Doğuma Hazırlık gebelikte yorgunluk

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

gulingurkan

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2017
79
19
merhabalar...2.ci gebeliğimin 12.ci haftası bitti ve bende deli bi yorgunluk var.dr.a gitmemede 2 hafta var.folik ve balıkyağıda alıyorum...gece uykum kaçıyo sabahta zor kalkıyorum...uykum oluyo uyumakta istiyorum ama tekrar uyuyamıyorum.var mı böyle olan?normalde ilk 3 ay zorluk olur sonra hafifler bu sefer tersi oluyor.fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar :KK43:

merhabalar...2.ci gebeliğimin 12.ci haftası bitti ve bende deli bi yorgunluk var.dr.a gitmemede 2 hafta var.folik ve balıkyağıda alıyorum...gece uykum kaçıyo sabahta zor kalkıyorum...uykum oluyo uyumakta istiyorum ama tekrar uyuyamıyorum.var mı böyle olan?normalde ilk 3 ay zorluk olur sonra hafifler bu sefer tersi oluyor.fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar :KK43:
benim ikinci gebeliğim. her ikisinde de dediğiniz şeyleri yaşadım arkadaşım. her geçen gün ağırlaşacağınız için yorgunluk da gün be gün artıyor. tabi gene doktorunuza da danışın ama yalnız değilsiniz =)

kızımda sadece karnım şişti ne bulantı ne başka bi sorun olmadı ama çok yorgn hissediyorm artık dr.a gidince sorarım...gerçi kızımı 25 te doğurdm şimdi 35 im sanırım yaşında var etkisi :)

kızımda sadece karnım şişti ne bulantı ne başka bi sorun olmadı ama çok yorgn hissediyorm artık dr.a gidince sorarım...gerçi kızımı 25 te doğurdm şimdi 35 im sanırım yaşında var etkisi :)
belki farketmiş olabilir. bm gebeliklerimin arası 2,5 yıl. bunun mukayesesini yapamam. fakat normal bence =)

bazen donuyorum kaynar duşa giriyorum yinede geçmiyor sonrada kömür atıyorlar sanki içerden bi hararet basıyor....bu sefer ki zorluyo epey bi yürüyüş bile yapamıyorum :KK43:

bahsettiğin sıkıntıları aynen yaşıyorum...aslında sürekli değişime uğruyor...ilk zamanlar aşırı mide bulantım vardı sonra bir ara gece göğüs ağrısından uyuyamadım...şimdi mide bulantım az ama halsizim..hem de çok..iştahım artmaya başladı...ama eskiden yediklerimi halen canım istemiyor...saçma sapan abur cubur peynir falan yemek istiyorum ama abur cubur yemiyorum tabi...hormonlar nedeniyle garip garip şeyler oluyor..yalnız gece uyanma olayı aynen bende de var...uyanıyorum ve uyuyamıyorum..gece çok susuyorum birde..1.5 litrelik şişeyi bitiriyorum gece...
benim ilk hamileliğim belki de ondandır bilemiyorum..

B 12 eksikliğiniz var mi bende de yorgunluk var haftada 1 ignem var igne yapıldıktan sonra 2 gun yorgun olmuyorum sonra yine basliyoe

b12 demir kan sayımı tüm testleri yaptırmıştım mesela ben ..ama hepsi çok iyi çıktı..o gün bugündür hep böyle..ancak b12 eksikliği yorgunluk yapar o kesin..

b12 demir kan sayımı tüm testleri yaptırmıştım mesela ben ..ama hepsi çok iyi çıktı..o gün bugündür hep böyle..ancak b12 eksikliği yorgunluk yapar o kesin..
Ben de haddinden fazla yoruluyorum ama isim yorucu onun da etkisi var

Tabii ki düşük referans araligi 500 den basliyordu sanirim .
Henüz bir kere gittim dra ondada heyecandan unuttum söylemeyi :KK66: ama verdiği vitamin hapında hepsi var diğer aya kadar idare eder inşallah yoksa dahiliye uzm. Banada iğne verdi ama ben hamileyim diye almadım

Henüz bir kere gittim dra ondada heyecandan unuttum söylemeyi :KK66: ama verdiği vitamin hapında hepsi var diğer aya kadar idare eder inşallah yoksa dahiliye uzm. Banada iğne verdi ama ben hamileyim diye almadım
Hamilelikte b 12 vitamini cok daha onemli .Niye almadiniz igneyi ? Zaten daha cabuk toparlamak icin igne veriliyor .Ben de hamileyim .Eger tehlikeli olsa dr um vermezdi .

duosvit alıyorum....ferro sanol ü kendim alıyorum ama B12 için ne alınır bilemedim artık salı günü sorucam bende dr.uma.

Merhaba bende hamileyim 7 aylik kizima boseyler almak istiyorum oglum 1yasinda oglumu parla goturelim oyuncaklar alalim fln diyorum yani hayal ediyorum fln ama onun pek umrunda degil hamilelik ten dolayimi abartiyorum bide oglumla oyunlar oynardim simdiye kadar simdi ise aglamasina fln dayanamiyorum yoruluyorum ondan mi bunaliyorum surekli psikolojik mi acaba

X