Onkoloji - Kanser ve Türevleri Göğsümde bir kitle daha...Fibrokistik

ark. mrb. bendede yaklasık on yıldır fibroadenom var bi kaç tane her iki göğsümdede konrollere düzenli gidiyorum ama doktorumu değiştirmek istiyorum (doktorum iyi işinde ama cok pahalı)istanbul anadolu yakasında bana önerebiliceğiniz bi doktor varmı acaba şimdiden hepinize tşklr

bence hemen bir cerraha gitmelisiniz,iki yıl önce 15mm lik fibroadenom vardı ve 2 yıl içinde birkaç kez takip ettirebildim 2 yılın sonunda 3.5 cm olmuştu birkaç ayrı hastaneye gittim hepsi dönüşebilme riski olduğunu daha büyürse alındığında göğüste deforme olucağını söylediler,en sonunda biyopsiyle tamamı alındı.hiç bişey hissetmedim biyopsi sırasındada sonrasında hiç acı duymadım lokal anestezi yapıldı,esttetik dikiş yapıldı şuan içim rahat.inş tekrarlamaz.

çok geçmiş olsun diliyorum,ALLAH herkese şifa verir inşallah,benim göğsümdede çıktı....ve biyobsiye gitti kötü olma olasılığı varmış ...eğer bişey çıkarsa ne yaparım bilmiyorum...tek şunu diyebilirimki herşey stresten ibaret ,hiç bişeye üzülmek gerekmiyo hayatta ,ahh bide yapabilsek....çünki çok kısa ....herkese acil şifalar..

gecmiş olsun inş sonuclarınız temız cıkmıştır ben nerdeyse 10 senedır uğraşıyorum 6 ayda bır kontroldayım 2 kere igneyle biyopsı oldum 2 kerede amelıyat oldum sonuclar hep temız cıktı allaha şükür kafama takmıyorum alıstım artık allahın dedıği olur ben buna kendımı ınandırdım sizdende inş ıyı haberler alırız allaha emanet olun sevgıler

Son düzenleme:
Arkadaşlar
Benim sağ ve sol göğsümde mm.lik kistler saptandı.aynı zamanda koltuk altında da varmış.meme ultrasonunda görüldü
ihmalden gidip cerraha göstermedim
bugünlerde koltuk altımda sancı oluyor.özellikle de sinirlenince
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa ve bilgi verirse sevinirim

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/235729-fibrokist-hakkinda.html
hakkında araştırmam olmuştu.benimde mm.kistler var.Prolaktinim yüksek olduğundan okuyun isterseniz...Stres yapmayın en başta sağlıcakla kalın

merhaba arkadaşlar ben sol memeden kan geldiği için dr gittim usg çektirdim bendede fibroadenom çıktı iğneli biopsi yapıldı 7 mm olduğu için yeterli doku alınamamış ve 2. yaptırmamız gerekiyormuş 2. de çıkmayabilir diyede belirtti dr um şimdi ben ne yapmalıyım aklım karıştı çıkmaması mümkünmü bir bilginiz varsa paylaşırmısınız teşekkürler

hepinize geçmiş olsun.ben her iki gogusumde ameliyat geçirdim.fibroadenoma.ihmale gelmez.tedavi istemedim çunkü surekli kullanmam lazımdı.bende genel cerarha gittim ve aldırdım.çok rahat oldu.hiç iz kalmadı.hiç çekinmeyin hemen bir cerarha gosterin.saygılar

merhaba önceliklee herkese geçmiş olsun..benm iki gögsümdede kitle var..sol gögsümde 2 tane büyük kitle varr..3 senedir kontrollere gidiyorum..dr büyük olanları alalım dedi en son gitmemde ama birsürü var o iki tane ile bitmiyorki ..sonuclarım kep temiz hatta dr dediki 1000de 1 bile kanser olma riski yok her kadında görülen şey bu dedii..bu ay acaip agrı yapıyo..avuç içime koluma gögsüme böyle sanki bi saniyelik bi agrı gelip gidiyorr..agrıması iyi derler hep..ama içim rahat etmedi sizede sorayım dedim..

ya bır sey soracam dun bu yazıları okutuktan sonra koltuk altıma baktım elımle bıraz ugrastım sankı boule fındıktan kucuk bırsey hıssettım ama emın degılım dunden berı aralıklarla hafıf agrıyor ne olabılır

kızlar merhaba herkese gecmiş olsun.bende de 9 yıldır var.ilk farkettiğimde 1 taneydi aldırdım.sonra 2 defa daha aldırdım ve su anda her iki göğsümde de var.hemde 6 tane.benimki fibroadenom.iyi huylu kist.herkeste farklı farklıdır.bence herkes doktora gitsin ama cok ciddi bişey yoksa aldırmayın bence.benimki bence ondan cogaldı belki bilmiyorum:uhm: dogumdan sonra gecer dediler.dogum yaptım şimdi emziriyorum.bakalım geçecek mi?:uhm:

ya bır sey soracam dun bu yazıları okutuktan sonra koltuk altıma baktım elımle bıraz ugrastım sankı boule fındıktan kucuk bırsey hıssettım ama emın degılım dunden berı aralıklarla hafıf agrıyor ne olabılır

merhaba;
bende sol kolumda ve koltuk altımda başlayan bir ağrı için gittiğim cumartesi günü,
sol gögsümde saat 3 hizasında 1 cm büyüklüğünde kitle ve birkaç adet basit kist olduğunu çekilen ultrason sonucunda öğrendim.O an ki hissettiklerimi tahmin edebiliyorsunuzdur.Şaşkınlık,endişe,üzüntü,korku ve dahası....
Sonuçla birlikte genel cerrah olan doktorumla görüştüğümde bana; bu kitlenin kadınların %40ında olduğunu , iyi huylu göründüğünü , yapılacak 2 işlemin olduğunu 1 'i : Biyopsi 2.'si : 3 ay sonra kontrol büyüdüğü taktirde de alınması.., kararı benim vereceğimi , zaman zaman ağrı yapabildiğini söyledi.
Şimdi ya biyopsi yaptırıcam ,ya başka birkaç doktorun daha görüşünü alıcam,ya da aldırıp kurtulurum düşüncesi ile bıçak altına yatıcam.
Ne yapacağımı bilmiyorum:KK43:

merhaba;
bende sol kolumda ve koltuk altımda başlayan bir ağrı için gittiğim cumartesi günü,
sol gögsümde saat 3 hizasında 1 cm büyüklüğünde kitle ve birkaç adet basit kist olduğunu çekilen ultrason sonucunda öğrendim.O an ki hissettiklerimi tahmin edebiliyorsunuzdur.Şaşkınlık,endişe,üzüntü,korku ve dahası....
Sonuçla birlikte genel cerrah olan doktorumla görüştüğümde bana; bu kitlenin kadınların %40ında olduğunu , iyi huylu göründüğünü , yapılacak 2 işlemin olduğunu 1 'i : Biyopsi 2.'si : 3 ay sonra kontrol büyüdüğü taktirde de alınması.., kararı benim vereceğimi , zaman zaman ağrı yapabildiğini söyledi.
Şimdi ya biyopsi yaptırıcam ,ya başka birkaç doktorun daha görüşünü alıcam,ya da aldırıp kurtulurum düşüncesi ile bıçak altına yatıcam.
Ne yapacağımı bilmiyorum:KK43:

Benimde kol altımda ve göğüsümde bir kistle tesbit edilmişti kışıunn .Aynı senin yaşadıgın tedirginlikleri yaşadım ilk duyduğumda.Benim lenf bezi şişmesiymiş meğer 1.5 cm büyüklüğündeydi.Dr 1 ay sonra kontrole çağırmıştı ve gittiğimde şaşırmıştım beze yok olmuştuu...Bana drum büyüyebilir büyürse alınması gerekir ,biopsi vs. demişti.ama allaha şükürler olsun kurtuldum.İnşallahh senınkide büyümeden öylece kaybolup gider.:Saruboceq::Saruboceq:

Benimde kol altımda ve göğüsümde bir kistle tesbit edilmişti kışıunn .Aynı senin yaşadıgın tedirginlikleri yaşadım ilk duyduğumda.Benim lenf bezi şişmesiymiş meğer 1.5 cm büyüklüğündeydi.Dr 1 ay sonra kontrole çağırmıştı ve gittiğimde şaşırmıştım beze yok olmuştuu...Bana drum büyüyebilir büyürse alınması gerekir ,biopsi vs. demişti.ama allaha şükürler olsun kurtuldum.İnşallahh senınkide büyümeden öylece kaybolup gider.:Saruboceq::Saruboceq:

ah canım keşke benim de kitle olmasaydı,ama allahtan gelene diyecek bişey yok ...
biyopsi için de emin değilim zaten.araştırıyorum bakalım ne yapacağım:KK43:
sağlıklı karar veremiyorum :KK43:

merhaba arkadaslşar...bendede geçen yaz kıtleler farkettık...hemen gıttık...doppler le bakıldı...yogun fıbroglenduler doku tespıt edıldı dıye rapor verıldı...cerrah ıse hıç bırsey yok ...zararlı degıl dedı...bendede ozellıkle adet oncesı muthış agrı oluyor...bu yaz tekrar kont.olurum belkı...

merhaba arkadaslşar...bendede geçen yaz kıtleler farkettık...hemen gıttık...doppler le bakıldı...yogun fıbroglenduler doku tespıt edıldı dıye rapor verıldı...cerrah ıse hıç bırsey yok ...zararlı degıl dedı...bendede ozellıkle adet oncesı muthış agrı oluyor...bu yaz tekrar kont.olurum belkı...

Ben,imde aynıı senin gibi canım fibroktik meme dokusu yazıyor rapordaa.Bana da 2 ay sonragel dedı ama gıtmıcem :dilcikar:yazın gıdıcem

evet...özellıkle bebek sonrası olustu..çok tepemde dolastı yatarken...hep goguslerıme basardı ordan oraya geçerken...elıyle ayagıyle..sanırım ondan olustu...

arkadaşlar sol mememde 30x15 mm solid kitle tespit edildi 2 ay önce. emzirdiğim için biyopsi yaptırmadım çünkü çok derindeydi. 2 aydır boyutunda değişme yok. bugün iğneli biyopsi yapıldı,sonuçlar 5 gün sonra. korkuyorum.
bilen var mı, 2 ayda büyümediyse kanser değildir diyebilir miyiz?

Benim ablamda bu kistlerden bulundu. Üniversite hastanesinden bir doktor bu kistlerin hiçbir önemi olmadığını ve kanserleşmediğini anlattı. Pekçok kadında olabiliyormuş. Özetle, yıllar geçti ve iyiyiz.

Merhaba
Kendi kendime tesadüfen hissettiğim misket büyüklüğündeki bir kitle için genel cerraha gittim 12ay önce .. Korkulacak birşey olmadığını kızların çoğunda olduğunu ama haberlerinin olmadığını söyledi.Keskin kenarlı olması sağa sola kaçması ve bastırınca acıması gerçekten korkulacak birşey olmadığını gösterir dedi bunu ultrasonla destekledik tabi..6 ayda bir takip edilmesini önerdi..2 cm de geçerse göğsünü deforme edeceğinden alınmasını öneriyorum dedi.. 12 ay sonra tekrar başka bir cerraha gözüktüğümde gerçekten yarım cm daha büyüdüğünü gözlemledik.. Sonuç olarak hala iyi huylu gözüküyordu.. Ama ben genede içimde böyle bi fazlalığı tutmak istemedim.Çünkü dahada büyüyecekti..Ultrasonu çeken doktorda kistik yapının beslendiğini söyleyince çıkartılmasına karar verdik doktorumla birlikte..
Küçük bir cerrahi operasyonla aldırdım kitleyi.. Şimdi takip edecek öyle bir kitlem yok ..Ve korkulacak bir operasyon da değildi ameliyattan korkanlar için söylüyorum..Ve ameliyat 1 saniyede gerçekleşmiş gibi hissettim..Florance nightingale Gayrettepede enerji ve güven alabileceğiniz sağlam cerrahlardan bi tanesi bana denk geldi..Herkese sağlıklı günler diliyorumm.

X