç haber vermiyor şok oldum diye, eşim demez mi beni aradı diye. Eşim çok yoğun olduğu için beni aramamış sonrasında hemen. Dedim peki beni sormadı mı.. sormamış tabiki de. Eşim de çok üzüldü ve sinirlendi. Hayır insan hadi geldi ve benle görüşmek istemiyor bari yer bildirimi yapma. Evli olmayan bir arkadaşıma anlattım sen onun hiçbir şeyisin o da senin hiçbir şeyin siz görüşmek zorunda değilsiniz diyor. Ama biz bi aile değil miyiz aramızda kötü bi olay da geçmedi. Ben mi çok kafama takıyorum. Hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Hayır yani sık görüşemiyoruz çünkü uzak oturuyoruz kırk yılın başı evimin dibine gelmiş ve ben instagramdan görüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Ha onlara yaptığım bir şey de yok. Yaptıkları bomba başka şeyler de var ikisi de asla beni takmıyor ikili çete gibiler... ama şimdi yazsam çevremizden biri okusa direkt anlar. Yorumunuzu merak ediyorum.
Ne istiyosun kizz ne güzel uste gelmemis gelse napacan oturup seni elestrip evini suzdurcek.
Benzr konu oldu bizimde en son tatile gittigimizde zil caldi kapiyi actim supriz gorumcem gelmis baka kaldim yuzune gel buyur dedim cocuklari vs hepsi.
Biz kahvaltidaydik kendimize pek bisede yapmamistim oyle peynir zeytin koymustum kalktim ona birdaha bastan kahvalti hazirladim.
Masa basindayken keske gelecegini soyleseydinde boyle birden hazirliksiz yakalanmasaydim dedim.
Aa ben kardesimi aradim dedi dunden soyledim sana soylemedimi dedi o soylemez bana bise boyle densiz dedim sen bana soyle gelecegin zaman dedim.
Ogle yemegi yenilcek esime ben bise yapamam kalk bizi disarda yedir dedim bizi goturdu diqarda yemege,neyse ben güzel bir tabak istedim etli vs seyler, gorumcel mercimek corbasi istedi 😀 esim dondu ablasina diyo bak agzinin tadini bileni sen corba al, oda alsin dedim onunden alanmi var sanki.
Ondan sonra gidis o gidis dahada gelmedi 😀

Ne istiyosun kizz ne güzel uste gelmemis gelse napacan oturup seni elestrip evini suzdurcek.
Benzr konu oldu bizimde en son tatile gittigimizde zil caldi kapiyi actim supriz gorumcem gelmis baka kaldim yuzune gel buyur dedim cocuklari vs hepsi.
Biz kahvaltidaydik kendimize pek bisede yapmamistim oyle peynir zeytin koymustum kalktim ona birdaha bastan kahvalti hazirladim.
Masa basindayken keske gelecegini soyleseydinde boyle birden hazirliksiz yakalanmasaydim dedim.
Aa ben kardesimi aradim dedi dunden soyledim sana soylemedimi dedi o soylemez bana bise boyle densiz dedim sen bana soyle gelecegin zaman dedim.
Ogle yemegi yenilcek esime ben bise yapamam kalk bizi disarda yedir dedim bizi goturdu diqarda yemege,neyse ben güzel bir tabak istedim etli vs seyler, gorumcel mercimek corbasi istedi 😀 esim dondu ablasina diyo bak agzinin tadini bileni sen corba al, oda alsin dedim onunden alanmi var sanki.
Ondan sonra gidis o gidis dahada gelmedi 😀
çok tatlısınız :KK70: Allah da sizi güldürsün

Kendi istekleri doğrultusunda yaşayan insanları hep severim zorunlulukları ayıp ettileri sallamadan kafasına göre takılan herkesi seviyorum canı istemiş aramış aramamış gelmiş gelmemiş hiiiç umrumda olmaz ortada hastalık ölüm doğum gibi sebepler yoksa sizde bırakın bu hesapları kafanıza göre yaşayın

Kendi istekleri doğrultusunda yaşayan insanları hep severim zorunlulukları ayıp ettileri sallamadan kafasına göre takılan herkesi seviyorum canı istemiş aramış aramamış gelmiş gelmemiş hiiiç umrumda olmaz ortada hastalık ölüm doğum gibi sebepler yoksa sizde bırakın bu hesapları kafanıza göre yaşayın
ben de doğru üslupla fikrini belirten insanları severim teşekkürler görüşünüz için

Akrabalık bağımda olsa enerjimin tutmadığı biriyle görüşmem. Ben de eltimle arkadaş gibiydim; beraber alışverişe, yemek yemeye, kahve içmeye giderdik ama görümcemle görüşmezdik mesela hiç. Onlar anlaşıyor diye çete demenizde de biraz kıskançlık sezdim.

İnanın bana böyle olması daha iyi evinize gelip 2-3 laf söylese , ortalığı karistirsa zorunuza gidecekti belkide. Niye bilmiyorum ama bazilari kardeslerini cok kıskanıyor farkli düşünüyorlar , evlendikten sonra kiymete biniyor diyeyim. Ayrica herkes samimiyet sevmeyebilir, sizde ona göre davranırsınız.
Ben de bunu hiç anlamıyorum benim de kardeşlerim var. Kendi hayatıma o kadar çok odaklıyım ki bırakın kıskanmayı, onlar bazen niye bu kadar geriden duruyorsun diye şikayetleniyorlar.

Akrabalık bağımda olsa enerjimin tutmadığı biriyle görüşmem. Ben de eltimle arkadaş gibiydim; beraber alışverişe, yemek yemeye, kahve içmeye giderdik ama görümcemle görüşmezdik mesela hiç. Onlar anlaşıyor diye çete demenizde de biraz kıskançlık sezdim.
kıskançlık yok, ama bir cenaze olur özel bir gün olur mecburi bir araya gelinen ikisi ayrı durur herkesten, ikisi kendilerini soyutlarlar tüm çevreden, yapışık ikiz gibiler Allah muhabbetlerini arttırsın araları inşallah böyle devam eder

Ben de bunu hiç anlamıyorum benim de kardeşlerim var. Kendi hayatıma o kadar çok odaklıyım ki bırakın kıskanmayı, onlar bazen niye bu kadar geriden duruyorsun diye şikayetleniyorlar.
Ben de asla kıskanmam kimseyi kıskananı da anlamam. Her insan farklı işte. Eşim bana aşırı düşkündür bebek gibi davranır ve çevresine karşı mizacı sert bilmiyorum belki kıskanıyordur bu durumu belki kıskanmıyordur çözemiyorum ki kişiliklerini

kıskançlık yok, ama bir cenaze olur özel bir gün olur mecburi bir araya gelinen ikisi ayrı durur herkesten, ikisi kendilerini soyutlarlar tüm çevreden, yapışık ikiz gibiler Allah muhabbetlerini arttırsın araları inşallah böyle devam eder
biraz insanlara üstten bakan tipler herkes söylüyor bunu ve sürekli ikili takılınca kendilerini ayırarak ondan çete izlenimi veriyorlar :KK70:

Kötü bir şey değil ki bu her zaman. Mesafeli duruyorlar demek ki insanlara karşı. Ben bir sorun göremedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X