Geçmeyen Karın Ağrısı,Ne Olur Yardım :(

Çölyak bazılarında hafif,bazılarında çok ağır belirti veriyormuş. Bazılarının sadece hafif karnı ağrıyormuş mesela. Benden direkt şüphelendi doktor,kan testi yaptı. Negatif çıktı.
Bnde çölyak testi istıyorum
Gidemedım bi türlü
Tahlılın adı ne dıye geçiyor?

Ben glutenli bir ürün yediğimde karnım 9 aylık bir gebe gibi şişer ardından kabızlık ve geçmek bilmeyen sivilcelerim var
Çölyak olabilir cidden,belirtiler benziyor. Çölyak olmasa bile gluten intoleransınız var gibi. 1 tüp kan aldılar sadece,çok kolay bir test. Yaptırıp emin olmakta fayda var🌸İntolerans için de 21 gün glutenli hiçbirşey yemezseniz ve kabızlığınızda vs bir fark olursa ordan anlayabilirsiniz. Ama 1 kez ufacık bile gluten yitip diyeti bozsanız,21 gün en baştan başlıyor. Çok katı diyet yapmanız lazım.

Çölyak olabilir cidden,belirtiler benziyor. Çölyak olmasa bile gluten intoleransınız var gibi. 1 tüp kan aldılar sadece,çok kolay bir test. Yaptırıp emin olmakta fayda var🌸İntolerans için de 21 gün glutenli hiçbirşey yemezseniz ve kabızlığınızda vs bir fark olursa ordan anlayabilirsiniz. Ama 1 kez ufacık bile gluten yitip diyeti bozsanız,21 gün en baştan başlıyor. Çok katı diyet yapmanız lazım.
Çok teşekkürler bende gideyim o zaman o kan testinde çölyak olup olmadığı çakıyor değil mi

Çok teşekkürler bende gideyim o zaman o kan testinde çölyak olup olmadığı çakıyor değil mi
Bana doktorum o testten sonra çölyak değilsin dedi ama şüpheli vakalarda endoskopi yapılması gerekiyor sanırım. Bana çölyak için gerek görmedi. Benim tek şikayetim geçmeyen karın ağrısıydı. Gluteni yeme düzeninizden tamamen çıkardığınızda bir değişiklik olması lazım. Biraz gluteni kesip deneyebilirsiniz de🌸Çok zor ama imkansız değil. Ben de diyetteyim şu an karın ağrım için çoğu şey yasak,zorluyor ama yapılıyor🌹

Şükür. Demekki herkesin öyle. Siz alternatif birşeyler yaptınız mı geçsin diye,modern tıpta tedavisi yok diyorlar 😞
Bendeki biraz panik atağa bağlı idi. Stresi yada ansiyete tedavisi gördüğümde oda iyileşme yönüne evrildi. Siz endoskopi ve kolonoskopiden korkmayın kesinlikle yaptırmak degil hazırlanmak daha zor

Merhaba bende tam göbek deliğinin alt hizasında ve sağ tarafta alt karın ağrısı yaşıyorum ama benimki ağrıdan çok acı aslında. Dokununca temasla acıyor. Kadın doguma gittim renkli ultrasonla bakildi biseh cikmadi üroloji ultraeonla baktı bisey yok dedi. Simdi gastroya gittim kllonoskopi ve endoskopiye giricem. Colyak testide yapilacak. Sonuc alamazsam romotoloji ve nörolojiyede gitmeyi dusunuyorum. Belki fibromiyalji yada dknirlerden olabilir diye. Cunku 1 sene oluyor sorjnj cozmek istiyorum. Hastalik psikolojisi cok zor

Merhaba bende tam göbek deliğinin alt hizasında ve sağ tarafta alt karın ağrısı yaşıyorum ama benimki ağrıdan çok acı aslında. Dokununca temasla acıyor. Kadın doguma gittim renkli ultrasonla bakildi biseh cikmadi üroloji ultraeonla baktı bisey yok dedi. Simdi gastroya gittim kllonoskopi ve endoskopiye giricem. Colyak testide yapilacak. Sonuc alamazsam romotoloji ve nörolojiyede gitmeyi dusunuyorum. Belki fibromiyalji yada dknirlerden olabilir diye. Cunku 1 sene oluyor sorjnj cozmek istiyorum. Hastalik psikolojisi cok zor
Teşhis kondumu acaba size bende 4 aydır sağ kaşık ağrısıyla uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı

Kızlar merhaba. 6 aydır geçmeyen alt karın ağrım var,başka hiçbir şikayetim yok.Kadın doğuma gittim birşey bulamadılar. Gastroentolojiye gittim. Ultrasyon,kan,idrar,gaita testi yapıldı hepsi temiz. Doktor kolonoskopi yapalım birşeyin olmadığına emin olmak için dedi,ben korktum yaptıramadım. Aylardır bu ağrıyı çekiyorum. Her gün ağrıyor. Ne olur yardım edin,artık çok zor durumdayım. Başına böyle birşey gelen var mı?
Merhaba sizinle aynı şikayetim var geçmeyen karın ağrısı geceli gündüzlü 24 saat hep benimle var nerdeyse 3 yıl olacak doktor doktor geziyorum hala bi tanı bile alamadım bi bölüm diğerine gönderip duruyor çok yoruldum artık ağrısız uyuyup uyandığım gunlerimi çok özlüyorum ilk defa benimle aynı şikayeti yazan birini gördüm siz bir çözüm bulabildiniz mi ne olur bir cevap verin inşallah iyileşmissiniz dir

Merhaba sizinle aynı şikayetim var geçmeyen karın ağrısı geceli gündüzlü 24 saat hep benimle var nerdeyse 3 yıl olacak doktor doktor geziyorum hala bi tanı bile alamadım bi bölüm diğerine gönderip duruyor çok yoruldum artık ağrısız uyuyup uyandığım gunlerimi çok özlüyorum ilk defa benimle aynı şikayeti yazan birini gördüm siz bir çözüm bulabildiniz mi ne olur bir cevap verin inşallah iyileşmissiniz dir
Ben henüz sonuç alamadım tanısal laparoskopi dediler korkuyorum kolonoskopi yaptırmak istiyorum. Hergğn geçecek umuduyla uyanıyorum. Rabbim hepimize şifa versin

Kolonoskopi yaptırdınız mı acaba nasıl geçti bende yaptırmayı düşünüyorum sanki bağırsaklarım gibi geliyor

Ben de siz gibiyim 1 seneyi geçti. Midemde gastrit helico demişlerdi ve anksiyete var bende sürekli karnım sağ bosluğum bazen rahim kasıklarım sırtım agrıyor, gazdan :KK43: şaşırdım napacağımı. Facebook gruplar var biz gibi tonla insan var onlarda da bsy cıkmıyor hep sendrom diyorlar içim biraz rahatlıyor :/

Siz neler yaşadınız peki neler yapıldı ben Şuan kolonoskopi yaptırmayı düşünüyorum bağırdaklarım kaldı bir tek bakalım hayırlısı

Siz neler yaşadınız peki neler yapıldı ben Şuan kolonoskopi yaptırmayı düşünüyorum bağırdaklarım kaldı bir tek bakalım hayırlısı
Endoskopi, bir sürü kan, romatoloji hepsine gittim. Gastirt ve helicobakter demıstı gecen sene bu aylar sonra üçlü antibiotik verdiler giderek daha cok bagorsagım gaz doldu, antidepresan basladım iyiydi.hayatımda olmayan selülitim çıkınca bıraktım şimdi de aşırı agrıyor gene karın.

X