Görümcem beni saymıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kendihalindebirii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2018
47
14
Merhaba kızlar
1 senelik evliyim. Görümcem ve eltim var. İkisi de beni şaşırtıyor. Zaten kaynanam garip biri. Valizimi dahi karıştırmışlığı var ve bunu normal olarak görüyor yani kendisi söyledi zaten karıştırdığını :KK70: neyse.. Ben görümcemle iyi olduğumu düşünüyordum. Geçen bayramda gayet iyiydik. Köyde kayınpederimin evi var eltim ve görümcem köye gelince orda kalıyor. Bayramın 2.günü günü onlarla vakit geçirmek istedik (bu arada bayramın ilk günü zaten kahvaltıda falan beraberdik) ve eşimle köye gittik. Eşim abisi ve eniştesiyle oturdu. Fakat eltim de görümcem de yanımda 2dk dahi oturmadılar kendilerince iş çıkarttılar. Ben bütün gün tek başıma oturdum, üstelik benim evli yani onlarla olan ilk bayramımdı. Onlar aynı şehirde biz farklı şehirde oturuyoruz uzağız onlara her zaman görüşmüyoruz yani. Gören çok yoğunlar sanır ama yaptıkları bi iş yok aslında, içeri girip çıkmalar falan.. neyse.

Eşim bayramdan sonra hemen şehirdışına gitti iş için yoktu. Biz küçük bir ilde oturuyoruz her yer birbirine yakın nerdeyse yürüme mesafesi öyle diyim. Bayramdan hemen sonraki haftasonu görümcem bizim yaşadığımız ile gelmiş ailece. Meğer eşimi aramış görüşelim diye. Benim haberim yok. Ben instagramı bir açtım görümcem paylaşım yapmış bizim eve 500 metre yakında bir yerde bide utanmadan yer bildirimi olarak da yazmış. İnstagramı da aktif kullanmaz fotoğraf pek koymaz. Görünce şok oldum. Eşimi aradım hiç haber vermiyor şok oldum diye, eşim demez mi beni aradı diye. Eşim çok yoğun olduğu için beni aramamış sonrasında hemen. Dedim peki beni sormadı mı.. sormamış tabiki de. Hayır insan hadi geldi ve benle görüşmek istemiyor bari yer bildirimi yapma. Evli olmayan bir arkadaşıma anlattım sen onun hiçbir şeyisin o da senin hiçbir şeyin siz görüşmek zorunda değilsiniz diyor. Ama biz bi aile değil miyiz aramızda kötü bi olay da geçmedi. Ben mi çok kafama takıyorum. Hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Hayır yani sık görüşemiyoruz çünkü uzak oturuyoruz kırk yılın başı evimin dibine gelmiş ve ben instagramdan görüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Ha onlara yaptığım bir şey de yok. Yaptıkları başka şeyler de var ama şimdi yazsam çevremizden biri okusa direkt anlar. Yorumunuzu merak ediyorum.

Merhaba kızlar
1 senelik evliyim. Görümcem ve eltim var. Benden 10 yaş büyükler. İkisi de beni şaşırtıyor. Zaten kaynanam garip biri. Valizimi dahi karıştırmışlığı var ve bunu normal olarak görüyor yani kendisi söyledi zaten karıştırdığını :KK70: neyse.. Ben görümcemle iyi olduğumu düşünüyordum. Geçen bayramda gayet iyiydik. Köyde kayınpederimin evi var eltim ve görümcem köye gelince orda kalıyor. Bayramın 2.günü günü onlarla vakit geçirmek istedik (bu arada bayramın ilk günü zaten kahvaltıda falan beraberdik) ve eşimle köye gittik. Eşim abisi ve eniştesiyle oturdu. Fakat eltim de görümcem de yanımda 2dk dahi oturmadılar kendilerince iş çıkarttılar. Ben bütün gün tek başıma oturdum, üstelik benim evli yani onlarla olan ilk bayramımdı. Onlar aynı şehirde biz farklı şehirde oturuyoruz uzağız onlara her zaman görüşmüyoruz yani. Gören çok yoğunlar sanır ama yaptıkları bi iş yok aslında, içeri girip çıkmalar falan.. neyse.

Eşim bayramdan sonra hemen şehirdışına gitti iş için yoktu. Biz küçük bir ilde oturuyoruz her yer birbirine yakın nerdeyse yürüme mesafesi öyle diyim. Bayramdan hemen sonraki haftasonu görümcem bizim yaşadığımız ile gelmiş ailece. Meğer eşimi aramış görüşelim diye. Benim haberim yok. Ben instagramı bir açtım görümcem paylaşım yapmış bizim eve 500 metre yakında bir yerde bide utanmadan yer bildirimi olarak da yazmış. İnstagramı da aktif kullanmaz fotoğraf pek koymaz. Görünce şok oldum. Eşimi aradım hiç haber vermiyor şok oldum diye, eşim demez mi beni aradı diye. Eşim çok yoğun olduğu için beni aramamış sonrasında hemen. Dedim peki beni sormadı mı.. sormamış tabiki de. Eşim de çok üzüldü ve sinirlendi. Hayır insan hadi geldi ve benle görüşmek istemiyor bari yer bildirimi yapma. Evli olmayan bir arkadaşıma anlattım sen onun hiçbir şeyisin o da senin hiçbir şeyin siz görüşmek zorunda değilsiniz diyor. Ama biz bi aile değil miyiz aramızda kötü bi olay da geçmedi. Ben mi çok kafama takıyorum. Hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Hayır yani sık görüşemiyoruz çünkü uzak oturuyoruz kırk yılın başı evimin dibine gelmiş ve ben instagramdan görüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Ha onlara yaptığım bir şey de yok. Yaptıkları bomba başka şeyler de var ikisi de asla beni takmıyor ikili çete gibiler... ama şimdi yazsam çevremizden biri okusa direkt anlar. Yorumunuzu merak ediyorum.
Abisini aramış mesgulmus. Size selam verseydi iyiydi ama vermemiş, belki eşi cekinmistir. Yeni gelin gidip ne yapacağız demiştir. Ha her halükarda mesafeni koy bitsin gitsin. Benim abimlerde benim sehrime turla geldiler ama karısıyla başbaşa sadece 1 saatlik boş zamanları vardı ,gorusemeyecegiz dediler tm dedim. Banane yani hiç de derdim olmaz. Herkes evinde mutlu olsun.

Başınıza bela arıyorsunuz. Sizinle görüşmek istemiyorlar çok açık ve net değil mi daha neden uğraşıyorsunuz? Sizin evinize gelip cümbür cemaat kalsalar daha mı iyi?
İkisi çok iyi anlaşıyor ve aramızda kötü bir şey geçmedi neden böyle olsun ki.. Bilmiyorum ben gözümde her ne kadar 1 senedir bu şekilde olsalar da ablam olsunlar istedim belki de.

Abisini aramış mesgulmus. Size selam verseydi iyiydi ama vermemiş, belki eşi cekinmistir. Yeni gelin gidip ne yapacağız demiştir. Ha her halükarda mesafeni koy bitsin gitsin. Benim abimlerde benim sehrime turla geldiler ama karısıyla başbaşa sadece 1 saatlik boş zamanları vardı ,gorusemeyecegiz dediler tm dedim. Banane yani hiç de derdim olmaz. Herkes evinde mutlu ol
Belki ben abartıyorum bilmiyorum

fazla aylaklıktan belki.. bu kadar normal karşılanacağını düşünmemiştim :KK70:
Zaman değişti. Artık herkes bireysel yaşıyor. Kocamla geldim kimseyi çekemem demiş olabilir , hakkıdır da. Eski samimiyeti saflığı aramayın (eskiden de çok yokmuş da işte konu komşu laf etmesin) artık kimse kimseyi takmıyor ben dahil sen de bu gruba gecsen iyi olur.

kimseyi değil beni çekmek istememiş ki kardeşini arıyor. Bide öyle tipler değiller aslında. Nyese konuyu sileyim bari yoksa tepkilerden kendimi psikopat gibi hissedicem :KK70:

Bende sizin gibi biz bir aile olduk kafasindaydim ama sonu husran her ne yaparsaniz yapin bagzi insanlar sizi sevmez sacma sapan sebeplerden… Mecbur kalmadikca protokol geregi gorusun yeter. gorumceden zaten arkadas olmaz olsada Cok nadir mesafe iyidir.

Millet uzak durmak için yol ariyor siz yakın olmak için ne kadar mesafeli o kadar iyi :)
Evet belki de iyi oldu eşim de artık ona göre davranır biz de onlara karşı özgür olmuş oluruz. Ama benim yetiştirilme tarzıma göre ayıp kimse kusura bakmasın. aramızda 11 yaş fark var bana ablalık yapsa ben de ona en güzelinden kardeş olurdum demekki mesafe istiyor benimle en azından

Bende sizin gibi biz bir aile olduk kafasindaydim ama sonu husran her ne yaparsaniz yapin bagzi insanlar sizi sevmez sacma sapan sebeplerden… Mecbur kalmadikca protokol geregi gorusun yeter. gorumceden zaten arkadas olmaz olsada Cok nadir mesafe iyidir.
Eltimle çok sıkı fıkılar onla da mesafeli olsalar tarzları bu derdim ama bana ısınamadılar belli ki, biz de böyle arada bir mesafe ile devam o zaman :)

Evet belki de iyi oldu eşim de artık ona göre davranır biz de onlara karşı özgür olmuş oluruz. Ama benim yetiştirilme tarzıma göre ayıp kimse kusura bakmasın. aramızda 11 yaş fark var bana ablalık yapsa ben de ona en güzelinden kardeş olurdum demekki mesafe istiyor benimle en azından
İnanın bana böyle olması daha iyi evinize gelip 2-3 laf söylese , ortalığı karistirsa zorunuza gidecekti belkide. Niye bilmiyorum ama bazilari kardeslerini cok kıskanıyor farkli düşünüyorlar , evlendikten sonra kiymete biniyor diyeyim. Ayrica herkes samimiyet sevmeyebilir, sizde ona göre davranırsınız.

Eltimle çok sıkı fıkılar onla da mesafeli olsalar tarzları bu derdim ama bana ısınamadılar belli ki, biz de böyle arada bir mesafe ile devam o zaman :)
Eltinizle hikayesini bilmiyorsunuz belki daha once arkadastilar belki birbirlerine ihtiyaclari cikarlari var onun icin kafanizi fazla yormayin baktiniz hic bir sebep yokken belli bir zaman sonra sizi Hala disliyorlar sizde onlarin ortamindan kacin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X