Gelişimsel pediatri ?

Hanımlar okulumuzun rehber öğretmenine sordum.Dedi ki rapor istersen kayıtlara geçer,mesela seneye geldiğinde ben onu kaynastirma listesinde görürüm fakat eğer rapor istemiyorum diye baştan söylersen rapor vermezler.
Diyelim ki dedi rapor tuttular,sen çocuğu yeniden heyete sokup raporunu kaldırabiliyorsun dedi.
Ben sadece harfleri düzelsin istiyorum dedim,ücretsiz eğitim için rapor isteyenler oluyormuş.

Rapor kalkıyor ama kayıtlarda kalıyormuş.

18 yaş altında bilinen raporlar sürelidir daimi değildir ve süresi bittiği zaman artık işlevsiz hale gelir alınan bir raporun ne zaman hangi tanı ve süreyle alındığı bir bir kayıttır ve tıpkı aşı kayıtlarımız, reçete kayıtlarımız ve tetkik sonuçlarınız gibi..
Ben rapor istemedim,özel eğitim merkezinde ve bir üniversite Hastanesi'nde dil terapisi alıyoruz.Rapor almayınca bir yere işlenmiyor öyle değil mi ?
Oğlumun arkadaşının annesi özele goturuyormus devlette rapor alınmasa bile gelişimsel pediatri kaydı olur ve gelecekte işe girerken karşısına çıkar diye..Böyle bir şey olabilir mi??

Ozellerde nasıl bilmiyorum ama illa kayıtlara geçiyordur sonuçta ortada bir hasta var ve ne için geldi kime geldi diye kayıt altına alınıyordur aksi halde gayriresmi bir durum ortaya çıkar rapor konusunda bir bilgim yok isterseniz ozeldeki doktoru yada sekreterini arayıp kesin bilgiyi alın

Ozellerde nasıl bilmiyorum ama illa kayıtlara geçiyordur sonuçta ortada bir hasta var ve ne için geldi kime geldi diye kayıt altına alınıyordur aksi halde gayriresmi bir durum ortaya çıkar rapor konusunda bir bilgim yok isterseniz ozeldeki doktoru yada sekreterini arayıp kesin bilgiyi alın
Rapor konusu kesin,rapor olmayınca ilkokula yansımıyor.
Teşekkürler

X